Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 13:46   #4201
Quote:
Chauntel kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam bila odusevljena s prikupljanjem papira u Hr, nikad nisu bili tako ljubazni, pustali su nas i kad rade i kad ne rade..sve je bilo brzo gotovo..valjda je to bila neka luda sreca..
slobodni i rodni list..gotovi u 5 min..
potvrda o boravku, tu se moralo cekati da potpise navodno nacelnik 1 dan...nekad moze biti gotovo u 5min. ako....
onda odes na sud to sve potvrditi, sud ne radi petkom za gradanstvo..a inace rade cini mi se do 13h..provjeri jos na njihovim stranicama ili ih nazovi..dosla sam malo kasnije..ostavila im papire i drugi dan bio je petak, kad ne rade dosla po njih..treba ti za sve 2 dana ako ces biti te srece..
onda mi se pak na drugoj strani zakomplicira..pa traje i traje..tako je bilo kod mene..
papire sam prevela u de, da nebi bilo poslje da je nesto krivo i sl.

cini mi se ako ti je decko njemac..da ne moras polagati A1, niti on mora imati dovoljno novaca da tebe dovede..
moras imat A1, novac ne moras. iako se svaki auländeramt pravi blesav i trazi odreske od place, ali kad se pozoves na zakon cute ka picke
buntspecht is offline  
Old 28.10.2010., 07:42   #4202
Meni su isto rekli da treba rodni list, potvrda o slobodnom bracnom stanju ali i ovjera putovnice a to ne vidim da si ti spomenila? Da li si i to ovjeravala i koliko su te sve ukupno dosli prijevodi?
slavonka27 is offline  
Old 28.10.2010., 12:21   #4203
Quote:
Chauntel kaže: Pogledaj post
mislila sam da upade u eBay ili tako nesto..e belice sto uradi o njemacke..
cipele, hlace i kapute ne volim kupovat online(osim kad imam mogucnost vratit... ono tipa hermes)
topic nam se pretvorio u ured za strance, info salter pa reko da malo i o drugim stvarima pocnemo divanit osim konstantno odgovarat na ista pitanja
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 28.10.2010., 13:57   #4204
Belice, baci oko na drugu stranicu, tj. na crno-bijeli kaputic snizen s 69.90 na 39 eura Sto ti se cini?! Malo je duzi, a cini mi se i tanji no sto trazis, nazalost, nema ni kajis , ali ovo je najslicnije sto sam mogla naci kaputicu na slici. Javi ako ti se svidja, mogla bih sutra do Grada otici, pogledati/probati/procjeniti kvalitetu i eventualno ti kupiti pa se dogovorimo za razmjenu na PM

http://www.auchan.lu/fr/catalogues - katalog: Nouvelle Collection Hiver
Laura Scott is offline  
Old 28.10.2010., 16:18   #4205
Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
Belice, baci oko na drugu stranicu, tj. na crno-bijeli kaputic snizen s 69.90 na 39 eura Sto ti se cini?! Malo je duzi, a cini mi se i tanji no sto trazis, nazalost, nema ni kajis , ali ovo je najslicnije sto sam mogla naci kaputicu na slici. Javi ako ti se svidja, mogla bih sutra do Grada otici, pogledati/probati/procjeniti kvalitetu i eventualno ti kupiti pa se dogovorimo za razmjenu na PM

http://www.auchan.lu/fr/catalogues - katalog: Nouvelle Collection Hiver
draga,
thanks, al tila bi s kajisom. nigdi ne mogu naci nesto slicno(ne mora biti pipita i sivi bi mi odgovara)
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 31.10.2010., 17:53   #4206
poštovani!

već dulje vrijeme (čitaj: 4 god.) razmišljam o dolasku u Njemačku u potragu za poslom i boljim životom... studentica sam 1.godine diplomskog studija na Ekonomskom fakultetu, smjer Marketing... njemački jezik zasad učim, razumijem dosta, no govor me muči,mada se trudim na naglasku da mi bude što bliži njihovom...

imam rodbine oko Dusseldorfa, poznanika i sl. pa mene sada zanima da li bi se meni diploma magistra ekonomije (za cca.2 god.) priznala tamo, budući da studiram po bolonjskom procesu,kao što je na većini europskih sveučilišta i što je prvo što moram napraviti? samo čekam da završim i faks i odem,toliko je želja jaka da mi je to motiv za završetak fakulteta... želja mi je raditi u struci u nekoj multinacionalnoj kompaniji a pošto znam hrv.jezik da radim za hrv. tržište (nekakav mktg menadžer ili voditelj prodaje za hrv. tržište ili slično)

svaki odgovor je dobrodošao!!

Viele danke!!
ninaaa2809 is offline  
Old 31.10.2010., 17:54   #4207
poštovani!

već dulje vrijeme (čitaj: 4 god.) razmišljam o dolasku u Njemačku u potragu za poslom i boljim životom... studentica sam 1.godine diplomskog studija na Ekonomskom fakultetu, smjer Marketing... njemački jezik zasad učim, razumijem dosta, no govor me muči,mada se trudim na naglasku da mi bude što bliži njihovom...

imam rodbine oko Dusseldorfa, poznanika i sl. pa mene sada zanima da li bi se meni diploma magistra ekonomije (za cca.2 god.) priznala tamo, budući da studiram po bolonjskom procesu,kao što je na većini europskih sveučilišta i što je prvo što moram napraviti? samo čekam da završim i faks i odem,toliko je želja jaka da mi je to motiv za završetak fakulteta... želja mi je raditi u struci u nekoj multinacionalnoj kompaniji a pošto znam hrv.jezik da radim za hrv. tržište (nekakav mktg menadžer ili voditelj prodaje za hrv. tržište ili slično)

svaki odgovor je dobrodošao!!

Viele danke!!
ninaaa2809 is offline  
Old 31.10.2010., 17:56   #4208
poštovani!

već dulje vrijeme (čitaj: 4 god.) razmišljam o dolasku u Njemačku u potragu za poslom i boljim životom... studentica sam 1.godine diplomskog studija na Ekonomskom fakultetu, smjer Marketing... njemački jezik zasad učim, razumijem dosta, no govor me muči,mada se trudim na naglasku da mi bude što bliži njihovom...

imam rodbine oko Dusseldorfa, poznanika i sl. pa mene sada zanima da li bi se meni diploma magistra ekonomije (za cca.2 god.) priznala tamo, budući da studiram po bolonjskom procesu,kao što je na većini europskih sveučilišta i što je prvo što moram napraviti? samo čekam da završim i faks i odem,toliko je želja jaka da mi je to motiv za završetak fakulteta... želja mi je raditi u struci u nekoj multinacionalnoj kompaniji a pošto znam hrv.jezik da radim za hrv. tržište (nekakav mktg menadžer ili voditelj prodaje za hrv. tržište ili slično)

svaki odgovor je dobrodošao!!

Viele danke!!
ninaaa2809 is offline  
Old 31.10.2010., 19:14   #4209
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
moras imat A1, novac ne moras. iako se svaki auländeramt pravi blesav i trazi odreske od place, ali kad se pozoves na zakon cute ka picke
e zato si ti naucio zakon na pamet da te ne mogu iznenaditi..

Quote:
slavonka27 kaže: Pogledaj post
Meni su isto rekli da treba rodni list, potvrda o slobodnom bracnom stanju ali i ovjera putovnice a to ne vidim da si ti spomenila? Da li si i to ovjeravala i koliko su te sve ukupno dosli prijevodi?
mene nisu trazili ovjeru putovnice, ali posto smo vec imali kod sebe i domovnice i putovnice, pitali smo ih jel im trebaju, pa su ih samo kopirali..prijevodi su kostali po papiru cca. 35 eur, moze se naci i jeftinije, ali pazite da je sudski priznat..tj.allgemein beeidigte Dolmetscherin
Chauntel is offline  
Old 31.10.2010., 19:18   #4210
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
cipele, hlace i kapute ne volim kupovat online(osim kad imam mogucnost vratit... ono tipa hermes)
topic nam se pretvorio u ured za strance, info salter pa reko da malo i o drugim stvarima pocnemo divanit osim konstantno odgovarat na ista pitanja
a di ces naci takvo nesto nego na eBay-u..pogotovo kad nesto odredeno trazis..koda se sakrije..
nas dvi smo ga tamo dobrano prodivanile..
Chauntel is offline  
Old 31.10.2010., 19:35   #4211
Jedini suguran i brz nacin je da se udas za nekoga tko ima papire, bio to Nijemac, netko nas tko ima neogranicen boravak ili neki stranac koji zivi u Njemackoj, sasvim ti je svejedno.

Sve ostalo je jako tesko izvedivo i samo na kratki rok.

Postoji i drugi nacin, da budes jedan od najboljih studenata i onda ces imati hrpu ponuda i moci ici bilo gdje, cak i postavljati svoje uvjete.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 31.10.2010., 23:08   #4212
Quote:
ninaaa2809 kaže: Pogledaj post
poštovani!

već dulje vrijeme (čitaj: 4 god.) razmišljam o dolasku u Njemačku u potragu za poslom i boljim životom... studentica sam 1.godine diplomskog studija na Ekonomskom fakultetu, smjer Marketing... njemački jezik zasad učim, razumijem dosta, no govor me muči,mada se trudim na naglasku da mi bude što bliži njihovom...

imam rodbine oko Dusseldorfa, poznanika i sl. pa mene sada zanima da li bi se meni diploma magistra ekonomije (za cca.2 god.) priznala tamo, budući da studiram po bolonjskom procesu,kao što je na većini europskih sveučilišta i što je prvo što moram napraviti? samo čekam da završim i faks i odem,toliko je želja jaka da mi je to motiv za završetak fakulteta... želja mi je raditi u struci u nekoj multinacionalnoj kompaniji a pošto znam hrv.jezik da radim za hrv. tržište (nekakav mktg menadžer ili voditelj prodaje za hrv. tržište ili slično)

svaki odgovor je dobrodošao!!

Viele danke!!
bolonja mora biti priznata svugdje...to su utvrđene norme (npr. da za 9 ects bodova ne smiješ imati literature više od 700 stranica-lupam primjer)....svaka diploma je diploma, a to naravno ovisi o poslodavcu...

savjetovao bih ti pošto se ne školuješ nanjemačkom da napraviš C2 test ako ne i deutsche kleine sprachdiplom....ili već kako se zove, to bi ti naravno povećalo mogućnosti za dobivanje posla....

udaja je najednostavnije riješenje...bilo je na dnevniku da ćemo tek 2013. ili krajem 2012...jučer....nadam se da nam švabe neće uvesti odgodu liberalizacije tržišta rada, tj. da ćemo morati čekati 2+godina...to bumo vidli

ako ima koja slobodna cura za udaju neka se javi na privat
alikemal is offline  
Old 31.10.2010., 23:40   #4213
Pozdrav Hrvaticama u Njemačkoj....

jel ima možda koja slobodna koja bi se htjela udati? ja sam trenutno u Hrvatskoj....29 godina...zgodan i pametan, al bi radije živio u Njemačkoj...
ako ima, molim neka se javi putem privatne poruke, a svi oni koje se ovo ne tiče ne moraju komentirati

pozdrav!
alikemal is offline  
Old 01.11.2010., 01:16   #4214
udaja nikako jer imam dečka...ma tako si i ja kontam negdje 2012. da lijepo uđemo u EU i onda su mi vrata širom otvorena...a taj c2 test moram polagati? ovdje ili u DE?
ninaaa2809 is offline  
Old 01.11.2010., 11:18   #4215
Quote:
Chauntel kaže: Pogledaj post
a di ces naci takvo nesto nego na eBay-u..pogotovo kad nesto odredeno trazis..koda se sakrije..
nas dvi smo ga tamo dobrano prodivanile..


poslano ti je jos materija za citanje
p.s. zaboravi pitat jesi uspila nac cipele?
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 01.11.2010., 12:17   #4216
Quote:
ninaaa2809 kaže: Pogledaj post
udaja nikako jer imam dečka...ma tako si i ja kontam negdje 2012. da lijepo uđemo u EU i onda su mi vrata širom otvorena...a taj c2 test moram polagati? ovdje ili u DE?
bilo gdje u svijetu gdje ima ovlaštena institucija za to..imaš goethe institut u Zagrebu.

P.S. inače, ponuda je bila za Hrvatice u D sa D državljanstvom
alikemal is offline  
Old 01.11.2010., 22:31   #4217
Ma pravi si Ali Kemal

ps: jarane, ti si prije nekih mjesec - dva vec trazio po ovom forumu "konja za utrku"
__________________
De, de bona sjeti se
*mrtva_hladna* is offline  
Old 02.11.2010., 11:01   #4218
Quote:
alikemal kaže: Pogledaj post
bilo gdje u svijetu gdje ima ovlaštena institucija za to..imaš goethe institut u Zagrebu.

P.S. inače, ponuda je bila za Hrvatice u D sa D državljanstvom
os rec za njemicu, a puno bi ti bila razlika izmedju njemice i hrvatice
buntspecht is offline  
Old 02.11.2010., 15:28   #4219
pratim
uzela sam prve kojima boja pase..
Chauntel is offline  
Old 03.11.2010., 18:01   #4220
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
moras imat A1, novac ne moras. iako se svaki auländeramt pravi blesav i trazi odreske od place, ali kad se pozoves na zakon cute ka picke
-žena mi je njemica znači li to da ne treba pokazati odreske od plače? di to u zakonu stoji? Ausländeramt po zakonu nebi smio traziti odreske ili??? u cemu je štos??
Malo je skakljivo pošto se ona jos školuje ima primanja 800 i smjestaj u kojem netrebamo placati nista... ako nas traze 2x hartz4 onda ok
Tomislavvvv is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.