Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2006., 00:08   #1
Kako učiti?

Kako učite, imate li neke posebne metode i koliko dugo izdržite za knjigom u komadu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 00:38   #2
ja licno volim uciti po noci, kad je najveca tisina i imam najveci mir. zato preko dana malo duze odspavam da to nadoknadim
argonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 01:38   #3
kava, kutija cigara i knjiga. bez glazbe. najbolje na otvorenom.
izdržim sat vremena, pa napravim odmor taman da se vrati koncentracija, pa onda nastavak. učim po noći da mi ne smetaju ukućani, a i tiho je.
eto, u osnovnim crtama.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 02:18   #4
sjetim se ljudi kaj rade po skladištima,gradilištima... oma počnem učit ko pravi
Dayday is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 02:22   #5
ja 5 minuta i dosta za taj dan
D023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 02:35   #6
opak topic
ja ne ucim nikada al doslovno tako
igram online po cijele noci i tako vecinu godine
__________________
To know the life in every breath,in every life I take - the way of the Warrior
D3US is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 02:45   #7
Quote:
argonius kaže:
ja licno volim uciti po noci, kad je najveca tisina i imam najveci mir. zato preko dana malo duze odspavam da to nadoknadim
Ja volim učiti po noći zato što mi se ne da prek' dana pa nemam izbora...
Obično je to vrlo malo, ali ako nisam za neki važan test učio, onda se ostaje i do 4 budan, al' to je rijetkost.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 12:59   #8
idem popodne u skolu. pocinjem oko 10h uciti pa do 3, pola 4. am i nerd or what?? radim pauzu svakih pola h da malo pogledam ogame i to je to
__________________
newton je mrtav, einstein je mrtav a i meni je danas lose
ivek26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 16:00   #9
Kad se prihvatim učenj za ozbač, onda je to po cca 3-4-5 sati, a pošto je popodne- s pauzom za ručak. Na večer i po noći nikad ne učim.
Za radnim stolom, među hrpom papira.

Nemam neku posebnu tehniku, čitam ko manijak isti text više puta, dok mi ne uđe u glavu. Teže dijelove ponavljam usebi.
Ne učim na glas jer sama sebi zvučim smiješno.

Aki najbolje je učiti u paru!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 16:04   #10
joj katastrofa.... nemogu ostat koncentrirana dulje od 20 minuta, nema sanse
i OBAVEZNO cekam zadnja 2 dana prije kolokvija
u biti mi je uvijek "na knap" onda se uspanicarim i da vidis kak ide...
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 23:37   #11
ja legnem na krevetz i u sebi čitam. često se dogodi da zaspem. za stolom sjedit jednostavno ne mogu jer se brzo umorim
vrtlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 02:24   #12
lepo dodje noc, skuvam sebi kaficu, napunim casu vode (nekoliko puta u toku noci) i ucim. onda napravim pauzu posle sat-sati po, razmisljam o poslu ili o nekim lepsim stvarima i opet na ucenje. tako je bolja koncentracija.
__________________
Pozdrav!
mnicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 11:41   #13
Kad je frka sa nekim ispitom onda znam učiti i po 8 sati dnevno...
Naravno ne učim u komadu nego otprilike pola sata pa onda pauza da vratim koncentraciju...
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 19:30   #14
U zadnje vrijeme i ja učim dosta za stručni s frendicom. Podijelile smo gradivo, dio radimo same pa se nađemo, pa otprilike 5 sati, svaka priča svoje, a onda zajedno ponavljamo. Uglavnom smo se našle jučer u 16 pa do 21, a bile smo vani u birtzu. Uglavnom sam nakon svega lagano ishlapila. Dođem u Mac Donalds i želim naručiti srednji pomfri i kažem čovjeku "dajte mi srednji..." i zablokiram. Pita čovjek: jel pomfri?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 08.05.2006. at 23:35.
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 03:59   #15
Quote:
soks kaže:
U zadnje vrijeme i ja učim dosta za stručni s frendicom. Podijelile smo gradivo, dio radimo same pa se nađemo, pa otprilike 5 sati, svaka priča svoje, a onda zajedno ponavljamo. Uglavnom smo se našle jučer u 16 pa do 21, a bile smo vani u birtzu. Uglavnom sam nakon svega lagano ishlapila. Dođem u Mac Donalds i želim naručiti srednji pomfri i kažem čovjeku "dajte mi srednji..." i zablokiram. Pita čovjek: jel pomfri?
joj da si vidila mene poslije ojlerovih supstitucija i parcijalnih derivacija trećeg reda totalno sam bio ispalio na živce.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 06:14   #16
nemam ja živaca da učim

a morao bi

najebaću
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 10:06   #17
ja ne mogu ucit po noci - do ponoci najkasnije. nakon toga samo spavam s glavom na knjizi. a inace ucim za stolom okruzena hrpom papira, knjiga i ostalih gluposti i obavezno uz neku glasnu malo zescu muziku - tisina me dekoncentrira. a sjedim za knjigom koliko treba: ako imam vremena onda napravim pauzu svakih cca pola sata, ako ne onda sjedim i po dva sata u komadu pa tek onda napravim pauzu.
__________________
the greatest pleasure in life is doing something others say you cannot do.
helga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 14:55   #18
Ako je škola popodne, učim taj dan ujutro. Ako je škola ujutro - učim dan prije popodne. Ako pak ne stignem sve, učim vikend prije. Works perfect for me, prolazim s 4,6-4,7 u kakti teškoj gimnaziji. A satnica ovisi o količini i zanimljivosti gradiva naravno.

Što se noći tiče, nema šanse. Probala sam jednom, zaspala nakon pol sata. :/
A glazba - samo uz vježbanje matematike za što mi ne treba puno razmišljanja nego ide automatski. Pri učenju me dekoncentrira, pogotovo ako nije instrumental, onda mogu odmah bacit knjigu u ormar.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 16:18   #19
Quote:
helga kaže:
a inace ucim za stolom okruzena hrpom papira, knjiga i ostalih gluposti i obavezno uz neku glasnu malo zescu muziku - tisina me dekoncentrira.
tako i ja
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 12:03   #20
Ucim kad je napeto i kad treba ucit.
Znaci to ce bit za mj dana

Po danu jako malo, nemogu ja to, osim ako pada kisa, po noci ucim, popijem dosta kave i do duboko u noc.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.