Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 23:18   #4221
Paperwhite nam ima novi firmware 5.3.8

uglavnom noviteti oko rječnika:

Quote:
The software update includes general improvements and the following feature enhancements:

Search terms highlighted in search results

When you search for a word or phrase within a book, the search terms will appear highlighted within the search results. When you tap a result to go to that location in the book, the search terms will appear highlighted on the page.

Select other dictionaries when looking up a word

When you look up a word in the dictionary, you can choose to look up the word in other dictionaries on your device from within the dictionary definition window.

View other definitions of a word

When you look up a word that has multiple meanings for the same spelling (homonym), you can navigate through each of the available definitions from within the dictionary definition window.
link za ručni update:

firmware
krbo is offline  
Old 06.09.2013., 08:37   #4222
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Mislim da bi Kindle 4, s obzirom na svoje krajnje ograničene tehničke mogućnosti, trebao koštati najviše 30-35 eura. Ne treba zaboraviti da se i Kobo Touch i Nook Simple Touch, koji imaju i dodirni zaslon i mogućnost dodavanja kartice do 32GB, trenutno mogu kupiti za 52 eura:
Tehnički gledano nema razloga da košta više od Bindera, međutim Amazon naplaćuje premiju na brand (a ljudi to puše, no to je njihov izbor)...

Ako netko traži torbicu za Binder, ova provjereno paše (uživo izgleda bolje nego na priloženim slikama, čvrsta je, jeftina je...):
http://www.ebay.com/itm/310575137635
Jurica342 is offline  
Old 06.09.2013., 16:06   #4223
Kako bilo, pomalo me cudi da su ta dva uredjaja jos u ponudi s obzirom na napredak e-citaca u posljednje dvije godine. Njihovo je vrijeme ipak proslo.
CroatianFan is offline  
Old 06.09.2013., 16:11   #4224
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
imaš zadatak sve to za Nook root lijepo uobličiti u jedan naputak sa slikicama - može čak i PDF (to mu i je prava uporaba) i lijepo objaviti
Budem, prijatelju, ne brini. Oba dva Nooka to zasluzuju iako nisu zadnja rijec tehnike. Nadam se ipak novom Nooku na trzistu u dogledno vrijeme...
CroatianFan is offline  
Old 07.09.2013., 01:00   #4225
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Budem, prijatelju, ne brini. Oba dva Nooka to zasluzuju iako nisu zadnja rijec tehnike. Nadam se ipak novom Nooku na trzistu u dogledno vrijeme...
to ti ja tjeram vodu na svoj mlin

nikako me ne napušta ideja o jednom rootanom GLO kada nađem neku UK/USA vezu
krbo is offline  
Old 07.09.2013., 01:13   #4226
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
to ti ja tjeram vodu na svoj mlin

nikako me ne napušta ideja o jednom rootanom GLO kada nađem neku UK/USA vezu
Što nemaš već PW
I to dva
Pablo is offline  
Old 07.09.2013., 01:23   #4227
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Što nemaš već PW
I to dva
he, a drugim okom šacujem PW2

ma to je zbog toga što bi mi ponekad dobro došao e-ink tablet, a ne samo čitač - 100$ mi nije puno za takvu namjenu
krbo is offline  
Old 07.09.2013., 02:19   #4228
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
he, a drugim okom šacujem PW2
Hahah nisi normalan.
Ja sam svoj PW utopio kada sam vidio da mi jednostavno ne treba. Znam da je nekima super ali svjetlo je meni beskorisno kad nikada ne čitam u mraku jer odmah zaspem . Bit će četvorka dobra dok ne izbace neku napredniju varijantu PW-a (recimo PW 3)
Pablo is offline  
Old 07.09.2013., 14:30   #4229
Bome, ja se više ne bi odrekao svjetla od kada mi je stigao Glowlight jer tako mogu bez lampe čitati u zatamnjenoj sobi i preko dana, kada upeče ljetno mediteransko sunce. Iznenadilo me koliko je Nookovo svjetlo solidno ujednačeno i jako na maksimumu, s obzirom da recenzije govore da je njegovo osvjetljenje slabije od Kindlea i Koba.
CroatianFan is offline  
Old 07.09.2013., 14:41   #4230
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
to ti ja tjeram vodu na svoj mlin
nikako me ne napušta ideja o jednom rootanom GLO kada nađem neku UK/USA vezu
Vidim ja da bi netko za par godina mogao doma imati finu kolekciju e-čitaba... Ne ćeš pogriješiti ako ubereš STG-a za 100 dolara / 70 funti. Rootanje daje istinsku korisničku slobodu koju mi linuxaši toliko cijenimo kod softvera...
CroatianFan is offline  
Old 07.09.2013., 15:35   #4231
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Hahah nisi normalan.
Ja sam svoj PW utopio kada sam vidio da mi jednostavno ne treba. Znam da je nekima super ali svjetlo je meni beskorisno kad nikada ne čitam u mraku jer odmah zaspem .
blago tebi, iskreno zavidim - ja sam nekog vampirskog soja i što dublja noć, ja sve življi.
Još kao mali s par godina sam znao mater probuditi oko 3 jutrom da se " idemo igrati u kuhinju"

Može li se dobiti kakav spavajući virus, mislim da bi i muha-muha ce krepala kad bi me kušala ?


Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Vidim ja da bi netko za par godina mogao doma imati finu kolekciju e-čitaba...
hehe, ma rasprodao ja stare učas, da ih je bilo više otišli bi i oni.
u stvari, rado bih ja njih zadržao no, eto, trebalo je malo potpore za 2 x PW

PW2 šacujem isključivo zbog nove generacije ekrana , no pričekat ću prave recenzije na mobileread forumu.

Nook je zanimljiv isključivo zbog Androida (nije li bio i neki Sony koji se može rootati? No ta firma je blesava - izdaje novi T3 i dalje bez svjetla nego s lampicom u tvornički ugrađenim koricama, sic!)ž

tko je rekao kako ne znam multi-quote???
krbo is offline  
Old 07.09.2013., 16:39   #4232
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
blago tebi, iskreno zavidim - ja sam nekog vampirskog soja i što dublja noć, ja sve življi.
Još kao mali s par godina sam znao mater probuditi oko 3 jutrom da se " idemo igrati u kuhinju"
Moguće da je virus

Meni se navečer čim nije svijetlo upaljeno oči toliko brzo zamore da samo lagano odložim kindle i spavanac.
Pablo is offline  
Old 10.09.2013., 14:26   #4233
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Iznenadilo me koliko je Nookovo svjetlo solidno ujednačeno i jako na maksimumu, s obzirom da recenzije govore da je njegovo osvjetljenje slabije od Kindlea i Koba.
Ja sam mišljenja da su to "picajzle" koje traže dlaku u jajetu oko osvjetljenja. Do sada sam držao u ruci 5-6 PW-a, 2 Nooka i 1 Kobo sa osvjetljenjem i ni kod jednog nisam vidio nikakve značajne slabosti koje bi smetale pri čitanju.

A u pravu si, ni ja se ne bih sada lako odrekao svjetla, pogotovu što mi je većina čitanja navečer kad legnemo djecu.
lava72 is offline  
Old 11.09.2013., 22:22   #4234
Pozdrav ljudi,

E ovako imam dilemu pa se nadam da mi vi mozete pomoci. Zelim kupiti jedan eReader, i nakon dosta istrazivanja dosao sam na dva favorita. To su Kindle Paperwhite (ova nova verzija) i Kobo Glo. Eh sada, sto se tice cijene Kindle PW je 129 dolara, a Kobo Glo oko 125 dolara (tako se vrti cijena na Ebayu). Ipak ako bih uzimao Kindle PW preko amazona morao bih uracunati cijenu na postarinu pa carinu te PDV (zivim u BiH). Ako se odlucim za Kobo Glo mogu ga uzeti na Ebayu za finu cijenu i besplatan shipping te se mogu dogovoriti sa prodavacem da stavi manju cijenu da izbjegnem carinu. Iako je cijena vecinski faktor u mojoj odluci, ono sto me jos vise zanima je sljedece. Ja vec imam dosta knjiga u PDF formatu, i cesto citam neke dokumente koji su u PDF formatu. Sad znam da Kindle PW i Kobo Glo mogu citati PDF format ali da je stvarno lose i da nisu bas namjenjeni za to. Tako da sam mislio konvertovati PDF u ePub format. Medjutim Kindle PW ne moze citat ePub dok Kobo Glo moze. Pa zanima me da li je iko ko ima Kobo Glo prije probao ovo konvertovanje u ePub i kako ti izgleda, kakav je formatting itd? I kakve su vase preporuke za Kindle PW i Kobo Glo - pros : cons ?
eFanatic is offline  
Old 11.09.2013., 22:46   #4235
Nećeš dobiti free shipping 100%.

To je samo za amerikance.
Pablo is offline  
Old 11.09.2013., 23:14   #4236
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Nećeš dobiti free shipping 100%.

To je samo za amerikance.
Znam da necu dobiti free shipping na Amazonu, to sam i napisao. Ali mogu dobiti free shipping na Ebay-u ako narucim Kobo Glo preko privatnog prodavaca.
eFanatic is offline  
Old 11.09.2013., 23:48   #4237
Quote:
eFanatic kaže: Pogledaj post
Znam da necu dobiti free shipping na Amazonu, to sam i napisao. Ali mogu dobiti free shipping na Ebay-u ako narucim Kobo Glo preko privatnog prodavaca.
Ja sam mislio na eBay.

Free shipping vrijedi jedino za USA to USA.

Probaj loadat svoju lokaciju i vidi koliko ti računa shipping.


btw. zaboravi PDF na tako malim ekranima. Puno zajebancije a malo muzike.

Zadnje uređivanje Pablo : 12.09.2013. at 00:40.
Pablo is offline  
Old 11.09.2013., 23:52   #4238
Quote:
zli_pablo kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio na eBay.

Free shipping vrijedi jedino za USA to USA.

Probaj loadat svoju lokaciju i vidi koliko ti računa shipping.
Loadao sam svoju lokaciju i opet je standard international shipping - koji je free. Znam jer sam i prije narucivao nekoliko predmeta preko Ebay-a sa ovom shipping postavkom, i nije me nista doslo. Tako da free je 100%. Evo ti link pa se uvjeri: http://www.ebay.com/itm/Kobo-Glo-eRe...item27d7790733
eFanatic is offline  
Old 12.09.2013., 00:37   #4239
Quote:
eFanatic kaže: Pogledaj post
Loadao sam svoju lokaciju i opet je standard international shipping - koji je free. Znam jer sam i prije narucivao nekoliko predmeta preko Ebay-a sa ovom shipping postavkom, i nije me nista doslo. Tako da free je 100%. Evo ti link pa se uvjeri: http://www.ebay.com/itm/Kobo-Glo-eRe...item27d7790733
A iz Japana je.

Iz nekog razloga sam mislio da je USA.
Pablo is offline  
Old 12.09.2013., 09:06   #4240
Obrati pozornost na ovu napomenu glede uvoza litijskih baterija (provjeri sa carinom kako je u BiH da ga ne bi zadržali iz nekog blesavog razloga).
Jurica342 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.