Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2010., 00:17   #41
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
U dvadesetima ne, jer je ocito da je decko mlad.
Frend u kasnim tridesetim se pofarbao i skinulo mu 10 godina. Bas wow efekt!
I onda opet, kad predju sezdeset i postanu dede, sijeda kosa lijepo izgleda
E pa baš zato... ja single, 20, a sijedih na sve strane... svi kažu "šarmantan" al šta ti to znači kad sijede pršte...
breathe47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 21:20   #42
Može li mi tko savjetovat šta da radim.Već u ranim 17-ima sam počeo sijedit....pomalo tu i tamo dlaka dvije.Otad sam se počeo šišat na kratko.Početkom 18-ih to se postupno počelo proširivat.Danas imam dosta sijedih...ne posve ali ima dosta "pramenova" sijedih dlaka...neobično je za osobe mojih godina da imaju toliko sijedih...neki mi kažu lijepo je vidjet na nekom dečku takvu kosu...neki kažu to je genetski...neki to je zbog zračenja računala, stresa i sl...da je to štetno.Dosad mi nije ništ naštetilo zdravlju...ali htio bih znati ima li ikakvog štetnog utjecaja sutra, za mjesec dana, za godinu...10 godina?Zašto mi se to događa?Hvala.
Dobermann1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:37   #43
i ja sam s pitanjem, sam nisam ziher da će mi tu znat tko odgovorit

prije par godina sam čitala u viti o tome kako se razvija/razvijen je neki serum/tablete, nešto što će pomoći da kosa zadrži svoju prirodnu boju.
Jel netko do sad našao takvo što i gdje bi se to moglo kupit? ljekarne, frizerski dućani ??
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:50   #44
Postoje neke tinkture koje navodno mogu vratiti prirodnu boju sijedoj kosi. Iako čisto sumnjam u to. No, ako želiš probati vidjela sam ti tako nešto u Mulleru na polici pokraj kane, a znam da ima neko takvo sredstvo za kupiti i po apotekama zove se brasian. Koliko je djelotvorno
Probaj, ak se usudiš, pa javi .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 01:46   #45
ispitat ću teren, hvala na info
imenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:45   #46
ako ima neka dobra duša molim da mi objasni kako pofarbati kosu bojom 7 ako je sadašnja situacija: sijedi izrast (2cm) a ostatak (do brade) isprana sedmica.
imam boju rolland genius i 6%hidrogen. vrijeme držanja boje kaže: 35-45 minuta
mene zanima da li bojati najprije izrast i zadnjih desetak minuta staviti boju po cijeloj kosi ili odmah staviti sve po cijeloj kosi?????

hvala,hvala
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:45   #47
Ja jučer iščupala svoju prvu sijedu. Satima sam u nju gledala sva u nevjerici. 'bem ti stres..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 22:10   #48
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ja jučer iščupala svoju prvu sijedu. Satima sam u nju gledala sva u nevjerici. 'bem ti stres..
i ja
__________________
Lazos de amor: http://www.youtube.com/watch?v=zaFCSc5WLZc
rubi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 00:09   #49
Nekoliko puta sam pronasla na cetki kosu koja je rasla sijeda, i onda odjednom vratila prirodnu boju. Evo bas jucer npr. Reklo bi se da je sijeda vlas pred nekoliko mjeseci opet postala smeđa, a da ni sama ne znam razlog. No to se odnosi samo na mali broj sijedih, a ne na sve.
Da li se to i nekome od vas desilo? Da li ste mogli to povezati s nekom promjenom u zivotu (psihickom, fizickom, prehrambenom...)?

Inace, imam vidljivo sijedih, ali za svoje godine relativno mali broj, reklo bi se, sasvim normalno.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 16:27   #50
Pa što je s tim losionom od schwartzkopfa 1st Grey.Koristila sam brasian,sav nakit mi je pozelenio,a sijede su postale lagano žućkaste.Nisam bila zadovoljna jer sam brineta.Moj ujak se riješio sijedih sa brasianom. Kosu sam mazala jakim čajem od kadulje bez vidljivih rezultata. A smjesa jogurta,sušenih ovojnica oraha i malo voćnog octa su mi tonirali kosu u neku žućkastu boju.Kosa mi je žućkasta,a sijede baš žute.To je rješenje za plavuše.S tim da sam tu smjesu držala 6 sati na kosi. Naime prestala sam se bojati kupovnim bojama jer sam sa svijetlo smeđima ispadala crna,a sa tamno plavima imala boju kao sad sa orahom.Pa ako je tko pronašao rješenje ili možda zna za njega neka napiše. Kakve su to tinkture za sijede,netko je na forumu pisao o tome,mislim Merlina?
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 13:45   #51
Molim preporuku za boju na prirodnoj bazi koja prekriva sijede i gdje ju se može kupiti u Zg. Hvala!
Astona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 10:38   #52
imam 35 godina i dosta sijedih - kao da imam pramenove

kosa mi je prirodno pepeljasta i već godinama radim plave pramenove ..

ono što me zanima, budući da imam sijede pravilno raspoređene po glavi - baš kao da su pramenovi, mogu li umjesto pramenova kod frizera počet stavljati neku boju/preljev?
pa da mi sijede postanu žute a ostatak kose dobije onako malo sjaj i/ili postane svijetlo smeđe boje.

ne bih doma sama isprobavala jer sam totalni antitalent za takve stvari.
zanima me koje su mi mogućnosti pa bi onda otišla kod frizera.

pitam prvo ovdje, jer znam da ako dođem u frizerski pitat - ponudit će mi neku što skuplju opciju a stvarno nisam pri lovi

mogla bi si priuštiti svakih 2-3 mjesec odlazak kod frizera i da je taj tretman cijenom do maksimalno 300 kn

kosa je dužinom do ramena
__________________
If you can dream--and not make dreams your master, if you can think--and not make thoughts your aim;
klompica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 18:26   #53
ja imam velikih problema sa sijedima!Imam vise od 50%sijedih i ni jedna boja za kosu mi ih ne moze pokritiAko upotrijebim tamniju nijansu,onda se one bas vide a sa svjetlijom ipak su manje vidljive!Samo moram napomenuti da kod nas u Bosni,nema bas velik izbor boja za kosu i malo ih je kvalitetnih i jako se puno zena zali na rezultate bojenja a frizerski saloni su u malimmjestima pravi uzas,jedino mozda posjet nekom vecem centru,da bi mozda pomoglo!Ja imam taj problem vec 2 godine i iskreno ne znam sto je u pitanju!Meni je 40 a ako mi neko od vas moze dati bilo kakav savjet bila bi jako zahvalna..nadam se da cu uz vasu pomoc i ja moci bar malo jer meni je cijelo vrijeme
the leky72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 11:52   #54
Quote:
the leky72 kaže: Pogledaj post
:504:ja imam velikih problema sa sijedima!Imam vise od 50%sijedih i ni jedna boja za kosu mi ih ne moze pokriti:503:Ako upotrijebim tamniju nijansu,onda se one bas vide a sa svjetlijom ipak su manje vidljive!Samo moram napomenuti da kod nas u Bosni,nema bas velik izbor boja za kosu i malo ih je kvalitetnih i jako se puno zena zali na rezultate bojenja a frizerski saloni su u malimmjestima pravi uzas,jedino mozda posjet nekom vecem centru,da bi mozda pomoglo!Ja imam taj problem vec 2 godine i iskreno ne znam sto je u pitanju!Meni je 40 a ako mi neko od vas moze dati bilo kakav savjet bila bi jako zahvalna..nadam se da cu uz vasu pomoc i ja moci bar malo:cerek: jer meni je cijelo vrijeme :503:
Ja već oko 10 godina sama bojim svoju kosu i pri tome ne koristim skupe boje za kosu. Moja prirodna boja je srednje smeđa. Na tjemenu imam više sijedih vlasi nego onih drugih, a na ostalom dijelu kose je situacija obrnuta. Vlasi su mi takne. Prošlu cijelu godinu koristila sam Schwarzkopf Palette Intensive Color Creme, srednje smeđa, trajnu boju tj. onu sa oznakom Nivo 3, što je oznaka za trajne boje.
Držim se uputa koje su priložene, a to znači da prvo boju nanesem na izrast, ostavim djelovati propisano vrijeme, a pred kraj prema uputi proizvođača ostatak boje nanesem na ostalu dužinu pojedinih pramenova. I to je sve na što pazim.
Zadovoljna sam rezultatom, tako da kada me jedna kolegica vidjela nakon dugog vremena pitala me zar nemam sijedih vlasi, jer je boja vrlo slična mojoj prirodnoj, a ako je koja sijeda takva i ostala nije bilo upadljivo.

A, što se bojanja u frizeraju tiče, u pravu si. To zna biti koma ako ne dođeš u stručne i/ili pažljive ruke. Prekjučer sam bila na bojanju u jednom kvartskom frizerskom salonu, kod frizerke koja taj posao radi već preko 30 godina, jer sam htjela drastičnu promjenu, tj prelazak na sijedu kosu. Savjetovala je postupni prijelaz i ja pristala. Sada sam dvobojna, ali ne s pramenovima različitih boja, nego jedan pramen je dvobojni. Sijedi izrast je "kukuruzni", a ostala dužina tog pramena koji je bio srednjesmeđi takv je i ostalo.:mad:
miramo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 12:37   #55
Quote:
klompica kaže: Pogledaj post
imam 35 godina i dosta sijedih - kao da imam pramenove

kosa mi je prirodno pepeljasta i već godinama radim plave pramenove ..

ono što me zanima, budući da imam sijede pravilno raspoređene po glavi - baš kao da su pramenovi, mogu li umjesto pramenova kod frizera počet stavljati neku boju/preljev?
pa da mi sijede postanu žute a ostatak kose dobije onako malo sjaj i/ili postane svijetlo smeđe boje.

ne bih doma sama isprobavala jer sam totalni antitalent za takve stvari.
zanima me koje su mi mogućnosti pa bi onda otišla kod frizera.

pitam prvo ovdje, jer znam da ako dođem u frizerski pitat - ponudit će mi neku što skuplju opciju a stvarno nisam pri lovi

mogla bi si priuštiti svakih 2-3 mjesec odlazak kod frizera i da je taj tretman cijenom do maksimalno 300 kn

kosa je dužinom do ramena
Jesi li bila u frizerskom salonu? Interesiraju me Tvoja iskustva, jer i ja sam htjela preći na svoje sijede i one koji to još nisu, ali će postati. Prirodna boja mi je srednjesmeđa.
Kao što sam u prethodnom postu napisala, pod odgovor the leky72, bila sam kod frizerke u svom kvartu. Jedanput, davno, mi je izvukla lijepe svijetle pramenove, pa sam joj se prepustila s povjerenje. Pogreška. Sadašnji njezin rad je ispao katastrofalno loše.
Prijedlog je bio slijedeći: da se izbjegnu ružni narančasti pramenovi, ili blajhanje koje, ipak, oštećuje kosu treba kosu svaki put bojati u sve svjetliju nijansu, dok ne postane maksimalno posvijetljena. Zvučalo mi je uvjerljivo i ja pristala. Sada si izgledam tako šareno da mislim kako ni potpunoj neznalici rezultat bojanja tako ne može ispasti i teškom se mukom suzdržavam da ne skoknem u DM po bilo koju boju i sama se obojim, kao što sam i do sada uspješno radila. No, to je ono što želim prestati.
miramo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 13:44   #56
:)

Problem sijedih sam riješila ...i zadovoljna sam s rezultatima
mydream is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 15:48   #57
Quote:
mydream kaže: Pogledaj post
Problem sijedih sam riješila ...i zadovoljna sam s rezultatima
Što si škrta (na riječima).
Reci nam kako. Podijeli s nama svoje iskustvo.
I ja sam riješila svoje šarenilo na glavi. Zaključila sam, ako ne znam frizera koji se dokazao na sličnim izazovima, onda je najbolji sistem: uzdaj se u se i u svoje kljuse.
Ohrabrila sam se i riskirala rezultat spaljena kosa, te sama krenula u popravak popravljala frizerkinog neuspjeha.
Kosu nisam upropastila, nije ono što sam željela, niti je boja kao iz kataloga, ali izgledam čisto pristojno i zadovoljna sam. Do daljnjega.
miramo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 16:03   #58
Quote:
mydream kaže: Pogledaj post
Problem sijedih sam riješila ...i zadovoljna sam s rezultatima
A kak si riješila problem?

Ja sam svoj isto "riješila", odnosno moram stavljati pramenove da mi se sijede manje vide.
Moje rješenje bi bilo, uz uvijet da sam zadovoljna, uopće se ne farbati i ne stavljati pramenove ili se očišati skroz na jako kratko.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 10:52   #59
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
ako ima neka dobra duša molim da mi objasni kako pofarbati kosu bojom 7 ako je sadašnja situacija: sijedi izrast (2cm) a ostatak (do brade) isprana sedmica.
imam boju rolland genius i 6%hidrogen. vrijeme držanja boje kaže: 35-45 minuta
mene zanima da li bojati najprije izrast i zadnjih desetak minuta staviti boju po cijeloj kosi ili odmah staviti sve po cijeloj kosi?????

hvala,hvala
S kakvom 7-icom si mislila farbat. Odnosno koje nijanse (smeđa, crvena, plava)? 7-ica ti je ton. Šta ti piše iza broja 7? (npr. 7.3, 7.44...) Jer o tom ovisi miksanje boje i rezultat na sijedoj kosi. Ja se farbam u crveno (7.45) i da bi mi pokrilo sijede koje su oko lica (što je oko 10%posto kose sijede) stavim 10 % 7.0 u 7.45. Jer temeljne boje "neutraliziraju" sijede. U svakom slučaju prvo pofarbaj izrast, a onda zadnjih desetak minuta stavit boju po cijeloj kosi.
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 13:50   #60
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Meni se to jako svidja, uvijek su mi se svidjali muskarci (mladji ili stariji) sa sijedim vlasima. Protiv sam toga da se muskarci farbaju, to mi je turn off.
Tako je,ja recimo imam 29 i poprilican broj sjedih na glavi,nisam jos skuzio da curama to smeta,dapace mislim da bi ih smetako kad bi skuzile da se farbam(kad bi se farbao). Musko je da bude musko po meni,ne pada mi na pamet da se farbam..
I follow rivers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.