Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2008., 19:05   #221
Quote:
Samo pitanje?
Jel krajnici mogu imat kakve veze sa koljenima, jer imam velikih problema i sa krajnicima i koljenima?
Ne vidim kako.
Ako su disfunkcionalni onda su leglo bakterija.
Razvijaju se Sepse, razno razne infekcije...Može biti povezano sa bilo čime ali ako su bakterije uzrok..Za ostalo još nisam čuo..
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:03   #222
Quote:
Charla kaže: Pogledaj post
Draga Plasibou, ja sam s 32 godine vadila mandule, dakle starija od tebe, to je bilo prije 10g. Sada je sve to usavršeno, mislim na zahvat, on je rutinski. U svakom slučaju bolje da ih izvadiš! Kažu da su mandule - vrata pluća, ali kaj možeš ak su trula i moraju ići van! Da sam bolesnija, nisam, iako radim s malom djecom koja često boluju od angina isl ne pokupim ih sve, već onako ko i ostali ljudi s mandulama ili bez njih. Bolesne ti mogu izazvati puno većih problema , npr - srce, bolest zglobova i sl. nemoj riskirati, riješi se tog problema i sve bu super!!
da ma znam da je usavršeno al mene brine kak će poslije operacije bit
dal će me jako bolit i dal ću pljuvat krv i ne moć gutat, tog me strah najviše
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 21:04   #223
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Samo pitanje?
Jel krajnici mogu imat kakve veze sa koljenima, jer imam velikih problema i sa krajnicima i koljenima?
može bit da
pogotovo ak je neka jaka upala krajnika
tak mi sestra rekla da zbog mandula bi kasnije mogla imat problema sa srcem, bubrezima i zglobovima
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 08:42   #224
Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
da ma znam da je usavršeno al mene brine kak će poslije operacije bit
dal će me jako bolit i dal ću pljuvat krv i ne moć gutat, tog me strah najviše
Toga bi te najmanje trebalo biti strah. Sve da ti i bude grdo, to je period koji ćeš odguslati i biti ćeš opet zdrava. S druge strane odgađanje operacije i zdravstveni problemi koji ti se mogu razviti mogu ostaviti trajne neugodne posljedice, a mogu biti i kobni.
Ne razmišljaj toliko unaprijed, jer može sve završiti s minimalnim tegobama. Dilat ćeš s tim kako god bude kad za to dođe vrijeme.
S toga, budi racionalna i odgovorna i učini ono što moraš. Sve će biti ok
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:37   #225
uh
a to ne mogu ić vadit dok imam aparatić jelda
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:33   #226
Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
uh
a to ne mogu ić vadit dok imam aparatić jelda
ajde ajde
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 22:05   #227
Snake 1 - ne znam točno kako bolesne mandule utječu na koljena, tako sam čula da su u nekoj vezi, naime , navodno se streptokok može naseliti na tkivo koljena i stvarati velike probleme.Nisam med. struke pa ti laički objašnjavam.

Plasibou, nemoj se bojati boli, ja sam protiv bolova dobila obični sirup- paracetamol koji bih kada me bolilo samo gucnula i prelila po rezu, stvarno nije uopće strašno, molim te nemoj si stvarati nepotrebne strahove! A ako misliš na zubni aparatić (nisam baš skužila na kaj misliš), vjerujem da on ne stvara nikakve probleme. Kaj se tiče krvi, nema je, samo imaš ružan zadah od krvi kaj se skupila u želucu i to dan - dva. Kj se tiče gutanja, ja sam nakon oper. za prvi obrok dobila šnitu kruha i putra! Dobro sažvačeš i čak ti stvara ugodu dok te škaklja jer mene je rez svrbio.
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 23:20   #228
hvala svima na podršci
sutra idem kod otorinca još da vidimo kad bi trebala ić vadit
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:56   #229
Sretno! To nije teška operacija i sigurno će sve dobro proći. Preporučam da operacija bude u općoj anesteziji, to sam i ja prošla i mislim da je puno ugodnije nego lokalna anestezija kada sve to moraš gledati.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 16:14   #230
daklem bila danas i ići ću vadit samo je problem aparatić, doktor je reko da bi on isto rađe opću, a ja sam mu rekla da sam čula da zna bit gadno poslije, da bi mi reko da se niš ne brinem, da sve ovisi od osobe do osobe a ja sam takva da se ja brinem za najmanju sitnicu, i već sad razmišljam kak bu poslije bolilo
ugl opću bi mi mogo dat jedino ak bi mogla skinut aparatić na dan-dva, što je nemoguće, jer bi im smetao za tu neku spravu s kojom šire usta
a veli da mi može dat lokalnu s aparatićem, al da on ne voli lokalnu
i sad opće ne znam, dok skinem aparatić proći će dvije godine još sto posto
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:43   #231
Skidaj aparatić i vadi mandule! Drži se!
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:47   #232
pa nemrem ga skinut sam tak
još ću ga dugo dugo trebat nosit ziher
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 08:24   #233
Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
pa nemrem ga skinut sam tak
još ću ga dugo dugo trebat nosit ziher
Možeš ga skinut i nakon operacije ponovo ići na stavljanje. Je gnjavaža, ali realno i racionalno-nema ti druge.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:43   #234
Prošle sam godine preboljela jaki bakterijski tonzilofaringitis, temperatura 40, nešto prestrašno. Zbog liječničkog previda i premale prve doze antibiotika (pila Klavocin 2g dnevno, dali mi terapiju za samo 5 dana umjesto 10), upala se nije povukla nego su mi 2 dana nakon prestanka uzimanja Klavocina krajnici ponovno "buknuli" tako da su me prebacili na Novocef, 1g dnevno, 10 dana, koji mi je pomogao.

Međutim, krajnici su mi prilikom svake prehlade crveni i djeluju mi nekako "razrovano" (barem ovaj dio koji se vidi golim okom). Da li se trebam zabrinuti?
Nisam nikad imala kronične angine i ostale tegobe, inače imam kroničnih problema sa sinusima tako da mi se prilikom prehlade dosta toga slijeva u grlo. Nakon dva-tri dana se krajnici umire, ali crvenilo ne nestaje.

Je li moguće da su neke bakterije ipak ostale u njima? Da odem otorincu da to pogleda? Hvala!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 12:48   #235
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Možeš ga skinut i nakon operacije ponovo ići na stavljanje. Je gnjavaža, ali realno i racionalno-nema ti druge.
ma da, a frka me ak mi ovi neće htjet skinut i ak mi naplate ne znam kolko
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:40   #236
Quote:
plasibou kaže: Pogledaj post
ma da, a frka me ak mi ovi neće htjet skinut i ak mi naplate ne znam kolko
Sorry, ali ja tebe stvarno ne kužim Imam dojam da si pokušavaš nači opravdanje tj. razlog kako ne bi išla na operaciju. Kako misliš da ti neće htjeti maknuti nešto iz ustiju što ne želiš ili ne možeš iz zdravstvenih razloga imati u ustima?
Gle, znaš kako stvari stoje i što moraš. Nitko te na ništa neće i ne može tjerati pištoljem.
Po meni je jedino pitanje tvoje odgovornosti prema samoj sebi i svome zdravlju. Ako je tebi veći bed caltanje glupog aparatića pa koliko god koštao, od vlastitog zdravlja koje ti se može ozbiljno narušiti...e onda stvarno
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:56   #237
evo da i ja nesto pitam u vezi krajnika..naime prije par godina( hm..6. i 7. i 8. razred sa bio) imao sam velikih problema s krajnicima i svi doktori su mi govorili da ih idem izvadit, imao sam ceste upale grla i npr. cim bi pojeo sladoled bio imao grlobolju po par dana i tako stalno sam trpio te grlobolje..ali roditelji mi nisu dali da ih idem izvadit(ne znam zasto ) ali tijekom 8. raz stanje se popravilo i ja uopce vise nemam upale grla i problema s njima te mogu radit sta hocu a nece me bolit grlo
pitanje je dali da ja idem na pregled vidit sta je s njima ili da cekam ako me(nadam se da nece nikad ) opet pocinju grlobolje i te muke s grlom?
hvala sto ste ovo sve procitali
[Manuel] is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:56   #238
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ja tebe stvarno ne kužim Imam dojam da si pokušavaš nači opravdanje tj. razlog kako ne bi išla na operaciju. Kako misliš da ti neće htjeti maknuti nešto iz ustiju što ne želiš ili ne možeš iz zdravstvenih razloga imati u ustima?
Gle, znaš kako stvari stoje i što moraš. Nitko te na ništa neće i ne može tjerati pištoljem.
Po meni je jedino pitanje tvoje odgovornosti prema samoj sebi i svome zdravlju. Ako je tebi veći bed caltanje glupog aparatića pa koliko god koštao, od vlastitog zdravlja koje ti se može ozbiljno narušiti...e onda stvarno
meni sam nije jasno zakaj ovaj otorinac tolko oće tu opću, ja bi rađe lokalnu jer sam čula da opća za ljude poslije puberteta ima gadne posljedice, pljuvanje krvi i da dosta duže boli, mada kad sam mu i to rekla reko je u stilu da su to gluposti i da to ovisi od osobe do osobe

evo nazvala ja sad ortodonta i veli da aparatić nemre smetat jer taj neki aparat ide na usta i da bi jedino mogo slomit aparat ak bi nabijo po tom, a on mi pak veli da je i aparat ipak malo ozbiljniji od vađenja krajnika, hm

ugl ići ću po drugo mišljenje, zna neko dobrog otorinca, može i privatni
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 16:59   #239
Quote:
[Manuel] kaže: Pogledaj post
evo da i ja nesto pitam u vezi krajnika..naime prije par godina( hm..6. i 7. i 8. razred sa bio) imao sam velikih problema s krajnicima i svi doktori su mi govorili da ih idem izvadit, imao sam ceste upale grla i npr. cim bi pojeo sladoled bio imao grlobolju po par dana i tako stalno sam trpio te grlobolje..ali roditelji mi nisu dali da ih idem izvadit(ne znam zasto ) ali tijekom 8. raz stanje se popravilo i ja uopce vise nemam upale grla i problema s njima te mogu radit sta hocu a nece me bolit grlo
pitanje je dali da ja idem na pregled vidit sta je s njima ili da cekam ako me(nadam se da nece nikad ) opet pocinju grlobolje i te muke s grlom?
hvala sto ste ovo sve procitali
ovak ti je i meni identično bilo, isto što sam starija bila angine su se prorijedile, sad imala u 4 mj i još prošle godine jednu a do onda jako dugo ništa
mene dermatologica poslala na pregled i povišen mi je AST, al mi nitko sad nije reko da je to jako hitno

odi si izvadi krv za AST i ASTA
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 17:14   #240
Sa 12 godina odstranjena su mi sva 3 krajnika.
Moja kcerkica je bila svaki mesec na inekcijama..morali smo cekati da napuni 3 godine..da joj odstrane takodje 3 bolesna krajnika..
Od tada nikakvih problema nije imala.
Ne znam da li cu se svega setiti..prica moje bake..kad je ona bila mala..takodje je imala velikih problema sa istim..i njoj je neki covek sa papirnim fisekom uduvao na krajnike ne znam kolko morske soli..
Uglavnom kaze da je bolilo..a da su krajnici bili kao sprzeni..i to je bio njen kraj muka od krajnika..
Cosmopolita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.