Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2012., 20:02   #21
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Rekao si da ti je sestra 13 g. muslimanka u Jordanu. Je li ti prenijela svoje dojmove o Islamu i Jordanu?
Ono bitno priznanje izvukao sam iz nje: "posvuda su ljudi isti" (lažovi,mrzitelji,sebični,licemjerni,zavidni...) ... a to znači da Bog ne djeluje ni tamo kao ni ovdje....jer ne poznaju Boga i nemaju Ga odakle poznati i nemaju od koga upoznati. To je ono što ja praktično dokazujem stalno.

Gledaj naprimjer tursku-islamsku seriju "Sulejman veličanstveni" ; prema svom stanju svijesti koja je užasno niska oni su uspjeli napraviti scenarij gdje su svi likovi negativcu...a iz svih usta se slavi Allah.

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 29.11.2012. at 20:09.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:09   #22
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post

Gledaj naprimjer tursku-islamsku seriju "Sulejman veličanstveni" ;.
Gledas americko-tursku-neislamsku seriju, razlika je prevelika .
Golden-Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:13   #23
Quote:
Golden-Boy kaže: Pogledaj post
Gledas americko-tursku-neislamsku seriju, razlika je prevelika .
Uf...onda mi samo ostaje uvidi moje sestre u Jordanu. No i to ću zanemariti; meni ostaje kuran veličanstveni da ga tumačim....ima materijala u njemu.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:14   #24
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ono bitno priznanje izvukao sam iz nje: "posvuda su ljudi isti" (lažovi,mrzitelji,sebični,licemjerni,zavidni...) ... a to znači da Bog ne djeluje ni tamo kao ni ovdje....jer ne poznaju Boga i nemaju Ga odakle poznati i nemaju od koga upoznati. To je ono što ja praktično dokazujem stalno.

Gledaj naprimjer tursku-islamsku seriju "Sulejman veličanstveni" ; prema svom stanju svijesti koja je užasno niska oni su uspjeli napraviti scenarij gdje su svi likovi negativcu...a iz svih usta se slavi Allah.
moja sestra je bila 6 g u braku s muslimanom (nije nikakav vjernik) govori kao i tvoja. No, nakon rastave je rekla da se neće udati za nikog osim Hrvata...otišla u Njemačku i sretno udala za Nijemca.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 20:17   #25
Da, svi se prže u paklu ....I Muhamed i Buda a vatru im potpriu ekipa koja podržava Isusa.
Konkurencija je gore gore, nego dolje


http://www.youtube.com/watch?v=uSM8I-05Bm4

Tako je tu Buda u paklu ne zbog toga jer je bio dobar već što nije vjerovao u vječnog boga a taj je zna se...

i papa je tu, da se nađe ekipi pri ruci:

http://www.youtube.com/watch?v=Tq7_FkDMpPc
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:09   #26
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
sad će Shady da si moj klon, ja Majstora Ivan, on Pere Perić,...i tu negdje "Mu" se gubi lanac.... klonova...
wtf ?
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:14   #27
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
naravno da je Muhammed bio prorok satanskog podnebesja
što bi to trebalo značiti, malo objašnjenja molim.
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:54   #28
Dragi Golden-Boy, po čemu si zaključio da trolam ?

U internetskom nazivlju, izraz trol označava osobu koja dolazi forum s ciljem da na njih šalje podrivačke, grube i uvredljive poruke kako bi namjerno dosađivala ostalim sudionicima, stvarala zadjevice, odnosno remetila tijek rasprave.

Pa mi sad reci u kojoj sam se to mjeri podrugivao, vrijeđao ili remetio tijek rasprave ? Ja sam se na kraju posta ispričao ako sam u nečemu pogriješio ili nehotice uvrijedio nekoga.

Kao što vidiš, tema koju sam otvorio ima svoju poveznicu, odnosno video clip na Youtubeu te nije nastala po principu rekla-kazala-vidjela-čula.

Budući da imaš pristojan nickname, onda se i ponašaj pristojno. Niti me ne poznaješ a već mi sudiš ? Nevjerojatno.
slučajni_prolaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 21:57   #29
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post

@ naftali
možda vi znate.. da li je južnokorejac iz uvodnog posta Bo Ra Choi katolički pastor? Pozdrav
nemam pojma...nisam ni pogledala sve, samo dio i to na početku....izgleda mi kao propagandni pamflet protiv Muhameda i islama..

meni osobno, bezveze.

Zadnje uređivanje naftali : 29.11.2012. at 22:00. Reason: ono kričanje u vatri mi je totalni pakleni promašaj.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 22:18   #30
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
....izgleda mi kao propagandni pamflet protiv Muhameda i islama..


A to, da će se nevjernici (nemuslimani) grijati u muslimanskom paklu, nije ti propagandni pamflet protiv Isusa i kršćanstva (ili protiv židova, ili protiv hindujaca, ili protiv...)?

A gdje bi - prema kršćanskoj doktrini (pastor vjerojatno nije naziv za muslimanske svećenike) - trebao Muhamed završiti? Na Isusovoj desnici u raju, u kojeg se može ući (spasiti) jedino preko tog istog Isusa?
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 22:27   #31
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post


A to, da će se nevjernici (nemuslimani) grijati u muslimanskom paklu, nije ti propagandni pamflet protiv Isusa i kršćanstva (ili protiv židova, ili protiv hindujaca, ili protiv...)?

A gdje bi - prema kršćanskoj doktrini (pastor vjerojatno nije naziv za muslimanske svećenike) - trebao Muhamed završiti? Na Isusovoj desnici u raju, u kojeg se može ući (spasiti) jedino preko tog istog Isusa?
baš sam ja mjerodavna za određivanje tko će gdje ići i kako taj ambijent izgleda...

jednako gledam na sve vrste pamfleta..ili propagandnih listića.....to je samo furanje na emocije, zastrašivanje ili prijetnju.....totalni promašaj što se mene tiče.

ja sad u 10 min mogu napisati sablažnjivi tekst o paklu i sad bi to kao trebao bit pakao?!

ma dajte molim vas......
to su samo scenariji za horore..i to one američke.

Zadnje uređivanje naftali : 29.11.2012. at 22:28. Reason: highway to hell....
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 22:54   #32
Quote:
slučajni_prolaz kaže: Pogledaj post
što bi to trebalo značiti, malo objašnjenja molim.
primao je poruke iz svijeta palih anđela,podnebesja... vukova u jagnjećem krznu
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:13   #33
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
baš sam ja mjerodavna za određivanje tko će gdje ići i kako taj ambijent izgleda...
Pa rečeno ti je u pismu: mjesto "ognja i sumpora". Muhammed je to preuzeo i dodao kako će tamo griješnici morati piti užarenu lavu i slično. Znači doslovno shvaćanje....
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:21   #34
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Pa rečeno ti je u pismu: mjesto "ognja i sumpora". Muhammed je to preuzeo i dodao kako će tamo griješnici morati piti užarenu lavu i slično. Znači doslovno shvaćanje....
meni se čini da je doslovno čitanje tekstova prejako u islamu...pa onda i čitanje Biblije...
No, svi mi, i kršćani i muslimani, zaboravljamo da riječi nikada ne mogu iskazati duhovnu stvarnost u cjelini....ili, duhovna stvarnost ne može biti pretočena u riječi bez da nešto od istine ne bude prikriveno....

Šta bi taj oganj i vatra značili materijalno mjesto pakla?
ne zamaram se izgledom pakla, vjeruj mi....
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:25   #35
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Šta bi taj oganj i vatra značili materijalno mjesto pakla?
Jasno je što je "oganj" kada je pisano od proroka "Bog je oganj što proždire", ali ajd ti to Allahu dokaži ako možeš !
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:27   #36
Zalosno je kada osobe koje uopce nerazumiju Islam iskazuju toliku mrznju prema njemu. Dobar primjer za to je clan foruma "Anonimni xy".

Ali ja ih u jednu ruku i razumijem, jer sam i ja bila takva dok nisam upoznala svoga supruga (koji je Musliman). Mrzila sam Muslimane, i Islam, a o toj vjeri sam samo znala ono sto sam citala na anti-Islamskim stranicama.

Moj suprug nije samo da mi je objasnio sta je Islam, vec sam se i iznenadila njegovim znanjem o drugim teologijama, pa cak i o Krscanstvu.

Hitler je nazalost bio Katolik. Ali naravno da moja vjera (Katolicanstvo) ne podrzava ovakve monstrume i njihova dijela. Dakle treba razlikovati izmedju manijaka i onih koji su pravi vjernici, pa nebitno koja religija je u pitanju.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:30   #37
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Zalosno je kada osobe koje uopce nerazumiju Islam iskazuju toliku mrznju prema njemu. Dobar primjer za to je clan foruma "Anonimni xy".
drago mi je da me pratiš....jer ima nade
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:38   #38
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
...
možda vi znate.. da li je južnokorejac iz uvodnog posta Bo Ra Choi katolički pastor? Pozdrav
Pa ako je pastor, znači da je protestantski.

Štoviše, prema tekstu ispod (groznog) videa, Bo Ra Choi
bi bio/bila žensko(jer se o njoj govori kao o "she").

Dakle, bila bi zapravo "pastorica", a ne pastor.

A on topic: ako postoji pakao za grešnike, naravno da bi Muhamed
morao biti u njemu. Jer, bio je ubojica, pljačkaš i silovatelj, i druge je
poticao i naređivao im ubojstva, pljačke i silovanja, zaluđujući ih da
Bog tako naređuje. I to je digao na vrlo visoku razinu, jer je svojom
pljačkaškom vojskom na koncu zavladao cijelom Arabijom.
valli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:43   #39
Quote:
valli kaže: Pogledaj post
Pa ako je pastor, znači da je protestantski.

Štoviše, prema tekstu ispod (groznog) videa, Bo Ra Choi
bi bio/bila žensko(jer se o njoj govori kao o "she").

Dakle, bila bi zapravo "pastorica", a ne pastor.

A on topic: ako postoji pakao za grešnike, naravno da bi Muhamed
morao biti u njemu. Jer, bio je ubojica, pljačkaš i silovatelj, i druge je
poticao i naređivao im ubojstva, pljačke i silovanja, zaluđujući ih da
Bog tako naređuje. I to je digao na vrlo visoku razinu, jer je svojom
pljačkaškom vojskom na koncu zavladao cijelom Arabijom.
Nigdje veze.

Gdje li si ti istoriju ucio da mi je samo znat.
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 23:50   #40
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Nigdje veze.

Gdje li si ti istoriju ucio da mi je samo znat.
Ovo je izgleda tvoj standard dokazivanja i uvjeravanja. Što će mu historija kad je tu sami Kuran "časni"....

U samom kuranu Allah je uspostavio izvore financiranja Muhammedovog ratovanja: naredio je način podjele plijena od pljačkaških pohoda. Razbojništva i plječke su Allahova institucija. A da je Muhammed bio opčinjeni i hipnotizirani pijun u njegovim rukama jasno je iz Allahovog ukaza: "Nisi ih ti ubio već ja".
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.