Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2018., 21:29   #1
Angry Grad (ne)prilagođen potrebama invalida

S perspektive mladića u kolicima, vezano samo uz promet i kretanje.

Ponekad zeleno za pješake(na raznim mjestima) se isključi prebrzo da ni trčeći nemreš preć cestu. Jel to problem Zagreba ili semafora ili nečeg trećeg ne znam.

Gore spominjani pothodnici ispod cesta - u novom zagrebu - kaj nemres prec cestu bez stepenica - pa eto prešao sam par puta preko ceste jer nisam imao kako drugacije.

Pločnici od ljubljanice do cibone (12,3 i 9 ) , su uzasno niski i pomalo zavrsavaju prerano tako da je uzasno komplicirano uc u niskopodne tramvaje - a to mi se čini lako moguće za popraviti na dijelovima gdje staju tramvaji.
Pa ako netko zna gdje bi se to moglo predložiti, a da ima šanse da se prijedlog uzme u obzir bi mi jako pomogao
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 01:10   #2
Semafori su u takvom stanju da je dobro da se uopće pali ikakvo svijetlo osim crvenog.
Pothodnici svi od reda nemaju pokretne stepenice,
da ne može grad dobit koje iz kakvog rashodovanog Konzuma je isto nevjerovatno.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 09:15   #3
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post
S perspektive mladića u kolicima, vezano samo uz promet i kretanje.

Ponekad zeleno za pješake(na raznim mjestima) se isključi prebrzo da ni trčeći nemreš preć cestu. Jel to problem Zagreba ili semafora ili nečeg trećeg ne znam.

Gore spominjani pothodnici ispod cesta - u novom zagrebu - kaj nemres prec cestu bez stepenica - pa eto prešao sam par puta preko ceste jer nisam imao kako drugacije.

Pločnici od ljubljanice do cibone (12,3 i 9 ) , su uzasno niski i pomalo zavrsavaju prerano tako da je uzasno komplicirano uc u niskopodne tramvaje - a to mi se čini lako moguće za popraviti na dijelovima gdje staju tramvaji.
Pa ako netko zna gdje bi se to moglo predložiti, a da ima šanse da se prijedlog uzme u obzir bi mi jako pomogao
Vidjela sam da npr na Britancu imaju kao male platforme, te na taj način podižu razinu pločnika u odnosu na tramvaj. Možda da pokušaš poslati mail zg holdingu, točnije ZET-u sa svojim konkretnim prijedlozima i fotografijama tih stajališta?
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 11:28   #4
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post
Pa ako netko zna gdje bi se to moglo predložiti, a da ima šanse da se prijedlog uzme u obzir bi mi jako pomogao
Moram se nadovezati, baš je nedavno Potraga radila priču o kretanju osoba s invaliditetom kroz glavni grad, pothodnici, tramvaji čak i ustanove sve katastrofa i prestrašno. I onda su neki dan radili nakon mjesec dana kakvo je stanje (linkovi dolje), ništa to ne brine bagru koja upravlja ovim gradom.

Ne znam gdje da šalješ, ako ih medijske prozivke ne pogađaju. Treba širit među ljudima te priloge, povezati se, osvijestiti ljude. Mi koji imamo sreću da se možemo kretati bez kolica gradom vidimo te pješačke semafore koji se desetljećima ne usklađuju i ne razmišljajući na probleme drugih koji trebaju našu pomoć. Zato eto linkovi su dolje pa nek svatko odvoji 15 minuta da pogleda barem prvi prilog.

Jad i sramota bilo kojeg grada, a kamoli glavnog koji ima proračun da bi mogao to srediti u jednom mjesecu da se primi posla.

POTRAGA 26.02.2018.
https://vijesti.rtl.hr/potraga/27861...o-pred-izbore/

POTRAGA 29.03.2018. - MJESEC DANA POSLIJE
https://vijesti.rtl.hr/potraga/29808...grebu-ne-rade/
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 13:41   #5
Okej ali nije ni za očekivati da će osobe sa invaliditetom masovno ići po gradu, za njih ipak treba neko tko će im pomoći
a ne sve prilagođavati njima.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:02   #6
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Okej ali nije ni za očekivati da će osobe sa invaliditetom masovno ići po gradu, za njih ipak treba neko tko će im pomoći
a ne sve prilagođavati njima.
sve, kažeš. haha. ajde, nećemo sve, ipak bi to bilo previše za očekivati.

bi li bilo u redu da u kvartu zavoda za rehabilitaciju KBC Zg bude moguće doći u invalidskim kolicima do najbliže trafike ili dućana, ili nedaj bože parka Maksimira kraj kojeg je zavod zgodno smješten, ali to 'zgodno' nije namijenjeno njima?

misliš da se može, uz nečiju pomoć? samo tako da te nakon dosta napora uz i niz pločnike i hrgetine i između parkiranih automobila, na koncu parkira pred vrata dućana ko pesa pa da pričekaš dok ti netko donese slanac ili cigare. jer invalidi i ne trebaju ništa konzumirati, right? hm, to je na neki način poticajno, da se čim prije osove na noge

i sigurno mislite da se to vas ne tiče, to je samo za starčeke koji i ne trebaju nikam iti, jer sigurno nećete zbog dijabetesa ili prometne nesreće ostati bez noge.

centralna ustanova za rehabilitaciju u javnom zdravstvu cijele jebene države, u glavnom gradu te iste države, nema prilagođene putove oko sebe u neposrednoj blizini.
http://www.kbc-zagreb.hr/o-nama/klin...dska-pomagala/
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:28   #7
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post
S perspektive mladića u kolicima, vezano samo uz promet i kretanje.

Ponekad zeleno za pješake(na raznim mjestima) se isključi prebrzo da ni trčeći nemreš preć cestu. Jel to problem Zagreba ili semafora ili nečeg trećeg ne znam.

Gore spominjani pothodnici ispod cesta - u novom zagrebu - kaj nemres prec cestu bez stepenica - pa eto prešao sam par puta preko ceste jer nisam imao kako drugacije.

Pločnici od ljubljanice do cibone (12,3 i 9 ) , su uzasno niski i pomalo zavrsavaju prerano tako da je uzasno komplicirano uc u niskopodne tramvaje - a to mi se čini lako moguće za popraviti na dijelovima gdje staju tramvaji.
Pa ako netko zna gdje bi se to moglo predložiti, a da ima šanse da se prijedlog uzme u obzir bi mi jako pomogao
U mjesnom odboru, odbor bi trebao imati svoje vrijeme za primanje građana. Onda oni dalje šalju zahtjeve prema gradu!
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:34   #8
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Okej ali nije ni za očekivati da će osobe sa invaliditetom masovno ići po gradu, za njih ipak treba neko tko će im pomoći
a ne sve prilagođavati njima.
Pa... recimo da se slazem 30% s tom izjavom. Treba neke stvari i zdravorazumski procijeniti.

Samo eto, ovo kaj mi smeta od ljubljanice do cibone za ulaske u tramvaje je upravo to kaj recimo idem s curom u grad i ona mi nemre pomoci da udjem jer je previsoko i predaleko - a na 80% tramvajskih stanica je to ok.
Trebalo bi doduse slikat da se vidi, radi se o tom da su pločnici u ravnini sa cestom - i još k tome je pruga nešto udaljenija od uobičajenog od pločnika.

Recimo na ovoj stanici - iako ovak preko slike se teško može procijeniti, trebao bi jedan dan to slikat kad dodje tramvaj s druge strane
https://www.google.hr/maps/@45.79785...7i13312!8i6656



Btw. niskopodni tramvaji su dobra stvar, da nije samo kritiziranje Za ulazak s kolicima su bolji izbor od buseva jer uvijek predvidljivo stanu zbog pruge.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:59   #9
Takodjer još jedan prijedlog i nešto što me smeta - nije isključivo za Zagreb - al mislim da bi se rješenje dalo relativno jednostavno napravit. Opet je vezano za kolica, valjda me ne smeta mnogo toga dok je glavni problem dolazak s mjesta a na mjesto b

Taxiji - bila je prije jedna firma s taxijima koji su kao prevozili kolica - nisam ih koristio tad - tako da ne mogu reć kak je to točno funkcioniralo. Maknuli su ih jer se ne isplati - po meni su napravili poprilično lošu biznis grešku - a to je crtanje znaka invalidnosti preko cijelog auta. Što je naravno odbijalo većinu ljudi kad bi im taksi došao tako ofarban - odbija to i mene

Ali rješenje je vrlo jednostavno - auto tipa Berlingo, Doblo , svi takvi tipovi auta se daju prilagodit i straznji dio pretvoriti u mjesto za kolica - https://homecountiesaccessiblevehicl...n_berlingo.jpg - ima gro primjera i slika. Iznutra se zakači trakama, odnosno pravo ime retraktori koji te drže na mjestu. Ne treba ništa posebno farbati aute - samo proširiti informaciju da ta taxi tvrtka ili tko vec ima tu ponudu.

Ja npr imam taj auto, odnosno otac je nabavio i nije ni preskupo i funkcionira skroz ok. I dobro bi mi došlo da mogu nazvat taxi sam tak i otic na neko mjesto. Pa mi nije ful jasno zašto toga nema u stvarnosti.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.