Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2010., 12:15   #41
a ja bih da mi netko stavi "kroj" (upute) za štucne s izradom na najjednostavniji mogući način
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:59   #42
puno hvala cvrčak, odem probat, nadam se da neću dobiti slom živaca.

ako netko zna za neki tečaj svejedno nek mi javi.
delfina 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:17   #43
OK, Deedeedee i Good evil, jeste naučile plesti ?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 19:54   #44
Ja bi naučila plesti!
Našla sam dobar tutorijal na youtubu (valjda je dobar ), sad mi još samo treba pribor.

Koja je razlika između pletenja i heklanja? Jel heklanjem nastaju one pikave veste?
Ja bi nježne šalove, a to je pletenje, kolko sam uspjela pohvatat.

Sad me još zanima gdje u Zagrebu kupujete pribor?
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 20:04   #45
Svaki grad ti ima Bagatov mali dućan. Tamo kupiš igle i vune. U ZG odi na Žitnjak, iznad Grafičke škole u trgovinu uz Unitas, gdje po tvorničkim cijenama možeš kupiti i igle i vunu.

Heklanje i pletenje nisu ista stvar. Pletenje se vrši pomoću ovakvih igala



gdje se očica po očica prebacuje na drugu iglu, a heklanje pomoću igle sa kvačicom



ili "heknadle" kojom praviš niz omčica koje na karakterističan način oblikuju nekakvu formu.

Ne znam što smatraš pikavim vestama

Nježni šal možeš napraviti i pletući i heklajući. Bit je u tipu vune a ne metodi
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:42   #46
E too, hvala!
Ma imam fobije od tih pikavih vesti, al da, tip vune je zaslužan. Nekak mi "heklanje" ide uz "pikavu vunu".
Dobro, to su neki moji problemi.

Oke, dakle Žitnjak.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 21:14   #47
Dakle, žene, od danas pletem!

Ak se tak može nazvat ovo jebanje s tutorijalima s neta
Al dobro, imam volje.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 23:24   #48
da se priključim.i ja pokušavam sama naučiti plesti.
aventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2010., 23:39   #49
Od kud učiš?
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 08:54   #50
Najlakši način je da angažirate nekoga koga poznate da vam pokaže. Zbilja nemate nikoga tko zna makar elementarni bod pravo i krivo ?

Sreća pa postoji youtube, gledam neki dan nametanje očica koje je netko stavio u temu. Na jednostavan način je prikazan jednostavan pokret rukom, sa vunom i iglom. Knjiga je statična, meni to nije to.

BTW, osim Žitnjaka, preporučujem i Namu na Kvatriću, ima solidan izbor vune, često na akcijama. Tamo se komotno može opskrbiti svaki početnik u pletenju. Tamo sam slučajno našla najljepšu vunu ikad (posebno debela, nekakve čudne pomalo grube teksture, plela sam debelim iglama, devetkama), od nje sam si napravila grijače ruku:



Majko issova, kako to grije
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 13:23   #51
kačkanje i pletenje

ne mogu nigdje naći temu o kačkanju ili pletenju,pa bih molila neka me premjeste moderatori ako nije u redu...

evo,mene zanima koje je od ovog lakše naučiti i koje je bolje...
htjela bih naučiti plesti ili heklati kape,šalove,majice,tunike itd...
hvala najljepša
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:02   #52
Meni je u školi pletenje lakše i pletenje ima veću upotrebu.Upiši neki tečaj i naučićeš jako brzo. Ili nađi neki časopis xD
BlackBoy :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 14:47   #53
Knjižnica
Imaš knjiga sa tako predivno opisanim tehnikama, slika po slika, korak po korak... Predivno
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 16:23   #54
sve imaš na jubito

http://www.youtube.com/watch?v=G9hv44QwQ-A
__________________
klizi, puzi sve je bliže guzi
Cici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:34   #55
Da i tu pozdravim.
Predstavila sam se na temi "Napravi sama", ali i tu se stavljam na raspolaganje za informacije.
Dosta dugo pletem i to mi je način relaksacije. Uz to i heklam, vezem, čipkam... sve kaj me fascinira ja uperm probati.

Glede pribora (ne zamjeri Götter ) imate ga za kupiti u Zagrebu na nekoliko uobičajenih mjesta. Na zapadnom dijelu je najpopularniji LeoKlupko u Vrapču, Nana San negdje na Ozaljskoj na Remizi, ima i dućan u Meduličevoj, Nama na Trgu ima dobar izbor, a u Tkalči ima također Unitasov dućan (točan adresa i kontakti su objavljeni na njihovim službenim stranicama)....

Igle se kupuju u skladu s vunicom ili koncem kojeg ste odabrali, a koje igle odgovaraju najčešće piše na etiketi prediva.

Ako vas zanima više informacija, ili neki tečajevi i slično... jvite mi se slobodno na pm.

Za kraj nešto pleteno...



heklano....



vezeno....



Vaša Lorna
__________________
Lornina škrinjica
LornaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 23:11   #56
Ne mogu vjerovat da i takva tema postoji, odnosno, ne mogu vjerovat da ljudi još uvijek žele naučiti plesti.

Meni je pletenje uvijek bilo lakše od heklanja. Kod heklanja nikad nisam pogodila svaku očicu i nikad mi nije išlo ravno ili tam kam sam ja htela. Niski štapić, pa visoki štapić.... nije mi išlo i nije.

Pletenje je vrlo lako za naučiti. U osnovnoj školi (još nije postojal niti kompjuter, a kamoli internet ili jubito) kolegica iz razreda mi je pokazala nametanje očica, pravo i krivo. Ostalo sam sve sama iz knjiga i časopisa naučila po uzorku. Moram napomenuti da su mi veste bile čak i na izložbama. Drugima sam štrikala za vrijeme faksa, čak nešto i zaradila. Sječam se da mi je stara stalno prigovarala u srednjoj školi kak mogu istovremeno štrikati i učiti. Ali eto, može se.

Cure, samo hrabro, uopče nije teško. Jedino mi se čini da je to u današnje vreme postal jako skup hobi.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 18:24   #57
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
ne mogu nigdje naći temu o kačkanju ili pletenju,pa bih molila neka me premjeste moderatori ako nije u redu...

evo,mene zanima koje je od ovog lakše naučiti i koje je bolje...
htjela bih naučiti plesti ili heklati kape,šalove,majice,tunike itd...
hvala najljepša
HM, pletenje i heklanje je donekle objasnila Götter prikazujući igle.... Dakle, plete se prebacujući "očice" s lijeve igle na desnu (ako ste dešnjaci!) i rezultat je uglavnom meka tkanina pogodna za odjevne predmete kod kojih se zahtjeva mekoća i podatnost (šal, kapa, rukavice, čarape, puloveri...), a heklanjem se heklicom iliti kukicom petlja nit u nešto grublju, tvrđu i deblju tkaninu koja je zgodna za šeširiće, prsluke, tabletiće... ali, ovisno o mustri, može se dobiti mekaniji rezultat za dekice ili šalove.
Ne mogu reći da više volim ovo ili ono, nego se odlučujem za način izrade prema onom što želim dobiti.
Da li je lakše naučiti plesti ili kukićati (štrikati ili heklati)... ovisi kako kome "sjedne". Poučavam obje vještine duže vrijeme i sve ovisi o želji, volji i afinitetu osobe koja se suočava s vještinom.
__________________
Lornina škrinjica
LornaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 10:18   #58
Na ovaj site sam neki dan naisao kad sam proucavao problematiku

http://www.knittinghelp.com/videos/cast-on

Ima filmica koji su dosta jasni i spori da se shvati i nauci


P.S.
Za one koji ce imat pitanja... :P ne mogu nac za kupit sal u duginim bojama, a nona trenutno nije u mogucnosti plest, pa sam proucavao kako to ide da si ga sam napravim
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 21:19   #59
Bok svima!
Potpuna sam početnica kako na forumu, tako i u pletenju. Danas sam konačno nabavila svoje prvo klupko vune i uživam u pokušajima pletenja cijeli dan.
Najviše mi je pomogao ovaj video (mislim da ga je već netko linkao možda) http://www.youtube.com/watch?v=3uw-nUvGrBY , i sve je bilo okej dok nisam završila 1. red. Naime, ostalo mi je viška vune od onog čvorića kaj se napravi na početku. Nisam sigurna jesam nešto fulala ili se ipak može spasiti ovaj moj prvi prvcati red.
Ima netko ideju što s tim ili da naprosto krenem ispočetka?
Kashiopea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:09   #60
Kashiopea mila,
Nit koja ti ostane nakon namicanja očica miruje i ne treba ti više, pa ako je ostalo dovoljno, koristiš je za neko spajanje ili je pričvrstiš i višak odrežeš. Od te strane ti se ne može oparati!
Za daljnje pletenje se koristi ona nit koja ti ide iz klupka!

Ako trebaš neki dodatni savijet - pitaj... slobodno i fotkaj kaj se zakomplicira.

Možeš me kontaktirati i na
***
Sretno s očicama!!!
__________________
Lornina škrinjica

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 12.01.2011. at 22:22. Reason: uklanjanje maila (to je zabranjeno!)
LornaD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.