Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 07:45   #361
Quote:
NeverMoore kaže: Pogledaj post
bome i mene
+1
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 10:11   #362
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
+1


nikad nitko nije upisao nešto šta mu je prelagano?

uostalom, s onog "težeg" faksa su došli po mene i ponudili mi prijelaz

ja to ne vidim kao nešto tako strašno neobično
cirio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 20:47   #363
Quote:
cirio kaže: Pogledaj post
ne pričam gluposti

objasnio sam ostalima na pp

ne želim ovdje reći o kojem se faksu radi jer ako se itko s njega pojavi znat će da sam to ja

i btw, dobio sam ponudu za prijelaz na "teži" faks, bezuvjetnu, bez plaćanja, priznaju mi sve što sam položio, ne traže razlike i 4 asistenta i 3 profesora mi daju pisma preporuke


ja sam svoj problem riješio
Tebi je fakultet pisao ponudu? Priznaj da se šališ!
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 01:19   #364
Quote:
Savjetnik FFZG kaže: Pogledaj post
Tebi je fakultet pisao ponudu? Priznaj da se šališ!
Kad je netko "vanserijski" dobar svašta je moguće A to definitivno nije FFZG, zapravo ni FF ni ZG, pa ne znam čemu čuđenje cirio, jako mi je drago čuti da je doista tako sjajno ispalo, čestitam i samo nastavi tako!
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 21:45   #365
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Kad je netko "vanserijski" dobar svašta je moguće A to definitivno nije FFZG, zapravo ni FF ni ZG, pa ne znam čemu čuđenje cirio, jako mi je drago čuti da je doista tako sjajno ispalo, čestitam i samo nastavi tako!
Čudi me da fakultet nekoga moli da mu dođe studirati po načelu "samo nam se javi, sve ćemo ti platit".
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 00:52   #366
Quote:
Savjetnik FFZG kaže: Pogledaj post
Čudi me da fakultet nekoga moli da mu dođe studirati po načelu "samo nam se javi, sve ćemo ti platit".
U prirodnim znanostima u državama koje puno ulažu u znanost to je uobičajen način za doktorate. A ako je netko tako napredan da već kao preddiplomac može po korisnosti biti usporediv s mnogim doktorandima... Mogla sam po svoj prilici i ja, ali sam procijenila da mi nije vrijedno produžavanja svega skupa za godinu dana jer mi je i ovdje bilo dobro (vjerojatno kriva procjena, ali izvukla sam se ).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 13:27   #367
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
U prirodnim znanostima u državama koje puno ulažu u znanost to je uobičajen način za doktorate. A ako je netko tako napredan da već kao preddiplomac može po korisnosti biti usporediv s mnogim doktorandima... Mogla sam po svoj prilici i ja, ali sam procijenila da mi nije vrijedno produžavanja svega skupa za godinu dana jer mi je i ovdje bilo dobro (vjerojatno kriva procjena, ali izvukla sam se ).
Ali mi govorimo o Hrvatskoj.
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 14:42   #368
Upiso sam fakultet pretprošle godine i ove godine sam upisao ponavljanje godine. E sad ja odustajem od tog fakulteta i želim se upisati na drugi, pa me zanima kada se moram ispisat sa trenutnog fakulteta, i ako se ispišem prije 9. mjeseca da li i dalje mogu raditi preko student servisa do kraja 9.?

Zadnje uređivanje minadjederpe : 12.04.2014. at 14:53.
minadjederpe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 16:49   #369
Quote:
Savjetnik FFZG kaže: Pogledaj post
Ali mi govorimo o Hrvatskoj.
Možda i ne
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 20:14   #370
Quote:
minadjederpe kaže: Pogledaj post
Upiso sam fakultet pretprošle godine i ove godine sam upisao ponavljanje godine. E sad ja odustajem od tog fakulteta i želim se upisati na drugi, pa me zanima kada se moram ispisat sa trenutnog fakulteta, i ako se ispišem prije 9. mjeseca da li i dalje mogu raditi preko student servisa do kraja 9.?
Ispiši se neposredno prije upisa drugog fakulteta.
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 17:22   #371
A hoću li i dalje moć radit preko student servisa nakon što se ispišem?
minadjederpe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 17:29   #372
pretpostavljam da ne jer gubiš status studenta.
ako upišeš drugi fakultet, onda da.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 20:53   #373
Quote:
minadjederpe kaže: Pogledaj post
A hoću li i dalje moć radit preko student servisa nakon što se ispišem?
Pa tih par dana između ispisa i upisa ti neće biti neki značajni gubitak.
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:00   #374
U slučaju da smo odustali od nekog faxa, da li smo trebali dobiti neki ispis položenih kolegija? Imam ja stari indeks s tih par kolegija i iskreno uopće mi to ne treba niti mi znači što, ali gledao sam neke videe na youtube-u da u skandinavskim zemljama oni koji su odustali dobiju neki papir s ispisom položenih kolegija, vremenom studiranja etc.
Ili je to indeks kod nas - iako nije u tom rangu kao ovo što sam vidio?
Kajves is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 12:36   #375
Quote:
Kajves kaže: Pogledaj post
U slučaju da smo odustali od nekog faxa, da li smo trebali dobiti neki ispis položenih kolegija? Imam ja stari indeks s tih par kolegija i iskreno uopće mi to ne treba niti mi znači što, ali gledao sam neke videe na youtube-u da u skandinavskim zemljama oni koji su odustali dobiju neki papir s ispisom položenih kolegija, vremenom studiranja etc.
Ili je to indeks kod nas - iako nije u tom rangu kao ovo što sam vidio?
Sjećam se da je to bila jedna od (nerealiziranih) ideja bivšeg ministra Primorca. Možda kasnije nađem neki link o tome.
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 14:23   #376
apsolventi

nisam uspio naći temu gdje bi mogao postaviti ovo pitanje, pa ću ovdje.

zanima me kako se postaje apsolvent,što je apsolvent uopće?

je li to student koji je odslušao sve predmete jednog studija,ali nije položio određeni broj predmeta?
ili student kojemu je do diplome ostalo samo da obrani diplomski rad?
CBGB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 12:07   #377
ne znajući koji fakultet upisati nakon srednje škole a u nerealnom paničnom strahu od pauziranja i gubljenja godine života bezveze napravila sam još veću glupost i upisala faks u svom gradu čisto zbog neke obaveze.
to nije bilo ono što me zanimalo tako da je manjak motivacije, želje i volje nastupio u kratkom roku kao i odustajanje od istog.
ispisala se nisam, ali ni izašla na nijedan ispit.

ono što me zanima je sljedeće:
rečeno mi je da nemam pravo upisa prve godine kao redovan student na drugom fakultetu (ukoliko ne riješim prvu godinu na ovom, valjda)
znači, upisivanje i studiranje na teret ministarstva nije moguće dva puta?

da li se onda plaća samo prva uz status redovnog studenta ili i svaka sljedeća?
ili se taj status gubi pa se uz već navedeno plaćanje vodim kao izvanredan student?

iznimno mi je bitno jer me zanimaju zdravstveni studiji u splitu i zadru koje nije moguće pohađati vanredno, što znači da ih padom ove godine ili ispisom s fakulteta mogu zaboraviti? ili šta? kako to funkcionira?

kako izvući najbolje iz ove situacije?
zbunjena3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 12:22   #378
Quote:
zbunjena3 kaže: Pogledaj post
rečeno mi je da nemam pravo upisa prve godine kao redovan student na drugom fakultetu (ukoliko ne riješim prvu godinu na ovom, valjda)
znači, upisivanje i studiranje na teret ministarstva nije moguće dva puta?
Ako upisuješ po 2. put 1. godinu studija plaćaš troškove školarine, ali si i dalje redovni student. Ova informacija da nemaš pravo upisa kao redovan student je totalno netočna, tako da što se toga tiče možeš biti na miru.

Quote:
da li se onda plaća samo prva uz status redovnog studenta ili i svaka sljedeća?
Plaća se samo 1. godina, a ostale ovisno o broju kolegija koje preneseš u iduću godinu.


Dakle, koji god fakultet upisala platit ćeš školarinu, ali ćeš normalno redovno studirati.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 13:01   #379
hvala ti
zbunjena3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 16:22   #380
Quote:
CBGB kaže: Pogledaj post
nisam uspio naći temu gdje bi mogao postaviti ovo pitanje, pa ću ovdje.

zanima me kako se postaje apsolvent,što je apsolvent uopće?

je li to student koji je odslušao sve predmete jednog studija,ali nije položio određeni broj predmeta?
ili student kojemu je do diplome ostalo samo da obrani diplomski rad?
netko?
CBGB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.