Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 12:18   #61
dali netko zna postoji li veza izmedu hp i psorijaze, tj dali moze psorijaza nastat zbog te bakterije???
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 10:41   #62
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
dali netko zna postoji li veza izmedu hp i psorijaze, tj dali moze psorijaza nastat zbog te bakterije???
Svaka bakterija,pa tako i heliobakter može ti utjecati na psorijazu i njeno jačanje.Moraš je liječiti antibioticima u suprotnom nemoj očekivati poboljšanje kod ps.
suzi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 01:48   #63
Talking

Ola, društvo!!! Imam 22 godine i prije par dana, nakon gastroskopije- koja je obavljena tek iz trećeg puta, otkriven mi je poprilično velik čir na želucu- terapija lanzul, 2.5 mjeseca pa kontrolna gastroskopija. HPB negativna. strogo mi je zabranjen dosadašnji način života, dakle sve ono šta me veseli- cigaret, kava, vino, kebab itd. S obzirom da prema dijagnozi pripadam ovim temama, čini mi se da ću uskoro se preselit na temu anksioznost jer mi je sva životna radost otišla s današnjim meko kuhanim kokošjim nožicama za ručak, jednoj teško izmoljenoj cigareti od moje okoline i gadnom soku od brusnice- a subota je!!!
Vrijeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 10:23   #64
Očito da su simptomi Helicobactery pilori različiti, pa se nadam da ću nekome pomoći sa svojim slučajem...
Prošli tjedan mi je krvnim testom utvrđena HBP. Moji problemi su počeli prije otprilike 5mj. Ujutro bih se budio preznojen, sa laganom boli u grlu, suhim ustima i bijelim jezikom. U popodnevnim satima (nakon ručka) iz usta sam imao neugodan zadah. Kako nisam baš redovan odlasku liječniku, niti ljubitelj uzimanja ljekova, pretpostavio sam da se radi o nekakvoj virusnoj infekciji, koju ću uz povećanu dozu kuhanog vina (hehe) brzo zaliječiti. No to je trajalo cca 3 tjedna i nije prolazilo. Bližio mi se put u inozemstvo, pa sam preventive radi ipak otišao kod liječnika. Propisan mi je jači antibiotik. Simptomi su se malo smanjili, ali nisu zaliječeni. Ubrzo se sve vratilo na staro. U među vremenu sam smršavio i počeo osjećati opću slabost uz ponekad osjećaj "zimice" tijekom dana. Posjetio sam liječnika i još jednom ispričao simptome. Napominjem da nisam imao niti kiselinu u želucu, niti sam imao problema sa prehranom. Jeo sam i ljute kobase, pio gemište i pivu, dvije do tri jutarnje kave na prazan želudac, a niti sa mliječnim proizvodima nisam imao problema. Što su sve izgleda (i prema navodima sa ovog foruma) prvi i najvažniji simptomi za otkrivanje HBP-a. Napominjem da u međuvremenu nisam pio gastale i slične lijekove za reguliranje kiseline. Od liječnika sam dobio uputnicu za krvni test na Helicobactery pilori, uz napomenu da ukoliko on bude negativan moram posjetiti gastroenterologa. Sad sam na trovalentnom koktelu i nadam se izlječenju....
japa_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 18:18   #65
evo da se i ja ovdje javim....ja sam kao i jappa sasvim slučajno otkrila HP, i to zato što sam doktorici rekla da mi se čini da imam zadah iz usta, kojeg prije nisam primjetila.
otišla sam izvadit krv, hp je bio 55 i "odradila" sam trojnu terapiju.
sad čekam da prođe dva mjeseca pa da idem na izdisajni test provjeriti jesam ju ubila.
najgore od svega je to kaj prije nisam imala nikakve simptome, a sada osjećam ( ili sam si umislila da osjećam) manje bolove u trbuhu, kao da mi se koža stišće iznad pupka...
kaj vi mislite?
provinci alka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:58   #66
Quote:
provinci alka kaže: Pogledaj post
evo da se i ja ovdje javim....ja sam kao i jappa sasvim slučajno otkrila HP, i to zato što sam doktorici rekla da mi se čini da imam zadah iz usta, kojeg prije nisam primjetila.
otišla sam izvadit krv, hp je bio 55 i "odradila" sam trojnu terapiju.
sad čekam da prođe dva mjeseca pa da idem na izdisajni test provjeriti jesam ju ubila.
najgore od svega je to kaj prije nisam imala nikakve simptome, a sada osjećam ( ili sam si umislila da osjećam) manje bolove u trbuhu, kao da mi se koža stišće iznad pupka...
kaj vi mislite?
HP koji je bio 55 je nalaz na kojoj vrsti(sektoru) pretrage ...osnovne krvne pretrage, sedimentacija,ili na enzimima, ili neka mikrobiološka pretrega ili šta??
kolko su referentne vrijednosti za hp?

od čega se točno sastoji trojna terapija?...koliko dana traje?

hvala

Zadnje uređivanje bdm : 15.07.2010. at 11:02. Reason: nadopuna
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:26   #67
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
HP koji je bio 55 je nalaz na kojoj vrsti(sektoru) pretrage ...osnovne krvne pretrage, sedimentacija,ili na enzimima, ili neka mikrobiološka pretrega ili šta??
kolko su referentne vrijednosti za hp?

od čega se točno sastoji trojna terapija?...koliko dana traje?

hvala
trojna terapija se sastoji od dva antibiotika ( amoksicilin i još jedan, ja sam npr. dobila medazol) + lijek za želudac ( controloc, ortolax i sl.), ukupno traje oko 2 tjedna.
test na hp možeš napraviti putem krvi, putem izdisajnog testa, gastroskopije..
provinci alka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 18:59   #68
Pozdrav svima!
I ja bih trebala neki savjet u vezi želuca. Zadnjih mjesec i pol me povremeno boli, opisala bih to kao tupu bol, samo se ponekad malo više pojača pa bude kao da probada. Još nisam bila kod doktora i nekako ne želim otić jer se bojim da je bakterija i da će mi dat antibiotike, a ne želim ih pit, imam neku averziju prema tome. Dakle, ne znam koji je uzrok boli, pa me zanima mogu li sama nešto napravit, tj. je li dosta ojačati stijenku želuca? Ionako sam ovdje u više postova pročitala da većina ljudi ima H.pylori, ali samo nekima stvara probleme.
Čula sam da čaj od nevena jača stijenku želuca i na Dolcu sam vidjela neke kapi za želučane probleme od Travar MB. Bi li nešto od toga bilo preporučljivo, je li netko probao?
Ili da ipak odem doktoru?
ChocolateFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 10:52   #69
Evo i mene, mozda nekome pomognem

Bila sam skrz zdrava do prije nekih 5 godina kad su mi poceli sjedeci simptomi: bjeli talog na jeziku, los zadah iz usta, knedla u grlu, probadanje boli kroz zeludac ako bi popila kavu a nekad i iz cista mira, poceli su mi problemi s hemroidima i stalni osjecaj nemoci(nesto kao kronicni umor)+manjak zeljeza. To su sve moji simptomi, sad moze ih netko osporit da ne spadaju pod hel py al ja ih imam

Jedino sta su mi doktori ljecili je manjak zeljeza. Za ostalo su mi govorili ma nije to nista.. Otisla sam nedavno privatnom otorino... radi gore navedenih problema s grlom i odma mi je rekao da najvjerojanije imam tu bakteriju. Nakon testiranja imam klasicni tretman antibiotika+conroloc.. Javim vam se nakon par tjedana sa dojmovima, da li i je bolje

Za one koji zagovarju ljecenje prirodnim nacinom, od kad sam pocela osjecat nemoc (ima 5 god) mislila sam da je to do prehrane pa sam promjenila to na zdravije, ne pijem i ne pušim a iz gore navedenih razloga ne pijem bas ni kavu. Zbog konstantnog osjecaja umora skoro nista nisam bancila i spavam 8 sati dnevno. A stresa ko ga ponekad nema, al nebi nikad rekla da sam tu ekstrmna jer mi je u zivotu ok. I jednostavno ne znam sta bi trebala promjenit u nacinu zivota ako mi se bakterija vrati da ju opet ne dobijem? Jedino da dam otkaz pa se u potpunoti posvetim sebi tj pokusavam rec da kod mene bez ljekova nikako nije islo...

Probat cu ovo sto je phyto preporucio radi prevncije jer mi se cini da je velika sansa da se opet zarazim
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:53   #70
Ja sam Helico bakteriju liječila 2 puta,prvi put sa 9 godina,a drugi put sa 16 godina,meni su rekli da je razlog bakteriji genetika. Meni je želudac postao jako osjetljiv na mlijeko,sir,češnjak,crveni luk,paprik,mljevenu papriku,slatkoga općenito,kobasice,ćevape,mljeveno meso,manje više od sve te hrane meni se povraća,da li je to normalno,želudac me ne boli kao nekada,ali stalno mi se povraća u zadnjih godinu dana? Svaki dan otkrijem nešto novo što me smeta,doktor opće prakse je rekao da je to normalno i da pijem Donat. Postoji li kakav čaj ili neki pripravak (osim Donata) kojim mogu sama sebi pomoći?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:30   #71
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Ja sam Helico bakteriju liječila 2 puta,prvi put sa 9 godina,a drugi put sa 16 godina,meni su rekli da je razlog bakteriji genetika. Meni je želudac postao jako osjetljiv na mlijeko,sir,češnjak,crveni luk,paprik,mljevenu papriku,slatkoga općenito,kobasice,ćevape,mljeveno meso,manje više od sve te hrane meni se povraća,da li je to normalno,želudac me ne boli kao nekada,ali stalno mi se povraća u zadnjih godinu dana? Svaki dan otkrijem nešto novo što me smeta,doktor opće prakse je rekao da je to normalno i da pijem Donat. Postoji li kakav čaj ili neki pripravak (osim Donata) kojim mogu sama sebi pomoći?
pogledaj sta je phyto napisao na stranici prije!

ako nesto probas javi
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:47   #72
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
ici cu na test puhanja, necu vadit krv - nemojte me sad svi napast, ali vadjenje krvi mi je, uz morske pse, najgora fobija ... znam da sam prestara za fobije, ali ne mogu si pomoc!!!

ugl, rekla mi je dr da ima u nehajskoj za 180 kn (inace sam ja na krugama platila 300!), tako da i ja to trebam obaviti ovih dana, ali tek iza 19.12.
Da li znate da li je u nehajskoj još jeftinije nego drugdje: na 2 mjesta sam čuo da je 350kn!

ja zvao na broj koji sam našao na goglu 3690-343, ali to je ljekarna, ona mi dala drugi broj od laboratorija u nehajskoj 3835-o95 ali ti rade samo urea test iz krvi-seruma ( 70kn!)...ta laborantica mi nije znala za nikakav broj od odjela za urea izdisajni test -čak nezna da itko u nehajskoj to i radi???

imate li kakav telefon od tih iz nehajske...ili negdje drugdje u zagrebu koji su jeftiniji od 350kn?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 01:58   #73
Mozda ti ustanove da si medju osamdeset posto ljudi koji imaju tu bakteriju
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 09:06   #74
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Mozda ti ustanove da si medju osamdeset posto ljudi koji imaju tu bakteriju
moja žena bi trebala ići na taj pregled...nešto je muči zadnjih 5-6 mjeseci GERB , ili nešto slično...kada pojede jako slanu hranu, ajvar ils. onda je već rano ujutro 6-7 sati nakon zadnjeg jela je bude bolovi u DONJEM DIJELU trbuha, 5-10cm ISPOD PUPKA, ima vjetrove i pun mokraćni mjehur, mora na wc
ja sam gledao malo anatomiju i to mjesto bi trebala biti tanko crijevo? ali njena doktorica govori da je valjda vezano za gerb ili gastritis dvanaestnika! (?? tako nisko na tijelu??) ...rekla joj je da se napravi taj test...to često ide uz gastritis želuca i dvanaestnika kaže doktorica

mislim da je jako vaŽNO sanirati prisutnost helicobacteri jer ona ako se ne liječi može dovesti do puno težih posljedica ( ulkusi, tumori)
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 14:45   #75
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
moja žena bi trebala ići na taj pregled...nešto je muči zadnjih 5-6 mjeseci GERB , ili nešto slično...kada pojede jako slanu hranu, ajvar ils. onda je već rano ujutro 6-7 sati nakon zadnjeg jela je bude bolovi u DONJEM DIJELU trbuha, 5-10cm ISPOD PUPKA, ima vjetrove i pun mokraćni mjehur, mora na wc
ja sam gledao malo anatomiju i to mjesto bi trebala biti tanko crijevo? ali njena doktorica govori da je valjda vezano za gerb ili gastritis dvanaestnika! (?? tako nisko na tijelu??) ...rekla joj je da se napravi taj test...to često ide uz gastritis želuca i dvanaestnika kaže doktorica

mislim da je jako vaŽNO sanirati prisutnost helicobacteri jer ona ako se ne liječi može dovesti do puno težih posljedica ( ulkusi, tumori)
da! ljudima koji imaju gerb helicobakter dosta pogoršava simptome (knedla u grlu, nadraženost jednjaka itd..)
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 09:17   #76
Quote:
naomi kaže: Pogledaj post
da! ljudima koji imaju gerb helicobakter dosta pogoršava simptome (knedla u grlu, nadraženost jednjaka itd..)


naprotiv!...kod nje se javljaju bolovi 5-6 cm lijevo od pupka ( valjda tanko crijevo ili trasverzala DEBELOG crijeva?)
zato je to dodatno plaši da se nije nešto pojaviolo na crijevima,,,pogotovo je opasno ako je na debelom crijevu

zna li itko koji je organ tu?
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 15:51   #77
bok!
evo danas sam saznala da sam pozitivna na HBP
pišem ovo u nadi da cu pomoci onima koji "nemaju" simptome, kao što ih i ja nemam

kako mi je otkriveno ovo sra.e? slučajno!
eto, išla sam privatno endokrinologu radi štitne i s obzirom da sam spomenula da imam LPR (podvrstu GERB-a) pitao me dr da li sam radila test na HBP! nisam... pa kak niste? pa nemam nikakve simptome, bolove, nisam niš smršavila, dapače,ful sam se udebljala (što sam naravno povezala sa štitnjačom i djeloimično sam u pravu!). imam normalnu probavu, ne povracam itd..
i dr mi rekao da se dio pacijenata od ove bakterije deblja i pristala sam da mi naprave test! i evo ga, shit shit!!
prepisna mi je terapija: medazol, sumamed, lanzul...

katafakinstrofa
jako sam tužna, svaki tjedan mi nekog vraga pronađu!!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 16:01   #78
Pa dobro jeste se vi malo raspitali po netu. Kad sam ja o tome teažio nasao sam podatke da 50% lijecnika smatra da to uopce ne treba lijecati te da prisutnost te bakterije ne znaci prakticki nista...
Takodjer da najmanje 80 % ljudi u USA ima tu bakteriju.
Dajte se malo informirajte i ne dopustite da vam liječnici zastarjelim znanjem sjebu zdravlje ....
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 16:24   #79
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pa dobro jeste se vi malo raspitali po netu. Kad sam ja o tome teažio nasao sam podatke da 50% lijecnika smatra da to uopce ne treba lijecati te da prisutnost te bakterije ne znaci prakticki nista...
Takodjer da najmanje 80 % ljudi u USA ima tu bakteriju.
Dajte se malo informirajte i ne dopustite da vam liječnici zastarjelim znanjem sjebu zdravlje ....
mislim da neliječenje podrazumijeva da si inače relativno zdrav i dobrog imuniteta...pa svi smo puni bakterija, to je normalno, al kad pređu neku granicu, treba ih liječit...

ja imam lpr i autoimunu bolest, tak da mislim da cu ipak krenut s liječenjem

al bez brige, pitat cu i za drugo mišljenje
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 12:26   #80
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Pa dobro jeste se vi malo raspitali po netu. Kad sam ja o tome teažio nasao sam podatke da 50% lijecnika smatra da to uopce ne treba lijecati te da prisutnost te bakterije ne znaci prakticki nista...
Takodjer da najmanje 80 % ljudi u USA ima tu bakteriju.
Dajte se malo informirajte i ne dopustite da vam liječnici zastarjelim znanjem sjebu zdravlje ....
ja sam bila kod specijalista otorino.... i on mi je rekao da h.p. može dosta pogoršati stanje jednjaka koje je meni ionako stalno nadraženo i da se toga trebam rješit ako imam. tako da možda je sve to individualno, meni je receno da se rješim toga..
naomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.