Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2009., 17:31   #121
OOOOOOO, pokušaj se s njim igrat kada grmi ili pucaju petarde. I upali radio, da se manje čuje. Moj se isto boji tih zvukova, onda mu bacam njegovu igračku, igramo se skrivača pa nekako zaboravi. Sretno.
animaux is offline  
Old 16.02.2009., 22:05   #122
Quote:
animaux kaže: Pogledaj post
OOOOOOO, pokušaj se s njim igrat kada grmi ili pucaju petarde. I upali radio, da se manje čuje. Moj se isto boji tih zvukova, onda mu bacam njegovu igračku, igramo se skrivača pa nekako zaboravi. Sretno.
ma sve sam pokusala vec,ali on neopisivo trese,cvili,oci mu se zacrvene od straha,ponoci ako grmi meni na glavu skace,drhti,a sad me pak strah radi tog srca najvise,pogotovo kad bude sam kuci ako grmi i petarde pucaju,inace ne voli biti sa, jako je vezan za mene...
OOOOOOO is offline  
Old 17.02.2009., 21:45   #123
kvrcanje u nozi, pomoc, njemacki mali spic

evo imam pitanje, sestra mi ima malog njemackog spica star 3 ipo mjeseca, i sve super, skace, igra se, trci sve ok, ali dode iz vanka i ja mu perem sape jer spava u kuci, i normalno operem sve noge i pocmem brisati i sve ok osim kad dodem do zadnje desne nesto mu kvrcne u koljenu kad je savinem i tako je par puta savinem u koljenu i svaki put kvrcne, ali njega to nista ne interesira, sasvim se normalno ponasa, sad me zanima sta je to, jeli moze biti nesto opasno ili ne, i cim prije cu ga odvest veterinaru ali evo zelim cuti i druga misljenja
diamond3 is offline  
Old 17.02.2009., 22:00   #124
Pa špicevi pate pasminski od luksacije patele. Jesu li roditelji testirani na to? Pitaj uzgajivača, trebali bi. Odi vetu, jer što ranije skužite to bolje. Jel ga boli? Ili samo škljoca? Možda nije ništa, ali pitaj veta za to, jer ako je to ne pomaže ništa osim operacije.
Smartie is offline  
Old 17.02.2009., 23:58   #125
htjela sam ovdje postaviti pitanje prije nego opet odem u veterinara.. dakle... imam psa, malog mješanca od 7 mj... u zadnja 3 tjedna često povraća.. nakon 2 tjedna povraćanja ( ne konstantnog već cca svaka 2 dana) odvedem ga u veterinara i on mu da inekciju za smirenje želuca (tako sam ja bar razumila). taj dan prije nego sam ga odvela u veterinara je povraćao vodu i nije više od 24 sata jeo! nakon te inekcije ponovo je jeo normalno ali samo 3 dana ( inače je izbirljiv) i sad opet povraća svaka 2-3 dana!
jede 2 puta dnevno otprilike , jede mješanu hranu ( pedigree, royal canin, animonda( suhu i mokru),....a ponekad i kuhanu hranu! kakica mu je sasvim u redu, redovno obavlja nuždu.. ne pokazuje nikakve znakove umora ili nešto slično.. inače nije "hiperaktivan" kao njegova braća (ja i prijateljice smo uzele leglo iz azila)...
ako vas još nešto zanima pitajte, želim čuti vaša razmišljanja.. svaka pomoć je dobrodošla!
papillon928 is offline  
Old 18.02.2009., 00:15   #126
A da mu probas davati samo jednu vrstu hrane, mozda ga neka odredjena vrsta smeta, ili ga to mijesanje nadrazuje..
..angie.. is offline  
Old 18.02.2009., 07:26   #127
Quote:
papillon928 kaže: Pogledaj post
htjela sam ovdje postaviti pitanje prije nego opet odem u veterinara.. dakle... imam psa, malog mješanca od 7 mj... u zadnja 3 tjedna često povraća.. nakon 2 tjedna povraćanja ( ne konstantnog već cca svaka 2 dana) odvedem ga u veterinara i on mu da inekciju za smirenje želuca (tako sam ja bar razumila). taj dan prije nego sam ga odvela u veterinara je povraćao vodu i nije više od 24 sata jeo! nakon te inekcije ponovo je jeo normalno ali samo 3 dana ( inače je izbirljiv) i sad opet povraća svaka 2-3 dana!
jede 2 puta dnevno otprilike , jede mješanu hranu ( pedigree, royal canin, animonda( suhu i mokru),....a ponekad i kuhanu hranu! kakica mu je sasvim u redu, redovno obavlja nuždu.. ne pokazuje nikakve znakove umora ili nešto slično.. inače nije "hiperaktivan" kao njegova braća (ja i prijateljice smo uzele leglo iz azila)...
ako vas još nešto zanima pitajte, želim čuti vaša razmišljanja.. svaka pomoć je dobrodošla!
Pretjeruješ sa miješanjem svakojake hrane. Odluči se za jednu i to mu daj. Najbolje da mu kuhaš dok se želudac ne smiri. Povraćanje bi mogao biti znak da ima i parazite, nema veze što se ne vide u izmetu. Odi provjeri.
Smartie is offline  
Old 18.02.2009., 11:49   #128
Molim pomoc nekog od forumasa / veterinara.

Naime, moj pesek ima problema sa srcem i uredno dobiva terapiju (Fursemid, Lanitop, Olivin i Moduretic)

U zadnjih dva/tri dana sam primijetila da, dok spava/ lezi, kad udahne tresu joj se prednje i zadnje noge. I to mi grozno izgleda.

Zbog cega to? I da li se moze sprijeciti?

Nisam dugo s njom bila na kontroli jer je ne zelim gnjaviti. Svaki put kad idemo do veta imam osjecaj da ce dobiti infarkt jer se jako boji, ali ako je to hitno otici cu.

Jednom mi je kod veta pala u nesvijest pa...

Vodim je jedino na rezanje noktica, a tamo mi je doktorica rekla da je ne gnjavim s kontrolama, da do kad ide, ide.

Pa sta da radim?
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Old 18.02.2009., 12:14   #129
Si probala nazvat u veterinarsku stanicu u koju ides?
Mozda je tako najbolje, jer oni znaju sto je tocno s njom.

Neces nju maltrat sa odlascima.
..angie.. is offline  
Old 18.02.2009., 13:59   #130
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Si probala nazvat u veterinarsku stanicu u koju ides?
Mozda je tako najbolje, jer oni znaju sto je tocno s njom.

Neces nju maltrat sa odlascima.
Ma nisam zvala. Ziher bi mi rekli da dodem. A otici cu ja do njih s njom u autu pa cu pitat, pa ak treba cu je odvest.

Al ako netko zna zasto joj se tresu noge, nek mi objasni.

Thanks.
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Old 18.02.2009., 14:18   #131
to sam i ja primjetila na mojem,da mu u snu nekad znaju trest nogice.isto imas problema sa srcem,tj. neki dan mu je cula vet. sum na srcu,ali jos nije dobio nikakvu terapiju.ja sam mislila da on mozda sanja kad tako zna trest jel cesto sanja i stenje na glas,ocima koluta u snu.sad si me bas prestrasila sta mislis da je to od srca?
OOOOOOO is offline  
Old 18.02.2009., 14:29   #132
Moj mačak isto nekad u snu trese nogicama, skužila sam da je to kad udahne pa se ide rastegnit, al pošto je pospan, drhte mu.
animaux is offline  
Old 18.02.2009., 16:15   #133
Ne sanja sigurno. Tresu joj se noge kad udise, kad udahne do kraja. To se desava i kad je budna.
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Old 18.02.2009., 19:07   #134
Quote:
Kimster_girl kaže: Pogledaj post
Imam mačkicu koja jako gubi na težini i gubi dlaku... najviše je zahvaćen donji dio leđa i stražnje nožice... apetit joj je odličan, no unatoč tomu sve je mršavija!! Je li imao tko takvo iskustvo?!
Moj malena ljubav ima mačju šugu!!! Veterinar je rekao da uzmemo tabletice... mast i kapi za te crviće što ga izgrizaju!!! Ima li tko iskustva s tim?! I kak je trajalo liječenje?! Teško mi ga je gledati takvog malog, a tak se muči...
Kimster_girl is offline  
Old 18.02.2009., 22:18   #135
ovako,ja imam pudlu koja je bila 4mj na antialergijskoj eukanubinoj hrani i kako joj se stanje jako poboljsalo presli smo na britt obicnu hranu jer nije bilo obicne eukanubine u pet-shopu....i sad 3.dan nju jede ali se neprestano svrbi i prvo smo mislili da ima buhe ili nesto ali ima i frontline i pregledali smo ju pa nema nikakve buhe....dali je moguce da je takva reakcija na novu hranu?? sura bi trebali ici kod veta,ali ako netko ima slicno ili isto iskustvo neka napise
PETICA is offline  
Old 19.02.2009., 11:09   #136
Rođaci mi imaju pesicu, mislim da ima 17 godina. E sad, oni nemaju love da idu vetu a pesica NON STOP pije vodu i piša. Ali non stop. Tako da oni njoj sada uzimaju vodu i onda ona jadna ode u tuš kadu i licka kapljice.

Oni kažu da, doslovno, pije dok ne isprazni i tak stalno. I onda im piški po doma.

Kaj bi joj se moglo dati?
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Old 19.02.2009., 11:38   #137
To što pije vode je jako dobra, kao i sto piski.
Znaci da nema problema sa mjehurom.

Hmmm.. Ako nemaju love, neka nazovu vet. stanicu i kazu da su koma sa novcima, pa ce vidjet odgovor..
Hebiga, nema drugog izlaza..
..angie.. is offline  
Old 19.02.2009., 11:48   #138
Pa sad, je li to baš dobro, nisam siguran. Pojačano žeđanje i mokrenje svakako nije znak zdravlja mjehura.
Ja bih prije rekao da, pogotovo kod psa od 17 godina, na prvom mjestu treba sumnjati na otkazivanje bubrega, a potom i na dijabetes. Ima i drugih stanja koja mogu izazvati slične simptome (tipa piometre, npr).
U svakom slučaju, ne treba uskraćivati vodu, jer će pas brzo dehidrirati (u ekstremnim slučajevima unutar nekoliko sati), a onda je situacija još gora.
Bolje bi bilo nazvati u neku ambulantu koja ima mogućnost izvođenja biokemijskih pretraga krvi, jer se tako najlakše i najbrže može doći do kakve takve dijagnoze ili se barem isključiti neka druga stanja.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 19.02.2009., 11:49   #139
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Rođaci mi imaju pesicu, mislim da ima 17 godina. E sad, oni nemaju love da idu vetu a pesica NON STOP pije vodu i piša. Ali non stop. Tako da oni njoj sada uzimaju vodu i onda ona jadna ode u tuš kadu i licka kapljice.

Oni kažu da, doslovno, pije dok ne isprazni i tak stalno. I onda im piški po doma.

Kaj bi joj se moglo dati?
šećer?
morat će je odvest, stradat će joj bubrezi ovako. a onda je gotovo.
nema joj se "kaj dat" MORA kod veta.

Clearwater pisali smo u isto vrijeme
Lilivanili is offline  
Old 19.02.2009., 11:53   #140
Ja se onda isprocavam na mom neznanju
Jos uvijek sam na iskustvu sa struvitima
..angie.. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.