Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2009., 11:09   #1001
pozdrav svima...
evo cisto da vidim dali ima jos hrvata u trstu osim mene
naime zivim ovdje vec 18 godina i ne poznajem niti jednog
lazy smurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 11:29   #1002
Quote:
Širike kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje ne vezano sa zivljenjem u Italiji.
Ovako zanima me kakva je procedura u Italiji kada se narucuje paket iz USA (jedna krema na biljnoj bazi i jedna tinktura od biljke) paket se salje putem UPS-a,paket tezine 1,5 kg. Da li se ima puno problema sa carinom ili samo donesu paket do doma i platis ako ima kakvih troskova?

Kakvo je inace stanje sa narucivanjem paketa iz USA u Italiju, preko interneta? Kakva je carina?

Isto tako me zanima kada se narucuju stvari (konkretno iste) iz Engleske u Italiju, isto tako preko interneta? Da li postoji onda pregled carine? Kakve su procedure (carina,porez i dr) kada se narucuje putem interneta unutar EU?

Ako netko zna?

Hvala unaprijed
ako narucujes iz EU onda nema carine i procedura je ista kao da narucujes u italiji osim naravno troskova prijevoza

ako narucujes iz USA onda se placa carina iako neznam tocno koliko, kad primis paket
uz to placas i talijansku IVU (PDV) ali ne placas americku (koju bi ti trebali oduzet od cjene)

na paketu MORA pisat vrijednost materijala koji se nalazi unutra jer na bazi toga se placa porez (samo preko 45€) ali i osiguranje paketa, znaci ako si platio 100 $ a na paketu pise 50, platit ces manje poreza ali u slucaju da se paket izgubi osiguranje pokriva samo 50$
mozete se dogovorit da se na paket stavi natpis "GIFT" umjesto cijene ali to je stari trik i budi siguran da ce ti otvorit paket da vide ocemu se zapravo radi i moze se desit da ti ga blokiraju na carini i nabiju ti porez na bazi neke cjene koju su oni odlucili + globa zbog neplacanja poreza

znaci najbolje je da se na paket napise cjena, malo niza od realne (ali bez pretjeravanja jer inace postajes sumnjiv)
lazy smurf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 12:21   #1003
ciao tutti, a mene zanima ima li hrvata u toskani, provincija arezzo??? ili sam pale sam na svijetu...
wlayinnah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:27   #1004
Quote:
lazy smurf kaže: Pogledaj post
pozdrav svima...
evo cisto da vidim dali ima jos hrvata u trstu osim mene
naime zivim ovdje vec 18 godina i ne poznajem niti jednog
....100 km dalje












Najbolje da ne pisemo nis jel, jer OVO brisanje postova kojih je i tako sve manje, je stvarno bzvz......
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 23:28   #1005
Pozdrav ljudi

Trebam pomoc,tocnije pojasnjenje problema?
Radio sam u Italiji preko hrvatske firme oko 8 mjeseci,dobio sam radnu dozvolu na 2 godine i ulaznu vizu na 1 godinu.Sa svojom firmom sam imao ugovor o radu na neodredeno vrijeme.Nakon ulaska u Italiju sam sve zakonski odradio,prijava i zahtjev za permesso.Nakon sest mjeseci sam pozvan da dam otiske i slike sto sam i uradio ali jos nisam dobio permesso,rekli su mi da se ceka najvise 90 dana.
Medutim dobio sam otkaz jer je nestalo posla,a moj poslodavac mi je trazio da mu vratim sve papire ukljucujuci i ricevutu i ja sam mu sve vratio.
Interesira me dali on moze ponistiti te papire ili ne i dali cu dobiti permesso imam vec drugi posao ali mi drugi poslodavac zahtijeva da imam permesso. Neznam dobro ni jezik tako da me to dodatno otezava put da dodem do informacija,pa molim sve one koji bi mozda znali rijesenje mog problema da mi pojasne,sta da radim dalje?
Hvala.Darko
amargedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 15:29   #1006
.....da si bar fotokopirao ceduljicu i sve dokumente, otidi u questuru i trazi permesso jer da imas NOVI posao da ti treba hitno, (ako treba izglumi da si izgubio papiric, probaj otici i na sindikat po savjet za imigraciju u svakom gradu imas bar nesto vezano za to), mislim da ovi koji imaju permeso imaju 6mj vremena pronac novi posao ako i kad izgube stari, a ti bi trebao uci u tu kategoriju, nadam se, sretno.
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:17   #1007
evo idem bas prekosutra malo u italiju.. streza na lago madjori...prek vikenda.. kupit cu si makarone!!;0)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:50   #1008
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
.....da si bar fotokopirao ceduljicu i sve dokumente, otidi u questuru i trazi permesso jer da imas NOVI posao da ti treba hitno, (ako treba izglumi da si izgubio papiric, probaj otici i na sindikat po savjet za imigraciju u svakom gradu imas bar nesto vezano za to), mislim da ovi koji imaju permeso imaju 6mj vremena pronac novi posao ako i kad izgube stari, a ti bi trebao uci u tu kategoriju, nadam se, sretno.
Hvala puno na savjetu.
amargedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:07   #1009
Pozdrav svima!
planiram nastaviti studij (MA) na jednom od sveučilišta u Italiji, te stoga imam par pitanja. ako mi tko zna odgovoriti, bila bih vam zahvalna na pomoći.
Naime, ako sam ispravno informirana, za dobivanje studentske vize potrebna je potvrda o financijskoj sigurnosti. Budući da sam se prijavila na natječaj za stipendiju čiji će rezultati biti poznati tek početkom sedmog mjeseca, a koja mi je inače i primarni vid financiranja u slučaju potencijanlog odlaska na studij u Italiju, ne znam što učiniti.. Je li potrebna nekakva potvrda o primanjima roditelja?
Također, zanima me koliko otprilike košta zdravstveno osiguranje u Italiji?
Lou Andreas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:51   #1010
Quote:
Lou Andreas kaže: Pogledaj post
Također, zanima me koliko otprilike košta zdravstveno osiguranje u Italiji?
Za godinu dana je ~100€. Par centi manje.

Za konzulat (za dobivanje vize) sama prijava na natjecaj za stipendiju nema nikakvu vrijednost. Ako im ne mozes pokazati dobivenu stipendiju trebat ce ti nekakav drugaciji dokaz ali to pitaj direktno tvoj talijanski konzulat jer si konzulati uzimaju pravo da donekle sami odrede zahtjeve (vjerojatno ces morati imati racun u Italiji na koji ce ti stizati novac po trajnom nalogu iz Hrvatske).
Nadam se da sam pomogla ako sam dobro shvatila prethodno pitanje.
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 17:27   #1011
Quote:
amargedon kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc,tocnije pojasnjenje problema?
Radio sam u Italiji preko hrvatske firme oko 8 mjeseci,dobio sam radnu dozvolu na 2 godine i ulaznu vizu na 1 godinu.Sa svojom firmom sam imao ugovor o radu na neodredeno vrijeme.Nakon ulaska u Italiju sam sve zakonski odradio,prijava i zahtjev za permesso.Nakon sest mjeseci sam pozvan da dam otiske i slike sto sam i uradio ali jos nisam dobio permesso,rekli su mi da se ceka najvise 90 dana.
Medutim dobio sam otkaz jer je nestalo posla,a moj poslodavac mi je trazio da mu vratim sve papire ukljucujuci i ricevutu i ja sam mu sve vratio.
Interesira me dali on moze ponistiti te papire ili ne i dali cu dobiti permesso imam vec drugi posao ali mi drugi poslodavac zahtijeva da imam permesso. Neznam dobro ni jezik tako da me to dodatno otezava put da dodem do informacija,pa molim sve one koji bi mozda znali rijesenje mog problema da mi pojasne,sta da radim dalje?
Hvala.Darko
Bok, kao prvo, ne kuzim kakav je to poslodavac koji, posto ti je lijepo urucio otkaz, trazi natrag i, kako ti velis "sve papire". Ok, ako ti je trazio dokumente vezane za posao firme, dokumente iz domene neke npr. poslovne tajne i slicno, ali traziti nazad tkz. ricevutu, koja je osobni dokument koji u periodu dok cekas permesso zamijenjuje isti (npr. ako trebas produziti zdravstveno osiguranje, dovoljno je pokazati rucevutu itd) e, to jos nisam cula. Mislim da je to cak i protivuzakonito, jer se ne mogu nekome oduzimati osobna dokumenta tek tako. E sad, on je mogao otici u kompetentnu Questuru i svasta napricati; na sto je taj covjek spreman, ti sigurno znas vise od nas. I, ako se ti sad tamo pojavis i krenes muljati da si izgubio ricevuto i sim tam - pozes si jos vise zakomplicirati situaciju. Pretpostavljam da mu nisi dao i radnu dozvolu, koja, kako velis, vrijedi 2 godine. U kakvim si odnosima sa tim bivsim poslodavcem i mozes li ga pitati da ti vrati ricevutu jer ti treba za drugi posao?
fanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 20:53   #1012
Ako ima nekog iz Rima:
Posto namjeravamo ic u razgledanje Rima,zanima me ako tko ima kakvih saznanja da li ce vecina povijesnih znamenitosti biti normalno otvorena za turiste(radi ovog potresa u L'Aquilli)?
Te sto ce biti s javnim garazama u Rimu?
(Idem 23.4.-26.4.)
Tnx unaprijed!
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 10:05   #1013
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ako ima nekog iz Rima:
Posto namjeravamo ic u razgledanje Rima,zanima me ako tko ima kakvih saznanja da li ce vecina povijesnih znamenitosti biti normalno otvorena za turiste(radi ovog potresa u L'Aquilli)?
Pa, ako su najnormalnije muzeji i arheološki lokaliteti bili otvoreni za Uskrs i Uskrsni ponedjeljak, ne znam zašo ne bi trebali biti otvoreni i krajem mjeseca?
Imaš neke posebne informacije o javnim garažama? Najavili su njihovo zatvaranje ili što?

Zadnje uređivanje Donata : 14.04.2009. at 10:34.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:11   #1014
Jel zna neko jel treba putovnica za italiju??maloljetan sam, imam osobnu, idemo preko slovenije busom
pa ako se može samo s osobnom, da ne vadim bezveze putovnicu
__________________
If you have five dollars and Chuck Norris has five dollars, Chuck Norris has more money than you.
Nenad Hebiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 23:47   #1015
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Pa, ako su najnormalnije muzeji i arheološki lokaliteti bili otvoreni za Uskrs i Uskrsni ponedjeljak, ne znam zašo ne bi trebali biti otvoreni i krajem mjeseca?
Imaš neke posebne informacije o javnim garažama? Najavili su njihovo zatvaranje ili što?
Ne,samo pitam jer mi je dosta vazno,namjeravamo ostaviti auto u garazi po cijeli dan(smjestaj nam je u bungalovu malo izvan rima,autom bi dosli do rima svaki dan,ostavili ga u garazi a npo rimu biciklima se vozili)
Nisam znala da su bili otvoreni za Uskrs,zato sam i dosla tu traziti informacije jer neznam di drugdje da pogledam kad je sta u rimu otvoreno
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 08:05   #1016
Koliko je to malo izvan Rima? Nije li pametnije ostaviti auto pored tog bungalova i otići do grada javnim prijevozom? Ili idete autom zato što vozite bicikle sa sobom? Bicikliranje po Rimu nije pametna ideja (bez ljutnje još uvijek se smijem na tu ideju ), više se ne mogu iznajmiti bicikli po gradu, ako se ne varam prije kratkog vremena su odustali od te ideje, (ideja je bila rentaj bicikl i ostavi ga na predviđenom mjestu kad ti više ne treba). Biciklira se isključivo po parkovima, recimo po parku Vile Borghese.
Inače pravilo je da su ponedjeljkom muzeji zatvoreni, nedjelja kada ćeš ti biti u Rimu su besplatni ulazi u Vatikanske muzeje (posljednja nedjelja u mjesecu), ali je gužva kilometarska tako da nema šanse da do 13 sati uđeš ako nisi već zorom u redu.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 16:00   #1017
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Koliko je to malo izvan Rima? Nije li pametnije ostaviti auto pored tog bungalova i otići do grada javnim prijevozom? Ili idete autom zato što vozite bicikle sa sobom?
Biciklirali smo po Firenzi i bila je guzva al smo uspjeli,tak da sad cemo isto probat.
Kojih 35 km izvan rima smo,plan nam je ici autom do garaze javne,tam ga ostavit,izvadit biceve iz gepeka i pičiiiiiii
Btw. u vatikan smo culi da je tak,vjerojatno onda ne bumo ni isli unutra.
Radije cemo otic u Pompeje,jel se isplati?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 19:52   #1018
Firenza je ravna, Rim nije, Firenza ima kulturu bicikliranja, Rim nema ... 35 km van grada znači ili krenuti koji sat prije špice ili poslije. U ZTL zonu ne možeš ući bez dozvole, dakle ostaju ti garaže van ZTL prstena ... idalje tvrdim da je najpametnije javnim prijevozom do grada i dalje pješice obilazak. Rim nema biciklističkih staza, promet je blago rečeno kaotičan.
Što se Pompeja tiče, ja sam cijeli dan obilazila nalazište, a nisam iz Rima krenula, već iz Napulja i dalje circumvesuvianom do samog ulaza u Pompeje. 4 dana u Rimu nećeš vidjeti sve što ima za vidjeti, a svakako vrijedi pogledati i nešto van uobičajenih ruta, npr. izložbu posvećenu Giottu.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 00:18   #1019
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Firenza je ravna, Rim nije, Firenza ima kulturu bicikliranja, Rim nema ... 35 km van grada znači ili krenuti koji sat prije špice ili poslije.
U koje vrijeme je spica?
Btw. i tako nam se neda puno obilaziti muzeje(a izlozbe pogotovo ne),taman ce nam ovo bit
Za ztl znam,koju garazu preporucas?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 08:36   #1020
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
U koje vrijeme je spica?
Ovisi s koje strane ulaziš u grad, recimo lakše je ući na EUR, bez obzira na veliku gužvu jer Cristoforo Colombo ima dvije trake, plus paralelu, dok ako ulaziš recimo sa Flaminije ili Salarije nije isto. GRA je uglavnom zatrpan sa svih strana do 10 ujutro, ako nema neke nesreće.

Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Za ztl znam,koju garazu preporucas?
Nijednu, zadnji put sam autom prošla po centru prije 5-6 godina, ja koristim javni prijevoz i svima savjetujem da ne ulaze autom u grad; naravno, vi ste sigurno mlađi i boljih živaca, slalom po rimskim ulicama vama će biti dio folklornog ugođaja ... pokušavam zamisliti što zapravo možete vidjeti kružeći biciklima po gradu, svakako javi što ste vidjeli i doživjeli.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.