Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 11:00   #21
Quote:
bicko kaže: Pogledaj post
cuo sam svasta dobro o Beta1.3 glucan-u. a znaima me kako se moze kupiti preko neta, zna li neko online pharmacy koji ima dostavu u hr ili ako na forumu postoji neki topic o kunji ljekova preko neta neka me uputi na njega
tnx svima
Moja susida daje malom od 15mj. i kaže da je primjetila znatno poboljšanje. Inače je minimalno 10 a i do 20 dana u mjesecu bio na inhalacijama, konstantne upale grla, viroze, bronhitisi. Njoj je to preporučio pedijatar. Daje djetetu 100mg, a ako se razboli 200.

Ne treba sad očekivat da vas neće nikada zaboliti ili čudotvorno izliječenje, ali podiže imunitet.
Druga susjeda je čula od ove 1. pa i ona daje djetetu od 5g., isto je stalno po inhalacijama. Otkada pije samo tu i tamo zakašljuca ali nema bronhitisa i temperature.

Pošto i sama imam problema sa djecom nisam znala koliko je to sigurno za upotrebu pa mi se stara koja živi u SAD-u malo raspitala. Djeci od njene prijateljice je doktor prepisao to na recept.
Nije učinio neka čuda ali bile su manje bolesne (prehlade, viroze), u svakom slučaju žena preporuča kaže da su joj curice cjelu zimu bile 1X bolesne ( a inače je to bilo svaki mjesec).

Meni stiže iz SAD-a pošiljka za 2-3 dana. Pošto moja djeca imaju 1X mj upalu grla javim vam rezultate

Zadnje uređivanje trebor : 15.11.2008. at 11:12.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 15:34   #22
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post

Moja susida daje malom od 15mj. i kaže da je primjetila znatno poboljšanje. Inače je minimalno 10 a i do 20 dana u mjesecu bio na inhalacijama, konstantne upale grla, viroze, bronhitisi. Njoj je to preporučio pedijatar. Daje djetetu 100mg, a ako se razboli 200.

Ne treba sad očekivat da vas neće nikada zaboliti ili čudotvorno izliječenje, ali podiže imunitet.
Druga susjeda je čula od ove 1. pa i ona daje djetetu od 5g., isto je stalno po inhalacijama. Otkada pije samo tu i tamo zakašljuca ali nema bronhitisa i temperature.

Pošto i sama imam problema sa djecom nisam znala koliko je to sigurno za upotrebu pa mi se stara koja živi u SAD-u malo raspitala. Djeci od njene prijateljice je doktor prepisao to na recept.
Nije učinio neka čuda ali bile su manje bolesne (prehlade, viroze), u svakom slučaju žena preporuča kaže da su joj curice cjelu zimu bile 1X bolesne ( a inače je to bilo svaki mjesec).

Meni stiže iz SAD-a pošiljka za 2-3 dana. Pošto moja djeca imaju 1X mj upalu grla javim vam rezultate
I koliko te đođe zajedno sa poštarinom,carinom i pdv-om?Kakvo pakovanje (30 ili 60 kapsula) te od koliko miligrama?Može na privatne poruke,ako ti je tako zgodnije.

Zadnje uređivanje trebor : 15.11.2008. at 11:12.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 18:18   #23
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
I koliko te đođe zajedno sa poštarinom,carinom i pdv-om?Kakvo pakovanje (30 ili 60 kapsula) te od koliko miligrama?Može na privatne poruke,ako ti je tako zgodnije.

Ma evo sad mi je stara javila da je kupila 100tbl. od 200mg za 11$ u biljnoj apoteci. Ne znam za poštarinu mislim ako ona šalje da je 30$ bez obzira na težinu i veličinu. Valjda je manje kad ti šalje firma. Najjeftinije na netu šta sam ja našla je 60tbl od 100mg za 25$, ali ako imaš nekog gori nek lipo posjeti biljnu apoteku. Ima ih od raznih proizvođača po daleko povoljnijim cjenama nego na netu
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 21:25   #24
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
Ma evo sad mi je stara javila da je kupila 100tbl. od 200mg za 11$ u biljnoj apoteci. Ne znam za poštarinu mislim ako ona šalje da je 30$ bez obzira na težinu i veličinu. Valjda je manje kad ti šalje firma. Najjeftinije na netu šta sam ja našla je 60tbl od 100mg za 25$, ali ako imaš nekog gori nek lipo posjeti biljnu apoteku. Ima ih od raznih proizvođača po daleko povoljnijim cjenama nego na netu
Hvala!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 19:44   #25
Znali tko koliku dozu dati djetetu od 5 ipo g. 28kg. I manjem od 3g- 16kg?
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 01:51   #26
Beta glucan djeluje. Kako? Eh, evo moje iskustvo...

Pisao sam nekad davno kako imam problema sa desnima, ceste upale i kako sam bio sretan kad mi je (nova) zubarka otkrila konac za zube, a zatim i tuš za zube. Ulgavnom, koristeći tuš za zube, izbjegao sam antibiotike zbog upale desni. Imam udubine između zubi koje je teško, zapravo nemoguće očistiti pa su ostaci hrane često dovodili do upala.

Jednom si navečer nisam oprao zube (totalni umor), drugi dan nikakve posljedice. Bilo mi je čudno, jer obično znam onda osjećati trulež... kad mi je palo na pamet da pijem bg (uzimao sam ga iz preventive, da ne dobijem prehladu kad im je bila sezona). Onda sam počeo eksperimentirati... namjerno si nisam tuširao zube, pa čak ni prao. Prije bg-a bi to bila totalna katastrofa, naročito kad sam u dodiru s klicama, obavezno bi bilo svega i svačega u usnoj šupljini. Ovako, uz bg, nije bilo apsolutno nikakvih posljedica . Nikakve, ni najmanje upale desni. Jednostavno, i sad teško vjerujem.

Koliko sam primjetio, nakon prestanka uzimanja bg-a, ta "zaštita" je trajala još oko 2-3 tjedna... nakon toga, ako si npr. ne bi oprao zube, drugi dan sam već osjećao da se nešto počinje mutiti u ustima. 1-2 dana na bg-u bi popravilo stvar.

Sve ovo govorim o dozama od 500mg.

Eto, uvjeren sam 99.9% da je to zasluga bg-a, ostalo bi moglo biti samo nagađanja ili slučajnosti, npr. od kad sam ga počeo uzimati, samo jednom sam šmrcao, bilo je pošteno šmrcanje i kihanje, ali je prošlo za jedan dan, uz malecku temp. od 37.5, čak nisam ni s posla izostao.

Ili, npr. lopta me pogodila direktno u prst koji je naotekao i sav poplavio. Drugi dan sam odmah ujutro popio 500mg, do večeri je svo plavetnilo (podljevi) nestalo dok je prst bio i dalje lagano naotečen i bolan te je potpuni oporavak trajao tjednima.

Znam, ovo nisu nikakvi znanstveni dokazi, ali za neupaljivanje desni ne znam što bi drugo moglo biti u pitanju...
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 16:55   #27
A jel znaš slučajno kako se to točno dozira? Neznam koliko bi davala djeci dajem im po 50mg, a neznam da li je to djelotvorno?

Znaći za odrasle bi trebalo 500mg? Čula sam da triba znat pogodit dozu da ne djeluje svakome isto (pročitala na nekoj am. stranici)
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 19:13   #28
Quote:
aurora-s kaže: Pogledaj post
A jel znaš slučajno kako se to točno dozira? Neznam koliko bi davala djeci dajem im po 50mg, a neznam da li je to djelotvorno?

Znaći za odrasle bi trebalo 500mg? Čula sam da triba znat pogodit dozu da ne djeluje svakome isto (pročitala na nekoj am. stranici)
Za preventivu bi trebalo biti dovoljno.

Inace, sto vise, to bolje. Moj osjecaj je da 500mg bolje djeluje od 200. Kad je bila frka (ono s prstom, bilo je jos jednom uganuce gleznja), popio sam ujutro i navecer (pola sata prije obroka) po 500mg.

Ali... na americkim stranicam pise da je 500mg terapijska doza kod tumora, a pise i da su kod tumorskih stanja ubrizgavali bg direktno u tumorsko tkivo, i to po par grama odjednom.

Zasto ga ne pijem stalno? Recimo da dosta zdravo zivim, problema sa desnima vise nemam, dovoljno mi je popiti 2-3 doze od 500mg svaka 3 tjedna

Btw, supruga mi ga trosi prilicno konstantno, zbog mioma i skoro je sigurna da pomaze (kuc, kuc, kuc, da ne ureknem). Onaj mjesec kad ga nija uzimala... imala je jace krvarenje... pa se nada da je to to.
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 03:10   #29
a šta je još dobro za podizanje imuniteta? ona echinacea i te stvari, to više nje u modi?
ja sam u 6. mjesecu pila "liquid sun", vjerojatno ste upućeni, naš proizvod, ekstrakt mlade pšenice, koji navodno detoksificira organizam i podiže imunitet. prva 3-4 dana imala sam osjećaj da se nekako bolje osjećam (možda samo "placebo" i sugestija, iako inače smatram da nisam sklona sugestiji), ali nakon toga ne mogu reći da sam osjetila ikakvu 'signifikantnu razliku'. nakon što sam ga popila sve je bio isto...ko da i nisam. i bila sam pomalo razočarana, jer su ga jako svagdje hvalili.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 04:14   #30
nitko ništa ne zna o tome? helou! kuc-kuc!
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 12:41   #31
Počela sam ga piti prije 15-tak dana.
Ne znam.
Čini mi se da sam već trebala dobiti upalu grla, ali je nema...
Znači, možda djeluje...
Ljubicica118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2007., 14:14   #32
Pila sam beta glucan od 500 mg, svakodnevno 3 mjeseca (siječanj, veljača i ožujak), kao što su mi i savjetovali da treba činiti kod ozbiljnijih zdravstvenih problema. Imam tel. broj savjetovališta, pa ako nekoga zanima, neka se javi na PM.

Istina, istovremeno sam bila i na veoma drastičnoj dijeti (bez šećera, slatkog voća, kvasaca, prženog; crveno meso ionako ne jedem godinama), zbog problema s probavnim traktom.

I kada sam otišla na imunološku kontrolu u 5. mjesecu, prvi puta nakon 7 godina, moji nalazi - C3, C4 i C ukupni - su bili u granicama normale (vodim rat sa SLE - ne uzimam lijekove).

Znanicu je beta glucan vidno "podigao", kako bi mogla otići na ozbiljnu operaciju.

Sada već treći mjesec uzimam Liquid sun zbog prilično reducirane prehrane i mislim da mi čini dobro. Nije da je ambrozija, ali nije ni tako bljak, kako neki navode.

Na obadva preparata sam se odlučila, jer su "prirodni", pa računam da će se lakše resorbirati.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 01:16   #33
Thumbs up Najbolji beta glucan je od transfer pointa

================================================== ===============
PRESS RELEASE ABOUT TRANSFER POINT'S BETA GLUCAN
================================================== ===============

FOR IMMEDIATE RELEASE:
December 3, 2007

VETVICKA/VETVICKOVA BETA GLUCAN STUDIES CONTINUE TO DEMONSTRATE
THE SCIENCE OF THE SUPERIOR BETA 1 3-D GLUCAN, TRANSFER POINT'S
GLUCAN # 300, THE MOST ACTIVE BRAND ON THE MARKET

Columbia, SC – The science keeps proving what Transfer Point
always knew; when it comes to Beta Glucan, the superior brand
on the market is Glucan # 300. Recently published studies by
Beta Glucan and immunology research experts at the University
of Louisville, Drs. Vaclav Vetvicka and Jana Vetvickova, de-
monstrated the superiority of Transfer Point's Beta 1, 3-D
Glucan as compared to others on the market. This time the
studies went further to understand why. The answer, the science
reveals, is purity. Purity of the product makes all the diff-
erence clinically. The purer the Beta Glucan, the more profound
the clinical results were in the studies presented. And Transfer
Point's highly purified product was found to be the most active
in the group. Did you know that Transfer Point's Beta Glucan
# 300 showed the following results?

1) The strongest healthy immune response of phagocytosis
and massively high cytokine (IL-2) levels as compared to all
other major brands.
2) Healthy blood sugar level support.
3) Healthy cholesterol level support.

All of this was demonstrated at relatively low doses of Glucan
# 300 per day as compared to massive doses of other competitors.
Transfer Point's Beta 1, 3-D Glucan packs the biggest support for
a healthy immune system at a cost that the competition cannot
meet.

With over eleven years of experience in maintaining the highest
levels of safety, purity and activity, A.J. Lanigan stated, "We
hope that the contract manufacturers, brokers, distributors and
retailers will stop selling big pills with little or no punch
and start asking for the only product that performs in all cate-
gories, Glucan # 300. At the end of the day, consumers deserve
to get the highest healthcare return for the money they spend
on these products."

Transfer Point President Marilyn Becker agrees. "The science
shows if a person is going to try to do something healthy for
their immune system with Beta Glucan, they need only to take one
product…ours!"

View the studies online now, visit:

http://www.transferpoint.com/media/p...ch-Hilites.pdf

and

http://www.transferpoint.com/media/p...07-Hilites.pdf
sebiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 15:31   #34
Evo javljam se da podjelim iskustva sa Beta glucanom

Dajem starijem malom po 100mg (ima oko 30 kg) skoro svaki dan. Apsolutno mi nikako nije imao upalu grla ( a prije nego je počeja pit je ima 2 puta u mjesec dana, i nije bilo mjeseca zimi kad nije imao minimalno 1 put a više puta i 2 puta mjesečno). Svih je bolilo u kući i imali su 3 dana temperaturu. Njemu smo dva dana zaboravili dati tbl., uhvatila ga viroza. Dobio temperaturu. Dala mu beta glucan- do popodne mu skroz prošlo. Niti kašlje ka svaku zimu.

Mlađi mali mi se žalija da ga boli drob pa mu nisam tila davat, dajem mu neki zeleni med. S obzirom da je stariji zdrav ni malog više ne boli.

sve pohvale, stvarno djeluje- bar mom mlajem. Ova susida čiji mali ima bronhitis se priporodila- nijedna inhalacija otkad pije.
Ova druga sa malim djetetom od 1,5g. nije vidila neki rezultat nakon duže primjene.

Moj beta glucan je neki jeftini 11$ 120tabl. od 200mg

Zadnje uređivanje trebor : 15.11.2008. at 11:17.
aurora-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 14:21   #35
MOzda cu moci doc do Transferpointovog beta glucana po povoljnijoj cijeni nego sto se prodaje u apotekama (cini mi se 600 kn). Ako ima zainteresiranih koji bi ga uzimali, javite mi se na PM da vas mogu obavijestiti o cijeni i uvjetima.
Latenight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 01:44   #36
Beta Glucan je fenomenalna stvar, otkad ga uzimam nisam obolio ni od jedne zarazne bolesti, mnogi drugi problemi su mi ili nestali ili se smanjili, dvije gripe koje su se pojavile otkad sam ga počeo uzimati sam prošao bez zaraze, svi oko mene bolesni, ja ništa, a prije nisam ni najmanju šmrcavicu mogao izjeći ... Uvijek uzmem jednu kutiju od 60 500 mg tableta u ranu jesen i to je to ... Definitivno preporučam svima, svaku kunu vrijedno, daleko najbolji imunostimulator (probao sam ih puno).

Preumoran sam da bih sad napisao išta pametnije, svaku kunu vrijedi.
wah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 14:22   #37
Quote:
Latenight kaže: Pogledaj post
MOzda cu moci doc do Transferpointovog beta glucana po povoljnijoj cijeni nego sto se prodaje u apotekama (cini mi se 600 kn). Ako ima zainteresiranih koji bi ga uzimali, javite mi se na PM da vas mogu obavijestiti o cijeni i uvjetima.
Zainteresirana sam, hvala
ksaneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 13:42   #38
Ako vam je 600 kn previše dati odjednom za 500 mg, možete uzimati bočice od 30 tableta, i takve postoje samo su manje zastupljene u ljekarnama, pa vam dođe skoro upola jeftinije svaki mjesec.
wah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:47   #39
Ma nije neki bad ni poštarinu platiti jer ispadne opet puno manje nego kod nas. Samo me nekako strah ostavljati broj kreditne kartice po svakakvim sajtovima.

Zna li netko neku provjerenu prekooceansku firmu koja šalje lijekove u Hrvatsku

BTW što je s carinom za ovakve proizvode?
dinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 22:45   #40
Nitko nije rekao da Beta glukan liječi rak. On djeluje na imuni sustav koji je kod bolesnih ljudi oslabljen. Stimulirajući imuni sustav, pomaže tijelu da se bori protiv najobičnijih prehlada, ali i nekih težih bolesti. Pročitajte ovdje, vrlo je detaljno pojašnjeno.
whatsoever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.