Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 14:00   #61
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
wtf?
Pa sta kudite coveka,eto povecala se vera
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 22:07   #62
Quote:
somersby11 kaže: Pogledaj post
Prvo bih naglasio da sam veoma razocaran ovom temom, jer nisam stvarno ocekivao da cu morati vaditi ovu temu iz naftalina.Obicno ne pisem na ovom forumu, jer za 3 dana sam vise procitao literature od pola ovih nazovi forumasa.Ali, sticajem okolnosti, a posebno sto vidim da je tema isuvise jadna, da iko komentarise na nju.Odlucih da napisem ponovo sta.Nisam otvorio temu ovu, da me ne optuze za spamiranje, ali uvijek se nadje nesto


Bas zbog tih plitkih likova tipa Pfc i ostali sam dolazio u neke susrete teze vrste, s raznoraznim Niksickim korpusima, samozvanim statisticarima i prognozerima koje sam vec skoro deceniju razbijao u svakom pogledu.No, vrijeme prolazi i to je jedina pozitivna stvar ovdje.Ako je danas kraj Januara, necu morati da slusam konstantna price i laprdanja, tipa ovo i ono, koje slusam vec par godina




Da, ponovim gradivo

Slovenijaosnjaci+Bosanci drugi narod u Sloveniji.Pad broja Hrvata.Srbi ce biti isto kao i zadnjeg popisa.Povecanje broja Bosnjaka u Ljubljani i Izoli.Broj Bosnjaka+Bosanaca i ostalih bit ce oko 50 000.Islamske vjere ce biti cirka preko 60 000+ na popisu 2011 godine, sto ce biti porast od preko 13 000.U odnosu na popis 2001


Hrvatska.Beznacajno.Pad Srba.Hrvata oko 3.922.Njihov broj ce se ustaliti, nece vise rasti.Bit ce daleko manje Hrvata Islamske vjere.Zadnji put nekih pola Roma i Bosnjaka su se pisali Hrvatima, ali sad ce biti manje.Povecanje Islamske vjere.Posebno u Puli i Rijeci, te nekim gradovima Istre.Nece doci do veceg povecanja Islamske vjere.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj oko 40 000



Bosna.Bosnjaka je sad preko 52%., s tendencijom da ce do polovine 2012 biti 53% stanovnistva.Svaki dan koji prolazi, jedino se mijenja homogena slika u korist Bosnjaka u okviru Bosne.Popis u ''Rs''?Moguce, Dodiku se zuri da ovjeri ono malo jada, sto ima, nakon sto je prodao Telekom, i sve firme.Nema se para, a ni industrije.Opet, broj Srba u tom dijelu nece i ne moze biti veci od miliona, bajke o 1.5 miliona Srba dole su bas to.Bajke.Kazem,, moze iako ce biti vece blamiranje.Nijedna drzava nece priznati takvo sta.Ustav Brcko distrikta kaze da je potrebno 2/3 zastupnika da se zakon odrzi tamo.Sto znaci, ako bude popisa, imat ce De Iure i De facto, izolovanu Banjalucko-Istocno Bosansku enklavu.Tamo gdje bude velika rupa na podrucju Brckog, ce Dodik vjesto Srbovanjem zamagliti, i uljepsati situaciju



Kosovo ce imati popis 2011 nakon 30 godina od zadnjeg popisa

Gradovi preko 100 000 stanovnika:
Prizren
Pristina

Prizren po meni danas ima oko 131 000 stanovnika u gradu.Prizren ima takodjer 400 Srba i oko 18 000 Bosnjaka, posebno u Prizrenskoj zupi, Recane i okolica.Srbi ce biti podijeljeni u Zacu i Gorazdevcu na Srbe i Crnogorce, a svaki treci ce ovdje izaci na popis.Ocekujem da budu popisani Srbi po enklavama oko 1/3 izlaznosti, mozda negdje cak i apsolutna vecina ce biti popisana, primjer Velike Hoce.A, sto se tice ostalog dijela.Kosovo je priznato od 74 drzave+Eustat, a u Eustatu imas par drzave koje nisu priznale.S, tim informalno skace i rast broj priznanja naprimjer Kosova.Naravno, ako skopcamo da 10 od 11 drzava Caricoma je reklo priznati Kosovo, i jos par tih drzava.Tu ipak drzavu kao i Palestinu priznaje i priznat ce uskoro vecina svijeta


Podujevo ima danas oko 40 000 stanovnika, s tendencijom povecanja
Vucitrn takodjer ima oko 40 000 stanovnika

Preko 50 000 stanovnika ce imati Ferizaj, Mitrovica, Pec, Pristina, Gnjilane,Djakovica i Prizren.Velike su sanse da Podujevo bude blizu tog cilja.Vucitrn takodjer se raste i razvija, tako moguce je ovdje veliko iznenadjenje.Kacanik ce prebaciti 10 000 stanovnika


Stanovnistvo:Pa, ja mislim da ce biti ovako

Bosnjaka 33 000 oko 18 000 u Prizrenu.Ostatak na podrucju Vitomirice,Dobruse i par ostalih sela.Nesto malo po gradovima

Albanaca izmedju 1.92 miliona-2.11 miliona.Pricalo se medju ovakvim ekspertima tipa Pfc, a slusao sam od naprednog foruma ''Krstarice'' i ostalih eksperata da ''Siptara'' tamo ima milion ili sta vec, ali ja ostajem po ovim ciframa.Inace, zadnji popis Srbije 2002 nije bio priznat od Eustata zbog nedostatka posmatraca na terenu, pa jedini lazni popis je onaj iz Srbije 2002


Srbija.Ko ce da daje prognozu, kad imaju pare za cetnicki pokret a nemaju pare za popisa.Evo, vidim Turci uzeli Jat, pa svaki dinar od danas ko leti, a vecina Srba ne zna sta je avion.Pare dolaze u Stambul.Ko kaze da Otomansko carstvo nije tu.Pa, opet se puni proracun u Stambulu, makar onaj ko zeli da leti iz Beograda.A, za popis 2011.Imamo ovdje dva tri samozvana eksperta tipa Cvekla, Luki i ovaj Pfc.Posebno je onaj Cvekla veoma smijesan lik.Mogu nesto vise da kazem o ovom popisu, ali sve sam vec rekao.A, ne pise mi se toliko


Crna Gora


Pa, sad da se vratimo ovoj drzavi.Posebno jer nece biti popisa tamo u Oktobru..A, ako ne bude para, mozda iduce godine


Izmedju 85-95% Bosnjaka ce se izjasniti kao Bosnjaci sad.Na proslom popisu 2003 taj procent je iznosio 66%.Ovog puta izjasnjavanje ce biti daleko pozitivnije po Bosnjake.Muslimana ce biti malo, u okviru statisticke greske.Do 2021 godine oni ce nestati iz Crne Gore trajno.Sad ih odrzava samo relik iz proslost, i par zagrizenih komunjara, ali to ce sve biti izbrisano.Bosnjaka ce procentualno biti oko 10% sad.Muslimana daleko manje


Podgorica.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.I jedan dio Crnogoraca Islamske vjere ce se pisati Bosnjacima sad.Povecan broj Roma u Podgorici.Smanjenje broja Srba u Podgorici.Povecanje broja Crnogoraca u Podgorici.Povecanje broja Bosnjaka u Tuzima kraj Podgorice.Smanjenje broja Muslimana i Crnogoraca Islamske vjere dole.Sto se tice religije u samim Tuzima.Bit ce sad nekih 52% Islamske vjere i oko 48% Katolika



Berane.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.Smanjenje broja Bosnjaka u odnosu na 2003 godinu.Nece toliko biti izrazena fluktacija izmedju Srba i Crnogoraca dole


Bijelo Polje.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba

Ulcinj.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti skoro 2000 na ovom popisu ili duplo vece povecanje.Broj Bosnjaka ce biti daleko vece posebno u naselju Donji Stoj kraj Ulcinja.Smanjenje broja Srba.Povecanje Crnogoraca.Islamske vjere 74% na popisu 2011


Bar.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba.Povecanje procenta Islamske vjere koje ce preci preko 30% na popisu 2011.Na popisu 2003 je bilo 27,5% Islamske vjere.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti izmedju 6000-7000.Daleko ce biti bolja situacija posebno u selu Pecurice, koje je jos vise naseljeno od Rozajskih Bosnjaka.Za par decenija i do 2050 godina ovo ce biti Islamska luka, Muslimanski grad, i vrijeme jednostavno radi za Islam ovdje i za Bosnjake..Srbi ce se kasnije vise cijepati, pa sigurno je moguca i opcina Sutomore, cemu se nadam.Tada ce Bar do 2030 biti Muslimanski



Makedonija.Jedna lijepa Turska drzava na jugu Balkana.Ocekujem porast Bosnjaka.Smanjenje broja Srba.Smanjenje pravoslavnih.Povecanje Islama




I, zamolio bih dezurne Srbe s ovog foruma, i ostale eksperte i spamere.Da lijepo odrzavaju ovu temu finom i cistom.Da, ja ne moram doci ponovo krajem Februara i dizem ovu temu iz naftalina ponovo.Nije posteno prema meni, ali bas zbog tih proziva.Jedva cekam popis.Posebno Crne Gore


Srecom popis u Crnoj Gori krece za 2 mjeseca.Nije za 4 godine pa da moram godinama slusati price.Nije za 2 godine.A, evo.Proci ce i to, nadam se sto brze.Pa, cemo vidjeti.A, vidjet cemo za 2 mjeseca.Ko je ekspert, a ko nije.Pazi sad, ako slucajno pogodim.Nemojte reci da je sve namesteno, da nista ne valja, i da ja imam nekog potplacenog u tim statistickim zavodima.


evo u crnoj gori puklo ti rozaje ko balon, nemas ti pojma jack samo bre nagadjas iz te amerikekako je tamo vidovnjaku
cveklabgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 18:15   #63
Sto se tiče BiH očekujte na sledećem popisu 12% Hrvata, 52% Bošnjaka i 35% Srba. Stim ako u obzir uzmemo odnos nataliteta i mortaliteta te odnos imigracija i emigracija svih naroda u bih onda u 2020 možete očekivati 9% Hrvata, 57% Bošnjaka i 33% Srba...
Ovaj 1% što fali su manjine...
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 18:30   #64
Quote:
Maxpane kaže: Pogledaj post
Sto se tiče BiH očekujte na sledećem popisu 12% Hrvata, 52% Bošnjaka i 35% Srba. Stim ako u obzir uzmemo odnos nataliteta i mortaliteta te odnos imigracija i emigracija svih naroda u bih onda u 2020 možete očekivati 9% Hrvata, 57% Bošnjaka i 33% Srba...
Ovaj 1% što fali su manjine...
ove Bosnjake mozes slobodno razdijeliti i na Bosance,Muslimane.
Bosnjaka nece biti taman 40%
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 08:54   #65
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Aha...Pogotovo ce biti regularan u situaciji kad se Srbi ne mogu vratiti na mnoga podrucja, a sto će odmah iskoristiti komša Albanac da prijavi sva srpska imanja kao svoja...

Dakle, Tzv kosovski popis ce biti "regularan" i validan koliko i onaj na Marsu...
Bice to najobicniji nasminkani isfrizirani papir u sluzbi politike onih sila koje gospodare tim parcetom Balkana...

Ali neka, nema nista bolje nego kad se jedan narod uljuljka u laznim popisima...

.
Isti razlog Bosnjaci nece popis radi (ne)povratka u RS..
__________________
Oppressed by the weak
Flanker_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 09:38   #66
Ovo djeljenje muslimana na Bošnjake i Muslimane je smiješno
jer su Bošnjaci i Muslimani jedno te isto...

Ali Bosanac i Bošnjak nije isto....
Bosanac je nacionalnost
a Bošnjak narodnost...

Za one koji nisu znali dva ili više narda čine Naciju ili Nacionalnost

Zato se kaže npr; Bosanski Srbi,(Bosanske nacionalnosti, i Srbske narodnosti)
a postoji i naravno varijanta koja bi mogla da se pojavi na popisu stanovnistava koja bi takodjer srbe mogla da podijeli na Bosanske srbe i Srbijanske Srbe...

Znači ovo 52% znači da bi najvjerovatnije toliko moglo biti stanovnika u BIH Bošnjaka koji su islamske vjeroispovijesti. A 2020 godine biti će oko 57%.
Po tvojoj logici znači da se oko 10% stanovnika BiH izjašnjava Bošnjacima iako nisu muslimani pa to je da umreš od smijeha.
Koliko ti poznaješ takvih ljudi Bošnjaka nemuslimana 20, 40, 100...

Malo si pomiješo pojmove Bošnjak, Bosanac, Musliman...
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 09:58   #67
Quote:
Maxpane kaže: Pogledaj post
Ovo djeljenje muslimana na Bošnjake i Muslimane je smiješno
jer su Bošnjaci i Muslimani jedno te isto...

Ali Bosanac i Bošnjak nije isto....
Bosanac je nacionalnost
a Bošnjak narodnost...

Za one koji nisu znali dva ili više narda čine Naciju ili Nacionalnost

Zato se kaže npr; Bosanski Srbi,(Bosanske nacionalnosti, i Srbske narodnosti)
a postoji i naravno varijanta koja bi mogla da se pojavi na popisu stanovnistava koja bi takodjer srbe mogla da podijeli na Bosanske srbe i Srbijanske Srbe...

Znači ovo 52% znači da bi najvjerovatnije toliko moglo biti stanovnika u BIH Bošnjaka koji su islamske vjeroispovijesti. A 2020 godine biti će oko 57%.
Po tvojoj logici znači da se oko 10% stanovnika BiH izjašnjava Bošnjacima iako nisu muslimani pa to je da umreš od smijeha.
Koliko ti poznaješ takvih ljudi Bošnjaka nemuslimana 20, 40, 100...

Malo si pomiješo pojmove Bošnjak, Bosanac, Musliman...
ne nista nisam pomjesao , i bas govorimo o narodnosti .a na popisu se ne pita o nacionalnost nego o narodnost.a mnogo muslimana ce se tako izjasniti u smislu narodnosti ,dakla mnogo njih ce reci da su po narodnosti Muslimani i Bosanci . i bas ce zbog toga brojka Bosnjaka nece prelaziti 50% .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 10:49   #68
Broj Bošnjaka odnosno Muslimana (pošto je to jedno te isto) će biti oko 52% ako se sprovede popis do 2012 godine.
Ovo je u najgorem slučaju a možda ih bude i više...

Pročitajte ovu izjavu i biti će vam dosta jasnije....

http://www.ljportal.com/arhiva/3229-...bosnjaka-u-bih

http://tuuba7.com/forum/bosnian-sect...aka-u-bih.html

http://bosnahistorija.16.forumer.com...pic.php?t=3685

Pored ovoga pogledajte Broj rodjenih umrlih po Općinama ili kantonima
pa će vam biti malo jasnije.
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 11:42   #69
taj koji trubi da ce biti 67% Bosnjaka ,te tvrdnje se ne temelji na nicega .
o bosnjahistorija bez komentara ,svi znamo koji su to likovi na tom forumu

cinjenica je da od 220.000 muslimana koji zive na Sandzaku ,njih 10% se izjasnili kao Muslimani po narodnosti .
cinjenica da u Hrvatskoj od 40.000 muslimana ,samo polovica ih se izjasnila kao Bosnjaci u smislu narodnosti .
popis u Bosni nije proveden vec 21 godinu , i mogli biste se iznenaditi ..
a zasto kocite popis ? kad ste toliko sigurni
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 11:47   #70
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
taj koji trubi da ce biti 67% Bosnjaka ,te tvrdnje se ne temelji na nicega .
o bosnjahistorija bez komentara ,svi znamo koji su to likovi na tom forumu

cinjenica je da od 220.000 muslimana koji zive na Sandzaku ,njih 10% se izjasnili kao Muslimani po narodnosti .
cinjenica da u Hrvatskoj od 40.000 muslimana ,samo polovica ih se izjasnila kao Bosnjaci u smislu narodnosti .
popis u Bosni nije proveden vec 21 godinu , i mogli biste se iznenaditi ..
a zasto kocite popis ? kad ste toliko sigurni
Odakle ti ovaj podatak? Godine 1991. Muslimana u Sandzaku je bilo 155540 i to racunajuci i one odsutne iz zemlje, 2002. ih je bilo 142350,od cega 134 hiljade Bosnjaka i ostalo Muslimani (prisutna populacija u zemlji). Danas ih ima mozda nesto manje nego 1991.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 27.02.2011. at 11:57.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:46   #71
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Odakle ti ovaj podatak? Godine 1991. Muslimana u Sandzaku je bilo 155540 i to racunajuci i one odsutne iz zemlje, 2002. ih je bilo 142350,od cega 134 hiljade Bosnjaka i ostalo Muslimani (prisutna populacija u zemlji). Danas ih ima mozda nesto manje nego 1991.
,e neznan , uzeo sam wiki koji se referira na popise u Crnoj Gori i Srbiji 2002-3
http://en.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak

Ethnic groups in Sandžak (Raška):

* Bosniaks = 193,026 (45.93%)
* Serbs = 152,825 (36.36%)
* Montenegrins = 28,438 (6.77%)
* Muslims by nationality = 27,039 (6.43%)
* Others (including Albanians, Roma, Turks etc.)

moja greska ,nije 10% nego 6,4% koji se izjasnjavaju kao Muslimani .
e sad na Hr xiki nemaju iste podatke . jbg !
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak
oko 200.000 muslimana . ali uglavnom oko 6% muslimana se ne izjasnjavaju kao Bosnjaci .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:53   #72
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
,e neznan , uzeo sam wiki koji se referira na popise u Crnoj Gori i Srbiji 2002-3
http://en.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak

Ethnic groups in Sandžak (Raška):

* Bosniaks = 193,026 (45.93%)
* Serbs = 152,825 (36.36%)
* Montenegrins = 28,438 (6.77%)
* Muslims by nationality = 27,039 (6.43%)
* Others (including Albanians, Roma, Turks etc.)

moja greska ,nije 10% nego 6,4% koji se izjasnjavaju kao Muslimani .
e sad na Hr xiki nemaju iste podatke . jbg !
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak
oko 200.000 muslimana . ali uglavnom oko 6% muslimana se ne izjasnjavaju kao Bosnjaci .
Da,da u pravu si zapravo. Srpski deo Sandzaka ima oko 150 hiljada muslimanskog stanovnistva,ostatak je u crnogorskom delu. Ja pogresno protumacio podatke samo za srpski deo.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 15:59   #73
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
,e neznan , uzeo sam wiki koji se referira na popise u Crnoj Gori i Srbiji 2002-3
http://en.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak

Ethnic groups in Sandžak (Raška):

* Bosniaks = 193,026 (45.93%)
* Serbs = 152,825 (36.36%)
* Montenegrins = 28,438 (6.77%)
* Muslims by nationality = 27,039 (6.43%)
* Others (including Albanians, Roma, Turks etc.)

moja greska ,nije 10% nego 6,4% koji se izjasnjavaju kao Muslimani .
e sad na Hr xiki nemaju iste podatke . jbg !
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak
oko 200.000 muslimana . ali uglavnom oko 6% muslimana se ne izjasnjavaju kao Bosnjaci .
Taj broj 6% je za cjelokupno stanovnistvo sandžaka, a kad stavis muslimani+bosnjaci=220 000 od toga su 12% muslimani. Znaci vise od 10% ih se pise muslimanima.
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 16:06   #74
Quote:
markosplit kaže: Pogledaj post
Taj broj 6% je za cjelokupno stanovnistvo sandžaka, a kad stavis muslimani+bosnjaci=220 000 od toga su 12% muslimani. Znaci vise od 10% ih se pise muslimanima.
No,ipak je rec o populaciji koja dugorocno tesko da ce opstati u znacajnijem broju. Verovatno ce se vecina pretopiti u Bosnjake,neki ce ostati to sto jesu a vrlo mali deo otici ce i Srbima i Crnogorcima.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:11   #75
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
No,ipak je rec o populaciji koja dugorocno tesko da ce opstati u znacajnijem broju. Verovatno ce se vecina pretopiti u Bosnjake,neki ce ostati to sto jesu a vrlo mali deo otici ce i Srbima i Crnogorcima.
pa cuj , ovi sada popisi bi nam tribali dati pravu sliku i za buducnost .proslo je vec 10 godina od zadnjeg popisa u Srbiji ,Hrvatskoj,Crnoj Gori...
ako bude jos 6% Muslimana nema razloga da se taj broj ne odrzi i 2020-2030 ...
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:27   #76
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
taj koji trubi da ce biti 67% Bosnjaka ,te tvrdnje se ne temelji na nicega .
o bosnjahistorija bez komentara ,svi znamo koji su to likovi na tom forumu

cinjenica je da od 220.000 muslimana koji zive na Sandzaku ,njih 10% se izjasnili kao Muslimani po narodnosti .
cinjenica da u Hrvatskoj od 40.000 muslimana ,samo polovica ih se izjasnila kao Bosnjaci u smislu narodnosti .
popis u Bosni nije proveden vec 21 godinu , i mogli biste se iznenaditi ..
a zasto kocite popis ? kad ste toliko sigurni
Ja lično nekočim popis niti me zanima popis koče Bošnjački političari iz 2 razloga;
1. Da se nebi legalizovalo čišćenje Muslimana i Hrvata iz Republike Srpske,
2. Muslimani se zalažu za gradjansku demokratsku drzavu bez mogućnosti entitetskog veta što znači vladavinu većine.
Znači kada bi i zvanično postali većina pa tko bi onda dopustio takvu drzavu u kojoj vlada većina odnosno Muslimani...
3.Jer bi neko pitao koliko je 1991godine na području današnje federacije živjelo hrvata i srba. I odakle se pojavi ovolika razlika...
To su ti glavni razlozi....

Zadnje uređivanje Maxpane : 27.02.2011. at 18:18.
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:42   #77
Quote:
Maxpane kaže: Pogledaj post
Ja lično nekočim popis niti me zanima popis koče Bošnjački političari iz 2 razloga;
1. Da se nebi legalizovalo čišćenje Muslimana i Hrvata iz Republike Srpske,
2. Muslimani se zalažu za gradjansku demokratsku drzavu bez mogućnosti entitetskog veta što znači vladavinu većine.
Znači kada bi i zvanično postali većina pa tko bi onda dopustio takvu drzavu u kojoj vlada većina odnosno Muslimani...
To su ti 2 glavna razloga.

Pa hajde sto ne krenes nagovarati one desetine hiljada Bosnja sto se dokopase Sarajeva, sto ih ne nagovaras da se vrate u rodne vukojebine Istocne Bosne i sl?

Imovina im je vracena, kuce obnovljene, ko je hteo imao je svu pomoc humanitarnih organizacija i svih, Pa?
Prema tome ta prica o "legalizaciji etnickog ciscenja" je suplja prica

Pogotovo u svetlu toga sto precutkujes etnicko ciscenje Srba i Hrvata iz Sarajeva, Zenice, Tuzle i drugih krajeva pod Bosnjackom kontrolom

Ajde eto ti, kako znas i umes, iseli odmah 150 000 Bosnja dosljaka u Sarajevo, vrati ih u njihove vukojebine, a vrati 150 000 maticnih Srba iz Sarajeva


Prema tome, samo prdis u prazno u vezni nekakvih bosnjackih motiva u vezi popisa...


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 17:52   #78
Ovakve izjave moze dati samo pripadnik Nebeskog naroda tj. Srbskog

1 Prvo dali si ti ikada prošao kroz Istočnu Bosnu tamo nije popravljeno ni 50% stambenih objekata a de mi reci postoje li barem 2 firme koje imaju više od 200 radnika u toj istočnoj BiH.
Pa tamo je 90% predratne industrije uništeno.
Ako je u Istočni Rs tako dobro zašto se srbi sele iz nje.
A muslimani i hrvati da se vraćaju negdje gdje nema zaposlenja i da ostave penziju od 300KM da zive u Rsu sa 160KM penzije
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 18:01   #79
Quote:
Maxpane kaže: Pogledaj post
Ovakve izjave moze dati samo pripadnik Nebeskog naroda tj. Srbskog

1 Prvo dali si ti ikada prošao kroz Istočnu Bosnu tamo nije popravljeno ni 50% stambenih objekata a de mi reci postoje li barem 2 firme koje imaju više od 200 radnika u toj istočnoj BiH.
Pa tamo je 90% predratne industrije uništeno.
Ako je u Istočni Rs tako dobro zašto se srbi sele iz nje.
A muslimani i hrvati da se vraćaju negdje gdje nema zaposlenja i da ostave penziju od 300KM da zive u Rsu sa 160KM penzije

I zasto onda ocekujes de ce se neko vratiti, kad mu je bolje u Sarajevu?

I ako su se oni vec opredelili za Sarajevo, dokle onda ti mislis mlatiti praznu slamu sa pricom o povratku?

Ko se hteo vratiti, vratio se
Ko se docepao boljeg, naravno da se nece vracati u svoju rodnu vukojebinu

Sva ta prica je jednako smesna kao i Jackovo pricanje o poklapanju, gde bi on sa istom masom ljudi poklapao i one krajeve oko Sarajeva gde su doselile Bosnje iz Istocne Bosne, a opet bi i da te iste ljude vrati u istocnu Bosnu pa da poklapa i Istocnu Bosnu



BTW
Vidim da si elegantno izbegao odgovor na pitanje etnickog ciscenja Srba i Hrvata po onim delovima koje kontrolisu Bosnje


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 18:09   #80
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Vidim da si elegantno izbegao odgovor na pitanje etnickog ciscenja Srba i Hrvata po onim delovima koje kontrolisu Bosnje


.
Nazalost i to se je dešavalo, svi su čistili teritorije na račun drugih kako Srbi tako isto i Muslimani i Hrvati, neki više a neki manje.

A takodjer bi se kao 3 razlog protivljenja popisu stanovnistva moglo navesti i obmanjivanje Medjuarodne Zajednice o broju stradalih Srba i Hrvata u Federaciji.

Nadam se da sam bio dovoljno objektivan i nepristrasan....
Maxpane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.