Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 21:21   #81
evo i ja danas otkrila helač. pulmologica posumljala. Ja disati ne mogu. Pojačavali mi pumpice za astmu ( u Rockfellerovoj) a meni sve lošije. To traje od nove godine. Naljutila sam se i otišla dr Grle na Jordanovac. Žena i po!!!!
Trebala sam napravit izdisajni test al to košta 300 kuna (u Merkuru) pa mi dr opće prakse rekla gastroskopija je zakon...Na kraju mi je predložila analizu stolice u Zaraznoj (0 NULA kuna + uputnica) i evo danas piše pozitivan...To sam više doživjela kao dobru vijest jer to znači da mi neće pojačavat pumpice.

Od mojih simptoma mogu navesti dugogodišnji (10-15 god) gastritis bez žgaravice dođe pa prođe. nevezano uz vrstu hrane. bol bi se smanjivala nakon obroka, pa bio on i sami feferoni.

u zadnjih mjesec dana nemrem se pomaknut a da se ne zadišem i to brutalno. objasnila mi je dr Grle da mi se žel kiselina prelijeva iz jednjaka u bronhe i da zbog toga ne mogu disati.

Jedva čekam odradit terapiju da mogu prodisat punim plućima i riješit se jakih pumpica (kortikosteroid - udara na kosti...osteoporoza i sl)
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:23   #82
Htjeo bi se malo nadodat na temu h.pylori.

Ja sam prije mj. dana saznao da imam h. pylori ,prošao sam tro komponenti tretman sumamed 500 +amoxilin 500 + nolpaza 40 mg,koja je trajala mjesec dana sve ukupno nakon toga pijem samo nolpazu 20 mg.

Zanima me jedno otisao sam kod doktora jer me mučila ta takozvana knedla u grlu da bi se na kraju ispostavilo nakon svih pretraga i ostalo da imam h. pylori,e sad kad osjetim da mi se smanji intenzitet kiseline tako mi i knedla u grlu nestane doslovno al tu je drugi problem pojavio mi se nekakav osjećaj, a to je da jedstavno pri gutanju u grlu osjetim kao nekakvo krckanje (ili bih to opisao kao kad na ruci zglob preskoci pa se onako malo čuje kao pucketanje.)i taj me osjećaj prati već mjesec i pol dana.


E sad me zanima da li je netko od vas imao nekakav slican simptom jer me to pomalo izludjuje?


Bio sam kod lječnika na uho grlo nos,doktor kaže da je sve u najboljem redu.
Da li to može biti da je od h.pylori??


Hvala unaprijed na misljenjima!!!

Zadnje uređivanje dizzy0 : 17.11.2010. at 15:13.
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:05   #83
Sad ja gutam i gutam da to probam čuti pa ne znam da li je to isto ali čujem nekakvo kvrckanje. a danas sam krenula sa kurom. Kiseline nikad i nije bilo.
nisi napravio novi test da vidiš jesi li uspješno izliječen?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 15:18   #84
Ma samo pri gutanju kao da nesto krcka ili preskače heh vise neznam kak bi to opisao!Jos nisam bio na testiranju zbog toga sto jos pijem ljekove!
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:46   #85
Htjela bih reći svoja iskustva s Helicobacterom.
Otkriven prije cca 4 godine (ali ga vučem puno dulje), vratio se tri puta, 4 gastroskopije koje jako teško podnosim.

U svakom slučaju - vađenje krvi i izdisajni test nisu pouzdani. Jedina pouzdana metoda za utvrđivanje HP je gastroskopija s uzimanjem uzorka a svakako zatražite da vam se napravi i antibiogram.
Napravila sam izdisajni test koji je bio negativan i par dana nakon toga sam bila na gastroskopiji i bila sam pozitivna na HP, što je nemoguće da ga nemam a onda nakon par dana imam. Dakle, osim što bacite novce ne dobijete pouzdan rezultat nakon izdisajnog testa.
U slučaju s vađenjem krvi - kada se vadi krv radi se test na antitijela koja vam doživotno ostaju u organizmu ako ste ga jednom imali. Dakle, opet nepouzdano.
Koliko god gastroskopija ogavna bila jedina je pouzdana.

Točno je da ga ima 80% populacije (možda i više) i da ga ne treba liječiti ako nema smetnji. Međutim, on je česti uzročnik gastritisa a neliječenje gastritisa može dovesti do komplikacija - u krajnjem slučaju i raka želuca/jednjaka i dr.
Tako da ne treba odugovlačiti ako osjetite smetnje jer može biti samo gore, sam od sebe neće proći.
Kako mi se tri puta vratio u tri godine počela sam već imati paničan strah na najmanju bol u želucu. Igrom slučaja prošle godine sam bila na dijeti koja je uključivala puno kuhanog mesa, povrća i voća, minimalne količine mlijeka/sira/jogurta i nakon dijete nije se više vratio.
Uglavnom, prehrana je nakon liječenja ključ za ozdravljenje. Treba to najozbiljnije shvatiti jer kako se veli nema kruha bez motike. Tko bi se trebao brinuti o našem zdravlju ako ne mi sami.
Ne konzumiram uopće: mlijeko, sireve, češnjak, crveni luk, šećere (dakle, ni bijeli ni smeđi niti ostale), izbjegavam jela sa zaprškama a da ne velim da sve količine koje jedem su znatno manje nego prije. Zdravstveno stanje mi se jako popravilo.
Također, ne pijem više kavu s kofeinom (zaboravite na tlak i te fore, treba vam ravno 4 dana da se skinete s kofeina) ali ne mogu prestati pušiti. Tj. mogu ali nisam još donijela tu odluku.

U bolnici Merkur sam imala najbolje iskustvo s liječnicima jer je tamo referentni centar za HP u Hrvatskoj a dr. Katičić je jedna fenomenalna osoba i stručnjak i sve preporuke imam za nju za razliku od Dubrave gdje sam imala grozna iskustva (nisu loši kao operateri ali je obrada nepotpuna i rade s pola snage).

Ne mogu reći da se panično bojim lijekova ali mi je bilo već stvarno jadno piti antibiotik jednom do dva puta godišnje. Tek kada sam promijenila prehranu dobila sam i rezultate. Antibiotik nisam popila od sredine prošle godine i vjerujem da samo prehrani to mogu zahvaliti.
Tj. da se korigiram: prehrani nakon liječenja.

Zadnje uređivanje Calandre : 17.11.2010. at 17:48. Reason: izmjena
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 19:25   #86
da u potpunosti vas razumijem,jasno mi je da moram na dijetu tj.i sam specijalist mi je rekao da treba duze vremena za tu bakteriju.

Također su mi ljudi savjetovali da koristim cimet i med i nevenov čaj kažu da je dobar za te tegobe.

Recite mi da li ste imali kakove simptome tipa ove koje ja navodim kao knedla u grlu ili to krckanje koje sam opisao???
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 21:15   #87
Quote:
dizzy0 kaže: Pogledaj post
da u potpunosti vas razumijem,jasno mi je da moram na dijetu tj.i sam specijalist mi je rekao da treba duze vremena za tu bakteriju.

Također su mi ljudi savjetovali da koristim cimet i med i nevenov čaj kažu da je dobar za te tegobe.

Recite mi da li ste imali kakove simptome tipa ove koje ja navodim kao knedla u grlu ili to krckanje koje sam opisao???
Probajte jesti što više kuhano a što manje sirovo ili prženo.
Meni osobno med smeta (stvara mi kiselinu) i ne bih ga preporučila.

Nisam imala knedlu niti krckanje
Osjećaj "knedle u grlu" često se povezuje sa štitnjačom, tako da možda nije loše provjeriti hormone štitnjače (T3, T4 i TSH). Taj se pregled radi običnim vađenjem krvi. Trenutno nema reagensa za tu pretragu u bolnicama (tj. dugo se čeka) ali se ta pretraga može obaviti u svim privatnim laboratorijima i ne treba ju odgađati. Štitnjača je jedna od žlijezda koja kontrolira i regulira mnoge procese u organizmu
Calandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:28   #88
Quote:
Calandre kaže: Pogledaj post
Probajte jesti što više kuhano a što manje sirovo ili prženo.
Meni osobno med smeta (stvara mi kiselinu) i ne bih ga preporučila.

Nisam imala knedlu niti krckanje
Osjećaj "knedle u grlu" često se povezuje sa štitnjačom, tako da možda nije loše provjeriti hormone štitnjače (T3, T4 i TSH). Taj se pregled radi običnim vađenjem krvi. Trenutno nema reagensa za tu pretragu u bolnicama (tj. dugo se čeka) ali se ta pretraga može obaviti u svim privatnim laboratorijima i ne treba ju odgađati. Štitnjača je jedna od žlijezda koja kontrolira i regulira mnoge procese u organizmu

Gledajte to što vi kažete da to u grlu ima veze s štitnjačom to ste u pravu jer sam i ja sam mislio da je to od toga.

Ali kažem da kiselina nije samo tipa žgaravica ili nešto slično u grlu ili ti jednjaku,kod mene u ovom slučaju se bakterija manfestirala na način da kad osjetim da je jači intenzitet kiseline jednostavno kao da mi steže grlo tako da mislim da kod svakog je to drugačije.

Meni osobno je najgore ujutro kada se probudim jednostavno u grlu osjetim jačinu kiseline toliko da mi stvarno zateže grlo,a kada nešto doručkujem ujutro totalno olakšanje osjetim.To su moja iskustva s ovom bakterijom.
Još nisam posjetio enterologa ali vjerujem da ču uskoro tj. čim završim s ovim tretmanom morati ga posjetiti.
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:09   #89
Evo, da vam se i ja pridružim...jučer sam radila test na hp, preko stolice...i danas išla po nalaz, naravno - POZITIVAN. Čak mi je u neku ruku lakše, jer napokon znam točan razlog svim tim smetnjama koje imam već duže vrijeme.

Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
Evo i mene, mozda nekome pomognem

Bila sam skrz zdrava do prije nekih 5 godina kad su mi poceli sjedeci simptomi: bjeli talog na jeziku, los zadah iz usta, knedla u grlu, probadanje boli kroz zeludac ako bi popila kavu a nekad i iz cista mira, poceli su mi problemi s hemroidima i stalni osjecaj nemoci(nesto kao kronicni umor)+manjak zeljeza. To su sve moji simptomi, sad moze ih netko osporit da ne spadaju pod hel py al ja ih imam

Jedino sta su mi doktori ljecili je manjak zeljeza. Za ostalo su mi govorili ma nije to nista.. Otisla sam nedavno privatnom otorino... radi gore navedenih problema s grlom i odma mi je rekao da najvjerojanije imam tu bakteriju. Nakon testiranja imam klasicni tretman antibiotika+conroloc.. Javim vam se nakon par tjedana sa dojmovima, da li i je bolje

Za one koji zagovarju ljecenje prirodnim nacinom, od kad sam pocela osjecat nemoc (ima 5 god) mislila sam da je to do prehrane pa sam promjenila to na zdravije, ne pijem i ne pušim a iz gore navedenih razloga ne pijem bas ni kavu. Zbog konstantnog osjecaja umora skoro nista nisam bancila i spavam 8 sati dnevno. A stresa ko ga ponekad nema, al nebi nikad rekla da sam tu ekstrmna jer mi je u zivotu ok. I jednostavno ne znam sta bi trebala promjenit u nacinu zivota ako mi se bakterija vrati da ju opet ne dobijem? Jedino da dam otkaz pa se u potpunoti posvetim sebi tj pokusavam rec da kod mene bez ljekova nikako nije islo...

Probat cu ovo sto je phyto preporucio radi prevncije jer mi se cini da je velika sansa da se opet zarazim
Sve ovo što si ti navela, što sam podebljala, imam i ja...umor, slabost, pa manjak apetita...pa onda se apetit pojavi, pa ja jedem ko da nisam 3 dana jela, pa mi bude muka, haha, i taj neki osjećaj gladi....također knedla u grlu, bijeli jezik, kojeg redovito četkam, ali onaj dio iza baš ne mogu, a i ne isplati se kad je to sve od hp kojeg treba liječit....pa me znalo isto tako bolit, cijeli prednji dio, skroz do prsa...itd itd.

Quote:
dizzy0 kaže: Pogledaj post
Htjeo bi se malo nadodat na temu h.pylori.

Ja sam prije mj. dana saznao da imam h. pylori ,prošao sam tro komponenti tretman sumamed 500 +amoxilin 500 + nolpaza 40 mg,koja je trajala mjesec dana sve ukupno nakon toga pijem samo nolpazu 20 mg.

Zanima me jedno otisao sam kod doktora jer me mučila ta takozvana knedla u grlu da bi se na kraju ispostavilo nakon svih pretraga i ostalo da imam h. pylori,e sad kad osjetim da mi se smanji intenzitet kiseline tako mi i knedla u grlu nestane doslovno al tu je drugi problem pojavio mi se nekakav osjećaj, a to je da jedstavno pri gutanju u grlu osjetim kao nekakvo krckanje (ili bih to opisao kao kad na ruci zglob preskoci pa se onako malo čuje kao pucketanje.)i taj me osjećaj prati već mjesec i pol dana.


E sad me zanima da li je netko od vas imao nekakav slican simptom jer me to pomalo izludjuje?


Bio sam kod lječnika na uho grlo nos,doktor kaže da je sve u najboljem redu.
Da li to može biti da je od h.pylori??


Hvala unaprijed na misljenjima!!!
Također sam bila kod otorinolaringologa, radila bris grla jer me skroz mučilo (čak me i peklo grlo, i stalno mi se nešto slijevalo), ali eto danas sam išla po nalaz i piše - fiziološka flora, dakle se OK. I ta knedla, i kao da trebam nešto iskašljat, pogotovo nakon jela....i naravno ovo što ti opisuješ, kao neko krckanje...u zadnjih par tjedana imam osećaj kao da će mi grkljan iskočit, osjetim svaku koščicu unutra kad popipam...a i dešava mi se povremeno već nekih godinu, dve...ako zijevnem jače ili nešto slično, da mi se taj dio u grkljanu, neka koščica pomakne, i ja jedva da mogu progutat, a upravo tim refleksom gutanja ili čak rukom, moram pomaknut to na mjesto. Jednom mi se to desilo u busu, četiri puta sam napravila taj refleks gutanja, jedva se vratilo na mjesto, rukom sam morala to pritsnut...baš me zabolilo kad je kvrcnulo.
Ne znam stvarno da li TO ima ikakve veze sa HP, ali nebi se čudila...da se jednjak malo zeznuo, ili smo samo 'malo' rahitični.

ps: pijem već nekih tjedan dana čaj od brusnice (100%-tni), zbog nekih drgih problema, ali vidim da ni za ovo neće odmoć.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:15   #90
pozz...
ja sam upravo danas saznala da bolujem od te bakterije. naime nesto vise od mjesec dana, u početku sam imala mucnine ali nisam povracala, povisen osjecaj kiseline i ponekad zgaravicu, a sada pred kraj kao sto je i dizzy naveo imam knedlu u grlu kroz cijeli dan a pogotovo navecer, bolove u trbuhu, malo iznad pupka i s lijeve i s desne strane.
bila sam prije tri tjedna kod svog lijecnika i prepisao mi je terapiju nexiumom koju sam odradila tjedan dana i nakon sto mi ni to nije pomoglo odlucili smo se da me uputi na pretrage. posto imam jako izrazenu averziju prema gastroskopiji (oba roditelja obavili taj grozni pregled) rekla sam njemu da nebi voljela obaviti tu pretragu. dobila sam uputnice za analizu krvi i mokraće, stolice, na uzv jetre i bubrega, te za gastroenterologiju.
nalaz krvi mi je bio idealan, dok se po mokraca vidio neki upalni proces. ono sto je bitno je da su mi otkrili upravo tu bakteriju putem stolice. napravljen je nalaz na HPB koji se pokazao pozitivan.
danas sam bila na gastroenterologiji i dobila sam troje ljekove acipan, lekoklar i amoxycilin koji moram piti tjedan dana, a nakon toga nastaviti s acipanom ali slabijim jos tjedana.
ono sto me zanima je sada nacin prehrane, sto da promjenim?
naime, ja sam sportasica i ne konzumiram niti alkohol, ni cigarete, ni pretjeranu przenu hranu (sam ponekad), niti previse slatkoga ni slanoga...moglo bi se reci da vodim stvarno zdrav zivot...
neznam ni sama sta bi promjenila sada u svojoj prehrani, pa me zanima imate li vi kakve savjete?!
uz to zanima me koji su nacini da se time zarazi?! u mojoj okolini ja ne poznajem niti jednu osobu koji je zarazena tom bakterijom, pa sam u totalnom neznanju kako sam se uspijela zaraziti...
maja_osijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 22:31   #91
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Evo, da vam se i ja pridružim...jučer sam radila test na hp, preko stolice...i danas išla po nalaz, naravno - POZITIVAN. Čak mi je u neku ruku lakše, jer napokon znam točan razlog svim tim smetnjama koje imam već duže vrijeme.


Sve ovo što si ti navela, što sam podebljala, imam i ja...umor, slabost, pa manjak apetita...pa onda se apetit pojavi, pa ja jedem ko da nisam 3 dana jela, pa mi bude muka, haha, i taj neki osjećaj gladi....također knedla u grlu, bijeli jezik, kojeg redovito četkam, ali onaj dio iza baš ne mogu, a i ne isplati se kad je to sve od hp kojeg treba liječit....pa me znalo isto tako bolit, cijeli prednji dio, skroz do prsa...itd itd.


Također sam bila kod otorinolaringologa, radila bris grla jer me skroz mučilo (čak me i peklo grlo, i stalno mi se nešto slijevalo), ali eto danas sam išla po nalaz i piše - fiziološka flora, dakle se OK. I ta knedla, i kao da trebam nešto iskašljat, pogotovo nakon jela....i naravno ovo što ti opisuješ, kao neko krckanje...u zadnjih par tjedana imam osećaj kao da će mi grkljan iskočit, osjetim svaku koščicu unutra kad popipam...a i dešava mi se povremeno već nekih godinu, dve...ako zijevnem jače ili nešto slično, da mi se taj dio u grkljanu, neka koščica pomakne, i ja jedva da mogu progutat, a upravo tim refleksom gutanja ili čak rukom, moram pomaknut to na mjesto. Jednom mi se to desilo u busu, četiri puta sam napravila taj refleks gutanja, jedva se vratilo na mjesto, rukom sam morala to pritsnut...baš me zabolilo kad je kvrcnulo.
Ne znam stvarno da li TO ima ikakve veze sa HP, ali nebi se čudila...da se jednjak malo zeznuo, ili smo samo 'malo' rahitični.

ps: pijem već nekih tjedan dana čaj od brusnice (100%-tni), zbog nekih drgih problema, ali vidim da ni za ovo neće odmoć.


Neznam totalno sam u zabludi s tim takozvanim krckanjem,uskoro cu otici napraviti pretrage za štitnjaču i tada ću biti miran ....
Jer više nisam pametan.
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 13:19   #92
Ps: zašto je ova tema pod Kozmetikom, umjesto pod Zdravljem ???
Uopće je nitko ne vidi ovako....mislim da bi bilo OK, da se premjesti, ha ?? Molila bih moderatore da reagiraju....
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:37   #93
Iđirot

Pozdrav !!
Imam jedno pitanje...pošto sam čula da je protiv želučanih problema i u liječenju helicobacteri-a jako dobar čaj od iđirota, počela sam ga pit danas (od Subana)....pročitala sam dosta dobra iskustva na internetu, ali me zanima jedna stvar,ako ga je još netko od vas pio....na uputama piše da se jedna žličica čaja prelije sa 2 deci hladne vode i kratko provrije, zatim se ostavi nekih par minuta, procjedi, i pije tri puta dnevno po jednu šalicu.....a na internetu piše da se isto tako jedna žličica prelije sa 2 deci vode, ALI ostavi preko noći i ujutro se malo podgrije, ostavi nekih 20-ak minuta, procjedi i onda pije po jedan gutljaj prije i nakon jela, i tako 3 puta...znači 6 gutljaja iliti jedna šalica dnevno. Ja sam napravila ovako kako je pisalo na netu, ali me zanima što je učinkovitije, npr. u borbi protiv hbp ?? Jer bi zaista prvo htjela probat sa time, a onda ako ne pomogne, krenut sa antibioticima.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:48   #94
Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Pozdrav !!
Imam jedno pitanje...pošto sam čula da je protiv želučanih problema i u liječenju helicobacteri-a jako dobar čaj od iđirota, počela sam ga pit danas (od Subana)....pročitala sam dosta dobra iskustva na internetu, ali me zanima jedna stvar,ako ga je još netko od vas pio....na uputama piše da se jedna žličica čaja prelije sa 2 deci hladne vode i kratko provrije, zatim se ostavi nekih par minuta, procjedi, i pije tri puta dnevno po jednu šalicu.....a na internetu piše da se isto tako jedna žličica prelije sa 2 deci vode, ALI ostavi preko noći i ujutro se malo podgrije, ostavi nekih 20-ak minuta, procjedi i onda pije po jedan gutljaj prije i nakon jela, i tako 3 puta...znači 6 gutljaja iliti jedna šalica dnevno. Ja sam napravila ovako kako je pisalo na netu, ali me zanima što je učinkovitije, npr. u borbi protiv hbp ?? Jer bi zaista prvo htjela probat sa time, a onda ako ne pomogne, krenut sa antibioticima.


Nisam probao taj čaj ali imam jedan recept koji ja koristim i mogu reći da mi je malo bolje ali treba vremena tako su me savjetovali.

Koristim 1 veliku jušnu žlicu meda i to mješam s malom čajnom žlićicom cimeta,tako da dobijem smećkastu masu i to koristim 3 x dnevno mogu reći da mi pomaže protiv kiseline.
Isto tako pijem 3x dnevno nevenov čaj koji je isto tako jako dobar za takve tegobe.

Moja iskustva su zasad dobra nemogu reći odlična ali ljudi s kojima sam se savjetovao imali su isti problem tako da što se tiće tih sastojaka su mi rekli da treba puno vremena ali vrjedi zaista.
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 15:33   #95
Hvala puno ..ja bi se prvenstveno željela riješit te zločeste bakterije (hbp), ali na prirodan naćin, ako je moguće...zato što su antibiotici stvarno jaki i imaju brojne grozne nuspojave i nebih podnijela da izgubim još koju kilu, zbog njih, pošto sam i ovako slaba i mršava. A i čula sam da se dosta ljudi nije ni uspjelo riješit tom terapijom...a da je nakon tih nekih biljnih čajeva (iđirot, pelin) nalaz bio negativan. Pijem i čajnu mješavinu, Gaster čaj od Subana (borovica, kadulja, kamilica, matičnjak, menta, pelin, stolisnik).
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:12   #96
a reci mi gdje se može kupiti taj čaj od iđirot a ???
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 01:07   #97
U biljnim ljekarnama, najbolje od te firme Suban...moj je kupljen u onom velikom Konzumu na Črnomercu...tamo imaju ljekarnu, jel.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 12:21   #98
Ovako dok čitam te vaše postove čini mi se da pola vas ima problema i sa kandidom.

Omerta, nudim ti tri gratis bioenergetska tretmana za tvoje tegobe.
Javi mi se na pm ako si zainteresirana.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:10   #99
Hmm, pa da, moguće...danas idem po uputnice za bris jezika i još neke krvne pretrage ako je moguće...pa kad stignu nalazi, i ako budu pozitivni, vidjet ću šta sljedeće. Hvala Vam...uzet ću u obzir Vašu ponudu.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:57   #100
aloha

evo da se i ja malo uključim u ovu raspravu...prije 4-5 god san otkrio da ima tu bakteriju pregledom krvi..počeo sam sa trojnom terapijom koja mi je privremeno smanjila simptome ali nekoliko dana nako završetka terapije su se simptomi opet počeli javljat..nakon toga sam otišao na izdisajni test koji je naravno bio pozitivan i nakon određenog vremena sam ponovio terapiju ali sa drugim antibioticima..nije ni to pomoglo pa sam opet nakon nekog vremena ponovio terapiju nakon koje je napokon test bio negativan..međutim simptomi su se nakon nekoliko miseci počeli opet javljat ali u dosta blažem obliku pa san odlučio opet napravit taj test za svaki slučaj i opet je bio negativan ali nekako sumnjam u njegovu pouzdanost..upravo dok ovo pišem iman simptome i mislin da ću uskoro opet otić na testiranje..mislin da je za liječenje jako bitno uzimati skroz nove antibiotike na koje se bakterija nije mogla prilagodit jer korištenjem istih antibiotika u ponovom liječenju gotovo sigurno neće pomoć jer bakterije općenito vrlo brzo postanu otporne a pogotovo HPB..još treba paziti da se ne koriste 2 antibiotika koji nisu međusobno kompatibilni jer se može desit da jedan antibiotik umanji djelovanje drugog ali to bi liječnici trebali znat...isto tako je pametno nakon terapije uzimati probiotike jer tako jaka terapija uništava 'dobre' bakterije u crijevima i time se omogućava nastanjivanje 'loših' bakterija..evo to je moj kratki osvrt u vezi toga..ako se još nečega sjetim javit ću se..pozz
kitako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.