Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2008., 03:25   #1
Uvjeriti se da nekog voliš?

posto sam se nakon prekida od 3 mjeseca igrom slucaja i mojom krivicom cuo sa bivsom do koje mi je jos stalo imam pitanje.
dali je moguce da mi je govorila da me voli i da zeli samnom zivjeti,da se mjenja,kako je govorila radi stvari koje nikad nije,kao briga ju dali ce zatrudnijeti itd,a da sada govori sa 100%-om sigurnoscu da me NIKAD NIJE voljela i da su sve njene trzavice na mene i njeno ponasanje spram mene i da sve sto ju je smetalo bili rezultat toga de me NIJE voljela nego se uvjeravala u to?
imam u glavi masu pitanja i usporedbi od prije i iz razgovora,ali dali se moze neko uvjeriti da nekog voli i htjeti sa njime zivjeti,a da kasnije nakon odredjenog vremena shvati da se zavarava i da su kao osobe to dvoje nespojivi...
ono sto me muci je da iako nije bila idealna veza i fizicka privlacnost i bilo je vise suprotnosti nego slicnosti da sam se osjecao kao jedna dusa u 2 tijela,a sada da me nikad nije ni voljela??
ima ko takvo iskustvo da je mislio da nekog ili da ga neko voli,a zapravo ne?
slavko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 04:34   #2
Joj...ne. Ja sam volila jedan put i znam da sam volila. I to kako...

A šta se tiče nje...sere. Volila te, ali je sad to možda zaboravila. Ne zamaraj se.
Btw...imaš moju temu, sličnu...Nikad te nisam volio.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 12:27   #3
Quote:
slavko2 kaže: Pogledaj post
ima ko takvo iskustvo da je mislio da nekog ili da ga neko voli,a zapravo ne?
Mislim da je ona to vrlo grubo i nespretno rekla i kao što je napisala Madamoiselle imaš cijeli topic o tome.
Ali ovdje si otvorio i jedno drugo pitanje: da li je moguće da sami sebe uvjerimo da nekoga volimo, a da ga zapravo i ne volimo.
Moguće je.
Ja sam se osobno u životu našla u situaciji da sam bila sama, željna ljubavi.
Toliko željna ljubavi da je to valjda isijavalo iz mene. I potrudio se čovjek koji mi se kod upoznavanja fizički uopće nije dopao (meni je moment fizičke privlačnosti važan), koji mi je čak na neki način išao na živce.
Ali on je bio uporan, osvajao me romantikom i ...... ja sam se zaljubila.
Priča je trajala oko godinu dana i završila je, naravno, prekidom.
Zanimljivo je što sam ja zapravo osjećala za njega.
Ja JESAM u tom početnom oduševljenju bila zaljubljena u njega. Ali u biti ta euforija i sreća da je u moj život ušla Ljubav koju je on nosio u sebi za mene nije nikada prerasla u pravu ljubav prema njemu.
Recimo da sam se zaljubila u Ljubav koju mi je unio u život.
Kad bi povremeno zastala, gledala sam čovjeka koji mi se u biti ne sviđa fizički, čak nismo imali neki dobar sex, u nekim je stvarima bio divan i tu nemam što reći.
Kao da sam cijelo vrijeme znala da je to neka iluzija, ali tada mi je i ta iluzija valjda trebala.
Prekinula sam kada sam shvatila da tonem u preogromni problem iz kojeg se više neću moći izvući.
Naravno da mu nikada ovo nisam rekla jer bi ga užasno povrijedila, a on to nije zaslužio.
A ja sam iz ovoga izvukla veliku pouku za sebe samu.
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 12:43   #4
sve je moguće,ljudi znaju biti jako prevrtljivi.
možda te cura nije htjela povrijedtiti,ako si ti pokazivao osjećaje za nju,a ona ih nije imala.ali ako to radi na taj način onda laže,a tko laže taj i krade i tak dalje.
može biti i da je žena strašno zbunjena,ili da je ovo rekla u afektu.
nisam samo shvatila,da li ste vi prekinuli prije tri mjeseca ili ste bili skupa tri mjeseca?
znaš što me začuđuje?
ova tvoja rečenica da veza nije bila idealna,dobro svaka ima uspone i padove,da nije bilo baš fizičke privlačnosti,i više suprotnosti nego interesa,navodi me da pomislim da ste već od početka bili na tankom ledu.
jer razmisli,ako makneš fizičku privlačnost,određene zajedničke interese,iskrenu ljubav,onda što ti ostane?
ovo što ti opisuješ,sorry,ali nije veza,to je jedan jako površan odnos građen na krhkim temeljima.
budi sretan da je ovako završilo,ne treba ti cura koja govori jedno,pa to opovrgne,kad nađeš neku normalniju vidjet ćeš golemu razliku i tek onda ćeš imati pravu priliku biti sretan s nekim tko će ti uzvratiti na isti način.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:00   #5
i meni je ista priča bila servirana i još preslažem izjave i sve to...al znam da nema smisla, ne voli, voli...svejedno postane....kad te netko tako povrijedi ne ideš natrag toj osobi....ma sigurno da te voljela, samo ne možda na onaj način koji bi ti htio da jest...bolje ti je ovako, to dodje na svoje kad upoznaš nekog tko ti zna uzvratiti ljubav i sve to...ja još čekam nešto..al ovako imam vremena samo za sebe..i to tek sad otkrivam kako je super kad sve što radiš, radiš samo za sebe...
__________________
"Shame on you if you fool me once, Shame on me if you fool me twice."
loeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:25   #6
A što je ljubav nego samouvjerenje da nekoga voliš? Mislim da tebe ne bi trebalo brinuti to što ona sada misli da te nije voljela.Ti si njezinu ljubav tada doživio, a njezine sadašnje dileme su njezin problem i posljedice neizgrađenosti i nestabilnosti njezine ličnosti. Ono što nije OK je da tebe zamara s njima. Ti si bio voljen tada od te osobe i to je jedino što bi tebi trebalo biti bitno.
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 13:29   #7
Quote:
Bila boja kaže: Pogledaj post
Naravno da mu nikada ovo nisam rekla jer bi ga užasno povrijedila, a on to nije zaslužio.
A ja sam iz ovoga izvukla veliku pouku za sebe samu.
Mislim da covjeka mozes puno vise povrijedit ak mu ne kazes istinu.. Istina boli, ali manje od neistine i muljanja, a strana kojoj se navode razlozi koji su neistiniti jebe jeza puno puno dulje.. Stoga kad se ide nekog odjebat valja biti vitez i rec u facu! amen

Sto se topika tice, reci cu ovako- ili volis ili ne volis! Ljudi uopce ne kontaju kaj je ljubav, uglavnom zbog emocionalne nezrelosti ili jos gore zbog nezrelosti licnosti. Ljubav dok se rodi traje sve do kraja zivota, zato vjerujem da mozemo voljeti vise ljudi. Ako nekoga volimo i taj nas ostavi, mi cemo samo potisnuti tu ljubav ali ona nece nestati iz nasega srca! Ljubav je nesto bezuvjetno i nepromjenjivo!

Zadnje uređivanje Cika Strile : 09.11.2008. at 10:50.
Yeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 14:01   #8
Ne zamaraj se time sto je bilo prije i sto ti je sada rekla... mucis samo sebe... cinjenica je da je bivsa, da nije vise pored tebe. Bilo je sta je bilo... uostalom koja korist sada od prekopavanja prljavog vesa... gubitak vremena, tesko da ce ta akcija promijeniti nesto, samo ce te dulje drzati u stanju patnje. Pamti lijepe stvari i veseli se onom lijepom sto tek dolazi.

Pobrini se za sebe, vjeruj mi, iz iskustva, kada se najmanje nadas, pojavit ce se netko tko ce te zaintrigirati.
__________________
...lako se tuge oproste, al samo ljubav nikada...
NIKA_LEE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 14:51   #9
Quote:
Yeti kaže: Pogledaj post
Mislim da covjeka mozes puno vise povrijedit ak mu ne kazes istinu.. Istina boli, ali manje od neistine i muljanja, a strana kojoj se navode razlozi koji su neistiniti jebe jeza puno puno dulje.. Stoga kad se ide nekog odjebat valja biti vitez i rec u facu! amen
Vidi, Yeti,
ja njega nisam varala ili prevarila. Naravno da se odnos među nama nije razvijao kako bi se razvijao da sam ga ja zavoljela jer je upravo to nedostajalo. Oboje smo osjećali da ne idemo u dobrom smjeru i da nismo na dobrom putu.

Ja nisam bila sa njim jer mi je bilo dosadno pa sam unaprijed znajući da ga ne volim ušla u vezu sa njim i poigrala se njegovim emocijama.
I sama sam upala u neku vrstu zamke vlastite potrebe da volim.
Što bi on ili ja dobili time da sam mu rekla ovo što sam sada napisala?
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 19:31   #10
a u pravu si..jer se nikako ne bi otkačili jedno od drugoga...al svejedno to ne bi trebalo biti gadno niti za jednu stranu, mislim gadno...da se raspadneš od gada...
__________________
"Shame on you if you fool me once, Shame on me if you fool me twice."
loeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:10   #11
Quote:
slavko2 kaže: Pogledaj post
ima ko takvo iskustvo da je mislio da nekog ili da ga neko voli,a zapravo ne?
Volio sam bizona nakon jedne hipnoza seanse
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 12:58   #12
a

zapravo mi je u razgovoru rekla da me nikad nije voljela i da me ne voli.
sada se vidja sa drugim i sretna je(cuo sam u glasu da je sretna i to mi je drag vjerovali ili ne).
buni me sto je znala reci da radi stvari koje niakad sa nikim nije(necu govoriti sto,ali zacudila me),govorila je da se mjenja,da cu zivjeti sa njom itd.
muci me sto je cesto reagirala preburno na moje reakcije ili nereakcije i u razgovoru mi je rekla da je tako reagirala jer me nikad nije voljela i jer smo prerazliciti,nespojivi.
e sada,recimo da joj vjerujem da joj nikad nisam "sjeo"i da je bila (moguce i to da dodam)u vrlo teskom zivotnom razdoblju...pa je reagirala kako je reagirala.
imala je nekad i neuroticne reakcije. npr spremamo se spavat i zadrema.ja se glasnije nakasljem,a ona se trgne iz sna sva van sebe da nisam normalan,kako mogu tako itd to mi nije cudno nego kako je fizicki reagirala.
dodal bi(da ne nabrajam)kada sam pozvonil na vrata(ocekivala me,ali je mislila da je proslo15 min umjesto30)i izasla je iz tusa sva je bila nervozna i isprepadana(nije bila sa nekim likom,to sam ziher)ili kada sam dosao u krevet i reko joj da necu dofurat sok jer sam vec legao.ona je "poludila"i pocela recimo histerizirat.
sada kada sam sve to napisal(vjerojatno bez razloga)zanima me dali je istina kako je na tel rekla da me nikad nije voljela i da se nismo slagali ni kao osobe i ni u sexu(htjela je da imam vise inicijative,to ju ubijalo)i da bolje da se nismo upletali fizicki i emocionalno(to emocionalno spominjem jer joj izletilo,a tvrdi da me nikad i nije voljela)?
prekompleksna je situacia i izgubljen sam jer imam dojam da sam bio kriv za njene reakcije,da joj nisam pasal,zbunjival i frustriral sam ju itd,a ne samo da me nije voljela.
problem je u tome sto je do sada jedina zenska osoba koju sam osjecao kao da smo 2 tijela i jedna dusa.
zato umirem od pitanja dali me stvarno nije voljela niakd i da se uvjeravala da me voli ili je nesto drugo
(znam da sada ne mjenja na stvari i idem dalje,ali...)
slavko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:27   #13
Quote:
slavko2 kaže: Pogledaj post
prekompleksna je situacia i izgubljen sam jer imam dojam da sam bio kriv za njene reakcije,da joj nisam pasal,zbunjival i frustriral sam ju itd,a ne samo da me nije voljela.
problem je u tome sto je do sada jedina zenska osoba koju sam osjecao kao da smo 2 tijela i jedna dusa.
zato umirem od pitanja dali me stvarno nije voljela niakd i da se uvjeravala da me voli ili je nesto drugo
(znam da sada ne mjenja na stvari i idem dalje,ali...)
Ti si sada u onoj izuzetno teškoj situaciji nakon prekida kada pokušavamo shvatiti zašto je ljubav u kojoj smo se osjećali kao jedna duša u dva tijela raspala.
Da li smo i koliko smo mi krivi za to.
Vidi, Slavko, ona je (po ovim kratkim crticama kako si ju opisao) jedna poprilično teška i neugodna narav, nervozna osoba.
Da li si ti nju frustrirao time što si legao u krevet i rekao da nećeš donijeti sok?
Dobro, mogao si se postaviti više kao romantični ljubavnik i donijeti joj taj sok, ali Slavko - to nije život!
Pravi je život da te partner pita da koji ti je da ti se u 2 u noći pije sok??????
U svim situacijama koje si opisao nigdje ne vidim čime si ti nju toliko frustrirao.
A slušaj, ako je ona svojom voljom bila u vezi sa muškarcem koji ju je živcirao kako bi otvorio usta, ..... onda ona ima vrlo ozbiljan problem SAMA SA SOBOM.
Ja sam sklona vjerovati da je ona jednostavno takva osoba i da te voljela.
Sada joj to sve izgleda nekako drugačije, želi otići i prekrižiti prošlost.
A bojim se da si ti karakter kojeg će ova pitanja još dugo izjedati.
Licemjerno mi je da ti kažem "ma daj, ostavi se tih razmišljanja" kada sam ja prva samu sebe uništila takvim mislima i nikako ih nisam mogla zaustaviti.
I to je trajalo i trajalo ..... i danas, godinu dana nakon prekida još me ponekada iza ugla sačeka pitanje "Bila, da si drugačije, da li bi vas dvoje i danas bili zajedno?"
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:31   #14
Idi dalje i nemoj se opterecivati time sto je bilo, jer nema smisla... samo sebi produzujes agoniju.

Ja ti od srca zelim da nadjes osobu koja ce te kad zakasljes pitati: ljubavi, da li si dobro?

Samo toliko da uvidis neke stvari... curka ti ima malo neuobicajene reakcije... ne zelim ulaziti dublje, jer samo vi znate sto je bilo izmedju vas dvoje...
__________________
...lako se tuge oproste, al samo ljubav nikada...
NIKA_LEE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 17:07   #15
a

takli smo malo dublje
imala je cudnu narav i bila je hirovita.cak mi njena mama jednom prilikom rekla da je od malena zeljna paznje,mora biti po njenom,impulzivna,tvrdoglava...
stvar je i to da je bila u vrlo teskom razdoblju jer je taman dosla sebi nakon prekida sa likom zbog kojeg je patila godinama i nadovezala su se ne bas mala pitanja u vezi zivota tipa zavrsetak fakulteta,gdje zivjet(u koje mgradu)...
bila je napeta.
poanta je da mi je rekla da sam ju ja cinio takvom i da ju je cinilo takvom to da me nije voljela,a mislila je da me voli.
to me muci ,kolko je istinito da se uvjeravala i dali je to moguce kada sve procitate sto sam pisal.
idem dalje jer ona je u drugom gradu,izlazi sa tim likom i kako veli sve ide svojim tokom polako,napokon radi sto je uvjek htjela(izlazi,trosi novce na sebe,ide u kino sa njime...)i zvuci mi suprotno od onog kakvu ju ja znam.
muci me sto je izgleda dosla sebi nakon prekida i dali je istina da je samo mislila da me voli i dali sam ju cinil zivcanom(kako mi je jednom rekla iako je znala reci ida ju nevjerojatno smirujem i da nikad na NIKOM nije znala zaspati kao npr na meni jednom).
idem dalje(ponavljam)iako ju volim i jako mi fali...,ali muci me to posrano pitanje dali je moguce da me stvarno nije voljela.
slavko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 18:21   #16
Quote:
slavko2 kaže: Pogledaj post
poanta je da mi je rekla da sam ju ja cinio takvom i da ju je cinilo takvom to da me nije voljela,a mislila je da me voli.
to me muci ,kolko je istinito da se uvjeravala i dali je to moguce kada sve procitate sto sam pisal.
Ja bi prije rekla, Slavko, da se njoj nakupilo dovoljno problema i da ju je TO činilo toliko nervoznom, a ne ti. Pa vidiš da i njena vlastita majka misli da je cura nervozna, napeta, svojeglava, ......

Quote:
slavko2 kaže: Pogledaj post
idem dalje jer ona je u drugom gradu,izlazi sa tim likom i kako veli sve ide svojim tokom polako,napokon radi sto je uvjek htjela(izlazi,trosi novce na sebe,ide u kino sa njime...)i zvuci mi suprotno od onog kakvu ju ja znam.
Pa dobro, a kakva je bila sa tobom?
Nije voljela izlaziti, stajala je doma?

Quote:
slavko2 kaže: Pogledaj post
muci me sto je izgleda dosla sebi nakon prekida i dali je istina da je samo mislila da me voli i dali sam ju cinil zivcanom(kako mi je jednom rekla iako je znala reci ida ju nevjerojatno smirujem i da nikad na NIKOM nije znala zaspati kao npr na meni jednom)..
e sad vidi sam: ili je lagala tada ili nakon prekida.
A ako je tako lijepo kao bebica zaspala na tebi ...... pa to baš i ne možeš na nekom tko te grozno živcira, zar ne?
__________________
Bila boja
Svatko biva sam na srcu zemlje proboden zrakom sunca: i začas pada večer.
Bila boja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 18:31   #17
Ako je za vrijeme vaše veze mislila da te voli (dakle ako tada nije lagala) tada te je i voljela. Sada te ne voli pa joj se možda čini i čudnim da te tada voljela.
U svakom slučaju njena percepcija - njen problem.

Ako smatra da si ti loše utjecao za nju di je bila kad je grmilo? Što se odmah nije makla? I kako bi to mogla biti tvoja krivica? Nikako. Ne sekiraj se.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 19:25   #18
A gledaj, ne zelim ulaziti u tudje osjecaje, ali iskreno, ja kada volim, osjecam neki mir u sebi kada sam pored voljene osobe... vidim iz posta da je ona bila dosta nervozna i nemirna... mozda je grubo sada reci ti ovo, ali vjerojatno joj nisi bio "to to" kako se kaze, sto ne znaci da te nije voljela, mozda se jednostavno nije vidjela u buducnosti s tobom.

Ej, nemoj se muciti, nadji nekoga s kim ces ostvariti normalnu vezu. Kazem ti to zbog tebe. Nesredjena osoba kao ona tesko funkcionira sama sa sobom, a jos teze u paru. Samo cu ti reci da cijenis sebe, takav pristup nisi zasluzio. Ako ti je fatalna, ne znaci da je prava.

Drzi se.
__________________
...lako se tuge oproste, al samo ljubav nikada...
NIKA_LEE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 04:32   #19
a

nika lee imas potpuno pravo.žistina nisam 100%siguran dali me nije voljela i da je bila rijec samo o zaljubljenosti ili me voljela,ali nije mogla biti sa muskarcem koji ima mane kao ja.kako god moram se pomiriti da je to to i da je gotovo.
najgore mi je sto ne zelim pustiti sjecanje na nju u srcu i zelim ju makar vidjeti i ispricati joj se za sve greske i usprkos svemu zelio bi jos jednu sansu.mislim da bi uaradio drugacije,ali sto mi to vredi kada veli da me ne voli i ne osjeca nista prema meni i da smo potpuno nespojivi.
na karju mislim da mozda stvarno i nije bila zaljubljena u mene(ali to jos ne shvacam potpuno jer nije se nikako tako ponasala i pokazivala je emocije tijekom veze i klela se u ljubav i pokazivala je otvoreno tugu kada smo prekinuli).dali jos neko ima iskustvo da je nekog volio,a zapravo se u to uvjeravao dok je istina bila drugacija,ili da je neko bio voljen..?
slavko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 21:05   #20
ma isto sam tako prošla otprilike kao i ti, ne znam... i govorio i dokazivao da me voli, pazio na detalje, bio čak i ljubomoran... odjednom se sve rasprsnulo... hladnoća, distanca, ignoriranje, šutnja... tražila sam objašnjenja, razloge naravno da ih nisam dobila ili sam dobila neke glupe, nesuvisle i neuvjerljive... isto se glupo osjećam, malo me puca euforija, onda nalet tuge...i fali mi još uvijek...ali eto sve je to iskustvo... ne bi ponovno bila s njim jer to više nije to, odustao je od mene...
coccolino_mm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.