Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2012., 10:00   #461
Oprostite što ovako upadam sa pitanjem, ali me živo interesuje..
Pitanje je za žene, ozbiljno,jer za muške odgovor znam.
Sve vi koje imate ljubavnika(ne osudjujem,niti odobravam) , a imate djecu..KO VAM ČUVA DJECU DOK STE SA NJIMA?

Odgovor me interesuje, ne da bih imala ljubavnika, nego da poboljšam svoje organizacione sposobnosti.

Radim, dvoje djece, jedva stižem i ovo što moram i ponekad nam moji pričuvaju djecu da mi zajedno malo izadjemo

Sa moralnog stanovišta, zaboli me, svako ima svoje razloge, ali sa organizacionog-žene svaka vam čast!
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:04   #462
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Pitanje je za žene, ozbiljno,jer za muške odgovor znam.
Zašto bi odgovor za muškarce bio bitno drugačiji? Ne pada mi na pamet nijedna opcija za njih koja nema barem ekvivalent za žene.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:19   #463
Da li je moguće dobiti jednostavan odgovor na jednostavno pitanje, na bilo kojoj temi?
Postavila sam pitanje, ako ima neko konkretno da odgovori, ako ne, ignorišite
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:21   #464
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Da li je moguće dobiti jednostavan odgovor na jednostavno pitanje, na bilo kojoj temi?
Postavila sam pitanje, ako ima neko konkretno da odgovori, ako ne, ignorišite
Pa ako znaš odgovor za muške, onda valjda znaš i za žene
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:21   #465
Odustajem
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 10:58   #466
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Oprostite što ovako upadam sa pitanjem, ali me živo interesuje..
Pitanje je za žene, ozbiljno,jer za muške odgovor znam.
Sve vi koje imate ljubavnika(ne osudjujem,niti odobravam) , a imate djecu..KO VAM ČUVA DJECU DOK STE SA NJIMA?

Odgovor me interesuje, ne da bih imala ljubavnika, nego da poboljšam svoje organizacione sposobnosti.

Radim, dvoje djece, jedva stižem i ovo što moram i ponekad nam moji pričuvaju djecu da mi zajedno malo izadjemo

Sa moralnog stanovišta, zaboli me, svako ima svoje razloge, ali sa organizacionog-žene svaka vam čast!
recimo ovako,ja nemam dijece al imam kolegicu koja je zbog raznoraznih problema u braku imala ljubavnika....djeca su bila doma ili kod bake a ona je znala zbrisat po sat vremena iza posla. sve vi koje niste bile u takvim situacijama i uspjele ste (ili se samo tako tješite) izabrati prave muškarce,vi ne znate kako je to..... jbg,život te navede na svašta...moji roditelji su isto imali još nekoga sa strane. moja mama je čak ljubavnika dovodila doma......tata je ostajao spavati kod svoje i uopće nije dolazio doma neko vrijeme...TO su bile traume al eto,živa sam . život je kurva i nikad neznaš kuda će te odvest...
PYLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:27   #467
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post

Radim, dvoje djece, jedva stižem i ovo što moram i ponekad nam moji pričuvaju djecu da mi zajedno malo izadjemo
Kako ti angažuješ tvoje da ti pričuvaju djecu da vi malo predahnete, tako se i te žene snađu. Nekima ih roditelji čuvaju, prijateljice, a nekima i muž dok je mama na nepostojećem aerobiku, kursu stranog jezika, crtanja na svili i sl. Kad su djeca starija, utoliko je i lakše, mogu biti i sami.
Organizaciono vjerovatno nije teško sprovesti, ali pitanje je kako skriti da se poslije toga na licu ne pročita, kako pogledati poslije u oči svojima. da li postoji griža savjesti, kako se sa njom nose? Ili je to tako samo prvi put, a poslije...
Muškima je još i lakše. Oćas posla izmisle neki posao, neko neodložno viđenje sa "prijateljem" u gradu.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:39   #468
Quote:
PYLI kaže: Pogledaj post
recimo ovako,ja nemam dijece al imam kolegicu koja je zbog raznoraznih problema u braku imala ljubavnika....djeca su bila doma ili kod bake a ona je znala zbrisat po sat vremena iza posla. sve vi koje niste bile u takvim situacijama i uspjele ste (ili se samo tako tješite) izabrati prave muškarce,vi ne znate kako je to..... jbg,život te navede na svašta...moji roditelji su isto imali još nekoga sa strane. moja mama je čak ljubavnika dovodila doma......tata je ostajao spavati kod svoje i uopće nije dolazio doma neko vrijeme...TO su bile traume al eto,živa sam . život je kurva i nikad neznaš kuda će te odvest...
Ma na stranu i varanje, neću moralizirati, svatko sebi bira put.
ali ovako ne preuzimanje odgovornosti za svoje postupke je nevjerovatno,
Pogotovo kad dolazi od odrasle osobe.
Znači za tvoje šaranje je kriv muškarac koji nije pravi ( iako si ga sama izabrala), roditelji, život, traume...ma sve, samo ne ti
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:41   #469
O, hvala na odgovorima
Eto, pa muževi dama, koje godinama idu na aerobik, a i dalje su punašene...sad znate odgovor, nije do kolača..
Lady Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:53   #470
Quote:
Lady Gala kaže: Pogledaj post
Eto, pa muževi dama, koje godinama idu na aerobik, a i dalje su punašene...sad znate odgovor, nije do kolača..
Pa i seksom se sagorijevaju kalorije.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:57   #471
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Ovo mi je najbitnija rečenica u cijelom tekstu. Odiše velikom tugom. Zašto si u tom braku?
Koliki je postotak brakova gdje nakon 10 godina zajedništa ima nježnosti,pažnje,razumijevanja, kao u prvim danima ?
Jako mali!
Znači,većina brakova se treba raspasti!
Mislim da je autorica posta postupila kao većina muškaraca i žena,osim što ju pere osjećaj krivnje.Po meni,bespotrebno
Taj tip ti je pružio ono što ti je falilo u braku,osjećala si se sretno ,zadovoljno...(osim bespotrebnog osjećaja krivnje)
Daj si oduška par puta godišnje i vidjet ćeš kako sve štima
Da li će "besprijekorni" članovi ovog foruma popljuvati mene i ovaj post,fućka mi se....
Malo je onih bez putra na glavi.)
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:59   #472
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Zašto bi odgovor za muškarce bio bitno drugačiji? Ne pada mi na pamet nijedna opcija za njih koja nema barem ekvivalent za žene.
Zato što jest. Zato što muškarci ne doje, ako baš inzistiraš.

Nadalje, ako muškarac zato što je formiran prema tradicionalnom svjetonazoru ili zbog kurcobolje ili prevare zapostavlja djecu, ima li žena pravo na temelju zajamčene ustavne ravnopravnosti činiti isto?

Lady Gala postavila je pitanje na koje ni ja nikad na ovom forumu nisam vidjela odgovor. Odgovor koji bi mi bio prihvatljiv.

Moja je teorija odvratno diskriminirajuća: ljubavnike bi si smjele priuštiti samo materijalno situirane i nezaposlene supruge koje imaju vremena dok su im djeca na klavirima, jezicima, skijanjima i dok im tete spremačice posrpremaju i peglaju.

Sve ostale smrtnice jok!
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:27   #473
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Koliki je postotak brakova gdje nakon 10 godina zajedništa ima nježnosti,pažnje,razumijevanja, kao u prvim danima ?
Jako mali!
Znači,većina brakova se treba raspasti!
Mislim da je autorica posta postupila kao većina muškaraca i žena,osim što ju pere osjećaj krivnje.Po meni,bespotrebno
Taj tip ti je pružio ono što ti je falilo u braku,osjećala si se sretno ,zadovoljno...(osim bespotrebnog osjećaja krivnje)
Daj si oduška par puta godišnje i vidjet ćeš kako sve štima
Da li će "besprijekorni" članovi ovog foruma popljuvati mene i ovaj post,fućka mi se....
Malo je onih bez putra na glavi.)
A tko će te zadovoljiti, pružiti ti ono što fali u braku za 10,15,20 godina?
Kad ne budeš mlada, zategnuta i podatna, barem ne toliko kao u mladosti?
A taj tvoj muž će ostati i dalje takav kakav je sad?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:45   #474
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
A tko će te zadovoljiti, pružiti ti ono što fali u braku za 10,15,20 godina?
Kad ne budeš mlada, zategnuta i podatna, barem ne toliko kao u mladosti?
A taj tvoj muž će ostati i dalje takav kakav je sad?

Za sada u braku imam većinu toga što me zadovoljava.Valjda je i moj nekadašnji prijatelj za maženje odigrao "bingo" ulogu i bio stimulans za kvalitetnij brak,moj ,a i njegov.))
Shvatit ćeš to kad malo odrasteš..
Grrrrrrrr..
Šalaaaaaaa..
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:47   #475
baš me rastužila tema ža mi je autorice , vidi se da joj je iskreno žao.. nadam se da nije nikad ponovila isto.. žao mi je svih koji pišu da je varanje sasvim u redu, nebitno koji su razlozi, žao mi je da ljudi svoj jedan jedini život troše na laži, glumljenje i slično i žao mi je ljudi koji varaju i ostaju radi djece, žao mi je što uništavaju svijesno svoj život al još mi je žalosnije što su tako okrutno spremni uništiti život svom supružniku i svojoj djeci
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 12:51   #476
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Za sada u braku imam većinu toga što me zadovoljava.Valjda je i moj nekadašnji prijatelj za maženje odigrao "bingo" ulogu i bio stimulans za kvalitetnij brak,moj ,a i njegov.))
Shvatit ćeš to kad malo odrasteš..
Grrrrrrrr..
Šalaaaaaaa..
Je, imaš uz malu pomoć stimulansa, i to je oke.
samo me zanima kako naći te bingo prijatelje, jednom kad kvaliteta braka opet postane žabokrečina, a godine su tu?
To meni nije jasno, zašto ljudi pristaju na polovična rješenja, malo ću uzet od ovog, a malo od onog, pa kad to spojim imam sve? i sve to klapa dok si mlad, poletan, zgodan, ali što kad počnu križa boliti, kad se pojave izdajničke bore?
okreneš se oko sebe, stimulansi stimuliraju mlade koke, a ovaj tvoj je i dalje bezosjećajan, neromantičan, samo što sada je i star i prdi
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:17   #477
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Taj tip ti je pružio ono što ti je falilo u braku,osjećala si se sretno ,zadovoljno...(osim bespotrebnog osjećaja krivnje)
Daj si oduška par puta godišnje i vidjet ćeš kako sve štima
Jest za one žene koje na to gledaju kao na začin. Koje poslije toga neće pojesti savjest. Kojima je to par puta godišnje dovoljno, a da ne požele više ili učestalije.
Poslije toga nešto sumnjam u održivost braka, barem kad su žene u pitanju. Sve i da traje, to nije brak, to je mrcvarenje, sebe samog i partnera. Živjeti sa jednim a željeti drugog, to nije nimalo zavidna situacija.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:29   #478
Quote:
svestrana kaže: Pogledaj post
Za sada u braku imam većinu toga što me zadovoljava.Valjda je i moj nekadašnji prijatelj za maženje odigrao "bingo" ulogu i bio stimulans za kvalitetnij brak,moj ,a i njegov.))
Shvatit ćeš to kad malo odrasteš..
Grrrrrrrr..
Šalaaaaaaa..
zar nebi s godinama trebali shvatiti da radimo pogrešno tj, da varanjem varamo sami sebe?? ja sam mislila da je varanje greška mladih..
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 13:38   #479
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
zar nebi s godinama trebali shvatiti da radimo pogrešno tj, da varanjem varamo sami sebe?? ja sam mislila da je varanje greška mladih..
To misliš ti, ali ne i varalice. Oni će uvijek naći razlog i opravdanje za svoje postupke. Što se tiče mladih, oni su mila majka naspram onog šta rade odrasli.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 06:54   #480
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Je, imaš uz malu pomoć stimulansa, i to je oke.
samo me zanima kako naći te bingo prijatelje, jednom kad kvaliteta braka opet postane žabokrečina, a godine su tu?
To meni nije jasno, zašto ljudi pristaju na polovična rješenja, malo ću uzet od ovog, a malo od onog, pa kad to spojim imam sve? i sve to klapa dok si mlad, poletan, zgodan, ali što kad počnu križa boliti, kad se pojave izdajničke bore?
okreneš se oko sebe, stimulansi stimuliraju mlade koke, a ovaj tvoj je i dalje bezosjećajan, neromantičan, samo što sada je i star i prdi
Nisu to polovična rješenje,to je cjelina.Možda ja od muža očekujem previše,jer malo je onih koji daju sve.Prazninu (nedostatak pažnje,maženja) koja je nastala u jednom periodu našeg braka popunila sam razgovorima i maženjem s prijateljem(ljubavnikom) i uopće se ne kajem.Brak mi je opstao,idemo dalje.Način koji sam ja izabrala možda nije pošten,ali moj brak i dalje traje.Odnos s mužem je puno bolji,a šta će biti kad ostarim,na to se ne osvrćem.Živim za danas!
Za 10 godina mi možda neće ni trebati tolika pažnja i maženje,ne znam.
__________________
"Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što prešute."
svestrana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.