Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2011., 13:37   #41
Mozda neki na ovoj temi nisu bas najbolje shvatili sta znaci "energetski vampirizam" pa evo pokusacu da dam svoj doprinos, tj. da objasnim iz svog ugla.
Energetski vampir moze da bude svako, ...mozes biti ti koji ovo citas, mogu biti ja, mogu biti nasi roditelji, familija, komsije...dakle svatko od nas moze biti vampir ili svjesno ili nesvjesno mada je veci broj ovih iz druge grupe dakle onih koji energiju uzimaju nesvjesno....

Kako prepoznati energetskog vampira?
Oni uvijek previse pricaju, ne daju ti da dođes do rijeci pa te time prosto i nerviraju....traze nacina tj traže ti slabu tacku da te nerviraju i da te izazovu da se protivis...sto im vrlo lako uspijeva....glas im vrlo cesto zna biti iritirajuci....

Ima jedna caka koju sam shvatila istrazujuci transurfing. Mi se obicno ljutimo kad nam drugi bez pitanja (naravno niko nas to ne pita) uzima energiju. No, u transurfingu fino pise: ako je drugima energija potrebna, dozvoli im viska svoje energije neka je uzmu, ne ljuti se na njih, oni ce je uzeti i potrosice to a onda ce traziti neke druge izvore-njima je veci problem sto tesko dolaze do tih izvora nego onima od kojih se najcesce uzima energija...cak i sam daji energiju, dozvoljavaj da se drugi lijepo osjecaju u tvom drustvu, ...sto vise dajes-vise imas. Oni koji su citali transurfing znaju o cemu pricam.

Ima osoba koje se zastite i ne dozvoljavaju da im iko crpi energiju.Zamisle da se nalaze u zlatnom jajetu i tako meditiraju svaki dan po par minuta ili kad vide potencijalnog vampira u blizini....probala sam i jedno i drugo i moram priznati da se mnogo bolje osjecam kad koristim ovo prvo. Probajte i vi, pa cete znati o cemu govorim.
Energetska pijavica nikad nece biti zadovoljna, nikad nece biti sretna svojim stanjem i zivotom i uvijek ce biti bolesna. Takvima dati kap svoje energije ne kosta nista, ...a oni samo mogu da uce od ovih drugih kako treba biti velik covjek...vrlo jednostavno..nista te ne kosta, energija se svakako obnavlja i dolazi nam iz drugih izvora...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:51   #42
To su daveži. A sad imaju i facebook
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:52   #43
Klepsidra,
u pravu si, upravo su takva i moja iskustva.
Ali se i ja naučih oviti nekom bezbojnom folijom i ne davati se previše. Jer to može biti pogubno.
Sjećam se početaka s takvom osobom, koja mi je, btw doživotni prijatelj.
Kad je bilo gotovo druženje, bila sam iscrpljena, izmoždena....baš kao da je sve životno uzeto od mene. Strašno je to!

I danas se družimo više nego prije, odnosi su kvalitetni i sve bolji, pa si umišljam da sam ja zaslužna za to. Tj. ja se osjećam bolje, jer dajem onoliko koliko želim.
Takvima nikad nije dosta i uvijek imaju materijala da te zadave.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:31   #44
Quote:
LaserCut kaže: Pogledaj post
To su daveži. A sad imaju i facebook
nije šala!
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 15:19   #45
Punica, jehovini svjedoci, državni službenici...

Obrana.... samo bijeg...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 13:30   #46
Jako mi je zanimljiva tema!

Jedan od mojih prijatelja u zadnjih par godina ima isključivo negativne teme na kavi, vani itd.. I kad mu je dobro on sve vidi loše.... Mislim da je logično da život ima svoje uspone i padove, ali sve doživljavati kao problem, breme, "još jedno brdo za preći" strašno umara ljude...

Cijenim ga, jer je "borac" i trudi se naći svoje mjesto pod suncem. Prvi put sam čuo za naziv energetski vampir i kad malo razmislim o osobama koje me iscrpljuju na navedeni način onda bi to bio ON. Znam da je njemu lakše kada svu tu silnu negativu izbaci iz sebe, ali ja sam poslje u banani.
Shvatio sam da je najbolje rješenje maknuti se.

BanDAb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 20:58   #47
Moj stari dost cesto zna pricat samo o negativnim stvarima i nemozes ga usutkat.Vecinom je to nase financijsko stanje ili o politicarima kak kradu al rezultat je isti svi budu u bedu poslje tog.
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 20:47   #48
Moj bivsi muz….uvijek jadan, uvijek cvili, niko ne valja, njemu je najteze, cijeli svijet se obrusio na njega, negativan i uvijek negativan…..uzas jedan….ni sama ne znam kako sam izdrzala sva sranja, otkud mi snaga da sam to mogla slusati i trpiti. Kako mi je danas lijepo majko moja mila…hvala ti Boze.
Trpiti energetske vampire je ravno samoubojstvu.
__________________
frida
frida0231 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 08:50   #49
Bok društvo! Drago mi je čitati da ima još ljudi sa sličnim iskustvima. Odmah se osjećam bolje jer je malo ljudi u stanju razgovarati o ovome baš na način da se radi o "energetskim vampirima". Vidim da se isplati uključiti u raspravu.

Imao sam jednog prijatelja.... mislio sam da je prijatelj. Godinama mi je izvlačio energiju. On je bio onaj tip maltretatora koji stalno i uvijek mora biti u pravu, a uz to je svakom loncu poklopac. Što god ja rekao, on bi uvijek odgovarao "a kaj ako..." ili "ali to..." i ja sam se dao nacimati jer sam mislio da iskreno želi doprinijeti razgovoru. Moš si mislit. Samo mu je bilo stalo da bude u pravu.

Otkad sam ga otpilio (prilično grubo), uopće mi ne fali. Nevjerojatno. A mislio sam da mi je životni prijatelj. Ali, eto to je bila moja greška. Ja sam taj koji si je to dopuštao.

Skužio sam da ima još takvih ljudi u mojoj okolini. Malo sam guglao i naletio na jedan članak koji govori kako se otarasiti energetskih vampira.

http://izobilje.hr/kako-sacuvati-svoju-energiju/

Meni funkcionira, nadam se da će i vama.
Plasmoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 10:50   #50
Moj otac je "energetski vampir". To je postao od kad je stao s opijanjima, cca 11 godina. Stalno je negativan, bavi se tuđim problemima, istina je da nalazi slabe točke i ne dopušta da se obraniš i stalno traži "rame" druge osobe da stane na njegovu stranu i tako ti ne dozvoljava da dođeš do riječi. Pisao sam i u temi "otrovni roditelji". Najsretniji sam kad sam podalje od njega i kad mu nisam izložen. Sad mi je i stara prešla na njegovu stranu a uvijek je pričala protiv njega i da se grozno ponaša. Stara je stala na njegovu stranu radi novca
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 19:47   #51
e

Imam i imao sam takve osobe

-Energetski vampiri su takozvani narcisi
-Osobe su hladne,nervozne,stalno pricaju kako im je tesko,a onda se dizu kako su jake,snazne.
-Osobe su drustveno odbojne,drustveno zaostale pod time mislim da takve osobe u sirokom,velikom drustvu nemogu funkcionirati jer nemogu crpiti jednu energiju,a ujedno im smeta vise ljudi jer nisu centar svega loseg i dobrog.
-S takvim osobama je pakao doslovno na zemlji,no takve osobe nemaju nikakvog osjecaja za bol i tugu u drugom covjeku bas suprotno takve osobe se hrane tudjom nesrecom ili jadom.Takve osobe su sretne na tudjoj nesreci bilo kakvoj.
-Osobe su stalno depresivne te unarpijed misle doslovno o svemu,nisu zainteresirane za bilo kakvu aktivnost jer unarpijed vide da od toga nemaju koristi pa onda sto raditi kad mozes i spavati.
-Takve osobe sebe dozivljavalju kao bog ili jos vise,kad pricaju imas dojam da znaju cijeli svijet te da imaju prijatelja na stotine.No istina je sasvim druga takve osobe nemaju prijatelja niti ce ikad imati jer su odbojne,mrzovljne,dosadne te mentalno zaostale u svim ljudskim pogledima na zivot.


Sto da kazem jos malo nabrajanja ali istina ziva.Imao sam takve i jos ih ima.Mozes ti pricat sta hoces oni to nemogu shvatiti jer su prazni iznutra no nebrinite se svakom zlu dodje kraj pa tako i njima jer kad tad osobe ce shvatiti da su same i citav zivot bile supak,seljak i vampir a onda ce doci kajanje a to je kad se okolina promjeni,kad prijatelji budu imali djecu,a sto ce onda generacija njihova vec zene,djecu imaju ali takve osobe se nemogu vezat nego ce citav zivot izmedju 4 zida biti.

Mogu knjigu napisat o tome.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 20:18   #52
Wink e

Da se jos nadovezem,kako i jednostavno zaustaviti trosenje vlastite energije.Osoba koja vas trosi i iscrpljuje jednostavno prekinite u njihovim dostignucima,jadikovanju.Nadjite im slabu tocku tek tada cete vidjeti dali je stvarno osoba energetski vampir.Kad osoba prica o dostignucima ili necim cime se ona ponosi,hvali samo izmislite kako znate,culi o nekoj osobi koja eto slucajno ima vise nego osoba koja vas crpi,odmah ce vas u prici prekinuti ili ce dobaciti neku salu,zajebanciju samo da prekinete pricati o drugoj osobi koja je bolja od nje.


Znaci energetski vampiri-Drustveno zaostale osobe,osobe koje ce uvijek suprotne reci od vas,uvijek ce naci nacin da vasu rijec protumaci pogresno ili lose.Osoba koja vam crpi energiju ce preci na drugu stranu i stati uz nekog drugog ako je kojim slucajem ta osoba ljuta ili se na vas racun sali,s obzirom da je takva osoba drustveno zaostala ona ce stati na stranu frenda koji vas zajeb samo kako bih se hranila energijom.
Osim sto su drustveno zaostale takve osobe nezele niti ce ikad biti u velikom drustvu prijatelja,one zele biti same ili s jednom osobom jer su uz drustveni zaostatak i narcisi.Sto znaci ako nisu centar price ili ako nisu u stanju u drustvu doci do teme jedostavno odsutne.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 21:30   #53
Recimo dvije osobe su dobre volje i pozitivni. Dođe negativno nastrojen "energetski vampir" i kroz priču ne neki način prebaci negativu na ove dvije pozitivne osobe tj. da ima "materijala" da se zamisle te i one počnu gledati negativno neke stvari usljed razmišljana i na neki način suosječanje postanu loše volje negativnim razmišljanjem. Kad "energetski vampir" vidi da su ove osobe na koncu postale loše volje, mrzovoljne ili se još međusobno posvađaju "energetski vampir" se počinje ponašati kao da ništa nije bilo i odjednom je zapravo pozitivan dok god vidi da druge osobe "pate".
Ovo sam primjetio i...ima li smisla po tvom da je zaista tako?
Možeš li napisati opširnije kako da ti takve osobe ne crpe energiju(pozitivnu)? Kažeš ne mogu se promijeniti nikako ali postoji li koji način da se stvari izglade osim držati se podalje od tih osoba, crpe li energiju samo komunikacijom i vizualnim kontaktom?
Recimo moj stari priča negativno o meni kad je napolju s drugim ljudima(kleveta) i kao šta kažeš te osobe nemaju baš prijatelja. Njegovi poznanici kažu da je 10min na jednom mjestu, 10min na drugom i tako dalje, stalno negdje ide a obaveza uopče nema jer je u mirovini??
On me jednostavno koći, nameče drugima šta da misle o meni a to su gotovo sve lažne i prenapuhane stvari i naprosto mi ga je pun qurac više ali ne želim biti negativan radi njega, ne želim radi nikoga jer negativnost ubija...
Ne razumijem koji mu je...
On mene i brata nikad nije prihvatio(od samog začeća) s sa starijim bratom i sestrom je ok najviše iz razloga jer mu se ne suprotstavljaju, a ja mrzim da mi netko sudbinu kroji.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:37   #54
@ VDCOTO: To što ti je otac ne znači da moraš dopuštati da ti crpi energiju. Odvoji se od njega, koliko god ti to teško bilo. Ja sam isto tako otpilio neke članove moje obitelji. Koliko god je tada bilo teško, na kraju je veliko olakšanje. Imam minimalni kontakt. I uopće mi ne fale!

@ ex_1: da, baš to - nemaju uopće prijatelja, samo poznanstva! Većina ljudi ih pročita odmah i skroz su im odbojni. Meni su takve znali reći da su im ljigavi. Može ih se samo žaliti. Ali neću ni to jer im nemam namjeru dati ni trunke svoje energije. A za nekoga nas mogu vezati samo tri osjećaja: ljubav, mržnja i žaljenje. Energetske vampire sam u potpunosti izbrisao iz svog života. Goni ih u k...
Plasmoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 21:12   #55
napad je najbolja obrana. otvoriti duboku i iskrenu komunikaciju s "vampirom" i ispitivati ga samo konkretna i izravna pitanja povezana s vašim opažanjima o njemu.

to su upravo ova pitanja tj vaši zaključci.

znam šta radiš, pročitao sam te odavno, što god ti ja kažem ti okrećeš na svoje veće dostignuće, ili na negativu.
znam da nisi iskren sa mnom i drugima i samo tražiš nekakvu utjehu za prazninu koju osjećaš u dubini ali znaj da je nećeš nikad naći dok ne shvatiš da od tvog odnosa toplo-hladno ne bude plodova jer te se lako pročita.

i takve direktne i duboke stvari koje vam je lako iznijeti na forumu ali ipak teže u stvarnosti, a pomogle bi i vama da se osjećate jače u društvu vampira a i njemu da se eventualno promjeni.

iskrenost otvara mnoga vrata, tj da bi imao izbor moraš prvo odabrati, ako hoćeš nastaviti sa životom u nekom smjeru koji nije samo verglanje u mjestu, moraš nekome reći što ga ide. tada ćete jedan drugog otpiliti ili nastaviti u novom zdravijem i obostrano iskrenijem smjeru.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 23:15   #56
NMT,,
lijepo si rekao, posebno ono o iskerenosti.
Kako da ja budem iskrena i kažem svoje mišljenje ili barem zapažanja svom doživotnom prijatelju, kada on smatra za sebe da je pobro svu pamet svijeta, svu kulturu ovog svijeta, sva iskustva ovog svijeta....ništa ne možeš.
S druge strane, on je sam...kako da ga otpilim kad sam mu ja top prioritet u životu?

Znaš, meni je logično i posve normalno da godine prate znanje, iskustvo i mudrost, pa kada ostariš....kao enciklopedija si. Imaš silno bigatstvo prenašanja svega toga na svoje potomke ili nečije druge potomke.
Kako to sve dobiti od ovog mog prijatelja?

Nije li smisao prihvaćati drugoga onakav kakav jest? Naravno da jest!
Moj prijatelj očekuje da se svi ravnaju po njegovim mjerilima, inače ih se odriče i službeno. Što na to reći?
Ne umišljam si da sam ja nešto posebno, ali mi je žao da se pati i ja ga neću iznevhjeriti, a besksrano sam strpljiva i tolerantna. Upravo za njegovo dobro. Jer, kad ga boli, meni se žali, kad ima probleme, ja ih slušam ...i tako u beskraj.
Tko sam ja da ga odbijem, otkud mi to pravo?
Svatko ima nekoga, on ima mene. Vjeruj mi, vrlo sam diplomatična, skoro pa ću diplomirati to zvanje, samo da ga ne povrijedim još više, jer ionako je ruina od čovjeka.

Neke materijalne ili duhovne koristi od njega baš i nemam, ali ostajem prijatelj.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 21:08   #57
prihvaćati drugog onakav kakav jest ne znači trpjeti tlačenje i mentalno i ne daj bože fizičko, nego prihvaćanje drugog onakav kakav jest znači prihvaćati njegove urođene osobine i mentalne mane onakve kakve jesu, a to su stvari tipa boje kože, fizičkog izgleda, načina govora, eventualne retardacije ili nekakvog zanesenjačkog stava prema svijetu i životu (veliki znanstvenici su obično zamišljeni i u nekom svom svijetu) i takve stvari.

a to da te netko po cijele dane pere depresivom i uništava volju za životom nema veze s urođenim manama i osobinama.
za takve stvari ti njemu moraš iskreno reći što ga ide, "ti si moj prijatelj i ako želiš to i dalje biti morat ćemo poraditi na našem odnosu jer ja više ne mogu ovako, ti meni samo pričaš negativno, a ja želim na život gledati pozitivno. ja ću tebi pomoći da i ti počneš gledati tako jer ti želim biti prijatelj, ali i ti moraš surađivati i truditi se jer inače ovo nema smisla. počet ćeš tako što više nećeš čitati novine, nećeš gledati tv, nego ću ti ja pomoći i družit ćemo se više i raditi nešto zajednički, upisati tečaj slikarstva, glazbeni sat ili početi raditi na nekakvom projektu zajedno, ovisno što tebe i mene zajednički zanima, tako da nećeš imati toliko vremena za negativu kao dosad. morat ću ti nabaviti i nekakvu stručnu literaturu da se baviš time a ne tko je koga ubio i tko je pokrao državu".

za tvoj slučaj omaha, preporučujem ti da počneš razgovor u tom smjeru, znači sad iskreno njemu kažeš slušaj ja ti mislim da imaš problem i to poveći, smatraš da si najpametniji i najkulturniji a odjebao si sve ljude oko sebe iz meni neprihvatljivih razloga i ne samo meni. pogledaj oko sebe i vidjet ćeš da sam ti ja ostala jedini prijatelj, a ako ne želiš izgubiti i mene i ostati sam, onda ćeš ovaj razgovor shvatiti ozbiljno i nećeš opet početi vrtjeti svoju priču. ako imaš probleme, ja ću ti rado biti rame za plakanje ali moraš znati da onda moraš prihvatiti i moj savjet a ne misliti da si najpametniji i jedini ti u pravu, zato kad ti ja odgovorim poslušaj me do kraja i tek onda vidi ima li smisla, a nemoj mi ideje i savjete u startu odbacivati jer samo sebi time štetiš. ako mi ne vjeruješ, odi do drugog prijatelja i njemu se izjadaj, ako te on sasluša kao što te ja slušam, zaboravit ću ovo što sam rekla i smatrat ću da si ti u pravu i idemo po starome, ako ne nađeš takvog, onda ti počni razmišljati o tome da nisi u pravu i nisi najpametnij.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:29   #58
@Omaha: Moje mišljenje je da je to mazohizam - takav sam ja nekoć bio. Kod pravog prijateljstva je energetski krug zatvoren i nitko ništa ne gubi, već dolazi do sinergije i samo se energija i ljubav pojačavaju.

Ne možemo pomoći ljudima koji sami sebi ne žele pomoći.
Plasmoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:57   #59
nitko nije takav "da si ne želi pomoći", nego je onakav kakav smatra da je sebi dobar. to što nečeg nije svjestan ili je u nekakvom začaranom krugu je drugi par cipela.

i takvoj se osobi može pomoći.

iskrenošću, ili čak brutalnom iskrenosti, ovisno od stupnja "zatupljenja" te osobe.

najlakše je dići ruke od nekoga, a najteže biti iskren prema sebi i drugima i željeti pomoći unatoč svemu. svatko bira svoj put.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 14:36   #60
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Recimo dvije osobe su dobre volje i pozitivni. Dođe negativno nastrojen "energetski vampir" i kroz priču ne neki način prebaci negativu ... Kad "energetski vampir" vidi da su ove osobe na koncu postale loše volje, mrzovoljne ili se još međusobno posvađaju "energetski vampir" se počinje ponašati kao da ništa nije bilo i odjednom je zapravo pozitivan dok god vidi da druge osobe "pate".
.
Pa ovakav je ucinak Radimira Cacica na nasu cjelokupnu javnost...
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.