Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2004., 07:04   #1
budjenje u noci radi hranjenja

pozdrav svima, evo i mene sa prvom tuzaljkom

moja mala ce sad tri tjedna, inace super napreduje, raste i deblja se, vec dize glavu i gleda okolo, dojenje smo uspjeli uskladiti (u bolnici sam imala premalo mlijeka), prepoznajemo joj vrste placa i sve uspjevamo nekako rijesiti - ukljucujuci bolove u trbuhu. e sad problem:

voli spavati po noci. od kada smo kod kuce se u noci budi maksimalno tri puta. znam, znam, svi ce sada reci, pa zeno sto hoces, svi si prizeljkuju malo sna u noci, ali veli se da tako male bebe ne bi trebale biti nepodojene vise od cetiri sata. jucer je cendrala od 12 popodne do 9 navecer, prakticki je cijelo vrijeme bila na cici , pustila sam ju, jer sam mislila mozda je onaj skok u razvoju. podojila sam ju zadnji puta u 10, spavala je. probudila sam ju u pola tri (imala je jako suhe usne!) i nahranila - sve je povratila. nahranila sam je sad u sest, isto je sve povratila. sad opet spava. da sam ju pustila, valjda bi prespavala cijelu noc!

duga prica, kratko pitanje: budite li vi vase princeze i princeve u noci, da bi ih podojile???

citala sam onaj post o stenozi i refluksu, povisila joj krevetic i pokusat cu dojit u uspravnom polozaju (do sad sam dojila lezecki i bilo nam je objema super), no meni se cini da kod nje povracanje ima veze s tim nasilnim budjenjem u noci. sto mislite?

thanx i
Seathorn is offline  
Old 16.08.2004., 08:29   #2
NE BUDITI DIJETE ZBOG HRANJENJA!!!

Dijete će se kad bude gladno samo probuditi!! Ovako doživljava šokove i hrana mu ne sjeda na želudac kako treba!!!

ZAmisli da tebe netko probudi u 1 u noći tjera te da jedeš karmenadle u krevetu...pa zbljuvala bi se!!!

Koji ti je k...c??? Daj maloj mira nek spava i zajebi doktorske priče!!!
ROAD RUNNER is offline  
Old 16.08.2004., 10:49   #3
Quote:
ROAD RUNNER kaže:


Koji ti je k...c??? Daj maloj mira nek spava i zajebi doktorske priče!!!
puno hvala na misljenju, ali i bez tog koji ti je k...c bih ga shvatila
Seathorn is offline  
Old 16.08.2004., 14:18   #4
Re: budjenje u noci radi hranjenja

Quote:
Seathorn kaže:
(do sad sam dojila lezecki i bilo nam je objema super), no meni se cini da kod nje povracanje ima veze s tim nasilnim budjenjem u noci. sto mislite?
A možda je povraćanje od nagutanog zraka?
Nije povraćala u ležećem položaju, jer si ju hranila prema njenoj potrebi.

Ne buditi radi hranjenja!
Dunj@ is offline  
Old 16.08.2004., 14:26   #5
A možda nije ni gladna al je pohlepna pa svejedno pojede i onda povrati.

Ja sam svoju bebu prvi mjesec uredno budila svaka tri sata i to sam na prvom pregledu napomenula doktoru koji mi je rekao da ju ostavim na miru. I stvarno, mala od tada spava cijelu noć ko top.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 16.08.2004., 14:51   #6
Dijete povraća od prenahranjenosti!!
Ne smiješ joj dati toliko papati...još je premala i nezna mjeru pa joj škodi!

Hrani ju na dvaput
ROAD RUNNER is offline  
Old 16.08.2004., 16:26   #7
Zato valjda i jede toliko preko dana jer voli spavati, pusti djete da radi kak joj pase. Ja znam puno beba koje su od prvog dana spavale kroz noc,mada kazu da ih treba dojit ali meni je to bedasto.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Old 16.08.2004., 21:19   #8
thanx! danas je opet sve o.k., samo spava i papa i ne povraca vise!!! i tata je presretan i sve vas pozdravlja!
Seathorn is offline  
Old 17.08.2004., 00:03   #9
prodji prdticem po onom mekom otvoru ns glavi. Ako je jaaako potonuo beba je dehidrirala i mora jesti, inace je nemoj buditi. Moj maleni kenjka oko 4 ujutro ali nece jesti, tj prestao je. Sad ne znam zakaj se budi, najcesce prdne i uspijem ga uspavati jer mu uvalim cicu da ju zvace i igra se
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 17.08.2004., 05:10   #10
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
NE BUDITI DIJETE ZBOG HRANJENJA!!!

Dijete će se kad bude gladno samo probuditi!! Ovako doživljava šokove i hrana mu ne sjeda na želudac kako treba!!!
.....
Ni slucajno buditi. San je jako bitan.

Jedan stari pedijatar mi je cak rakao da zbog antibiotika isto tako ne valja buditi djecu, nego im dati kad se probude.
Sinok is offline  
Old 17.08.2004., 07:23   #11
Postoji jos jedan aspekt koji nitko nije spomenuo, a super je vazan, pa cu evo ja

Bebica je samo tri tjedna stara. Jos je dojenje daleko od uhodanoga. Mama proizvodi vjerojatno znatno vise mlijeka nego joj treba, refleks otpustanja vjerojatno radi ko lud, beba jede pohlepno, guta puno zraka. Ova situacija moze potrajati jos nekoliko tjedana (obicno se dojenje smatra uhodanim s 6-8 tjedana) ali je vazno da mama slijedi bebin ritam i potrebu za dojenjem. Ako zeli dojiti, naravno. I sve ce se samo srediti od sebe.
Normalno je za djecu dojenu na zahtjev da povrate visak hrane koju su pojeli.
Freja is offline  
Old 17.08.2004., 08:02   #12
MALA BEBA SE MORA BUDITI RADI DOJENJA.
Kad su tako mali ne mmogu jos dobro odgovarati na svoje potrebe, tako se nenahranjena beba uspava i dovede do stanja u kojem se ne moze probuditi jer je preslaba za to i tesko ju je nahraniti. Mislim da nitko ne zeli da mu se to dogodi
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.