Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2004., 09:03   #21
Quote:
U Nl postoji zakon po kojem je poslodavac obavezan placati odredeni broj sati koje mama moze potrositi na hranjenje
Postoji i u Njemackoj, imas na linku koji sam ti dala...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 18:25   #22
hvala Lily.

Quote:
Ja nekako brijem da ove mame koje su dugo dojile, to vise ovisi o mami nego o bebi ?
tj. mame su bile te koje su davale kad se trazilo tj.uzele su si dovoljno vremena. Ako to usporedim sa ranom fazom - moj maleni bi vjerojatno brzo prihvatio bocicu jer na nju brze ide, ali ja kao mama moram odluciti sto je za njega bolje.

Dakle u toj fazi nisam sigurna bi li beba uvijek prihvatila dojenje kao prvi izbor.

U tom kontekstu sam mislila na ovo gore. Mozda ne stima.

SuzA nisam nasla, daj pomozi pliz.

Poslodavac mi je drzava, dakle ako zakon postoji, oni su prvi kod kojih se na zakon mogu pozvati pa ne bi bilo zgorega znati.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 19:10   #23
Razumijem ovo oko maminog truda i dodajem da moj nikako nije htio ni bocicu ni dudu. Jedan dan sam morala otici na faks, cijeli dan provesti bez njega tj. on bez mene i bila sam sva nikakva. Nekoliko sam izdojila i ostavila da mu tata da + sam kupila najmanje pakovanje adaptiranog za ko zna koji lijevi slucaj nuzde.

Tata mu je nudio izdojeno mlijeko koje je malo pio ali samo toliko da malo smiri glad. Od mozda jedne male Aventove bocice on je za cijeli dan popio malo vise od pola. Moglo mu je biti oko 5-5,5 mjeseci.

Kad sam se ja vratila prepunih rezervoara zakacio se i nije pustao jako dugo.

Nije plakao, sve je bilo ok cijeli dan ali nije htio piti iz bocice. Poslije toga nije bilo potrebe da po cijeli dan budem odsutna i nisam ni pokusavala gnjaviti ga bocicama ali dudu bi gledao kod drugih klinaca ali ju nikad nije pozelio sam imati.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 19:18   #24
Quote:
Lilly kaže:

Tata mu je nudio izdojeno mlijeko koje je malo pio ali samo toliko da malo smiri glad. Od mozda jedne male Aventove bocice on je za cijeli dan popio malo vise od pola. Moglo mu je biti oko 5-5,5 mjeseci.

Joj, tako je i kod nas bilo. Jednom me nije bilo cijelo popodne i kad sam se vratila, nisam znala tko je jadniji - tata ili kcer, jer ona jednostavno nije htjela mlijeko iz bocice, on nije znao da li ga smije ponovno podgrijati kad se ohladilo, uglavnom, on je bilo izvan sebe kad sam dosla, a ona je vristala (ali mislim vise od bijesa, a manje od gladi). Kasnije sam ju jedva postepeno naucila na bocicu, jer se koji put desavalo da moram otici. Ali uvijek je pojela jako, jako malo. Tek toliko valjda da se ne onesvijesti od gladi. Preporodili smo se kad su ozbiljnije krenule kasice, s tim ju je mogao svatko nahraniti.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 19:27   #25
hvala cure

Moj dudu nece. Mozda bi isto bilo s bocicom. ovo drugo nisam isprobavala jos.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 23:18   #26
Ah...nije direkt na tom linku, vec pod linkovima...
AFS
Klikni dole na Mutterschutzgezetz.
Inace kod mene u firmi se proslu godinu jedna nagodila sa seficom da ju pusta sat i pol prije s posla. Mislim da joj je u svakom slucaju morala dati toliko slobodno za dojiti , naravno placeno.
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 23:47   #27
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.