Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 13:40   #2761
Quote:
Procesor kaže: Pogledaj post
Evo ja se otišao učlanit u jednu od stranaka pa ćemo vidjeti što će članska iskaznica donijeti

javi rezultate obavezno
s666ania is offline  
Old 28.03.2013., 15:41   #2762
Ured državne uprave Split

Da li netko zna je li netko već primljen za stručno osposobljavanje za rad?
Nisam dobila nikakvu povratnu informaciju, pa me baš zanima što je s tim..
Mely007 is offline  
Old 28.03.2013., 16:32   #2763
Quote:
s666ania kaže: Pogledaj post
javi rezultate obavezno
Naravno ;-)
Procesor is offline  
Old 28.03.2013., 18:37   #2764
Može li se dati otkaz na tom stručnom osposobljavanju?
mamlaz85 is offline  
Old 28.03.2013., 20:36   #2765
Quote:
OMGWTFISGOINGON kaže: Pogledaj post
Imam jedno glupo pitanje...Gdje obično gledate natječaje??... moj-posao i narodne novine?
stranice burze, posao.hr...
melanie7 is offline  
Old 28.03.2013., 20:38   #2766
Quote:
Back2black kaže: Pogledaj post
Ne!

Mozda onaj tko je pitao da, ali cemu studiranje ako onda nadem posao van struke od 4-5000..
A u mojoj struci koliko mi je poznato, SO placeno kao ostalim zaposlenicima u Zagrebu ne postoji, samo 1600kn. Van Zagreba je koliko sam cula druga prica.

Trazila sam najvise na stranici burze, na moj posao, prvi posao, posao.hr - vise manje se ponavlja koliko primjetih.
ne kužim... kako bacaš studiranje u vjetar ako dobiješ posao u struci za plaću?
melanie7 is offline  
Old 28.03.2013., 22:01   #2767
ja sam počela sa SO 8.03. i danas su me zvali sa Zavoda da potpišemo ugovor i rekli mi da će prva uplata biti tek oko 10.05.
onda će uplatiti za 3 i 4 mjesec
Dadushka is offline  
Old 28.03.2013., 22:24   #2768
Quote:
melanie7 kaže: Pogledaj post
ne kužim... kako bacaš studiranje u vjetar ako dobiješ posao u struci za plaću?
Vidim da jednako tako ne kuzis da ti govorim kako ti nitko nece dati punu placu u struci prije nego steknes odredeno iskustvo, koje mozes samo preko SO, osim ako nisi godinama volontirala i ne znam kaj sve ne pa mozes proci i bez toga, ima kombinacija koliko sam cula
SO placeno kao i ostalim zaposlenicima mozes dobiti jedino negdje u manjim mjestima, u Zagrebu su sanse za to gotovo nikakve. Poznajem puno ljudi, s puno ljudi sam pricala o tome i posljednjih ne znam koliko vremena koliko je prisutna ova mjera za 1600, a i prije kad je za moju struku bilo godinu i pol neplaceno staziranje - ne poznajem nikoga tko je trazio pripravnicki i dobio ga placenog vise od 1600kn, osim ako nisu bili iz manjih sredina. Znam da je u jednoj zg bolnici bila varijanta 6 mjeseci placeno, 6 mjeseci neplaceno, ali do takvih mjesta je tesko doci.
Mozda u tvojoj struci drugacije stvari stoje, kod mene je to gotovo nemoguce, shvati.
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Old 29.03.2013., 13:22   #2769
ima li kakvih povratnih informacija sa natjecaja u dzs od 6.03. ?
Zvone24os is offline  
Old 29.03.2013., 22:14   #2770
Molim vas, kako se postaviti kad te maksimalno iskorištavaju? Znači uz sav posao radim, slijede "proljetne priredbe". Inače radi se o firmi u Vž, ajmo reć Javnoj, županijskoj. Uskoro će sudjelovati u organizaciji velikog događaja za ministarstvo pa treba i oko toga "pomoći". Dan prije, dakle nakon posla polijepiti gluposti, reklame itd, a drugi dan stajati tamo na vratima ko kreten, cijeli dan biti hostesa.

Onda sajam u Zg. Opet dan prije, nakon posla lijepiti sve, slagati, pripremati itd, očekujem do ponoći..I sljedeća dva dana od jutra do navečer biti im tamo potrčko-nosioc kave-sluškinja. Inače nisam u tome i mrzim takav posao, nit sam manekenka, i nije mi ugodno glumatat za tu mizeriju. Hoću dobit jednu kn za ove prekovremene? Neću.

Danas su si podijelili uskrsnice, nisam ni lipu dobila, nek sam još išla u računovodstvo nositi papire vezane uz istu. Novaca imaju, troše ga bez kompromisa. Odsjedaju u luksuznim hotelima, najnoviji telefoni, koriste sve moguće beneficije. Nikad me nisu ni sa jednom kavom počastili.

Napominjem i da općenito radim na poslu koji nema veze s mojom strukom i faksom, al kako je firma u kojoj sam radila prije propala, morala sam bilo što prihvatiti samo ne sjediti doma.

Mislila sam pitat za dnevnicu, al me ovo razuvjerilo http://www.racunovodja.hr/?cid=11099

Strašno se loše osjećam, pogaženo, jadno i lijepo bi bilo da bar daju 50 kn, al ništa. Ja si nemam doslovno što obući za takve događaje koje moram pohoditi jer nemam love za dodatnu obleku, cipele.

Evo, čisto da znate kakvih sve ima (da ne govorim o zakulisnim igrama, tijeku novca i muljažama velikih iznosa, stranačkim zapošljavanjima), pa ako ste kod dobrih ljudi, budite sretni. Naravno da me ne budu uzeli za stalno, doći će opet novi volonter iza mene..

I da, proklinjem dan kaj sam uopće došla tu radit.
Kaledioscopica is offline  
Old 29.03.2013., 22:25   #2771
Jako žalosna priča. Naime, neki poslodavci koji žele mogu osobi koja je na stručnom osposobljavanju uplaćivati dodatno neki iznos mimo ovoga što ti država daje ali kako se radi o državnoj firmi tj. županijskoj onda to lagano zaboravi ...
Procesor is offline  
Old 29.03.2013., 22:40   #2772
Hvala..Da, to mogu zaboraviti. A radi se o jednoj u nizu kvazi agencija koje rade čisto po stranačkom principu, korisnici proračuna, uzimaju strašno velike iznose, sve je plaćeno, a prodaju doslovno maglu. Baš sam na udaru i vidim kako se lova okreće iz šupljeg u prazno.

Razmišljam da odem žicat konobarski posao ma bilo gdje, samo da odem s tog odvratnog mjesta. Nek nam je sa srećom, ne?
Kaledioscopica is offline  
Old 29.03.2013., 23:53   #2773
Bolje ne jer kako stvari stoje ove godine je jako teško naći posao na moru ako si na to mislila... Ovako bar neka primanja imaš. U ovoj situaciji ne znaš jel bolje radit ili ne radit ...
Procesor is offline  
Old 30.03.2013., 00:11   #2774
@Kaledio... Prije otkaza ih prijavi uskoku... E da se mene pita, ja bi sa svim agencijama po kratkom postupku ..
cheer_up is offline  
Old 30.03.2013., 21:55   #2775
Quote:
Kaledioscopica kaže: Pogledaj post
Napominjem i da općenito radim na poslu koji nema veze s mojom strukom i faksom..
Jesi ti tamo na SO? Ako da, kako to da radiš na poslu koji ti nema veze sa strukom i faksom, kako su to u hzz-u odobrili?
apollo11 is offline  
Old 30.03.2013., 21:59   #2776
Oni su "veliki igrači" i s njima se kačiti bez jakih dokaza nema smisla jer ćeš ti na kraju popušiti. Nikad ne znaš što te iza ugla može dočekati danas ...
Procesor is offline  
Old 31.03.2013., 22:08   #2777
jel netko isao na stručno ospobljavanje za autoelektričara?Koliko se mora čekati zahhtjev odnosno papiri na zavodu prije početka rada? Jer to je pokrenuto prije tjedan dana.Iznenadio sam se kad su me na razgovor zvali nakon 3 mjeseca .Zanima me kako ide s bjank zadužnicama i koliko je potrebno novaca za zadužnicu?
janjicosk is offline  
Old 01.04.2013., 10:58   #2778
Nema tu nikakvih zadužnica i sl....
Procesor is offline  
Old 01.04.2013., 12:28   #2779
Jel zna netko, ako se neko mjesto za strucno oslobada npr 1.5 nebitno koji datum karikiram, dal je ta ustanova duzna odmah 2.5 slat burzi dopis za novog vjezbenika il oni to sami odreduju kad ce i sta?
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Old 01.04.2013., 12:58   #2780
Oslobađa se u kojem smislu?
Mephisto is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:48.