Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2006., 21:41   #61
odi u lucijanku...!!!!!!mučit ćeš se, ekipa će te držat na životu (jer je zakon) a sve u svemu dobit ćeš puno...isplati se..sretno...
Vrazja Inka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 18:02   #62
Izbor srednje škole

Dobar dan,
imam 14 godina i u velikoj sam dilemi jer neznam koju bi skolu upiso ekonomsku ili gimnaziju.Ja prolazim sa 5 ali nisam ja neka petica koja samo uci,vise sam kampanjac.Zanima me kad bi upiso ekonomsku bili mogao upisati iste faklutete kao i sa gimnazijom.Please dajte mi savjet sta da upisem a da pritom nebi imao problema sa upisom na faks!!!!!
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 18:17   #63
ovisi. zašto se baš izeđu te dvije dvoumiš? nije baš da su nešto slične... ako te zanima ekonomija i kasnije misliš to studirati, odi u ekonomsku. ako nisi siguran kaj bi sa sobom, mislim da ti je gimnazija bolji izbor (ako prelaziš u os s 5 ne bi ti trebalo biti teško svladati gimnaziju).

uglavnom, gimnazija ti daje šire opće znanje (pa i vjerovatno lakši prolaz na prijamnom), dok je ekonomska...pa samo ime kaže o čem se tu radi

eto, ukratko.
domino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 18:22   #64
gimnazija- sad idu nacionalni ispiti i morat ćeš u gimnaziju ak hoćeš na faks. ali općenito, gimnazija ti uvijek daje bolje obrazovanje, na prijemnom za ekonomski je gradivo prema gimnazijskim udžbenicima a i dobit ćeš širu opću kulturu. u svakom slučaju, gimnazija. jer možda se i predomisliš za faks kasnije..
__________________
...So hard to find my way,
Now that I'm all on my own.
I saw you just the other day...
-Nina- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 18:30   #65
Za opcu gimnaziju u mom se gradu trazi hrvatski,matematika,povijest,zemljopis,engleski i ocjena sa kojom si prosao razred.Gleda se 7 i 8 razred.U 7 razredu mi je hrvatski,engleski,zemljopis,povijest bila 5,a samo mi je matematika bila 4.Prosao sam 5.Sad mi je u 8 razredu hrvatski,povijest,zemljopis 5, matematika ce mi biti 3,a engleski 4.Procu sa 5.Hocu li ja sa ovim ocjenama moci upisati opcu gimnaziju.Unaprijed hvala!!!!
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 18:39   #66
Quote:
goca92 kaže: Pogledaj post
Za opcu gimnaziju u mom se gradu trazi hrvatski,matematika,povijest,zemljopis,engleski i ocjena sa kojom si prosao razred.Gleda se 7 i 8 razred.U 7 razredu mi je hrvatski,engleski,zemljopis,povijest bila 5,a samo mi je matematika bila 4.Prosao sam 5.Sad mi je u 8 razredu hrvatski,povijest,zemljopis 5, matematika ce mi biti 3,a engleski 4.Procu sa 5.Hocu li ja sa ovim ocjenama moci upisati opcu gimnaziju.Unaprijed hvala!!!!
ovisi u kojem si gradu. ako je u tvojem gradu samo jedna gimnazija, malo je teža šansa da uđeš s tom trojkom i cetvorkom (barem je tako bilo u vž, sad kad se otvorila druga u nju upadaš i sa tricom ). ovdje je prag bio mislim 58 bodova za opću...raspitaj se kako je kod tebe.
domino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 18:46   #67
Zivim u gradu koji ima 7 000 stanovnika,opcina 25000.Ima jedna opca i jedna jezicna gimnazija.A dosta ucenika ode u skole u susjednim gradovima!!!
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 19:28   #68
pa kaj nemreš pitat koji je prag za upis?
bolje ti je otić u gimnaziju... ja idem na pripreme za ekonomiju sad i ekipa iz ekonomske nije čula za pol tog iz matematike, jedino kaj im bolje ide su postotci, kamate, verižni račun i tak to, al to je lagano tak da.. a ni hrvatski im baš i nije neš.. mi znamo 14 glasovnih promjena, oni nekih 7,8
to je možda generaliziranje, možda neko iz gimnazije zna puno manje od nekog iz ekonomske, al ja bi (i jesam) izabrala gimnaziju ... iako oduvijek brijem ić na ekonomiju...
1 od 2 bedaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 19:35   #69
ali neznam kako se to racuna meni se cini da za gimnazije treba 47 bodova
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:01   #70
pa daj nazovi tu gimnaziju i pitaj na koliko je podignut prag prošle godine. za moju je, npr., na natječaju pisalo da je prag 5o (koliko se sjećam, svim gimnazijama je taj početni prag bio 5o), a onda je vrlo brzo dignut na 57. ili pitaj pedagoga u školi, ako ga imate, zna li on. ili pitaj nekoga koga znaš, a ide u tu gimnaziju.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:42   #71
o kriste,
pa očito ćeš imat 56 bodova ak će ti ocjene bit takve..
47?? kak se onda ne bi upisao?
prag ti može bit i 56 pa se može desit da se ljudi s 58 ne upišu.. tak je bilo kod nas prošle godine... ugl sretno ... i ak se ne upišeš uvijek ti ostaje ekonomska..
1 od 2 bedaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:57   #72
evo sada sam doznao da je prag za opcu gimnaziju bio 45 bodova
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:59   #73
na natječaju, ili su se upisivali ljudi s 45 bodova?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 21:01   #74
Quote:
goca92 kaže: Pogledaj post
evo sada sam doznao da je prag za opcu gimnaziju bio 45 bodova
eto. a pogotovo zato što poslije misliš na studij, gimnazija je pametniji izbor.
jedan moj frend se mislio između gimanzije i htt-a (isto odličan učenik) i odabrao ovo drugo.
i bilo je frke na upisima za faks..
sretno!
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 21:34   #75
[QUOTE=alexxx;7618064]na natječaju, ili su se upisivali ljudi s 45 bodova?[/
pa receno je bilo da za upis treba 45 bodova
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:49   #76
ja bih radije u gimnaziju;
gimnazija ti ipak dalje bolje znanje. jedino su zeznuti nacionalni ispiti, ali brijem da od generacije '91 i strukovne škole ih imaju.
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 00:29   #77
Odi u gimnaziju ne mozes usporedjivati strukovnu skolu i gimnaziju...
LeftAlone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 01:11   #78
ja necu imati nacionalne ispite posto zivim u hercegovini,a na fakultet cu ici u hrvatsku
__________________
Samo ti dinamo sampione zivot dat cu za tebe!!!!!!
goca92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 15:02   #79
Ovisi, ako si zaista dobar gimnazija ti neće biti problem, a ekonomska ti je na istom levelu kao i gim.
Sad za bodove, ovisi gdje živiš, u nekoj selendri 46 bodova za ek će ti biti dosta.
A i uvijek imaš opciju nadoplate...
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 19:00   #80
Gimnazija daje najopširnije znanje, ali ne mora biti najbolje. Možda će to tek postati zbog ovih nacionalnih ispita. A to ovisi i od osobe do osobe. Neki bolje iskoriste to što idu u gimnaziju, od drugih, koji se zajebavaju.
opet, nekima bi bolje bilo da idu u neku strukovnu, jer će se možda bolje prilagoditi, i manje će biti opterećeni.
kod nas je bilo slučajeva gdje su se selili iz gimnazije u neku strukovnu, i vele da im je bolje tamo. ono što bi se moglo nazvati problemom u strukovnim, barem kod nas, je što se tu očekuje da budeš "idiot" i manijak, da se ponašaš ko divljak i da jedva završiš školu. to je sve skupa glupo, ali žalosno je kad i profesori pričaju kak učenici vrše nasilje u nad profesorima, deru se na njih i sl.
Znam da ovakvo ponašanje ne vrijedi za sve učenike, i da nije u svim gradovima tako, ali kod nas najčešće je.
ovo može biti i jedna od "mana" strukovnih škola, tako da treba pazit i na to.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.