Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2011., 20:43   #1
Status Quo

Ej, šta je ovo nema topića o jednom od najduže živućih brit bandova!



Počeli su onako malo psychedelic, pa nastavili u điru prog rocka, da bi se zadržali na onom njihovom poznatom bučnom boogie rocku u jeans trapericama (Levis je bio i njihov sponzor kasnije).

Mnogi su im već u 70-ima predbacivali da su zastarjeli i nezanimljvi, ali unatoč tome (i što se nikad nisu baš probili na američko tržište) oduvijek su uživali veliku popularnost posebno u VB i skandinavskim zemljama gdje su na brit ljestivama imali preko 50 hit singlova, a među njima je bilo i par nogometnih himni.

Evo par udarnih od Rossija, Lancastera, Parfitta i ekipe:

Pictures Of Matchstick Men
Paper Plane
Burning Bridges
Caroline
In The Army Now
Whatever You Want
Down Down
Rockin' All Over The World

Ajmo da čujemo mišljenja o ovim uvijek istim okorjelim jeanserima!
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 08.08.2014. at 13:42. Reason: jebena slika se prominila pa razbucala cilu stranicu
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 06:35   #2
prije par dana sam bio na njihovom koncertu i kada sam htio podijeliti utiske također me začudilo da nema teme ali nisam htio otvarati...

nisu baš ono što konstantno slušam ali ih volim poslušati s vremena na vrijeme. tim više me iznenadio koncert: rasprodana hala, 13000 ljudi spremno pjevati i plesati od početka do kraja. bio sam na jako puno koncerata i usudim se tvrditi da mi je ovo bio jedan od najboljih ako ne i najbolji.
"hladna švicarska publika" (kako je, zbog flegmatičnosti prema događanju na bini, bilo rečeno na bon jovi threadu) izgledala je ovako:

whatever you want

a evo i još par:
caroline

down down

u svakom slučaju, nakon koncerta se veliki broj njihovih pjesama pojavio na mom mp3 playeru za svakodnevno slušanje.
novi album koji sam skinuo prije par mjeseci također nije loš. izvrstan za slušanje u autu...

sve u svemu status quo

edit: i da, najavili su koncert za 14.09. 2013. neće proći bez mene...
__________________
X

Zadnje uređivanje mr X : 23.09.2011. at 06:42.
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 06:39   #3
dobri su mi skroz, volim taj njihov boogie hard rock stil kojeg se drže ko pijan plota. njihova psihodelična faza mi nije nešto (inače baš nisam fan te vrste rocka), tad kao da su se još tražili ali kad su se našli to je onda bilo ono pravo
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 15:40   #4
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
...bio sam na jako puno koncerata i usudim se tvrditi da mi je ovo bio jedan od najboljih ako ne i najbolji.
"hladna švicarska publika" (kako je, zbog flegmatičnosti prema događanju na bini, bilo rečeno na bon jovi threadu) izgledala je ovako....
Sretniče. I ne sumnjam da je bilo vatreno i dobro.

Quote:
novi album koji sam skinuo prije par mjeseci također nije loš. izvrstan za slušanje u autu...
Poslušala sam Quid Pro Quo. Realno gledajuć ništa specijalno, zapravo čisti klasični SQ i dalje vjerni sebi. Tko voli taj zvuk i ovaj album će mu biti ugodan uhu i stvoren za vožnju.

Quote:
edit: i da, najavili su koncert za 14.09. 2013. neće proći bez mene...
Kvragu, bio bi red da dovučem guzicu.
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
tad kao da su se još tražili ali kad su se našli to je onda bilo ono pravo
E baš tako nekako kako si rekao.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 19:46   #5
To je zvučna kulisa mog odrastanja, doba osnovne škole. Odlični su.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 07:04   #6
frend mi je bio negdje u srbiji na njihovom koncertu i rekao da je bilo nekih 600-700 ljudi i da koncert uopće nije bio reklamiran ali da mu je to najbolji koncert na kojem je bio a hvala bogu vidio je puno toga
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 11:07   #7
odurno smeće.
__________________
I'm Dr. Sanchez! You're a woman.
true lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 13:20   #8
Fulao si temu, govorimo o Status Quou, ne o onom MySpaceu linkanom s tvog profila.

E da, kakvi su albumi If You Can't Stand The Heat, Never Too Late i Back To Back? Jer nisam čuo ništa s tih albuma, a imaju ih u najbližem mi CD shopu...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 14:11   #9
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
frend mi je bio negdje u srbiji na njihovom koncertu i rekao da je bilo nekih 600-700 ljudi i da koncert uopće nije bio reklamiran ali da mu je to najbolji koncert na kojem je bio a hvala bogu vidio je puno toga

da, i sam sam to rekao malo višlje gore...oni su bend koji doista zna kako se radi koncert. uživo zvuče deset puta bolje nego sa ploče ( ), kontaktiraju sa publikom i slože setlistu tako da je atmosfera u konstantnom usponu.


ovako je izgledala setlista
a ovako oni danas izgledaju:

http://img18.imageshack.us/img18/1480/dsc00469po.jpg
__________________
X

Zadnje uređivanje Silvery : 08.08.2014. at 13:45. Reason: slike su narasle :D
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 16:54   #10
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
To je zvučna kulisa mog odrastanja, doba osnovne škole. Odlični su.
i mog....volim ih poslušati....nostalgija izvire...

http://www.youtube.com/watch?v=uMNTLr2GTJ4
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 07:59   #11
status quo, poput vina - što stariji to bolji.
petak, 06.07. open air, moon & stars - locarno. ni kiša nije mogla pokvariti genijalnu svirku.
starci praše maksimalno i to gotovo bez pauza između pjesama. blokovi po pet šest pjesama koje se samo pretapaju jedna u drugu pa zatim po dvije tri sekunde pauze i ožeži dalje. što reći nego svirka kakvu rijetko koji bend može odraditi.
publiku je zagrijao, blago ostarjeli ali još uvijek odlični billy fuckin' idol (kako je sam sebe nazvao ) status quo je samo nastavio.
sasvim je sigurno da ću i na najavljenom koncertu 2013. biti prisutan

http://img37.imageshack.us/img37/8589/dsc00835un.jpg



http://img715.imageshack.us/img715/2279/dsc00832am.jpg

par videa sa koncerta:



down down

mean girl/softer ride

btw, na prvoj i trećoj slici se na stalku mikrofona vidi crvena crta. to su zataknute trzalice...dvije su završile u mojim rukama plus jedna bijela za koju nažalost neznam kome pripada jer nisu signirane, šmrc...
__________________
X

Zadnje uređivanje Silvery : 08.08.2014. at 13:47. Reason: narasle slike :D
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 02:14   #12
Stari, zavidim ti. I još trzalice dobiješ!

Malo sam gledala ostalo, dobri su mi bili skroz na Junior's Wailing. (ne smin se žalit na sound )
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:52   #13
Vidim da se nešto slabo po forumu priča o njima , al bio bi red da zaželimo Ricku Parfittu sve najbolje i da što prije ozdravi. Hebiga, baš ga strefilo uoči koncerta u Puli. Nadam se da će nam opet doći i svirati. I da neće morat gledat hrvatske bolnice već more.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:13   #14
dobro sam ih vidio dan prije otkazane pule na see rock festivalu. bili su odlični, zvuk odličan, poslije twisted sistera najbolji bend festivala, više su me se dojmili nego scorpionsi.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2019., 22:52   #15
https://youtu.be/oMQxT2xMOAo
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.