Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 10:02   #1
Rabljeni automobili - Rijeka

Htjela bi si kupiti novi polovni auto pa mi trebaju preporuke u kojim salonima u Rijeci iliti PG županiji je sigurno kupovat rabljene automobile! Naime, htjela bi preko nekog salona tako da mogu otplaćivat auto na rate jer nemam keš love tako da varijanta preko oglasa i fizičkih osoba mi nije prikladna.grazias unaprijed
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:26   #2
Nažalost, nije sigurno nigdje, dapače vrlo nesigurno.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 10:57   #3
Quote:
eymi kaže: Pogledaj post
Htjela bi si kupiti novi polovni auto pa mi trebaju preporuke u kojim salonima u Rijeci iliti PG županiji je sigurno kupovat rabljene automobile! Naime, htjela bi preko nekog salona tako da mogu otplaćivat auto na rate jer nemam keš love tako da varijanta preko oglasa i fizičkih osoba mi nije prikladna.grazias unaprijed
a tko kaže da nemože od privatnih osoba?

nađi ti sebi auto koji te zadovoljava (makar i od svoje mame), odvezi ga u salon rabljenih, i riješi to.
salon će otkupiti auto od tvoje mame i tebi ga prodati za nešto skuplje, ali na otplatu.
voila
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:24   #4
hmmmmm, tako se sve komplicira. uffff, neznam , nije mi jasno zašto toga kod nas nema više, mislim tih auto salona rabljenih automobila!
Recimo, u Švicarskoj gdje mi žive roditelji sasvim je normalna stvar kupovat aute polovne iz tih auto kuća kojih ima na svakom koraku i većina ljudi i kupuje svoje automobile na takav način. Daju svoj stari i nadoplate za novi polovni.
Jel mi možete nabrojat neke od tih kuća koje prodaju rabljene automobile na ovim mojim riječkim prostorima pa da izvidim situaciju kod njih!
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:55   #5
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a tko kaže da nemože od privatnih osoba?

nađi ti sebi auto koji te zadovoljava (makar i od svoje mame), odvezi ga u salon rabljenih, i riješi to.
salon će otkupiti auto od tvoje mame i tebi ga prodati za nešto skuplje, ali na otplatu.
voila
Može o ta varijanta.........
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 12:26   #6
Pa i neki ovlašeteni trgovci prodaju rabljane aute. Znam da je Adriarenault prodavala rabljene aute raznih proizvođaća (ne samo Renaulte). Pitaj malo kod ovlaštenih.
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:33   #7
Imas Langhart u Jurdanima ili kak se vec zove kad ides od grada prema kastvu i projdes skretanje za resetare i nakon jednog malo veceg zavoja to je to, nekako na B na halubjanu, na Viskovu odmah cim prodjes skretanje za plodine imas Ingens, zatim opet na viskovu skrenes za plodine i nakon 100m skrenes lijevo i u 40 box kundic uletis pod rucnom Adria P.A. ili kako vec su mi gotovo susjedi, oni su ti uz pizzeriu jeans a to ti je kad ides iz Viskova prema Marceljima i taman ti je na jednom velikom zavoju nakon ljekarne u srokima.

I to je to... Znam ih jos par ali neam blage kak se zovu a i u magli mi je kako doc do njih

Uzivaj
__________________
Kako oblikovati potpise
Psyche is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:45   #8
Quote:
Psyche kaže: Pogledaj post
Imas Langhart u Jurdanima ili kak se vec zove kad ides od grada prema kastvu i projdes skretanje za resetare i nakon jednog malo veceg zavoja to je to, nekako na B na halubjanu, na Viskovu odmah cim prodjes skretanje za plodine imas Ingens, zatim opet na viskovu skrenes za plodine i nakon 100m skrenes lijevo i u 40 box kundic uletis pod rucnom Adria P.A. ili kako vec su mi gotovo susjedi, oni su ti uz pizzeriu jeans a to ti je kad ides iz Viskova prema Marceljima i taman ti je na jednom velikom zavoju nakon ljekarne u srokima.

I to je to... Znam ih jos par ali neam blage kak se zovu a i u magli mi je kako doc do njih

Uzivaj
Ako želiš da ti se auto raspadne i imaš problema onda ti je Langhart za preporuku. Mom frendu se doslovno raspao Passat ('99 god) pred mojim očima. I da, imao je veeeeeeeeliki servis. Trajao je čitavih 3 mjeseca....
__________________
"...na svome putu prema gore, budite pristojni prema ljudima, jer ih možda opet sretnete na svome putu prema dolje..."
Aussie-Gold is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:49   #9
Da skratimo:

Imaš na Martinkovcu i još negdje ali sad se ne mogu sjetit

tel.626-555

To ti je inače AC Integra Rijeka
__________________
"slow is smooth, smooth is fast"
NFS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:49   #10
Imaš betil na škurinju u novom peugeotovom salonu, imaš auto deni između Viškova i Kastva, imaš Ingens u Viškovu, imaš auto mart na Marinićima, imaš Francetića na dva mjesta, imaš Langharta, imaš auto sedina na Gornjem Zametu i td. Sve odlični auti s 70 do 80 tkm. Drži se I wonderovih savjeta, to je najpametnije. Renault adria su jedni od većih lopova, izbjegavaj.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:47   #11
uuuuuuu , hvala ljepa, nabrojali ste ih bogami mali miljon i pomogli ženskoj glavi da se snađe! Da, malo ću razmislit i malo prozujat okolo da vidim šta koji nudi. Dobro mi je i šta imam frenda koji nije mehaničar al kao da je, pa će mi valjda i on znat reć kog se treba izbjegavat u širokom luku. A dobro i dođe kad treba zavirit ispod haube kad se kupuje auto.
Ma kako god da okreneš, kad kupuješ polovne aute uvijek postoji šansa da te netko hoće zaje...
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 14:50   #12
i da, bilo bi super kad bi oni koji su imali negativna iskustva da ih iznesu pa da naprave dobro djelo (to je good carma) da se ostali ne zafrknu!!! To su vrijedni savjeti i iskustav iz prve ruke
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 23:53   #13
Rabljena vozila

Možda da pogledate na Martinkovcu, AC Kuželka!
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 00:01   #14
Quote:
Mira K kaže: Pogledaj post
Možda da pogledate na Martinkovcu, AC Kuželka!
ma to care
E30 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 00:56   #15
Quote:
Mira K kaže: Pogledaj post
Možda da pogledate na Martinkovcu, AC Kuželka!
Pa će ti teta Mira prodat Peugeot 206...
brakobaldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 01:45   #16
i usrećiti te
__________________
e moj milanee........
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 03:22   #17
http://www.auto-deni.hr/ponuda.asp
http://www.betil.hr/cars.asp?offset=0
http://www.ingens.biz/ingens-automobili/default.asp

skoro sve auto kuće prodaju polovna vozila, tako da možeš i to.

Meni se čini da se u svakom slučaju nećeš usrećit sa polovnim, pogotovo iz auto kuće, ako imaš dovoljno novaca pogledaj spark, koji je cca 60000kn...

Daj si malo truda pročitaj malo forum, traži teme u stilu "što gledati pri kupnji polovnog", ima korisnih savjeta


Koji god auto ti se svidio, odvedi ga na tehnički da pregledaju ispravnost, možeš im tamo usput platit da ti izlistaju kilometražu auta na zadnjih par registracija, pa možeš provjerit da li je skidana kilometraža. na tehničkom će ti pregledat stanje svih vitalnih sklopova, a posebno treba obratiti pažnju na to da li zadovoljava razinu nećistoća u ispušnim plinovima, iliti ekotest, ako to ne prolazi traži dalje.

Ispravnost možeš provjerit kod svakog mehaničara, poželjno da netko ide s tobom gledat, neki mehaničar ili netko tko se kuži, ljudi koji imaju iskustva lako uoče ako je auto bio razbijen i da li je dobro popravljen. sitnice tipa udubljenja i ogrebotine ne bi trabale biti problem.


Ja bi ti preporučio ako ti treba mehaničar za provjerit auto, da se obratiš u AC Volarić.

Naravno da nećeš sad 10 autiju vodit na pregled, zbog toga bi treba netko tko se kući ić s tobom, da suziš izbor.


Napiši koliko novaca možeš potrošiti i za koju namjenu bi bio auto, pa će ti ljudi sugerirati neke modele...

Ako se odlučiš za polovni, predlažem ti da potrošiš manje novaca nego imaš i cca 400 - 500 eura investiraš u temeljitiji servis...
Hrvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 09:25   #18
Nakon 3 godine je valjda već otplatila auto...
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:46   #19
Je, tema je malo umrla, ali uvijek aktualna..

Zanimljiva je teta Mira K(uželka) kako se počela baviti guerrilla marketingom ..

Inače, ne mora biti pravilo da su sva vozila iz auto kuća loša, jedan tramak sam obavio par godina unatrag, dao sam unutra jako dobar auto (prvi vlasnik) i uzeo jako dobro rabljeno iz iste kuće od prvog vlasnika iz Rijeke..

Današnji vlasnik mog vozila je vrlo sretan čovjek (sreo sam ga nedavno), a i ja nemam nikakvih problema sa sadašnjim..

Inače, malo je auto-kuća u koje imam povjerenja, svojevremeno mi je vlasnik jedne tvrtke (koja je nosila njegovo ime, Riječani će znati) za kojeg bih se zakleo da je oličenje fair i korektnog odnosa uvaljivao vozilo "od prvog vlasnika", auto na prvi pogled savršen, relativno nov, malo kilometara, bio sam spreman uzeti ga..
U tom trenutku dolazi na posao (u tu istu auto-kuću) moj školski kolega koji me odvodi na stranu i pojašnjava mi da je to auto od Hidroelektre i da su ga vozili inžinjeri gotovo samo po bijelim cestama..

Eto, danas te auto-kuće nema ..

Moja preporuka su auto-kuće ovlaštenih zastupnika koji imaju vlastite ovlaštene servise, barem se neke garancije mogu utjerati, iako je i to jalov posao, izvještili su se svi u izvlačenju od odgovornosti..

Bilo bi zanimljivo saznati što je i kako kupila eymi ..
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 11:25   #20
Ja sam zadnjih mjesec dana tražio polovni auto za bolju polovicu.
Tražili smo auto do cca 27000 kn i točno određeni model itd. Prošli smo dosta tih ovlaštenih i neovlaštenih prodavača itd...uglavnom svi su skupi za ono što nude. Može se i cijenkati, ali i tada ostaju preskupi za ono što nude. Auti redovno imaju 99.999 km
Na kraju našli auto od fizičke osobe.
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.