Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2011., 17:17   #61
Nisam našao nigdje, zato sam i postavio pitanje da odgovori onaj tko zna.

Dakle koliki kotao treba za 240 m2 odnosno 600 m3 grijanog prostora, i koji promjer dimnjaka ide za taj kotao. I može li biti problema ako je dimnjak većeg promjera, npr. 300 mm?
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 18:19   #62
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
......Dakle koliki kotao treba za 240 m2 odnosno 600 m3 grijanog prostora,........?
Na Tvoje pitanje NITKO ne može dati odgovor
Kotao ne ovisi o kvadraturi ili kubikaži koju želiš grijati!
Vrati se nekoliko mjeseci unazad i pronađi Proračun gubitaka...
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 11:56   #63
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Na Tvoje pitanje NITKO ne može dati odgovor
Kotao ne ovisi o kvadraturi ili kubikaži koju želiš grijati!
Vrati se nekoliko mjeseci unazad i pronađi Proračun gubitaka...
E baš neću. Ne želim sam tražiti već želim da mi netko odgovori.

Dakle izolirana kuća sa 10 cm stiropora i izo stakla sa više komora, 240 m2 tlocrta odnosno 600 m3 prostora za grijanje.

Koliko kilowata kotao treba biti i koliki promjer izoliranog dimnjaka od šamotnih cijevi treba biti? Grijanje na drva.

I na kraju, ako stavim dimnjak promjera 300 mm umjesto 160 mm ili 200 mm, mogu li imati kakvih problema s njim?

Jel ima koji pametan dimnjačar ili su svi dimnjačari glupi?
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 19:46   #64
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
E baš neću. Ne želim sam tražiti već želim da mi netko odgovori.
Opet kažem da na to pitanje ne može nitko da odgovori
Zašto?
Kolika je površina zida (prema sjeveru pa prema jugu), kolika je površina prozora (koeficijent prolaza topline), kolika je površina vrata (koeficijent prolaza topline), imaš li toplinske mostove, kolika je srednja minimalna temperatura, kakav je strop (koeficijent prolaza topline) imaš li izolaciju ????????
Prema tome ljenčino listaj forum ili mi pošalji "emajliranu"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 10:59   #65
Kuća je dimenzija 7m x 10m s tim da je sa sjevera 7m i sa koje još strane, juga, 7m. Znači sa istoka i zapada je 10m. Kuća nije prislonjena na drugi objekt.
Visina kuće u zemljji je -3m, a iznad zemlje je 8m ispod strehe. Visina iznad zemlje na zabatnim zidovima je 9.5m. Vanjski zidovi su 30cm blok opeka, stolarija PVC sa izo staklima sa više komora, krov izoliran sa 20cm kamene vune, bez toplinskih mostova, znači kuća je potpuno izolirana.

Kolike snage treba biti kotao za grijanje na drva i koliki promjer dimnjaka (izolirana šamotna cijev toplinski izolirana) treba biti? Ukupno ima 240m2 (600m3) za grijanje. I može li biti kakvih problema ako je dimnjak većih dimenzija nego što su potrebne. Recimo da je potreban dimnjak promjera 200mm, može li biti kakvih problema ako je ugrađeni dimnjak promjera 300mm? Dimnjak je visine 12m.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 11:45   #66
A zakaj?
160...180mm dimnjaka s keramičkom cijevi ti je dosta. Uzmi 180mm.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 20:05   #67
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
A zakaj?
160...180mm dimnjaka s keramičkom cijevi ti je dosta. Uzmi 180mm.
Hvala na odgovoru. S ovim dimnjačarima se ne može razgovarat.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 23:18   #68
Imaju ljudi pravo. Pročitaj i nauči nekaj.
Nitko ti neće odgovoriti, jer do odgovora nije jednostavno doći.
Pročitaj temu CG na drva, i tam su ti više-manje svi odgovori na tvoja pitanja.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:48   #69
Quote:
Forumko kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. S ovim dimnjačarima se ne može razgovarat.
A koji su to dimnjacari?
Uglavnom sve pise ako ne u ovoj onda u temi vezanoj za centralno grijanje...ali da pomognemo...
O izracunu potrebnih radijatorskih clanaka,uz to same snage peci necu ulazit jel to izlazi iz okvira moje profesije,za takvo nesto savjet mozes dobiti od nekih strucnih osoba ovdje...
Sto se tice dimnjaka,fi 150mm - 180mm max na visinu od 12 m.vise od toga nije potrebno a i samim povecavanjem promjera koje je bespotrebno dolazi do pretjeranog orosavanja samih stijenki dimovodnog kanala.nadalje,obrati paznju da sam dimnjak bude kvalitetno izoliran,u tvom slucaju staklenom vunom,i da ima vratasca za kontrolu i ciscenje u zadnjoj etazi,i samoj etazi gdje se nalazi pec,uz to moj savjet ti je da na zavrsetak dimnjak nestavljas nikakve limene,betonske,ili bilo kakve kape,cijevi ili drugo.znaci samo betonski obrub i to je kraj,naravno tu dolazi i orig schiedel zavrsni konusni lim,bitno je samo da ne blokiras svjetli promjer izlazu dimnih plinova.u sustini to je to.uz to pripazi da kod spajanja peci s dimnjakom svi spojevi dobro brtve.
Kod samog lozenja pripazi da ti temp u peci za vrijeme aktivnog lozenja nikada ne pada ispod 75*C ...ukratko
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 16:47   #70
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
A koji su to dimnjacari?
Uglavnom sve pise ako ne u ovoj onda u temi vezanoj za centralno grijanje...ali da pomognemo...
O izracunu potrebnih radijatorskih clanaka,uz to same snage peci necu ulazit jel to izlazi iz okvira moje profesije,za takvo nesto savjet mozes dobiti od nekih strucnih osoba ovdje...
Sto se tice dimnjaka,fi 150mm - 180mm max na visinu od 12 m.vise od toga nije potrebno a i samim povecavanjem promjera koje je bespotrebno dolazi do pretjeranog orosavanja samih stijenki dimovodnog kanala.nadalje,obrati paznju da sam dimnjak bude kvalitetno izoliran,u tvom slucaju staklenom vunom,i da ima vratasca za kontrolu i ciscenje u zadnjoj etazi,i samoj etazi gdje se nalazi pec,uz to moj savjet ti je da na zavrsetak dimnjak nestavljas nikakve limene,betonske,ili bilo kakve kape,cijevi ili drugo.znaci samo betonski obrub i to je kraj,naravno tu dolazi i orig schiedel zavrsni konusni lim,bitno je samo da ne blokiras svjetli promjer izlazu dimnih plinova.u sustini to je to.uz to pripazi da kod spajanja peci s dimnjakom svi spojevi dobro brtve.
Kod samog lozenja pripazi da ti temp u peci za vrijeme aktivnog lozenja nikada ne pada ispod 75*C ...ukratko
Hvala lijepo, samo nije mi jasno jel mi neće padati kiša u dimnjak ako ne bude imao kapu?
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 17:11   #71
I, kaj onda?
Mi nismo nikad imali kapu na dimnjaku, pa nikad nismo imali poplavu u kući.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 21:35   #72
kisa ne pada u dimnjak jel je uzgon taj koji strujanjem zraka razbija svaku kap koja padne u povrsinu od promjera fi 150mm...uz to sve nebo je golemih proporcija a nitko od nas nema ogromni lijevak kojim putem bi rijeka kisnice se slijevala u dimnjak,uz to sve treba imat na umu da je dim fluid koji ima svoju gustocu pa tim putem prolaska kroz dimnjak netreba mu bespotrebno stvarat prepreke i usporavat njegov izlazak iz dimnjaka...
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.