Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2004., 11:41   #1
Unhappy vrtic, prilagodba, odvajanje i to...

danas smo bili prvi put. naso si je komada, zapravo je komad nasao njega, sva je zgodna, plava, slatkica i maznjava mu stvari

sad ozbiljno: kako vam je izgledalo privikavanje na vrtic? kako mu to mogu olaksati? za ozbiljno krece od 1.12., imat ce punih 11 mjeseci. dosad je povremeno bio bez mene, cuvala ga je frendica tri puta tjedno i bilo je ok. dva puta je prespavao kod mojih staraca, sve bez beda. al danas sam vidjela jednu malenu koja stalno place jer je tek krenula. ja to nekak ne bi
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 11:46   #2
Re: vrtic, prilagodba, odvajanje i to...

Quote:
plavva kaže:
sad ozbiljno: kako vam je izgledalo privikavanje na vrtic?
Nisam to baš najbolje podnio. Pogotovo stoga jer su mi roditelji bili zaboravljivi, pa sam često morao i preko noći ostajati u vrtiću.

Srećom, uvijek sam sa sobom nosio knjige. Vjerujem da sam pola Dostojevskog pročitao u vrtiću. I još nije izgubio čar.

Imam dva savjeta za roditelje: Prvo, svežite čvor na maramici dok ostavljate dijete. I pobogu, ostavite mu nešto da čita.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:06   #3
1.Koji je to vrtić koji prima djecu ispod godine?

2. To sto ce ti malac prvih dana bit stretan i zadovoljan nemora značit da će ti za neko vrijeme postat nesretan zbog odvajanja. Moja mala krenula je u vrtić s godinom dana i sve je bilo super. Inače u toj prvoj godini nismi se uopče odvajale, a u vrtiću je sve bilo pet - i rastanak i ostanak. A danas? Ima 2g i 9mj. Od jutra me ispituje kad ću doć po nju, kad će vikend... zna napravit takakv šou s plakanjem da cijeli vrtić zna za nju....
E, a sin je druga priča.... od prvog dana do zadnjeg -već si došla?




Daklem, prepusti sve vremenu....i ne brini
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:33   #4
Re: vrtic, prilagodba, odvajanje i to...

Quote:
plavva kaže:
naso si je komada, zapravo je komad nasao njega, sva je zgodna, plava, slatkica i maznjava mu stvari
Znači biti sponzoruša je ipak u genima
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:37   #5
Re: Re: vrtic, prilagodba, odvajanje i to...

Quote:
Mljacko kaže:
Znači biti sponzoruša je ipak u genima


aj budi ozbiljan, znam da imas veceg klinca, kako si rijesio cuvanje?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:38   #6
Quote:
manc kaže:
1.Koji je to vrtić koji prima djecu ispod godine?

nasla sam vrtic koji mi je pristao izaci u susret jer me ceka posao koji ne bih htjela odbiti. naime, ja nisam bila nigdje zaposlena kad sam ostala trudna a ovi moji freelance prihodi ipak nisu stalni i sigurni.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:44   #7
Izuzetno je bitan tvoj pozitivan stav prema vrtiću/jaslicama, djeca jako osjećaju tvoj stav pa i oni tako reagiraju. Probaj pričati, zabavljat se kad ideš u vrtić, i nipošto nemoj ti plakati.
Jedno je sigurno - dijete će ti plakati, što je normalno jer mu je puno ljepše s tobom. Nikakvi recepti ne mogu to promijeniti.
Drž' se!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:45   #8
Baš mi je drago što postoje i dobri ljudi na ovom svijetu... Sretno!
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 13:57   #9
Bas dobra tema.

Malko off topic, ali se radi o baby siterici za jednu noc , odnosno vece...

Evo kikacica je vec 18 mjeseci, i bas se nismo odvajale.Uskoro imamo neku zabavu u njegovoj firmi, na kojoj se muz i ja moramo pojaviti, pa smo tako vec unaprijed organizirali cuvanje i to...no sad .....sta da vam kazem...meni gori pod petama ...ja bih najradije ostala doma.... ......ne znam kako ce to sve ispasti...malo mi je bed....
Eto nije vrtic, nego jedno vece odvajanja, a ja si sve mislim da ce meni biti teze nego njoj....

Sta vi mislite?!

Kako je vama bilo?!
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2004., 14:00   #10
Re: Re: Re: vrtic, prilagodba, odvajanje i to...

Quote:
plavva kaže:
:aj budi ozbiljan, znam da imas veceg klinca, kako si rijesio cuvanje?
Riješio sam ga tako što mi je mama DOSLOVNO fanatik za kikačem

Kak je u penziji dolazi kod mene, ili ga ja furam kod nje. Poslije posla ga moram nogama i rukama čupat da bi ga dobio natrag Tata se žali da mama premalo vremena posvećuje njemu
"ajooooooooooooooooooooj, a daj ga ostavi još malo, a bum ti ga ja dofurala poslije... kaj ne vidiš kak mu je lijepo ovdje"
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 15:57   #11
mi smo dobili na vremenu jos mjesec dana
a mali frajer se odlucio ne odljepljivat od mene


i da se pohvalim: HODA!!!!!!!!!!!
ko mali robot, doduse, ali ipak...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 23:11   #12
Quote:
plavva kaže:

i da se pohvalim: HODA!!!!!!!!!!!

__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2004., 14:13   #13
Kao sto ti je vec netko rekao, vjerojatno ce bebac plakati... I koliko ti je god tesko (a bit ce ti tesko ostaviti svoje dijete u suzama) nemoj to pokazati. I jos jedna stvar gdje roditelji grijese... nikako nemoj cekati da dijete zaspi pa onda otici... ili pricekati da se okrene od tebe pa 'odmagliti'. Time roditelji gube povjerenje djeteta...

Ajd', sretno!
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 14:39   #14
Moji su svaki po godinu dana me ispraćali s plačom, mada su iza toga se smirli (tako su govorile tete) posebno mali, on je i teže podnio to odvajanje jer je godinu dana isključivo bio samnom, ne zbog toga što ja nisam dala nikome da se približi nego nisam imala koga. Oboje su krenuli u jaslice s 1g, nismo mogli odustajati jer nije bilo drugoga, u vrtiću ostati mora, a ja moram raditi. Već s 2g nije bilo problema, a u vrtićkoj dobi bez ikakvih problema.
Sve prođe samo treba izdržati......... poslije kad prođe nemaš pojma kad je prošlo.
novus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2004., 15:17   #15
Kod nas je bilo mučno. U početku prvih 1-2 mj. nije ni skužio i mi se opustili. Onda je počelo s jutarnjim hvatanjem, prvo vrata od auta, onda vrata od ulaza u vrtić, onda vrata od grupe. Na svakim vratima 5 minuta uvjeravanja. Onda plač neeeću.
Nekoliko puta sam se vraćala nakon 10 min. (ideja ako još plaće vodim ga na posao), a on glavna faca igra se predstavu je završio. Kasnije je išlo lakše. Glavni štos je bio kog su pokupili prije spavanja. Sad u 3. osnovne kaže da je vrtić bio super.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:08   #16
update: urla. ne place, nego se ljuti, jednu suzu nije pustio. tjesim se da imamo vremena, al bed mi je, bas mi je bed
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 14:42   #17
Quote:
plavva kaže:
update: urla. ne place, nego se ljuti, jednu suzu nije pustio. tjesim se da imamo vremena, al bed mi je, bas mi je bed
Ma bilo bi nenormalno da ti nije bed.
Nek se ljuti pizdek. I ja sam se ljutio. Još uvijek imam traume. Ostavljali su me po zimi samog.
MENE!!!!!!
Još sam bio mali! Ko pecivo! Ko malo pecivo sam bio mali i gledao kak idu mama i tata na posao a mene ostavljaju s tetama u vrtiću.

Ali ti kao mama imaš dužnost boriti se protiv svoje posesivnosti. A frajer se polako mora navikavati da ne bu mama uvijek uz njega i da postoji svijet izvan njega i mame i tate.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2004., 14:55   #18
Re: vrtic, prilagodba, odvajanje i to...

Quote:
plavva kaže:
danas smo bili prvi put. naso si je komada, zapravo je komad nasao njega, sva je zgodna, plava, slatkica i maznjava mu stvari

sad ozbiljno: kako vam je izgledalo privikavanje na vrtic? kako mu to mogu olaksati? za ozbiljno krece od 1.12., imat ce punih 11 mjeseci. dosad je povremeno bio bez mene, cuvala ga je frendica tri puta tjedno i bilo je ok. dva puta je prespavao kod mojih staraca, sve bez beda. al danas sam vidjela jednu malenu koja stalno place jer je tek krenula. ja to nekak ne bi

Moj nećak se odmah prilagodio... uopće nije bilo problema. A nećakinjica je zaplakala prvih par puta sve dok moja sestra / njena mama ne bi nestala iz vida, a zatim bi potražila brata i sve bi bilo ok.
Zapravo, sada jedva čekaju vrtić jer se njemu sviđa Sara a mojoj nećakinjici se sviđa Marko
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.