Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2008., 02:12   #81
Odi kod svog stomatologa da ti da uputinicu za odjel gnatologije stomatološkog fakulteta. Nosit češ po noći udlagu i bit će ti bolje.
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 03:12   #82
Quote:
EDITA kaže: Pogledaj post
naravno znam da nece proci..ali strah me je otici doktoru da ne kaze da je neka ozbiljna bolest u pitanju...zato sam na forumu htjela vidjeti da li je neko imao slicnih problema ,ako ne i istih...i da li je u pitanju samo malo jaca upala ili nesto ozbiljno...
strah te čuti da je to možda neka ozbiljna bolest a nije te strah živjet s mogućom ozbiljnom bolesti i ne liječiti je?A ako je ozbiljna bolest a ne liječiš je misliš da će tek tako proć ili bi se mogla i pogoršat pa ti život učinit paklom?

Po tvom opisu mi djeluje kao neuralgija uzrokovana problemima sa čeljusnim zglobom i mislim da bi svakako trebala na pregled da ne bi imala još veće probleme
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 00:38   #83
Nisam pod nikakvim stresom, moguće je da mi umnjaci rastu ili već nešto sa zubima.. čim nađem vremena idem kod zubarice..
stvarno mi već počinje smetati, kad jedem, a i ne mogu dragog zadovoljit heheh!

hvala na pomoći!
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 21:52   #84
http://www.kiropraktikagrgic.hr/hr/services/5/
andrejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 00:17   #85
Hvala na linku!
xxx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:17   #86
čeljusni zglob

ima ko problem s time? meni jako škljoca dok zvacem hranu...i nekada je bolno...idem na oralnu kirurgiju u dubravi,dali je itko bio tamo s takvim problemom?ako da što su vam radili?
Boo-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:05   #87
Bok Boo! Ja imam problem s čeljusnim zglobom, desilo mi se puno puta da mi se ''zaglavi'' pa nisam mogla usta do kraja otvorit :-( i to bi potrajalo od sat-dva pa ponekad i do cijeli dan. Najčešće mi se to desi kad nešto krivo zagrizem i par puta kod zubarke kad sam morala dugo držat otvorena usta, koma. Bila sam na pregledu na stomatološkom faksu, morala sam izvadit donje umnjake i sad uskoro idem da mi izrade udlagu koju ću nosit po noći da ne stišćem jako zube dok spavam i tako pomognem zglobu da opusti malo.. inače, ja sam već navikla na taj problem i jednostavno pazim malo više dok žvačem tvrdu hranu, ne žvačem dugo žvake itd...
nina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:08   #88
meni je isto bolno kod zubara kad moram dugo drzati otvorenu celjust...a zasto se trebaju vaditi umnjaci da ti naprave udlagu?
Boo-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 08:49   #89
Joooooj, meni je to neugodno skljocanje trajalo dugo, godinu-dvije... I nestalo! Zapocelo je nakon dugotrajnog zvakanja nekog velikog hamburgera sa "gumenim" pecivom... neko vrijeme je vrlo neugodno "skljocalo" pa onda i boljelo, posebno kod zijevanja (obicno na poslu, oko 14.00 sati )
U Dubravi su mi slikali zglob i na snimci nisu nista vidjeli. Dr. je propisao neke lakse tablete protiv bolova (koje sam brzo prestala uzimati) i preporucio vjezbe za jacanje celjusti. Jezik na nepce uz zijevanje, sto jace, polako, nekoliko puta na dan po 20ak ponavljanja.
Mislim da je to pomoglo.
Nadam se da ce se i tvoj problem rijesiti jer ja se sjecam da sam vec bila jako nervozna radi tog konstantnog skljocanja i neugodne dosadne boli...
E da, meni to navodno nije bilo vezano uz umnjake. Ja sam dva izvadila godinu dana prije toga.
Al, hm, ponekad skrgucem zubima dok spavam pri cemu se celjust "grci". Zubarica mi je spominjala tu udlagu. nina, gdje si radila udlagu?

Zadnje uređivanje Tursiops truncatus : 18.11.2008. at 08:55.
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 21:12   #90
imala sam ogromne donje umnjake i bili su dosta viši od ostalih zubi pa bi bilo nemoguće napravit udlagu dok ih imam, a rekli su mi i kao da je moguće da mi opterećuju zglob i iskrivljuju zagriz pa sam ih morala vadit. Nisam još napravila udlagu, ali ići ću na Stomatološki faks, Zavod za protetiku, zubarka će mi uputnicu napisat. E da, i meni je prvi put iskočio zglob kad sam žvakala neko žilavo pecivo i onda me je stvarno dugo bolilo i nisam mogla usta otvorit nekih dan-dva
nina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:07   #91
Quote:
Boo-girl kaže: Pogledaj post
ima ko problem s time? meni jako škljoca dok zvacem hranu...i nekada je bolno...idem na oralnu kirurgiju u dubravi,dali je itko bio tamo s takvim problemom?ako da što su vam radili?
nece ti tu kirurzi pomoc...
idi na Zavod za mobilnu protetiku na faksu u Gundulicevoj...tamo je i Zavod za gnatologiju. Oni se bave bas sa zglobovima.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 07:26   #92
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Joooooj, meni je to neugodno skljocanje trajalo dugo, godinu-dvije... I nestalo! Zapocelo je nakon dugotrajnog zvakanja nekog velikog hamburgera sa "gumenim" pecivom... neko vrijeme je vrlo neugodno "skljocalo" pa onda i boljelo, posebno kod zijevanja (obicno na poslu, oko 14.00 sati )
U Dubravi su mi slikali zglob i na snimci nisu nista vidjeli. Dr. je propisao neke lakse tablete protiv bolova (koje sam brzo prestala uzimati) i preporucio vjezbe za jacanje celjusti. Jezik na nepce uz zijevanje, sto jace, polako, nekoliko puta na dan po 20ak ponavljanja.
Mislim da je to pomoglo.
Nadam se da ce se i tvoj problem rijesiti jer ja se sjecam da sam vec bila jako nervozna radi tog konstantnog skljocanja i neugodne dosadne boli...
E da, meni to navodno nije bilo vezano uz umnjake. Ja sam dva izvadila godinu dana prije toga.
Al, hm, ponekad skrgucem zubima dok spavam pri cemu se celjust "grci". Zubarica mi je spominjala tu udlagu. nina, gdje si radila udlagu?

Ovo je izgleda dobar recept, meni je škljocalo mjesec dana, pročitala sam tvoj post i ponovila vježbicu 5-6 puta, PRESTALO JEEE!

Valjda sam ja neki lakši slučaj - puno fala
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 08:00   #93
Posjeti fizijatra.Prepisat će ti skupinu vježbi koje će s vremenom ukloniti problem. Frednica je imala isti problem i tako ga je riješila. Navodno je problem u tome što se zglob dovoljno prirodno "ne podmazuje".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 01:05   #94
ja imam drugi problem naime meni skljoca u usima bilo kojim pokretom vilice ili zgloba , vadila sam nedavno umnjak al tegobe nisu prestale pa mi je rekla doktorica na stomatoloskom faksu da ako nije do umnjaka da je do zgloba , i da cu morat na odjel protetike po tu udlagu... nikad nisam imala problema kao sto ste vi naveli nego sa usima samo...ima ko bar slicna uskustva??
Jessy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:20   #95
ukliještena čeljust ?

naime, prije nekoliko mjeseci počela mi je čeljust preskakati, čulo bi se škljocanje, ali svaki put bi se vratilo na mjesto. sve dok prije 3 mjeseca nije zaglavila i sada ne mogu otvoriti usta do kraja,a ako pokušam na silu jaaako boli i ne mogu. smeta mi dok jedem neku određenu hranu. bila sam kod specijalista u Dubravi, on mi je preporučio vježbe (3 puta dnevno po 5 minuta otvarati-zatvarati usta s jezikom prilijepljenim na nepce) i da izbjegavam tvrdu hranu.
nakon 2 mjeseca ništa se nije promijenilo...

je li se ikome dogodio sličan problem? kako ste ga riješili? hvala
__________________
zavirite u moj album!
my love is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:25   #96
Ja sam imala isti problem. Nema rješenja, prošlo je samo od sebe. Trajalo je nekih 3 mjeseca.
Isto sam bila na pregledu u Dubravi.
Na pregled sam čekala punih 7 sati da mi doktor kaže da nema pojma zbog čega mi se to dešava i da će proći samo od sebe.
I prošlo je, a ja sam cijelo vrijeme PIZDILA jer nisam mogla zagristi sendvič, jabuku ili bilo šta drugo deblje od 2 cm.
Naravno, još uvijek mi čeljust preskače, ali se tada samo jednom zaglavila.
Ne znam hoće li se ponoviti ili ne, ali ja izbjegavam žvakanje žvaka jer sam primjetila da mi se tad čeljust posebno umara i počne jače škljocati.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:29   #97
da, strašno frustrira! ni meni nije znao reći zbog čega se to dogodilo. jesi li radila te vježbe?
__________________
zavirite u moj album!
my love is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:47   #98
proguglaj sindrom čeljusnog (temporo-mandibularnog) zgloba... to je dosta čest problem kod ljudi
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 23:49   #99
Nisam radila te vježbe. Bila sam frustrirana njihovom dijagnozom!!!
Čekati 7 sati u prokletoj bolnici da mi prof.dr.mr.sc. kaže da nema pojma šta mi je i neka izbjegavam žvake...
Ali mislim da to sa žvakama ima smisla. Odmah sam ih se riješila i više mi se nikad nije čeljust zakočila.
Don't worry, to će proći samo od sebe, ali pazi da poštediš čeljust od teških napora da što prije prođe.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:07   #100
Ajme meni, ja se sjećam kako sam nekada imala osjećaj da će mi se od umora čeljust zakočiti! Ali naravno da sam mislila da je to nemoguće.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.