Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2004., 22:18   #21
Ja nisam primijetila da je moj Junior "oslabio" i manje dobio mlijeka kada smo poceli s dohranom. Jeo je kao i prije, samo smo jos poceli s dodatnim obrokom "jace" hrane (ono, mrkvica, ak' se to uopce moze nazvati "jaca" hrana). No dobro, nek' svatko radi kako zeli, meni "stara skola" (ako se to tako moze nazvati) vise odgovara i vise mi se svidja. Naravno da je dojencetu jos uvijek osnovna hrana majcino mlijeko (ili adaptirano).
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 22:50   #22
Quote:
magic kaže:

Meni uistinu ne ide u glavu da recimo beba s dva reda zubi od godinu dana josh uvijek samo doji
za ovo, moram priznati ni ja nisam nikad cula.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 22:56   #23
Pa pishu kako bebi dok god doji nishta drugo ne treba davati


sa shest mjeseci ima vec dva ili chetiri zuba...i po 'novome', do kad chekati a da se ni voda ne da?


Zaista me zanima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 23:12   #24
Ne dok god doji nego dok isključivo doji. A isključivo dojenje se preporuča do šest mjeseci starosti, kada se preporuča uvođenje dohrane.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2004., 23:14   #25
aha


onda su to samo prenaglasheni napisi, u biti je samo pomaknuta granica nadohrane
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 00:00   #26
Quote:
magic kaže:
kako mogu ovo moje bit novine, kad sam napisala da je tako moja nona podizala svako svoje dijete...moja je majka najmladja a ima 63 godine


vjerujem da je i moja nona to 'uchila' od iskusnijih majki.

Hvala Bogu da se netko još javio.
Već sam mislila da sam svoje dijete trovala, dajući mu i vodu.


Inače, meni je 65!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 00:02   #27
ajme bash mi je drago shto si s nama


Mozhemo ti reci TI, jel tako
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 00:20   #28
Quote:
Simona kaže:
Hvala Bogu da se netko još javio.
Već sam mislila da sam svoje dijete trovala, dajući mu i vodu.
ne znam iz cega si to zakljucila
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 09:55   #29
Meni su klinci nesto vise od 9 godina razlike u godinama, slusala sam savjete iste pedijatrice o prehrani 1993. i 2002.

Oboje su dojeni s tim da sam sa prvim vec sa 3,5 - 4 mjeseca pocela sa uvodjenjem druge hrane. Ako se dobro sjecam bilo je to zlicica-dvije soka od naribane jabuke, pa savkih 4-5 dana jos nesto.

Drugi do punih 6 mjeseci nije probao nista nego mlijeko a onda smo poceli sa nadohranom - isto jabuka ali ne sok nego smiksana, nakon podoja zlicica-dvije, pa smo povecavali kolicinu i otprilike tjedno uvodili po jedan novi okus.

Prvi je 'probao' vodu jako rano, drugi tek nakon navrsenih sest.

Sa prvim je preporuka bila da izmedju 2 podoja prodje barem 2-2.5 sata, a u medjuvremenu ako trazi papati da mu dam malo vode na zlicicu.
Sa drugim je preporuka bila 'dojenje na zahtjev', kad trazi cicu-dobije cicu.
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 10:49   #30
Quote:
magic kaže:
ajme bash mi je drago shto si s nama


Mozhemo ti reci TI, jel tako
Dakako!
Zbog takvih razloga nerado spominjem godine, ali neki put to ne mogu izbjeći.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 10:51   #31
Quote:
Issa kaže:
ne znam iz cega si to zakljucila

Ah! Bilo pa prošlo.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 14:48   #32
Quote:
FFE kaže:
Evo, ovak' sam i ja, a ja sam eto, po radjanju, "mlada" generacija. I mi smo poceli papati mrkvicu i povrce s 4 mjeseca, pa onda polako prokuhana vodica izmedju, i naravno mlijeko kao glavna prehr. namirnica. I nismo puno filozofirali i pravili od najobicnijih stvari nauku. A sada, s 14 mjeseci, jedemo sve, i pijemo puno vodice tijekom dana. Ponekada i sokova, ali puno vise vode. I jos smo zivi i zdravi. I nikada do sada nismo bili bolesni.
moram priznat da mi se svidja ovakav stav! i ja mislim da bebacu treba dati najbolje i pomoci mu koliko najvise mozemo, ali su mi neke stvari totalno pretjerane - dok citam da se ljudi brinu da li je kakac malo zelen ili nije, to mi je totalna ludnica! vec sam mislila da sam ja skroz drukcija jer sam na puno stvari cool, ali je dobro da nisam
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 19:11   #33
Quote:
Seathorn kaže:
...da li je kakac malo zelen ili nije, to mi je totalna ludnica!
Pa sreća tvoja da nisi morala voditi računa i o takvim stvarima. Neke se stvari događaju o kojima nemamo iskustva i htjeli ili ne lovi nas panika. Pogotovo, ako je beba prva, a nemmo nikog iskusnijeg pri ruci.

Moj je bio vrlo osjetljiva beba, a ja sama i bespomoćna.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 20:39   #34
nisi bas shvatila poantu . ja sam mislila na potpuno zdrave bebe kod kojih se stvara problem, tamo gdje problema uopce nema.

i meni je prva moja bubamarica i normalno je da se brinem i nekad sam i ja totalno izbezumljena kad urlice, a ja nemam pojma gdi ju boli, sto ju boli i kako joj pomoc. svejedno od nekih stvari ne smijem radit drame, probam sve moguce da joj pomognem, a ako onda i dalje urlice, onda ne mogu nista vise nego ju rijecima tjesit i nosit.

znas, u neku ruku su mame uvijek same i "odgovornije" od tata. kad nasa mala jako place, zna mi se dogodit da me muz izvuce ispod tusa, jer ne zna sto ce s njom
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 22:43   #35
Quote:
TriviA kaže:
Meni su klinci nesto vise od 9 godina razlike u godinama, slusala sam savjete iste pedijatrice o prehrani 1993. i 2002.

Oboje su dojeni s tim da sam sa prvim vec sa 3,5 - 4 mjeseca pocela sa uvodjenjem druge hrane. Ako se dobro sjecam bilo je to zlicica-dvije soka od naribane jabuke, pa savkih 4-5 dana jos nesto.

Drugi do punih 6 mjeseci nije probao nista nego mlijeko a onda smo poceli sa nadohranom - isto jabuka ali ne sok nego smiksana, nakon podoja zlicica-dvije, pa smo povecavali kolicinu i otprilike tjedno uvodili po jedan novi okus.

Prvi je 'probao' vodu jako rano, drugi tek nakon navrsenih sest.

Sa prvim je preporuka bila da izmedju 2 podoja prodje barem 2-2.5 sata, a u medjuvremenu ako trazi papati da mu dam malo vode na zlicicu.
Sa drugim je preporuka bila 'dojenje na zahtjev', kad trazi cicu-dobije cicu.

I?
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 11:27   #36
Quote:
SaraTroroga kaže:
I?
I ono so sam htjela reci je da su se stajalista o prehrani beba uvelike promijenila u zadnjem desetljecu.
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 22:00   #37
a da se kladimo da su ti obje bebe zdrave, sretne, zadovoljne i sve pet?!

ili?!
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 22:05   #38
E to sam i ja htela pitati
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 10:03   #39
...je sve pet
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.