Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2010., 19:34   #161
procitala sam vase postove i iskustava

ja sam takoder opipala kvrzicu(ovako pod rukom koliko osjetim dosta je velika)
ovaj tjedan sam bila kod ginekologa,rekao je da je veliko i da mora van
u srijedu sam narucena u kliniku(specijalizirana za bolesti dojke) i tamo ce mi prvo punktirati za analizu
receno mi je da cu dobiti inekciju protiv bolova
mislim da ce mi tada i UZV raditi

javim se kad i sama budem znala vise
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 21:29   #162
evo mene sa pregleda

danas mi je raden UZV i vadili su mi dio za analizu,
nisu mi punktirali ,nego mi je zarezano 2mm i onda su mi s nekim stapicem izvadili za analizu
kvrzica je vlc 3cm
iduci tjedan dem vidit kakvi su nalazi i na dog. za operaciju
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:35   #163
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
naopaka bajka


Zna li možda netko da li dr Podolski sa Rebra radi privatno u Medikolu ili negdje drugdje da se može otići kod nje privatno na pregled? Trebalo bi iskoristiti vrijeme do 5. mjeseca dok ne zabrane rad doktorima privatno i u bolnici. Nadam se da to ipak neće ukinuti, nema razloga jer onda će ljudi još rjeđe ići na preglede.

Imate li za preporučiti još neku dobru doktoricu za UZV i pregled?

Dr Podolski je jos uvijek u Medikolu
Sretno
__________________
Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world they've been given than to explore the power they have to change it. Impossible is not a fact. It's an opinion. Impossible is not a declaration. It's a dare. Impossible is potential. Impossible is temporary. Impossible is nothing.
pink_ribbon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 14:30   #164
pink ribbon

To znaš sigurno za dr Podolski da radi u Medikolu? Bila si kod nje na UZV pregledu ove godine u Medikolu ili znaš nekoga tko je bio kod nje na pregledu u Medikolu? Puno cura tu sa foruma je baš nju preporučilo. U jednom postu još od prošle godine je napisala jedna forumašica da se htjela naručiti u Medikol kod te dr., ali da su joj rekli da ne može kod nje ne znam iz kojeg razloga, pa se naručila kod nekog mlađeg doktora, dr Batinica, mislim da se zove. Ja bi ipak radije išla kod doktorice barem prvi puta, nekako mislim da bi mi bilo neugodno kod doktora.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:28   #165
meni je prošlo taman nekih 6 mjeseci od pregleda (UZV i punkcija, fibroadenom 18x8 mm) i kada napipam čini mi se da nije narastao, da je isti, ako ne i manji

pitanje ako netko zna - kako se fibroadenomi ponašaju u trudnoći, treba li ga izvaditi prije ili ostaviti? Raste li ubrzano kad ste u drugom stanju?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 09:49   #166
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
meni je prošlo taman nekih 6 mjeseci od pregleda (UZV i punkcija, fibroadenom 18x8 mm) i kada napipam čini mi se da nije narastao, da je isti, ako ne i manji

pitanje ako netko zna - kako se fibroadenomi ponašaju u trudnoći, treba li ga izvaditi prije ili ostaviti? Raste li ubrzano kad ste u drugom stanju?
Nema nekog pravila, mogu se povećati, mogu ostati isti.

U pravilu se fibroadenomi vade ako počnu rasti, osobito ako narastu preko 2 cm.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:03   #167
Evo da se i ja pridružim. Prije 3 godine sam na sistematskom otkrila cistu na lijevoj dojci. Bar su tako rekli. I pregledavala sam ju svake godine no prošle godine su mi rekli da oni ipak sumnjeju da je to cista i da učinim biopsiju i ja to napravim kad ono atipija stanica. Ja gotova. Već sam se pripremila na najgore. Otišla sam na Institut za tumore i potvrdili su mi dijagnozu i rekli da mora to operirati. Bila sam kod doktora Zore i bio je jako, jako ugodan. Kako je to bio 5 mjesec dogovor je bio da dođem na pregled u 9 mjesecu i donesen novi ultrazvuk i da se dogovorimo za zahvat. Prije toga sam još jednom otišla u Nemetovu na digitalnu mamografiju da još jednom potvrdim sve i opet rekli operacija.

Došla u 9 mjesecu i odmah me primili u bolnicu... kažem vam ja sam se pripremila na najgore jer su svi govorili da ne znaju ništa dok ne izvade ... je svi mi znamo kaj znači atipija.

I nakon 3 dana operacija (nisam ležala u bolnici već su me pustili doma da čekam).

I hvala bogu dobar nalaz. No moram pohvaliti doktora Zoru i sestre na institutu. Ja sam vam prije operaciju na večer napravila šou tamo a sestre su me tako lijepo umirile i bile do kasno sa mnom. Rez koji mije Zore napravio je prekrasan, uopće se ne vidi tako da se plastičari mogu sakriti. Sad mu se moram javiti na kontolu za godinu dana.

Jedina stvar nakon operacije je da te rana žiga za promjene vremena. Užsni bolovi al ne traju dugo.

Curke pregledavajte se i na vrijeme to otkrijte jer jedino je tu spas.
Mirna15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 16:17   #168
meni gotovi nalazi biopsije
fibroadenom je i kod mene, 3cm

pocetkom 5mj idem na operaciju
inace ja sve obavljam u njemackoj,i moram reci da sam jako zadovoljna doktorima i kako sve brzo ide
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:07   #169
Hi ladies !

Da li ovdje postoji neki podforum za zene operirane od karcinoma?

pozdrav
fajita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 10:45   #170
Jel bi mi mogao netko preporuciti kojem kirurgu za dojke da idem na Rebro, koliko se ceka na operaciju i pregled, moze i na pm? Hvala
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:21   #171
ovako....imam 25 god,,za tri mjeseca se udajem,,imamo milion planova,,bila sam u sedmom nebu do prije par dana,,,,slucajno sam napipala kvrzicu u dojki,,i pocelo me probadat ispod lijeve dojke,,nisu jaki bolovi i nisu stalni,,to se desilo par dana prije menstruacije,,mislila sam da je to vjerovatno zbog tog,,ali menstruacija je prosla,,a kvrzica i taj bol ostao,,pala sam u depresiju,,mislim na ono najgore -rak,,a tek kad pocinjem najlepsi period u zivotu,,u mojoj obitelji nitko nije imao tih problema,,dojke su mi normalne velicine,nikad nisam imale bolove,,uyasavam se pomisli da imam rak,,nemam snage da odem doktoru,,bojim se onog najgoreg,,nocima ne mogu spavat ne od bolova koliko od brige i razmisljanja,,postavljanja pitanja zasto bas meni,,zasto bas sad,,ako netko ima slicno iskustvo nek se javi
ivanchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 17:09   #172
ivanchi znam kako je tesko otici doktoru, ali vjeruj mi ovako ti je jos teze i sto dalje samo ces misliti na najgore
vjerovatno se radi o fibroadenomu sto i nije tako strasno
otidi doktoru,nazovi i reci o cem se radi,vjerovatno ces onda i prije dobiti termin
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 09:58   #173
Quote:
ivanchi kaže: Pogledaj post
ovako....imam 25 god,,za tri mjeseca se udajem,,imamo milion planova,,bila sam u sedmom nebu do prije par dana,,,,slucajno sam napipala kvrzicu u dojki,,i pocelo me probadat ispod lijeve dojke...
za početak.. nemoj toliko brinuti

šanse da je to što si napipala karcinom su doista jako male , kao prvo - premlada si ( zna se pojaviti karcinom kod tako mladih djevojaka, iako vrlo rijetko i to prvenstveno kada je u obitelji bilo još oboljelih), osim toga rijetko kada karcinom ide s bolovima u dojci (kada boli to bude uvijek na točno istom mjestu i to obično vać kod uznapredovale bolesti - dođu žene sa velikim tumorima koje pipaju godinama, a ništa ih ne boli)


Najvjerojatnije te dojka boli zbog hormonalnog utjecaja na žlijezde (tzv. masthopatia), a ono što si napipala je prije cista ili fibroadenom nego karcinom, a često djevojke napipaju i samo režnjić masnog tkiva ili dio žlijezda pa se zbog toga uplaše.

Nemoj se toliko brinuti, na UZV moraš otići svakako jer je to jedini način da se vidi što je. Što prije odeš prije ćeš opet biti bezbrižna
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 12:01   #174
Nema pravila doduše, ali i doktori često kažu: dok boli, nije opasno.
Naglašavam - ima izuzetaka, ali ivanchi jedino što možeš je otiđi na ultrazvuk. Vjerojatno će otkriti cistu ili fibroadenom - moj fibroadenom se upravo tako ponaša:na dodir boli, znam osjetiti i kao neko probadanje, zatezanje (posebno oko ovulacije)... i držimo fige!!
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:49   #175
hvala svima na rijecima podrske,,to mi je dalo snage da se narucim za pregled,,u srijedu u 10.30 cu saznati sve,,jos tri dana zivota na iglama,,nespavanja,,ajme ovo ubija,,al bar cu znati sta dalje i kako,,jos jednom hvala svima na podrsci,,iako sam sve vise sigurnija da je Fibroadenom,,jer ako je tocno ono sto sam o tome citala da je okruglog oblika,,velicine 1-10 cm,javlja se obicno prije menstruacije,,pokretljiv je,ako je do 1cm ne predlaze se operacija nego se prati kroz tri mjeseca a nekad i sam spontano nestane,,onda je to to,,ali nikad ne mozes biti posve siguran dok ne odes doktoru,,a mrzim doktore,,joooj uzasavam ih se,,imala sam operaciju jos kao beba od 12mj,,iako se toga ne sjecam al ostao je taj strah od doktora,,pregleda itd,itd,,inace sam uglavnom zdrava osoba,,ovo me je sad uzdrmalo,,zivot mi se u trenu okrenuo za 360 stupnjeva

Zadnje uređivanje ivanchi : 25.04.2010. at 13:59.
ivanchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 16:39   #176
vi koje ste operirale fibroadenom recite mi molim vas kako ide poslije
dali i nakon koliko smijem nositi grudnjak,ili je bolje mozda da nosim sportski
inace uvijek nosim push up
nekak mislim da sa sportskim bi grudi imale manju mogucnost biti u pokretu

nisam se uopce toga sjetila pitati doktoricu,pa ako mi vi mozete reci
jer sljedeci tjedan imam OP pa da si stignem jos kupiti koji takav grudnjak
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:32   #177
prosli petak sam operirana
do sad hvala Bogu sve je ok
bolova nemam kako sam ocekivala da ce biti

povremeno zaboli,ili kao da pecka(neznam kako bi tocno objasnila)
iako me prvih 2-3 dana nije bolilo,tek sad bol postaje cesca

preko noci si stavim elasticni zavoj da mi bude lakse spavati

sutra si budem skinula flaster da vidim koliki mi je rez,a i taman bi sad konci trebali ispast

ugl.moje iskustvo sto se op tice
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 12:29   #178
ja sam rekla ginekologu da imam fibroadenom i planiram trudnoću, on je meni samo na to odgovorio - ne dirajte ga!
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:42   #179
Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
ja sam rekla ginekologu da imam fibroadenom i planiram trudnoću, on je meni samo na to odgovorio - ne dirajte ga!
i mene je to pitao na prvom pregledu,ali je meni odmah rekao da mora van
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 23:13   #180
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
i mene je to pitao na prvom pregledu,ali je meni odmah rekao da mora van
i ajde sada budi pametan
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.