Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2018., 18:36   #1
Kako izgleda trening američkog nogometa u Zagrebu?

Lijep pozdrav.

Ako netko ovdje trenira ili je trenirao sa Zagreb Patriotsima, možete li mi reći iskustva sa treninga ove momčadi američkog nogometa?
Što se tiče mene, ja sam mršav, spor i nemam pojma o ovom sportu osim što sam ga gledao na televiziji nekoliko puta, ali stvarno bih se htio okušati.
Ono, što me zanimalo, koliko su česte ozljede na treninzima i kako uopće izgleda trening. Vježba li se više tehnika obaranja ili eksplozivnost i snaga?

Mogu li ja nešto dobiti od treninga kao početnik koji trenira bez kacige ; u smislu mogu li dobiti na brzini, skočnosti, snazi?

I zadnje pitanje, sumnjam da je u to ko u Americi gdje ih nije previše briga za zdravlje igrača na college i NFL nivou, ali me opet zanimalo, kolko se naglašava ispravna tehnika obaranja drugih igrača i koliko se ovaj football razlikuje od npr. college footballa u Americi ?

Unaprijed hvala na odgovoru.
BadMaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2019., 17:17   #2
američki nogomet

Ej,

Trenirao sam americki nogomet 8 godina prvo u thunderima, pa raiders i zadnje u patriotsima koji su sad ostali jedini klub u zagrebu koji se takmice u tackle footballu. Pa da ti pokusam odgovoriti, treninzi nisu uvijek isti, tako da uglavnom preko zime 12-2 mjeseca se vjezba u teretani dobiva se snaga i eksplozivnost zatim od 2-4 mjeseca se priprema za sezonu znaci da su treninzi vani na terenu vjezba se tehnika obaranje i uce akcije koje ce se koristiti u utakmicama. Zatim u periodu sezone koja je uglavnom 4-6 mjesec su blazi treninzi zbog utakmica od kojih se treba oporaviti i radi se na usavrsavanju akcija i tehnika. preko ljeta je pauza odnosno trenira se individualno ili par puta grupno. do 8-9 mjeseca kada krece hrvatska liga di se opet priprema za sezonu koja traje do 11-12 mjeseca i tako u krug. Meni je osobno sport pomogao da se razvijem i ojacam u svakom smislu. Nema granice do kuda mozes dogurati ako budes uporan i stalan na treninzima ali i u slobodno vrijeme. Na pocetku ce ti treninzi sigurno biti dovoljni za napredak i povecanje snage. ozlijede na trwninzima su jako rijetke uglavnom znaju biti neke sitne ozlijede koje igraci uglavnom nose jos od prije. a za zdravlje odnosno tehniku obaranja se jako pazi jer pri losoj tehnici obaranja moze doci do ozbiljnih ozlijeda. najcesce je da pocetnici obaraju tako da glavu drze pognutu i prvo udaraju njome di moze doci do ozlijede vrata i kraljeznice. pa te na treninzima nauce da drzih glavu gore i gledas di udaras i prvo ides ramenom a glava samo osigurava protivnika. uglavnom sve ces nauciti ekipa je odlicna i isplati se probati, na pocetku ce ti biti cudno jer je drukcije od drugih sportova ali sigurno ces se naci negdje jer ima puno pozicija za sve vrste sportasa
KB93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.