Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2014., 09:32   #10001
Quote:
nina2502 kaže: Pogledaj post
Moj djed ima 83 godine.Prije 4 godine dijagnosticiran mu je karcinom prostate.Liječio se androcurom koji je sad ukinut i prepisan mu je estracyt.Prije 2 mjeseca slomio je bedrenu kost što je bio rezultat metastaze karcinoma.Nakon toga imao je velikih problema s mokrenjem,liječnici nisu uspjeli uvesti urinarni kateter zbog neprohodnosti prostate pa mu je postavljena cistostoma.Nalazi iz otpusnog pisma otprije 2 mj su kreatinin 115,urea 8.4.Psa je 1050.00.Ništa ga ne boli,samo se slabije kreće zbog te noge.Liječnici su vrlo škrti na riječima,tako da ja nemam pojma što da očekujem.Molim ako netko zna više da me uputi kako će to sada ići i kakve su prognoze.Hvala!
Nažalost iz osobnog iskustva prognoze su loše. Teško je to ćuti, ali ponekad je bolje znati. Ja sam izgubila oca ove godine koji je bolovao od iste bolesti. Dijagnosticirali su ga prije 2 i pol godine. Ako te bilo što zanima slobodno pitaj na pp.
lara32 is offline  
Old 04.02.2014., 18:25   #10002
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Uh, za cas su se popunili, ja sam se čula s njima oko 10.1.
I moj tata ide za sada samo na ambulantno liječenje iako bi se pretrage brže riješile da leži u bolnici. Nekako si ja to tumačim da mu nije loše kao onima koji moraju ležati pa mi je to čak i draže onda
Mozda zvuci grozno,al ja bi bila sigurnija da mi je mama u bolnici. Ovak je gledam svaki dan kako je sve losije i osjecam se bespomocno.
Suzy-ZG is offline  
Old 04.02.2014., 19:16   #10003
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Mozda zvuci grozno,al ja bi bila sigurnija da mi je mama u bolnici. Ovak je gledam svaki dan kako je sve losije i osjecam se bespomocno.
Ma nije grozno, ovisi sve u kakvom je bolesnik stanju.
Ako trpi bolove i ja mislim da bi bilo bolje da je u bolnici
listopad14 is offline  
Old 05.02.2014., 16:56   #10004
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Ma nije grozno, ovisi sve u kakvom je bolesnik stanju.
Ako trpi bolove i ja mislim da bi bilo bolje da je u bolnici
Vidjet cemo kad napravi MR,mozda se smiluju pa je ostave...
A s cim se tvoj tata bori?
Suzy-ZG is offline  
Old 05.02.2014., 22:16   #10005
Quote:
Suzy-ZG kaže: Pogledaj post
Vidjet cemo kad napravi MR,mozda se smiluju pa je ostave...
A s cim se tvoj tata bori?
Non hodkingkov limfom
listopad14 is offline  
Old 05.02.2014., 23:00   #10006
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
O Boze, iskreno ne mogu vjerovati da je bilo neoperabilno prije 2 godine.Stanje koje sad opisujes je definitivno terminalno s prosirenim metastazama,vjerojatno i na mozgu.Uzasno mi je zao.Ukoliko nemas mogucnosti da je njegujes kod kuce ili u nekom privatnom stacionaru,Marof ili Duga Resa su jedine opcije Smogni nekako snage i hrabrosti u sebi da izdrzis sve do kraja i budi uz nju koliko god mozes i pruzi joj svu ljubav.Ne znam hoce li ti to biti utjeha ili ne, ali u ovakvom stanju kraj je pitanje dana. Na tvom mjestu bih ucinila sve da ga doceka kod kuce okruzena ljubavlju i paznjom. Biti ces poslije ti puno mirnija.
Hvala na podrsci i savjetu.. majka je preminula u ponedjeljak... svim ostalim obiteljima koje prolaze kroz slicno.. zelim sve najbolje i puno snage..
umorna23 is offline  
Old 06.02.2014., 05:08   #10007
Quote:
umorna23 kaže: Pogledaj post
Hvala na podrsci i savjetu.. majka je preminula u ponedjeljak... svim ostalim obiteljima koje prolaze kroz slicno.. zelim sve najbolje i puno snage..
Moje iskreno saučešće.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 06.02.2014., 07:46   #10008
Quote:
umorna23 kaže: Pogledaj post
Hvala na podrsci i savjetu.. majka je preminula u ponedjeljak... svim ostalim obiteljima koje prolaze kroz slicno.. zelim sve najbolje i puno snage..
Primi moju iskrenu sucut
Zelim ti da je oplaces i krenes dalje s mirom u srcu.Budi hrabra.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 06.02.2014., 13:07   #10009
Pozdrav svim 'supatnicima'.

Otac, 78 godina, prije oko mjesec dana dijagnosticiran, nakon gastroskopije, karcinom zeluca sa metastazama na jetri koje su unutar 5 cm, u formi konglomerata. Karcinom zeluca jelociran u gornjem dijelu , prema jednjaku. Uradjeni ultrazvuk i CT abdomena, gornjeg i donjeg, markeri, krvna slika detaljna, dijagnoza ostala ista, ne vidi se da je karcinom otisao igdje drugdje zasad.

Usljed godina, kirurzi smatraju da bi radikalna operacija kakva jedino dolazi u obzir (gastrektomija uz odstranjivanje veceg dijela jetre) ostavila tatu u jako losem stanju sa malim izgledima za oporavak. Druga opcija (palijativna) bi bila uklanjanje dijela tumora koji prijeti da zatvori prolaz prema jednjaku. Treca opcija, takodjer palijativna, bi bila samo kemoterapija u svrhu olaksanja tegoba i produzenja zivota.

Mracno, mracnije i najmracnije... tako nam sada izgledaju te opcije.

Tata je subjektivno poprilicno ok, slabije jede jer osjeca povremeno mucninu (ovo ga je i odvelo lijecnicima), osjeca smanjenje opce snage (sto ga nervira jer je prilicno aktivno zivio, bicikl, rad u vrtu i slicno).

I uduci utorak ce kirurg, nakon konzultacija sa svojim kolegama, priopciti tati sto se doista moze uraditi, pa da tata sam napravi odluku.

Sto da kazem... tu smo svi za njega. Tako bih rado voljela znati koja od opcija bi za njega znacila najmanje mucenja, jer samo ne daj Boze velike muke i patnje. Nemojte me molim vas pogresno shvatiti, kao da ne daj Boze odustajem od oca, jer najradije bih da je s nama jos 100 godina, ali tako mi tesko pada mogucnost njegove patnje.

Prije 4 godine smo izgubili moju sestru, u 40. godini od zatajenja bubrega usljed dijabetesa. A sada, nova borba. Nema druge.

Eto, da podijelim s vama, koji znam da razumijete.
Sofi L is offline  
Old 06.02.2014., 17:40   #10010
Quote:
listopad14 kaže: Pogledaj post
Non hodkingkov limfom
Suzy-ZG is offline  
Old 06.02.2014., 18:23   #10011
Sofi L, po meni bi operacija bila najmanja patnja. Je stariji ali ako je izdrzi, a ne vidim zasto ne bi mogao ako je srce fit, ima realno najbolje sanse za produljenje kvalitetnog zivota i to u remisiji, ako Bog da. Godine jesu rizik ali neki sa 78 su daleko zdraviji i vitalniji od nekih od 50 koji vode stresan zivot.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 06.02.2014., 22:22   #10012
Poštovane forumašice i forumaši,

s obzirom da je tema premašila limit od 10 000 upisa, prema naputku administracije ova tema će se zaključati te će ostati na raspolaganju svima za čitanje, a zamolili smo pokretačicu teme, Ivanicupecu, da otvori novu temu, tj. drugi dio teme, koji se nalazi ovdje.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.