Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2010., 16:16   #121
ova micici je garant troll
nemosh bit tak glup (riskira karton al bmk)

moje drustvo, drustvo mog decka, moje sestricne, svi smo od 24-30 god, niko josh niej u braku, normalno izlazimo, koncerti, rejv.. po stanu kod nekog, 1 majvei, cuga, nekad nesh mal ilegalnije...al ono ju nou vot aj min

neki rade, neki studiraju i tako je vecina mladih vani....ja stvarno ne znam zeno draga o cem ti trabunjas

i najjaci su mi takvi, do 20 moras tako i tako, pa do 25 tako i tako...nedjeljom ne smijesh vjesat ves na strik , kad predjes 30tu slusas klasicnu glazbu

de ono zeno get out of the box, i danas ljudi ladno zive do 90-100 god, pa nece ti dijete bit siroce ak ga rodish sa 30 <

tlak mi skoci u sekundi
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 16:19   #122
Ak je tebi u vezi dobro, voliš ga i lijepo vam je zajedno, zakaj se ti zamaraš time? Ne možeš razmišljat na način "ak on mene ne misli ženit zašto bi bila s njim". Imaš tek 22 godine, da si s njim još 2 godine i prekinete, imaš vremena nać novog frajera, bit s njim godinama i udat se prije 30-te. Uostalom, zakaj ti jednostavno ne razgovaraš s njim o tome? Vremena se mijenjaju, nije baš sve na frajerima.
Nikad nisam kužila te uvjete malih sredina o udaji, ak se ne udaš do 25. onda si stara cura i svi te gledaju ko usidjelicu...
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 17:06   #123
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post

cuga, nekad nesh mal ilegalnije...al ono ju nou vot aj min

tlak mi skoci u sekundi
Jako mi je drago zbog tebe,ali moj zivot ne bih mjenjala za tvoj,ni ti za moj,tak da uzivaj... Meni tlak skace od ljudi koji duvaju i cugaju i tak to... Ali,to je tvoj izbor i ja se u njega ne mjesam!
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 17:17   #124
Onda dobro...cool. Svoj si odgovor dobila Reci mu "ja želim..."(pa nadopuni), a ukoliko nas ti ne vidiš identično, žao mi je, ovo neće ići

Uistinu ne vidim što bi ti zapravo htjela...Mi možemo i ne moramo razumjeti tvoje želje, možemo i ne moramo empatizirati sa tvojim osjećanjima, možemo i ne moramo misliti da su ti htijenja blesava, logična, nerazumna ili štogod...

Na kraju svih balada on je taj čije će mišljenje o njima biti relevantno i odlučujuće...Stoga nema druge nego reći mu što ti je na srcu. njemu.

I ne, nitko ti ne može garantirati da će on reći da želi isto što i ti.
Nitko ti ne može garantirati niti da će (ukoliko i kaže ono što želiš čuti) se toga i držati ubuduće...
Dakle, ako je jedino što tražiš "garancija", dobit ju ne možeš...Što god ishod otvorenog razgovora među vama bio.

Po meni je besmisleno bilo što forsirati. To ti, u najmanju ruku, može dovesti do njegovog hlađenja.
Ako nemaš strpljenja čekati i uživati u vašoj vezi onakvoj kakva ona jest sada, reci mu otvoreno, no prije toga se pripremi na mogućnost da vaša veza okonča zbog razilaženja u htijenjima.

Nadam se da se to neće dogoditi, no prije tog razgovora moraš biti spremna prihvatiti i takav ishod kao soluciju svog nezadovoljstva.
Ainless Villia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 17:28   #125
Quote:
Ainless Villia kaže: Pogledaj post
Onda dobro...cool. Svoj si odgovor dobila Reci mu "ja želim..."(pa nadopuni), a ukoliko nas ti ne vidiš identično, žao mi je, ovo neće ići

Uistinu ne vidim što bi ti zapravo htjela...Mi možemo i ne moramo razumjeti tvoje želje, možemo i ne moramo empatizirati sa tvojim osjećanjima, možemo i ne moramo misliti da su ti htijenja blesava, logična, nerazumna ili štogod...

Na kraju svih balada on je taj čije će mišljenje o njima biti relevantno i odlučujuće...Stoga nema druge nego reći mu što ti je na srcu. njemu.

I ne, nitko ti ne može garantirati da će on reći da želi isto što i ti.
Nitko ti ne može garantirati niti da će (ukoliko i kaže ono što želiš čuti) se toga i držati ubuduće...
Dakle, ako je jedino što tražiš "garancija", dobit ju ne možeš...Što god ishod otvorenog razgovora među vama bio.

Po meni je besmisleno bilo što forsirati. To ti, u najmanju ruku, može dovesti do njegovog hlađenja.
Ako nemaš strpljenja čekati i uživati u vašoj vezi onakvoj kakva ona jest sada, reci mu otvoreno, no prije toga se pripremi na mogućnost da vaša veza okonča zbog razilaženja u htijenjima.

Nadam se da se to neće dogoditi, no prije tog razgovora moraš biti spremna prihvatiti i takav ishod kao soluciju svog nezadovoljstva.

Hvala ma odgovoru,nekako mi je danas puno bolje i drago mi je sto sam se ispricala sa vama,zao mi je ako sam bila malo pregruba,u pmsu sam,nadam se da mi oprastate!

I ja zaista uzivam u vezi,ali kako se blizi datum njegovog (najverovatnijeg) odlaska postajem sve anksioznija jer mi je stalo do njega i normalno da ce nam se veza na neki nacin izmeniiti,da li na bolje ili na gore,ne znam,normalno je da se plasim te nepoznanice jer sve je to za mene novost... Koliko god svaka veza drugacija,da li je neko imao iskustva da se sa partnerom morao razdvojiti? Kako je to funkcioniralo na duze staze??

Ok,ne mislim ja njega niti forsirati,niti uslovljavati,niiti bilo sta... Jednostavno,sacekacu jos malo,dobro cu razmislitii koje su mi solucije,pa pre no sto ode normalno cu obaviti ozbiljan razgovor sa njim i to je to...
micici is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 17:59   #126
Draga moja, što ti uopče želiš? I koliko je to izvedljivo?

OK. Razumijem da želiš veliku romantičnu prosidbu i to što prije. Jer želiš garanciju da će ti se veza pretvoriti u brak. Draga, on te može zaprosili na Marsu, i zbrisati ti dan prije vjenčanja. Garancija nema.

Koliko kužim, ti želiš da on inzistira na tome da ti ideš s njim u Italiju. Ja razumijem da ti to želiš, ali pitanje je možeš li? Studiraš i imaš ugovor o stipendiranju, po kojem valjda imaš neke obaveze. Redovito obavljanje obaveza na faksu i nakon diplome zapošljenje u toj firmi na neko određeno vrijeme? Ako to ne odradiš, moraš vratiti stipendiju. Jel tako? Možeš li ti prekinuti školovanje na 1-2 godine samo tako?

Vjeruj mi, da ti je predložio prekid studija i odlazak s njim u Italiju na 1-2 godine te da si došla ovdje pitati za savjet, svi bi ti rekli: "Ne idi. Završi studij i pobrini se za svoju budučnost."

Druga stvar. Ja mislim da ti je dečko objasnio svoje planove. On ide raditi u Italiju (vjerojatno zbrog novaca?), ti završiš studij, zaposliš se, organizirate si život, a negdje za 4-5 godina biste se vjenčali.
Što si ti rekla na to? Jesi li rekla da ti takav plan ne odgovara? Da bih ti sve prije? Da želiš djecu prije 25.? Razgovarate li vi uopče?
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:11   #127
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post

Koliko kužim, ti želiš da on inzistira na tome da ti ideš s njim u Italiju. Ja razumijem da ti to želiš, ali pitanje je možeš li? Studiraš i imaš ugovor o stipendiranju, po kojem valjda imaš neke obaveze. Redovito obavljanje obaveza na faksu i nakon diplome zapošljenje u toj firmi na neko određeno vrijeme? Ako to ne odradiš, moraš vratiti stipendiju. Jel tako? Možeš li ti prekinuti školovanje na 1-2 godine samo tako?


Druga stvar. Ja mislim da ti je dečko objasnio svoje planove. On ide raditi u Italiju (vjerojatno zbrog novaca?), ti završiš studij, zaposliš se, organizirate si život, a negdje za 4-5 godina biste se vjenčali.
Što si ti rekla na to? Jesi li rekla da ti takav plan ne odgovara? Da bih ti sve prije? Da želiš djecu prije 25.? Razgovarate li vi uopče?
Ovako,sto se tice ugovora o stipendiranju,potpisujem ga godinu za godinu,jer mozda ni firmi necu trebati a mozda cu ja zeleti neke druge opcije,i skolarina nije previsoka,a ja i radim u toj firmi i naravno imam obaveze do Septebra,nakon cega ne moram potpisati novi ugovor ako ne zelim...
Srecom,jer ako on ode u Italiju,onda ga necu ni potpisivati jer onda nikako ne bih mogla ici da ga posjetim... Nisam ni mislila prekidati skolovanje,ali svakako mogu zavrsiti fax ako sam malo tu,malo tamo,ono ponesem knjige i ucim,vratim se pre ispitnog roka i ispolazem ispite... Nisam luda prekidati skolovanje,jer cak i ako zelim biti domacica zelim imati svoju sigurnost i diplomu,ali naravno ne zelim trenutno da budem domacica,to je ja mislim najtezi posao :P

Nisam mu rekla da mi to ne odgovara,tj mi smo ranije pricali o tome i cinilo mi se ok,no kako se njegov odlazak blizi meni je sve gore jer ne znam sta da ocekujem... A opet ne pricamo i ne pravimo planove na tu temu jer to jos nije rjesena stvar i prosto ne znamo sta ce bit,pa tako ne mozemo ni da planiramo... Uf...

No,dobro,da li je neka od vas imala iskustvo da se radi posla ili neceg drugog morala razdvojiti sa partnerom na neko vrjeme?? Kako je to proslo???
micici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.