Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2012., 11:33   #461
I ja pohvaljujem ricinusovo ulje. Nesretnim slučajem ostadoh bez trepavica, mazala sam ih svaki dan uljem narasle su brzo i sad su nekak ljepše i gušće. Stavljam ga i na kosu kao pakung prije pranja,kosa mi je gušća i sjajnija i ne ispada mi kao nekima, rekla bi čak da mi i manje ispada nego prije. I dečko ga stavlja na kosu, i on je jako zadovoljan.
malipavijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 03:11   #462
pozz cure
pitanjce
kupila ulje konačno
nezadovoljna sam i obrvama i trepavicama, jedino mi je kosa dovoljno duga više od pola leđa i gusta
zanima me koliko često je najbolje stavljati na trepavice, a koliko na obrva?
ja na trepavice stavila navečer, a na obrve više puta na dan
nego trepavice bile ujutro nekako ljepljive i nikako nisam mogla dobro staviti maskaru
a nije do mog umijeća, tu sam dosta dobra, ali opet nisam ni tad zadovoljna
ja bi tanke duge, uvijene vilinske trepavice, za volumen me nije baš brige
i nekako su mi pojačano ispadale, al obrve nisu
nije da sam ostala bez trepavica, ali nekako su mi zamjetno se našle na jastučiću ujutro kad sam skinula maskaru koju nikako nisam uspjela nanijeti kako spada
je li se to i vama događalo?
je li trebam s nečim posebno ujutro oprati trepavice, nekako su mi sljepljene..što vi radite?
btw, malo sam spavala tu noć, i kasno sam se sjetila staviti, tako da sam ulje držala cca 5h
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 10:55   #463
Možda si stavila previše ulja na trepavice ili je jednostavno stvar u samo 5h sna .
Meni se uvijek nekako većina tog ulja upije, nikad nisam imala problema oko stavljanja maskare ujutro.
Ako već ne stavljaš tako, probaj sa starom četkicom od maskare .
Ja ga stavljam navečer, jedino se vikendom znam nameljati ujutro .
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 14:03   #464
Koristim ga samo 2 tjedna, i na trepavicama već primjećujem očitu razliku i zbilja ne mogu vjerovat. Očistila sam staru četkicu od maskare pa s tim nanosim onak lijepo od korijena da se sve zahvati. Stavljam 4-5 puta tjedno jer se ne sjetim svaki dan.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 14:48   #465
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
pozz cure
nego trepavice bile ujutro nekako ljepljive i nikako nisam mogla dobro staviti maskaru...
je li se to i vama događalo?
je li trebam s nečim posebno ujutro oprati trepavice, nekako su mi sljepljene..što vi radite?
previše ulja stavimo ..ujutro moram oprati trepavice sa sapunom (inače perem lice sa nježnim sapunom od lavande ali kad imam ricinus noć prije, hoću-neću moram oprati)..neće mi maskara primiti..ili hoće ali se sve razmrlja..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 15:35   #466
ja ga koristim već neko vrijeme, ali nisam baš uvijek redovita, malo stavljam pa malo zaboravim i tako. ali trepavice su mi se stvarno popravile, imala sam na jednom dijelu nekako prorijeđene i taj bi dio uvijek grozno izgledao kad stavim maskaru, sad se taj dio popunio, a inače po cijelim trepavicama baš vidim male nove dlačice tako da trepavice izgledaju gušće, a i duže čini mi se. ugl, zadovoljna sam i nastavljam koristiti.
ja ga nanosim četkicom od one prozirne maskare za njegu trepavica, kad se potrošila samo sam unutra ulila ricinusovo ulje. koristim samo navečer jer mi je preko dana nezgodno zbog leća, a i vid mi se zamuti od njega. nemam ujutro problema sa stavljanjem maskare, baš se tijekom noći upije (ili obriše o jastučnicu, ne znam ) ujutro se umivam samo običnom vodom.
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:15   #467
hvala svima na odgovorima
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Ako već ne stavljaš tako, probaj sa starom četkicom od maskare .
Ja ga stavljam navečer, jedino se vikendom znam nameljati ujutro .
fala
probati ću sa četkicom, samo što imam osjećaj da to nije baš najhigijenskije, ionako min 6h dnevno imam maskaru, pa još i po noći te bakterije
ali probat ću svakako jer
inače loše spavam i premalo spavam, nekad je 5h super

Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
previše ulja stavimo ..ujutro moram oprati trepavice sa sapunom (inače perem lice sa nježnim sapunom od lavande ali kad imam ricinus noć prije, hoću-neću moram oprati)..neće mi maskara primiti..ili hoće ali se sve razmrlja..
vjerojatno previše ulja, ali ja volim opranim prstima, tj. jagodicama nanostiti(a i sjenila, još malo pa ću i olovku hahaha), nego četkicom..
ali probat ću četkicom svakako

Maiya i Gazdarica , baš mi je drago, nadam se da će se i moje produžiti i dobiti nešto volumena
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:28   #468
ja nekako mislim da je četkica najbolje riješenje, jer se ulje lijepo nanese gdje treba, njeguje trepavice, a preko njih se lijepo cijedi u korijen gdje i djeluje. kad razmazuješ prstom ne možeš ne nanijeti previše, a u principu samo bezveze razmuljaš gro više ulja nego ti treba. mislim, učinak ima, ali i posljedično ljepljive trepavice.
ja se baš i ne bojim bakterija. a uostalom, možeš svako malo dezinficirati četkicu alkoholom ako te to muči.
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 16:32   #469
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
vjerojatno previše ulja, ali ja volim opranim prstima, tj. jagodicama nanostiti(a i sjenila, još malo pa ću i olovku hahaha), nego četkicom..
ali probat ću četkicom svakako
i ja stavljam prstom, jer ga stavim i na kapke zbog bora..tako da smo našle u čemu griješimo..mora se četkicom
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:51   #470
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
i ja stavljam prstom, jer ga stavim i na kapke zbog bora..tako da smo našle u čemu griješimo..mora se četkicom
yep, otkrile samo

jel pomaže i za bore?
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:33   #471
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
yep, otkrile samo
jel pomaže i za bore?
cure/žene su pisale ovdje kako im pomaže..u hidrataciji, u zamjenu za okoloočnu i podočnjake..
ja ti nažalost ricinus ne mogu koristiti prečesto/ svakodnevno jer mi od njega hoće izbiti mali sitni prištići po kapcima ako ga stavljam par noći zaredom..
tako da ga stavim nekad, inače koristim pšenične klice..
ali nemoj brinuti mislim da sam jedina ovdje na temi koja ima takva iskustva sa ricnusom
koliko sam vidjela, nisu se do sada žalili na te prištiće..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:18   #472
Cure, počele su mi rast trepavice malo iznad crte gdje obično rastu.
To sam tek danas skužila. Vidi se samo kad povučem kapak prema gore. Inače se stapaju s trepavicama koje rastu na uobičajenim mjestima.
Omg ovo ricinusovo. Wtf, imat ću trepavice ko vunasti mamut.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:26   #473
To se i meni dogadja
Najvise mi zivcira kad stavljam tus pa mi te trepavice smetaju
__________________
-There's a higher power that will judge you for your indecency. -Tom Cruise?
ketty_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:30   #474
O fak. Ja ne mogu živjet bez tuša.
Nadam se da ne smetaju previše, utopit ću ih u tušu pa nek se usude pisnut.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:36   #475
A nije tako strasno, al znam da mi je bio totalni vatafak moment kad sam ih skuzila, onak, otkud su se tu stvorile
__________________
-There's a higher power that will judge you for your indecency. -Tom Cruise?
ketty_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 01:56   #476
ja kupim ricinusovo ulje u apoteci, zanima me jel to ok? Kako ga vi stavljate na kosu? Da li se osim kao maska može stavljati na suhu kosu ? Ima li tada efekta?
verenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 02:03   #477
I ja ga kupujem u apoteci, to je sasvim ok. Dugo ga koristim kao pakung prije pranja na suhoj kosi,stavljam ga na cijelu kosu i držim ga sto je dulje moguće nekad i cijelu noć. Kosa mi puno manje ispada i ljepsa je, sjajnija.
malipavijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 02:22   #478
Quote:
malipavijan kaže: Pogledaj post
I ja ga kupujem u apoteci, to je sasvim ok. Dugo ga koristim kao pakung prije pranja na suhoj kosi,stavljam ga na cijelu kosu i držim ga sto je dulje moguće nekad i cijelu noć. Kosa mi puno manje ispada i ljepsa je, sjajnija.
Potpis
Instant Human is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 21:11   #479
Kupila sam ricinusovo ulje u ljekarni..nekih 30ml...oko 15-ak kuna.Zanima me da li je to nerafinirano? Ako nije, da li ono manje "pomaze"?!??
shoes90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 00:36   #480
Quote:
shoes90 kaže: Pogledaj post
Kupila sam ricinusovo ulje u ljekarni..nekih 30ml...oko 15-ak kuna.Zanima me da li je to nerafinirano? Ako nije, da li ono manje "pomaze"?!??
ja sam isto kupila u ljekarni, i kakvo god da bilo djeluje. ito dobro
__________________
As kids we're not taught how to deal with success; we're taught how to deal with failure. If at first you don't succeed, try, try again. If at first you succeed, than what? - Charlie Sheen -
Gazdarica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.