Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2009., 16:12   #61
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Kako kuhati mljeveno meso ?? Kakvog je to okusa? Jel se može to zamijeniti hrenovkama ili tunjevinom iz konzerve? Da li se zelena salata smije začiniti? Smije li se kroz dan piti crna kava?
Naravno da neces kuhat mljeveno meso , ja sam ga pekla u tavi sa malo ulja.A mozes u teflonki bez ulja po truncicu vode dodat.
Nemozes hrenovkama zamjenit.A nes cjeli zivot bit na toj dijeti neg mozda 3 tjedna a toliko mozrs izdrzat sa mljev junetinom.
Salatu mozes zacinit onako kako zacinis i bez dijete.
Ja mjesto vrhnja jedem jogurt,jer nemogu vrhnje jest tak cjelo i samo.
Danas mi je prvi dan.
Meni je ova dijeta super ma sta drugi pricali o tome.
Probala sam i un dijetu i za 5 dana izgubila 3 kg al bila gladna na vocni dan.Ko stoka sam bila gladna jos me zgaravica picila od voca i kiselina.Fuj!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 23:50   #62
A pa sta sad?Diste svi?
Sta ja sama na ovoj djeti?
I evo da javim da sam vec dva dana i da mi za sad ide super.
Nije strasno,neosjecam neku glad.Najgori mi je bio prvi dan.Ja uzmem po dva dvopeka.
Vidicemo dokle cu izdrzat.Nadam se sto duze!!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 18:21   #63
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
A pa sta sad?Diste svi?
Sta ja sama na ovoj djeti?
I evo da javim da sam vec dva dana i da mi za sad ide super.
Nije strasno,neosjecam neku glad.Najgori mi je bio prvi dan.Ja uzmem po dva dvopeka.
Vidicemo dokle cu izdrzat.Nadam se sto duze!!!
i ja sam i ja sam na ovoj dijeti...
evo 2 tjedan poceo..u prvom tj sam cca -2kg nisam bas zadovoljna ali vidjet cemo ovaj tjedan mozda krene
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 23:25   #64
Quote:
NikolinicaR kaže: Pogledaj post
i ja sam i ja sam na ovoj dijeti...
evo 2 tjedan poceo..u prvom tj sam cca -2kg nisam bas zadovoljna ali vidjet cemo ovaj tjedan mozda krene
Cek ,kak drugi tjedan?Imas menu za 5 dana jesil ti samo nastavila to ili si pauzirala?
ja nemislim stat niti dana.Ako stanem pogubi nit.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:04   #65
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Cek ,kak drugi tjedan?Imas menu za 5 dana jesil ti samo nastavila to ili si pauzirala?
ja nemislim stat niti dana.Ako stanem pogubi nit.
ja imam verziju sa pauzom za vikend ali jedem manje nego preko tjedna a psiha mi je bolja jer kao nisam na dijeti u minusu sam -3kg jos 7 kg moram

[ do svadbe i ne prestajem dok sve ne ode dolje....
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 11:55   #66
Quote:
NikolinicaR kaže: Pogledaj post


ja imam verziju sa pauzom za vikend ali jedem manje nego preko tjedna a psiha mi je bolja jer kao nisam na dijeti u minusu sam -3kg jos 7 kg moram

[ do svadbe i ne prestajem dok sve ne ode dolje....
Da da!Tak je i moja.Trebalo bi pocet ponedjeljak i onda kao do petka.A vikend pauza!Al ja nisam ponedjeljkom negu subotu pocela.Nisam htjela cekat.Sad cu nastavit bez pauze.Pa dokle bude islo!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:19   #67
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Da da!Tak je i moja.Trebalo bi pocet ponedjeljak i onda kao do petka.A vikend pauza!Al ja nisam ponedjeljkom negu subotu pocela.Nisam htjela cekat.Sad cu nastavit bez pauze.Pa dokle bude islo!

Bravo mafri....
Evo ja prijavljejem 7 dan ( sa pauzom vikend) - 4 kg
Cure moze se...nisam ja da se drzim 100%...kada sam glada pojedem malo onog tkz Stiropora...prvi dan je bilo koma ali ide...

Ovo je prva dijeta sa kojom su meni poceli kg na dolje....

__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 21:54   #68
Da nije uopce tesko.Malo u pocetku.Prvi dan i drugi a poslje je ok.
Evo danas za veceru trebala uhano povrce pojest al nisam jer nisam osjetila potrebu.
Sad pojela 3 zalogaja kolaca,jbga,morala sam probat da vidim valjal,da se gosti neotruju
A sutra opet dan prvi krece.Necu pravit pauzu jer me sad ide dobro,a pauza ce me pokolebat,opet necu moc zapocet djetu.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 13:35   #69
ola judi

meni je danas 5ti dan. Juuhuu. Skinila san dva kila, sta nije loše...
i prije san bila na ovoj djeti, i djeluje...
odvratna je definitivno, ali djeluje što je najbitnije...
sad se mislim napraviti pauzu za vikend ili ne? vidim da neki rade pauze,al obzirom da nisam neki karakter, bojin se da ću odustat ako sad zaružim za vikend...
ankabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:15   #70
meni bas i nije pomogla,,svega sam se pridrzavala,,a u 5 dana sam skinula jedva 1 kg (800 g)hehe..vidim da su neke od vas znale muljat i sve i svejedno bi skidale kg,,a ja sam fkt pazila,,i nist ...
youngfashionista0038 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:47   #71
Ja definitivno muljam,ne previse al muljam dijetu.Pojedem ja i malo kolaca,al zaista malo.Evo 7mi dan dijete 3 kg manje!Nisam pravila pauze jer mi sad krenulo i ak stanem gotovo je.Tesko cu se natjerat ponovo.
Danas vise ni niam uopce gladna.Valjda se zeludac skupio malo
A nit imam nesto da bi jela posebno i da mi sline cure cim pomislim na hranu.Super mi je.Idem ovako dokle bude islo pa cemo vidit.Neodustajem!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 17:38   #72
Bravo mafri
eto vidis da ide...
osim sta bilo koga sam ja pitala da su vise kg gubiti ako bi za vrijeme dijete imale pauzu neznam kako ali na para strana sam cula..
neki su mi rekli da nebude jo-jo efekt nakon dijete da se organizam privikava..
eto moja vaga od jucer nista
za 10 dana -4 kg....

al zato iduci tjedan....barem jos 2 kg....
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 12:40   #73
Ma Nikolinice,nesmjem pravit pauzu.Ak napravim gotovo je.
Ma ja se i onak nedrzim striktno dijete.Pojedem i omanji kolac.Al mali mali.
Vec mjesecima govorim da cu na djetu i nikako se natjerat,sad mi krenulo i sad nesmjem stat.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 08:12   #74
Svaka vam čast cure ...Evo, čitam malo i kanim koji dan i ja odvalit na ovu bolničku.
Moram prvo PIK pljeskavice, naranče i jogurte nakupovat (jedino mi jogurt paše, od naranča me žgaravica obično peče)

E sad, pitanje, dva.. Ak mi može ko plizzz odgovoriti..
1. Jel se mora jesti baš onaj tvrdi dvopek ili može biti neki K-plus tost ??
2. Kaj se kave tiče - kaj zbilja samo 1 šalica i to ujutro samo? Inače pijem dnevno min pol litre Nescafea, pa zato..Dal smijem Natren ubaciti u kavu?
3. A salata? Smije bit paprika, maslinovo ulje, paradajz, malo luka?
4. I dalje, do kad je poželjno večerati? Ja imam problem kaj sam ujutro na poslu i onda pičim direktno na faks di sam do 8,9 navečer svaki dan, pa me zanima dal može tak neka "kasnija" večera..

Zato me se i love kile u zadnje vrijeme jer obično po danu grickam nešto, neke čokoladice, klipiće, + litra kave i puno cigareta, a kad dođem doma, tek oko 10 slijedi "pravi" obrok ili naručim nekaj ,čaša vina i opet kompjuter..Uff, sj***, nezdrav način života.

Pokušavala sam sa UN, al nisam mogla pratiti, kuhat sve to, prekomplicirano mi je bilo..
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 09:38   #75
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Svaka vam čast cure ...Evo, čitam malo i kanim koji dan i ja odvalit na ovu bolničku.
Moram prvo PIK pljeskavice, naranče i jogurte nakupovat (jedino mi jogurt paše, od naranča me žgaravica obično peče)

E sad, pitanje, dva.. Ak mi može ko plizzz odgovoriti..
1. Jel se mora jesti baš onaj tvrdi dvopek ili može biti neki K-plus tost ??
2. Kaj se kave tiče - kaj zbilja samo 1 šalica i to ujutro samo? Inače pijem dnevno min pol litre Nescafea, pa zato..Dal smijem Natren ubaciti u kavu?
3. A salata? Smije bit paprika, maslinovo ulje, paradajz, malo luka?
4. I dalje, do kad je poželjno večerati? Ja imam problem kaj sam ujutro na poslu i onda pičim direktno na faks di sam do 8,9 navečer svaki dan, pa me zanima dal može tak neka "kasnija" večera..

Zato me se i love kile u zadnje vrijeme jer obično po danu grickam nešto, neke čokoladice, klipiće, + litra kave i puno cigareta, a kad dođem doma, tek oko 10 slijedi "pravi" obrok ili naručim nekaj ,čaša vina i opet kompjuter..Uff, sj***, nezdrav način života.

Pokušavala sam sa UN, al nisam mogla pratiti, kuhat sve to, prekomplicirano mi je bilo..
ovako

1.mora biti dvopek ili onaj stiropor dm....sory prepecenac zlatni mi je mrak
2.kava moze i vise puta mislim ja ujutro popijem dvije i idu kg dolje mozda malo sporije ali idu....

3.umjesto paradajza smijes svjezi krastavac ili papriku ali bez icega event.malo soli...
4.mislim da je najbitnije teamp da imas svaki dan isti u priblizno isto vrijeme..probaj do max 20 h vecerati..

I NAJVAZNIJE jedi po redosljedu kako pise 1 dan ce ti biti komja ali iza toga ti cak i pase

tu smo za sva pitanja
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 10:04   #76
Ma nejedem ja po redosljedu,jedem sve skupa.I jela sam kolac svaki dan i tek 4 kg za 10 dana izgubila.Od danas nema kolaca jer pms je prosao i sad mogu bit normalna opet
I uz svaki obrok jedem bar jedan dvopek jer nemogu onako samo,bljak.
Al obavezno dvopek,nikakav tost.Tost je tost,a dvopek je dvopek.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 08:56   #77
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ma nejedem ja po redosljedu,jedem sve skupa.I jela sam kolac svaki dan i tek 4 kg za 10 dana izgubila.Od danas nema kolaca jer pms je prosao i sad mogu bit normalna opet
I uz svaki obrok jedem bar jedan dvopek jer nemogu onako samo,bljak.
Al obavezno dvopek,nikakav tost.Tost je tost,a dvopek je dvopek.
Bravo Mafri....
Koliko jos do cilja???
Ja jos moram - 6 kg...ako ovaj tjedan uspijem barem - 2kg onda znaci jos 2 tjedna....
Sutra idem na sisitematski pa Vam javim krvnu sliku...

Tko je sve sa nama same smo Mafri i ja ili????

pozzzzzzzzzz
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:14   #78
Hay narode! Ovo je moj prvi post uopce, pa mi nemojte zamjerit na nesnalazenju. Pa da vam ispricam svoje iskustvo: bilo je to godine devetsto i trece... sala, dakle: cili zivot bila san mrsavica (166cm, 55-59kg) a onda odjednom bum, i 70 kg je tu! Kako, zasto, neman pojma. Zlobnici ce rec papica, ali papila san ja i prije, pa nikad kila na mene. I da stvar bude jos bolja zatrudnim bas tada! (Nemojte me krivo svatit, ta ja beba jedva docekana!) I tako malo po malo doguran do ponosnih 105 zive vage! Dakle skor je +50kg u 5 godina! Ali da skratin (malo prekasno za to) od poroda je proslo 7 miseci, a ja iman 69 kg. Kako? Uz pomoc ove dijete. Znaci. malo drzin dijetu, smrsan nije bitno koliko, i tih nije bitno koliko odrzajen kako znam i umijem! I danas sam nakon duze stanke opet na prvom danu, jer se zelin rijesit i ovih zadnjih desetak. Pa narode idemo skupa u nove pobjede!?
bibitutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:21   #79
...posto ce najvjerojatnije bit i onih koji ce rec: a dojenje, a beba, a ovo a ono, moja "beba" (mali covik) ima 12 kg i jos uvik se vecinom hrani od mog mlika.
bibitutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:17   #80
hellou again...
evo ipak ja napravila pauzu za vikend. ne zbog gladi ili sličnih stvari, nego san cilu subotu fizički radila na "selu" pa bih se vjerovatno srusila da nisan pojila nešto više od kuhanog jaja za ručak. Evo danas je kraj drugog dana, druge ture.. ide dobro. otišlo je još jedno kilo...
baj d vej ja iden u teretanu dva puta tjedno i trčim po Žnjanu bar jedanput tjedno...
Inače velika preporuka za trčanje i mršavljenje.
Ja san prije par godina došla iz Amerike sa 15 kg viška. Sve san ih skinila tako da san u početku malo držala ovu dijetu a posli san nastavila jest sve što mi se našlo na putu ali ništa posli 5 popodne. Eventualno jabuku. I navečer bih išla trčat. Nikad nisan prije toga trčala ali tjedan dana je dosta da možeš trčat i disat istovremeno
Nikad nisan nešto puno trčala, 15- 20 min i kad san bila već poluprofesionalac. Ali to je bilo dovoljno da skinem sve kile i ne vratim ih dobre tri godine. Onda san počela radit, jist kasno navečer sranja i malo po malo sve se vratilo
Sad idemo jovo nanovo ....
ankabu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.