Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2007., 09:59   #1
Streptococcus pyogenes / beta-hemolitički streptokok grupe A (BHS-A)

Roditeljstvo je prekrasno,predivno i bogom dano iskustvo.Obožavam ih,oni su cijeli moj svijet ali POPIZDIT ĆU!!!!!Opet sam bolestan, dopeljali neki streptokok iz vrtića OPET, PO DRUGI PUT U OVOJ GODINI.Žena i ja bolesni ko crna zemlja i to već treči tjedan.Popili antibiotike al i dalje kašljemo ko kusi psi.I moramo radit i bit roditelji i biti bolesnici.....Svako to sranje nam traje po mjesec dana dok se ne oporavimo.

Kad to konačno prestaje?????To prenošenje virusa i bakterija na roditelje!!!!!! Da, 6ipo godina su sada, u 9 mjesecu idu u školu.

Pomoććć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:07   #2
kad krenu u školu kažu da je puno lakše.
MM-ov bratić, žena i djeca stalno su bolovali dok su klinci išli u vrtić....čim je stariji krenuo u školu smanjile se i boleštine.......neznam u čemu je fora.....

želim vam što brži oporavak...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:12   #3
ajoj

vega, jel i vi popijete terapiju, antibiotik, nesto sto daju djeci?

oni pedijatru, bris, ciljani antibiotik, vi svom lijecniku isto po terapiju, inace vrtite to u kuci non stop. trazite da u vrtic dodju iz zzjz i naprave bris kod sve djece. i inzistirajte, jer dragovoljno to nece napraviti, tj. naprave, ali kad je bolesno preko pola grupe. kako se mijenjaju, tako nikad nisu svi istovremeno doma, plus ih starci sibnu nazad u vrtic nakon tri dana, pa ni nemaju evidenciju o mogucim nositeljima virusa/bakterija.

srpite se jos malo, uglavnom u skoli puno manje podlijezu takvim infekcijama.

bas mi vas je zao

ipak cu ti promijenit naslov topica kad smislim kako
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:35   #4
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
Roditeljstvo je prekrasno,predivno i bogom dano iskustvo.Obožavam ih,oni su cijeli moj svijet ali POPIZDIT ĆU!!!!!Opet sam bolestan, dopeljali neki streptokok iz vrtića OPET, PO DRUGI PUT U OVOJ GODINI.Žena i ja bolesni ko crna zemlja i to već treči tjedan.Popili antibiotike al i dalje kašljemo ko kusi psi.I moramo radit i bit roditelji i biti bolesnici.....Svako to sranje nam traje po mjesec dana dok se ne oporavimo.

Kad to konačno prestaje?????To prenošenje virusa i bakterija na roditelje!!!!!! Da, 6ipo godina su sada, u 9 mjesecu idu u školu.

Pomoććć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e nisam znala dal da se smijem ili kukam sa tobom dok sam ovo čitala....a tak to mora ići...poslije su zato manje bolesni...moj zadnji je u prosjeku jednom mj imao ili gnojnu ili streptok anginu...i tako sve do škole...prvorođena (20g) baš i nije boležljiva bila,ali zato sad sve nadoknađuje...stalno angine,sinusi...strpljen-spašen...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:47   #5
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
Roditeljstvo je prekrasno,predivno i bogom dano iskustvo.Obožavam ih,oni su cijeli moj svijet ali POPIZDIT ĆU!!!!!Opet sam bolestan, dopeljali neki streptokok iz vrtića OPET, PO DRUGI PUT U OVOJ GODINI.Žena i ja bolesni ko crna zemlja i to već treči tjedan.Popili antibiotike al i dalje kašljemo ko kusi psi.I moramo radit i bit roditelji i biti bolesnici.....Svako to sranje nam traje po mjesec dana dok se ne oporavimo.

Kad to konačno prestaje?????To prenošenje virusa i bakterija na roditelje!!!!!! Da, 6ipo godina su sada, u 9 mjesecu idu u školu.

Pomoććć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

streptokok po drugi put? Kad je prvi put dijagnosticiran streptokok jeste javili u vrtić? Jesu oni pozvali Zzjz? Jel cijela obitelj radila bris? I svi koji su u kontaktu sa djecom? Jebiga, ako jedan propusti bris a nosi koku samo se vrtite u krug
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:34   #6
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
Roditeljstvo je prekrasno,predivno i bogom dano iskustvo.Obožavam ih,oni su cijeli moj svijet ali POPIZDIT ĆU!!!!!Opet sam bolestan, dopeljali neki streptokok iz vrtića OPET, PO DRUGI PUT U OVOJ GODINI.Žena i ja bolesni ko crna zemlja i to već treči tjedan.Popili antibiotike al i dalje kašljemo ko kusi psi.I moramo radit i bit roditelji i biti bolesnici.....Svako to sranje nam traje po mjesec dana dok se ne oporavimo.

Kad to konačno prestaje?????To prenošenje virusa i bakterija na roditelje!!!!!! Da, 6ipo godina su sada, u 9 mjesecu idu u školu.

Pomoććć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prestaje kad se vi opustite i imunitet vam se digne pa se od svakog kontakta ne razbolite
posto je mozda i prvo pola godine u skoli stresno za vas, za ocekivati je da poslije bude bolje
nikakva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:17   #7
Quote:
Vincent Vega kaže: Pogledaj post
Kad to konačno prestaje?????To prenošenje virusa i bakterija na roditelje!!!!!! Da, 6ipo godina su sada...
naša je 2,5 i do sada sam bila pošteđena svega ali zato tata po "defaultu" prigrli svu gamad koju ona donese iz vrtića
odgovorno tvrdim da bolje vodim brigu o prehrani nego moj muž... možda je u tome kvaka?!
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:23   #8
opce stanje organizma i sposobnost da se odupre bestijama sigurno pomaze.
ovo sto nikakva kaze
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:38   #9
Fala svima na dobrim željama i saučešću u bolovanju. Evo, šmrčem,sline mi cure i jedva sedržim na poslu.Sutra samna bolovanju OPET, šef će popizdit al jebiga.Stvarno je frustrirajuće, al pazim na sebe i njih.Obavezno pijemo čašu limunade svaki dan a ja sam si poučen iskustvom od prvi put ove godine kupio i imunal kapi. Boli me sve, najviše leđa i zglobovi, popio sam kuru Klavocina al sam izgleda uhvatio nešto drugo a sad imam feeling da me i temperatura lovi. Idem doma.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 13:45   #10
vega, moji su bar 4x godisnje na kuri echinacee i c vitamina. limunada je ok, ali ako s njom popijes jedan natural wealth c-500

echinacea kapi imas za djecu, bez alkohola i tabletice za odrasle, mada ja svojima dajem tabletice vec od pete, seste godine (ako ne i prije )

lijepo u apoteku i riskiraj 40 kn za echinaceu, terapija ti je kod akutne faze 3xdnevno, pa kad prestanu simptomi 1x dnevno.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 20:56   #11
Moj mali je u siječnju imao gnojnu anginu. Dobio je 7 injekcija, Tjedan dana bilo je OK, pa opet gnojna angina. Još 8 injekcija. E, ta osma je bila nekakva da se upala ne vrati opet. Kako se zove ne mogu se sjetiti. Pitaj pedijatra.

Dječije bolesti se moraju proći. Za poluditi je. Plakali smo i ja i on kad smo išli na pikicu. Kasnije čim smo krenuli na tu stranu prestao bi pričati i samo čekao. Trebalo mu je vremena
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 22:17   #12
O joj,kocul to je koma. Nego ovo sa limunadom ne bas nasmijalo. Ajd vi malo pojacajte svoj imunitet i razgovarajt eu vrticu da srede tu kliconosu. JA svojoj dajem propolis, i multivitamine. A kad nas pocne nesto hvatat ekstra C vitamina i homeopatiju. JA znam popit i po 4-5000mg cekaca na dan. Sta ti je limunada,samo za zamirisati.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 18:31   #13
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
vega, moji su bar 4x godisnje na kuri echinacee i c vitamina. limunada je ok, ali ako s njom popijes jedan natural wealth c-500

echinacea kapi imas za djecu, bez alkohola i tabletice za odrasle, mada ja svojima dajem tabletice vec od pete, seste godine (ako ne i prije )

lijepo u apoteku i riskiraj 40 kn za echinaceu, terapija ti je kod akutne faze 3xdnevno, pa kad prestanu simptomi 1x dnevno.
Fala lutko, bum odmah otišo do ljekarne po to.A ja mislih da je jedan limun dnevno dovoljan. E koja zabluda!!!!!!
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:45   #14
E da. I ja sam svom kupio nekakve multivitamine i minerale. Tad su bili baš izašli. No koštali su 90 kn. Pitat ću ženu kak' se zovu.
Rita, veliš koma. Ovo je koma. Žena mi je za tjedan dana ulazi u 9. mjesec trudnoće, rizična trudnoća. Mene pokočila leđa, uklještenje živca ( prije 10 dana ). Mati mi je, nažalost, pokojna. Punica 80 km od nas, radi smjenski. Niti žena ništa ne može s malim, ja ne mogu nikuda ( tjedan dana u krevetu, injekcije, lupoceti jer mi voltareni dignu tlak ). Bio je kod babysiterice malo dulje, ostalo je padalo na leđa mom starom i ženi koliko je mogla. Hvala Bogu prošlo je sve u redu. To je koma
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 12:03   #15
je, kocul, stvarno koma kad si bespomocan
drzite se
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 19:25   #16
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
E da. I ja sam svom kupio nekakve multivitamine i minerale. Tad su bili baš izašli. No koštali su 90 kn. Pitat ću ženu kak' se zovu.
Rita, veliš koma. Ovo je koma. Žena mi je za tjedan dana ulazi u 9. mjesec trudnoće, rizična trudnoća. Mene pokočila leđa, uklještenje živca ( prije 10 dana ). Mati mi je, nažalost, pokojna. Punica 80 km od nas, radi smjenski. Niti žena ništa ne može s malim, ja ne mogu nikuda ( tjedan dana u krevetu, injekcije, lupoceti jer mi voltareni dignu tlak ). Bio je kod babysiterice malo dulje, ostalo je padalo na leđa mom starom i ženi koliko je mogla. Hvala Bogu prošlo je sve u redu. To je koma
držim fige!!!!
Sjećam se kad sam strgao nogu, ležim doma,noga u gipsu i klinci po meni đipaju tjedan dana dok se nije punica doteglila.KATASTROFA!!!!Oni 3-4godine, puni energije a ja i bolesna noga se klimamo oko njih.Tada nisu bili u vrtiću jer su se kozavraga razbolili!!!!
Kad sam to preživio.........
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 13:30   #17
Streptoccocus pyogenes BHSA

Nakon što je u vrtićkoj grupi zavladao šarlah pozvan jeZavod za javno zdravstvo.
Došli su i uzeli briseve djeci koja su bila sumnjiva prema stanju grla.

Od njih pet, četvero ih ima izoliranu ovu bakteriju.
Među njima je i moj dječak koji je 8 dana prije uzimanja briseva imao kratku virozu (bolno grlo 2 dana i temp 1 dan).

Naša pedijatrica je odma dala Silapen, 10 dana.
Drugo dvoje djece je dobilo uputu da ne treba antibiotik ako dijete nema simptoma.

Moja pedica je inače takvog stava da ako nema simptoma ni ne liječi se i sad me čudi da je dala antb ako nema potrebe.

Molila bi više informacija o bakteriji te o potrebi liječenja nosioca koji nema nikakve simptome.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 14:21   #18
Moja mala je bila na injekcijama extencillina jer se ta bakterija u prosjeku jednom mjesečno ili bar jednom u 2mj ipak aktivirala i izazivala upale krajnika. Pratili smo i titar. Ukratko, spasili smo se kad smo je se riješili.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 22:52   #19
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Drugo dvoje djece je dobilo uputu da ne treba antibiotik ako dijete nema simptoma.

Moja pedica je inače takvog stava da ako nema simptoma ni ne liječi se i sad me čudi da je dala antb ako nema potrebe.

Molila bi više informacija o bakteriji te o potrebi liječenja nosioca koji nema nikakve simptome.
Poštovana,

nažalost stavovi liječnika još po tom pitanju nisu u potpunosti usuglašeni. Naime, novije smjernice i preporuke kažu kako kliconoštvo (prisutnost streptokoka bez simptoma bolesti) ne treba liječiti OSIM u nekim posebnim okolnostima.

Između ostalih, takve bi okolnosti bile: dijete je ranije imalo reumatsku vrućicu, netko od ukućana imao je reumatsku vrućicu, postoji epidemija reumatske vrućice ili postreptokoknog glomerulonefritisa, opetovana pojava streptokokne upale ždrijela među članovima obitelji, a ponegdje se navode i još neke situacije.

Dakle, neke okolnosti/iznimke postoje.

Međutim, ne slažu se baš svi liječnici, osobito neki pedijatri, s navedenim preporukama, iako su istraživanja pokazala da je u slučaju kliconoštva znatno rjeđi prijenos bakterije na druge osobe u kontaktu, a također su i rijetke eventualne komplikacije koje bi streptokok mogao izazvati, odnosno kliconoše nisu pod povećanim rizikom razvoja komplikacija.

U većini slučajeva se kroz par tjedana djeca spontano obeskliče.

Primjećujem također i da ste ipak naveli neke simptome uoči uzimanja obriska (da je dijete imalo bolno grlo i povišenu temperaturu), kao i to da je prema izgledu ždrijela Vaše dijete odabrano da mu se uzme obrisak, ako sam ispravno shvatio, pa je to možda navelo pedijatricu da postupi ovako kako jest.

Ono što je važno a to je da pedijatrica sigurno dobro poznaje Vašeg sina, a koliko vidim i iz Vaših upisa na forumu, postupa u skladu s pravilima dobre medicinske prakse, tako da vjerujem da je imala neki razlog zašto se odlučila na terapiju.

Ukoliko imate nedoumica, prije nego što sami donesete odluku o tome hoćete li ili ne dati lijek djetetu, svakako Vam savjetujem da kontaktirate pedijatricu jer ona jedina poznaje Vaše dijete i može dati obrazloženje, stoga na svoju ruku nemojte ništa mijenjati.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 12:36   #20
Dajte mi recite, kako iskorjeniti streptokok pyogenes? Ja imam osjećaj da on kod mene stalno sjedi u krajnicima i da se često aktivira. Kad popijem antibiotik, opet se vraća nakon mjesec dana. Netko mi je rekao da ga mogu nositi mačke - ma je li to istina??? Mi imamo mačka koji ne izlazi iz stana, ma ne mogu vjerovati da on širi raj strepto...

U petak mi grlo bilo crveno, napravila bris sebi i maloj jer se žalila da je boli, preko vikenda nam je objema prošlo, a danas bris kaže da obje imamo streptokok pyogenes. Liječiti ili ne?? Je li moguće da je otišao sam od sebe? Dobro smo obje... Ma fak.
MarijaZD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.