Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2009., 00:35   #61
bok ljudivi ja sam tu novi. Imam dvije tigrice.koliko ja znam...ako kupujete tigrice kupite ih u paru,,a ako kupite samo jednu tigricu koja ce imat ogledalce... to je nuzno zlo za tigrice i mogu uginut zbog toga. Tak sam bar procitao na internetu. Vazno je da one lete svaki dan izvan kaveza po par sati.Vodu im morate mjenjat svaki dan.znam jos puno toga ali je ovo skraceno..

sretno...

gdje si kupila knjigu ak smijem pitat??

ljudi vidim da znate puno o tigricama pa mi recite koliki je zivotni vjek tigricama?

Zadnje uređivanje Tyndall : 13.01.2009. at 10:04.
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:42   #62
http://en.wikipedia.org/wiki/Budgerigar

"In captivity, budgerigars live an average of five to eight years, but are reported to occasionally live to 15-20 if well cared for. The life span depends on each particular budgerigar's breed (show budgerigars typically do not live as long as wild-type budgerigars), lineage and overall health, which is highly influenced by exercise and diet."

Životni vijek im ovisi i o tome koliko je koja jedinka sklona tumorima, naime tigrice su im dosta sklone (ne zna se razlog).

Možeš računati cca 4 godine ako je ptica kupljena u pet shopu i ima dobre uvjete, sve preko toga je bonus.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 00:17   #63
ja imam...zapravo sam imamo dvije tigrice do danas muzjaka i zenku,al nazalost danas ujutro sam svog papagaja nasao mrtvog a zenka mi je ostala... cuo sam da zenke nevole bit same pa sutra idem valjda po novog papagaja???... ovaj moj stari papagaj je stalno spavao po cjele dane i samo je jeo i pio vodu to mi je bilo cudno pa sam ga bas danas htio odnjet veterinaru ali je uginuo ...dali zna tko od vas kakva je to bolest?

unaprjed hvala...???
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 04:25   #64
Kupnja papigice - pomoć oko svega !

pozdrav svima -- htio bih si kupit jednu slatku papigicu ... e sad pošto sam ja laik oko uzdržavanja papagaja zamolio bih vas forumaše stručnjake za pomoć .... odem u pet shop i uzmem jednu papigicu u kavezu ... dobijem i dodatnu opremu tipa posudica prikvačena za kavez za hranu i vodu ?? sipina kost ? šta je najbolje da stavim na dno kaveza ? koliko da joj hrane stavljam u posudicu ( pitam jer me zanima dal se papigica zna kontrolirati, jer ako napunim puno da ne pojede sve ) ... čišćenje kaveza, kako redovito ? neka igračkica u kavezu ? ako imate bilo kakav savjet molim vas napišite mi , bit ću vam zahvalan ..možda izgledam ko tupsonja s ovim pitanjima, al stvarno želja mi je imat tako slatku životinjicu i brinut se o njoj , a i igrat se s njom ... i prijedloge za ime uvažavam sve pa ću odlučit, nemrem smislit ništa pametno ... hvala vam i šta god znate podijelite samnom ... student .
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 05:06   #65
1. http://www.papigice.net/
2. https://www.forum.hr/showthread.php?t=402217

Uživaj!
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:15   #66
fala puno ....
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 14:54   #67
imam ja kavez za prodati
https://www.forum.hr/showpost.php?p=18444176&postcount=237
a mogu ti i uzgajivača preporučiti ako želiš
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 15:51   #68
Ja sam mislio uzeti papige,al sam čuo da su pre bučne(pogotovo nifme koje sam htio uzeti) tako da sam odustao.
iksde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:21   #69
nekome je to gušt a nekome buka
npr moji susjedi moje papige zovu kokoši
http://www.youtube.com/watch?v=HA6Zc_uEWQE
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 11:39   #70
kupio sam malu slatku plavu tigricu jučer predvečer ... evo još je čini mi se u šoku , tu i tamo se pomakne, al ne miče se sa jedne šipkice samo na njoj stoji ..jučer je malo pijucko vodu i to je to , ne jede ništa još ... niti pjeva .. tih je ko bubica ... moj Dudi ...
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 00:10   #71
bojim se da mi ne umre od gladi .. pa ništa ne jede 24h nit se glasa ikako , da bar malo zapjeva ili zakvoca bilo sta ...
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 00:24   #72
To da ne jede je normalno jer je u stresu... možda niti ne kuži gdje je hrana (iako je to rijetko i meni se nije nikad desilo, obično su svi počeli jesti u roku jedan dan). Ako vidiš ljuskice na podu onda znači da jede kad je nitko ne vidi (to je sasvim OK).

Ako ne bude jela do sutra do ručka onda stavi salvetu ili nešto slično (ne kričavo obojano) na pod krletke i stavi malo zrnja na to. Kad počne jesti onda je lakše jer će brzo shvatiti da je hrana u posudici i onda problema nema.

U svakom slučaju sjedi kraj krletke kad budeš imao vremena i pričaj joj nježnim glasom da se navikne na tebe i opusti. 2-4 puta dnevno po 5-10 minuta bi bilo super ako su i inače uvijek ljudi u sobi, ako nisu onda je premjesti tamo gdje jesu - papiga mora biti tamo gdje je akcija. Možeš samo tepati bezveze, ne moraš ništa smisleno.

Pročitaj moje upute oko puštanje ptice iz kaveza (onaj link, post #18).

Educiraj se odmah sada, znači čitaj prvo one linkove za osnovu a onda prema potrebi. Nemoj biti loš vlasnik, tigrice su vrhunski ljubimci ako im posvetiš adekvatnu pažnju.

Edit: Krletka mora biti velika, ako je premala ptica se ne osjeća ugodno. Kad kažem velika - minimum širine je da ptica mora moći komotno mahati krilima u mjestu a da nije u opasnosti da lupi u zidove krletke. Dužina i visina su veće od širine očito

Ako imaš premalu krletku kupi veću i premjesti pticu u nju nakon što je počneš puštati van kaveza i ona se već opusti (znači desetak dana). Treba uzeti pravokutnu krletku a ne okruglu. Biće i to mali stres ali kratak a dugoročno pozitivna promjena. Ja poludim kad dođem nekom u goste a ono neka mikrokrletka za papigu, odmah nastane skandal :P

Zadnje uređivanje Mostly_Harmless : 13.02.2009. at 00:31.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:52   #73
ovak ja i starci živimo u stanu ... on je u mojoj sobi .. stavio sam ga tocno na poviseno da vidi ogromnu plazmu i mene kad sam na kompu ... ja sam dosta doma pa mi ga je žao odnijezt u boravak jer mama ne radi pa je doma dosta vremena, a starog nema do 5 svaki dan tako da ni nema neke akcje u boravku
ako radim , radim 6h dnevno i ako je hladno dosta sam doma pa ću mu posvetit pažnju , pričam s njim tepam mu itd ... trudim se koliko mgou , nije problem , jedva čekam da isputi glasa malo iz sebe ....sad se čak spustio bio na šipkicu ispod i vratio se opet na staru gdje stoji već 2 dana ... ima baja 3 vrste hrane nije mu loše , al ugnjezdio se gore uz vodu(naime prečkica je uz vodu) i čini mi se kao da zna guzu hladit na vodi ... možda mi se čini , ne znam, smiješno mi je
sportski_fanatik_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 15:10   #74
Moj je zadnji (ovi prije njega ne) isto volio povremeno stajati na posudici za vodu, e sada zašto... tko zna. Nije patio od žeđi, kupali smo ga s vremena na vrijeme... možda je volio vodu? Imao je i običaj igrati se tj. tresti posudicu i prskati kljunom vodu iz posudice po podu kaveza pa smo je morali češće puniti...

Gle idealno bi bilo kada bi barem kada izlaziš iz sobe ostavljao upaljen komp sa nekim pokretnim screensaverom (akvarij je zgodan) ili nekim crtanim filmom ili nečim sličnim (šareno i sa zgodnim zvukovima). Ptica će to gledati i biće joj zanimljivo. Moj je volio gledati TV (Animal planet, muzičke kanale i tako to).

Kad je počneš puštati slobodnu onda će joj i to biti dodatna zabava (samo osiguraj puteve za bijeg i pazi kad otvaraš vrata ako postoji opasnost da je pogodiš). Moj je živio u velikoj dnevnoj sobi i nikad nije prilazio zatvorenim vratima (koja su ionako većinom od mutnog stakla) pa nije bilo problema. Jedino je znao za nama nenamjerno izletjeti van iz sobe ali to su bile instant panike i nije baš volio izlaziti van iz sobe (soba je 30-35 kvadrata, sasvim dovoljno za letenje uokolo).

To što ima 3 vrste hrane i nije tako bitno ako ih ne jede... naime ako nije nikad u životu vidio npr. jabuku onda će je teško probati (tj. hoće kad-tad ali ne baš brzo) i prvo će se bojati tog čudnog novog objekta u krletki. Sve tigrice znaju što je zrnje pa će to i prvo početi jesti.
Mostly_Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 20:28   #75
Quote:
sportski_fanatik_ kaže: Pogledaj post
bojim se da mi ne umre od gladi .. pa ništa ne jede 24h nit se glasa ikako , da bar malo zapjeva ili zakvoca bilo sta ...
Bez brige, treba mu malo vremena dok se navikne na novu okolinu, sam će skužit di je voda i hrana tako da se ne moraš brinuti previše oko toga
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 01:41   #76
Kada sam imala deset godina (sada imam 20) od novaca što sam dobila za rođendan kupila sam si dvije tigrice i sve za njih. Joj koji su onu mali pizduni preslatki! Opećnito jako vlim životinje. Zvali su se Miki i Dodo. Miki mi je pobjegla nakon četiri mjeseca, bili su na balkonu i nekako se iskoprcala iz tog kaveza (naime kavez je imao tri ulaza). Tražili smo ju i pitali susjede jel kome na balkon sletila, ali ništa. Joj plakala sam tjedan dana. Kupili mi novu papigicu zelenu da mi dodica ne bude sam, i kupili smo ju već kad je bila bolesna, rekli su nam da je niko neće e pa mi smo rekli da je želimo, da bar to malo od života što je ostalo poživi sretno. Eto nakon pola godine ugine i ona od prehlade.Nisam par dana išla u školu, plakala sam ko kišna godina. Eto kupili mi mom Dodici i treću ženu i ona je s nama bila dosta dugo.No razbolila se i kad smo je odveli veterinaru jadna je uginula tamo mom bratu na rukama. Nisam mogla vjerovati ali on, čovjek od 30 godina je zaplakao zbog papigice, a ja ga nikad nisam idla da plaće u svom životu...Eto i tako Dodo dobio i četvrtu ženu I živjeli su sretno neke tri godine i onda je moj mali zločko uginou, imao je tumor....Bio je posebna papiga.. Sada četvrta Miki uživa sama, nitko ju ne gnjavi hehe.Uglavnom obožavam ih i samo se treba o njima dobro brinuti i super, bit će mali zvrckasti vragovi. Moj dodo je poživio deset godina tako da sve i ovisi koliko je papigica osjetljiva na sve. Bila sam danas u importane galeriji u onom dučanu s papigicama i i vidla jednog isti moj dodo. Skoro sam ga kupila ali ja sam išla doma tramvajem pa da mu jadnom ne bude hladno, ali mislim da ću ga kupit za koji dan. Joj što se sve s njima možeproživjet, podli su jako i znaju biti zločesti, najslađi su kad ih pustiš da lete. Pa se ove moje malo koke spuste na tepih i zobu, šta će meni usisavač
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 23:30   #77
:hekla imam papigicu,zdrav je,kako sam čitala u literaturi.malo mi je samo čudno što mi na ruci ostaje nešto slično peruti.malac se kupa u kadici ali ne često pa ga mi špricamo.voli to i ne bježi pa kako onda perut ? je li to normalno ? moram reći s ponosom da je kod nas 5 mjeseci,pitom je,ide nam na ruku,jede iz ruke-čak nam je jeo s usana jabuku a mužu je na usnu dao komadić svoje jabuke.
grgica.jedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 09:42   #78
Quote:
grgica.jedvaj kaže: Pogledaj post
malo mi je samo čudno što mi na ruci ostaje nešto slično peruti.
A koja je papiga to? Ima nekih kod kojih je normalna ta perut
Ajujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:31   #79
Ajujana

imam tigricu.sad sam baš na stranici papigice.net pročitala da bi to mogle biti grinje.nisam vidjela slike(ne otvaraju mi se) malo kasnije opet ću pogledati da usporedim.jako volim grgicu jer je za kratko vrijeme uspostavio kontakt s nama ali vidim da je nervozan.ne znam od čega bi mu to bilo,čistimo mu kavez svaki dan,jede raznoliko i sve odmah hoće bez nekakvog navikavanja,kako čitam da neke ptičice nešto neće.on sve hoće,igra se,skakuće,cvrkuće samo što se stalno češe kljunom o prečkicu i po tijelu.panika me lovi jer ga doista jako volimo i ja i muž.
grgica.jedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 00:02   #80
a koju mu hranu dajete? to može biti povezano s vrstom hrane, jer se u nekvaliteto proizvedenoj hrani razmnože bakterije pa papigica može imati upalu crijeva i tragove po perju. Svakako mu dajte jabuke ( bez kore) da gricka. vole to i zdravo je.

P.S. ja imam tigricu, mužijaka i zove se Twity. obožava jabuku
scooby0726 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.