Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2013., 08:16   #1
Specifičnosti balkanskih žena i muškaraca

Koje ste primjetili? Specifičnosti, jel? Mislim, u nekom romantičnom obliku? Lakše, teže, osjetljivije, pristupačnije itd. od recimo....koga? Na koga bi se Balkanci trebali ugledati? Što prisvojiti kao pozitvno, a što odbaciti kao negativno? Postoji li uopće konsenzus da smo po nekim stvarima drugačiji od ostalih zbog podneblja u kojem živimo? Možda i odgoja?

Eto, raspišite se, molim...
Gorštak is offline  
Old 27.10.2013., 10:46   #2
Malo je teže ostvarit odnos na istoj razini s nekim miljama udaljenim od duha zajednice u kojoj si i sam odrastao.
Pajtonovski humor je univerzalan, ali onako iskonski nasmijat se na neke specifične gluposti vlastite kulture možeš samo s nekim tko tu kulturu razumije (a bogu hvala na ovim prostorima ne manjka ljudske gluposti).

Ili recimo imaš Maratonce. To je pravi balkanski film i nekako mi je neobično da bi se sa nekom Jean smijao na "oću svoj deo" i "šta to radiš kume".

Slično je i sa glazbom - EKV je nepojmljiv nekoj švabici, možemo se mi nać na stranglersima, ali dio mene (taj balkanski) ona neće nikad razumit jer jednostavno nepozna EKV.

A što se tiče fizičkog izgleda, u nekim svjetskim razmjerima mislim da smo sasvim ok prošli: žene su nam uostalom poznate po ljepoti, a muškarci često vuku na dinaroidnu 'macho' konstituciju.
__________________
Texture like sun

Zadnje uređivanje lettow : 27.10.2013. at 10:52.
lettow is offline  
Old 27.10.2013., 10:50   #3
Quote:
Igneos Eructid kaže: Pogledaj post
Koje ste primjetili? Specifičnosti, jel? Mislim, u nekom romantičnom obliku? Lakše, teže, osjetljivije, pristupačnije itd. od recimo....koga? Na koga bi se Balkanci trebali ugledati? Što prisvojiti kao pozitvno, a što odbaciti kao negativno? Postoji li uopće konsenzus da smo po nekim stvarima drugačiji od ostalih zbog podneblja u kojem živimo? Možda i odgoja?

Eto, raspišite se, molim...
Zenske hladne i oprezne, muskarci navalentni i neodgovorni...
__________________
"Da bi ti potkovica donela sreću, moraš raditi kao konj."
Goku ssj is offline  
Old 27.10.2013., 10:51   #4
kod balkanskih zena ne volim preveliku brigu oko toga kako ce ona ispasti ako napravi ono sto zeli, sto ce selo reci itd.

preferiram nekonzervativne zene koje nisu zakocene tim glupostima (izmedju ostalog su mi zato draze kontinentalke od dalmatinki), a takve su nazalost na balkanu u manjini.
tjuner is offline  
Old 27.10.2013., 15:07   #5
besmislena tema jer bi za sudjelovanje i komentiranje valjalo provesti 10ak godina u južnoj americi ili skandinaviji kako bi povukao neke zaključke i generalizirao nešto o balkancima. nikad mi neće biti jasno koja je poanta ovakvih tema.

također je iritanta ta mistifikacija balkana, bilo u pozitivnom, bilo u negativnom smislu.
leone.sb is offline  
Old 27.10.2013., 15:13   #6
Balkan je kolonijalni naziv za Osmansko Carstvo u 19. stoljeću, i nemaju ni svi stanovnici tog zamišljenog područja isti mentalitet, a kamoli da se mogu uspoređivati s drugim krajevima.

A žene i frajeri su svuda isti, pogledajte i one Talijane iz New Jerseya u Jers Shore i Velšane iz The Walleys, kao da su iste likove doveli recimo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 27.10.2013., 15:51   #7
Quote:
Igneos Eructid kaže: Pogledaj post
Koje ste primjetili? Specifičnosti, jel? Mislim, u nekom romantičnom obliku? Lakše, teže, osjetljivije, pristupačnije itd. od recimo....koga? Na koga bi se Balkanci trebali ugledati? Što prisvojiti kao pozitvno, a što odbaciti kao negativno? Postoji li uopće konsenzus da smo po nekim stvarima drugačiji od ostalih zbog podneblja u kojem živimo? Možda i odgoja?

Eto, raspišite se, molim...
I zene i muskarci (cast izuzecima):
Ovisni o tudjem misljenju. Misljenju blizih i daljih rodjaka, prijatelja, susjeda, poznanika, slucajnih prolaznika i ptica u letu.
OneHitWonder is offline  
Old 27.10.2013., 15:55   #8
Ne postoji ništa što povezuje sela na Kosovu i Zagreb tako da je tema besmislena.
Kanzas is offline  
Old 27.10.2013., 15:57   #9
nema velikih sisa na vitkom tijelu.
mudozvon is offline  
Old 27.10.2013., 17:33   #10
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A žene i frajeri su svuda isti, pogledajte i one Talijane iz New Jerseya u Jers Shore i Velšane iz The Walleys, kao da su iste likove doveli recimo
E.
I često se pitam zapravo glume li oni namjerno mutaFce ili su zbilja takvi.
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Old 27.10.2013., 18:22   #11
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
E.
I često se pitam zapravo glume li oni namjerno mutaFce ili su zbilja takvi.
ma kao i u hrvatskom Big Brotheru, vjerovatno namjerno rade casting s takvima, priglupi šminkeri i droljice sklone pizdarijama
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 28.10.2013., 03:12   #12
Quote:
Goku ssj kaže: Pogledaj post
Zenske hladne i oprezne
da, i to je neobično kada cujes price stranaca o strastvenim ljudima s juga europe
aboriđin is offline  
Old 28.10.2013., 05:50   #13
Quote:
aboriđin kaže: Pogledaj post
da, i to je neobično kada cujes price stranaca o strastvenim ljudima s juga europe
Zenske su hladne i oprezne prema domacima,bas iz onog razloga sto je netko napomenuo,sto ce selo reci. Kad je rijec o strancima,trose se nemilice jer vecini je san pobjeci iz balkanske vukohebine!
babas is offline  
Old 28.10.2013., 06:36   #14
Quote:
leone.sb kaže: Pogledaj post
nikad mi neće biti jasno koja je poanta ovakvih tema.
Istresanje klišeja i stereotipa koji koketiraju s rasizmom.

U konkretnom slučaju (zazivanje Balkanska i nekakvoga homo balcanicusa, kao set noževa još i veličanje primitivizma kao vrline.

Ne treba iz Zagreba potegnuti sve do sela na Kosovu da bi se prokazala besmislenost teme - ne treba uopće izlaziti iz Zagreba, paleta različitosti sasvim se jasno može vidjeti i bez suvišnih poutovanja.
Lord Byron is offline  
Old 28.10.2013., 07:20   #15
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
I zene i muskarci (cast izuzecima):
Ovisni o tudjem misljenju. Misljenju blizih i daljih rodjaka, prijatelja, susjeda, poznanika, slucajnih prolaznika i ptica u letu.
Ovo. I pored toga ljudi, pogotovo muškarci, su dosta cinični i vode se po principu "u se na se i poda se".
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 28.10.2013., 07:55   #16
Ne bih tu žensku "opreznost" tako nazvao. Kod nas je to više "kučkastost".
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is online now  
Old 28.10.2013., 15:58   #17
meni se čini da je to posljedica našeg društva koje forsa brak, pa djevojke od rane zrelosti svakog tko im priđe gledaju kao na potencijalnog i odmah počinje prosuđivanje i štimanje preduvjeta za dulju vezu odnosno brak.

kada se jednom uda sa tom je ženskom osobom puno lakše komunicirati, odnosno toplija je i otvorenija.

ima li još netko takav dojam?
aboriđin is offline  
Old 28.10.2013., 18:31   #18
Quote:
aboriđin kaže: Pogledaj post
meni se čini da je to posljedica našeg društva koje forsa brak, pa djevojke od rane zrelosti svakog tko im priđe gledaju kao na potencijalnog i odmah počinje prosuđivanje i štimanje preduvjeta za dulju vezu odnosno brak.

kada se jednom uda sa tom je ženskom osobom puno lakše komunicirati, odnosno toplija je i otvorenija.

ima li još netko takav dojam?
ne

jedino ak se tvoja opažanja odnose na žene do 24 godine starosti iz ruralnih sredina (uključujući Split)
Herbicidna is offline  
Old 28.10.2013., 18:53   #19
Niti jedan od mogućih smjerova ove teme mi se ne sviđa.

__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.