Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 13:57   #1
kako prekinuti začarani krug

Prije svega,molim modove da temu ostave tu gdje je. registrirala sam se s novim nickom jer se tako osjećam sigurnije. probat ću biti kratka a da opet shvatite o čemu pričam i možda mi pomognete što i kako dalje.

od kad znam za sebe, od svog najranijeg djetinjstva mojoj obitelji ama baš ništa nije išlo od ruke niti su odnosi štimali. svaki posao koji su radili/započeli propao je,ostavljajući iza sebe sudove/dugove/probleme. svađe, odlasci, krive odluke, veliki novčani gubici, poroci, od malih nezgoda pa do onih ogromnih-sve je bilo tu. u osnovnoj školi izgubila sam i brata, tatinog sina iz prvog braka.bila sam vezana uz njega. nakon toga je tek u obitelji nastao pravi rusvaj

mama mi se s godinama iz vesele i lijepe žene pretvorila u ogorčenu i ljutu ženu, da bi na kraju obolila od karcinoma koji je metastazirao na kosti i preminula je nakon par godina borbe u velikim mukama. za života smo često bile u sukobima, čak i bez ikakvog povoda. za svoju bolest je često krivila život koji je živjela i govorila mi je da osjeća da nas je netko "prokleo". a nije bila osoba koja je bila baš praznovjerna

dešavale su nam se svakakve stvari, dat ću samo par banalnih...moji kupe novi auto, sparkiraju ga gdje i inače. sutra izađu van, snijeg je pao sa krova i uništio ga totalka...mama mi umjesto kolegice krene na put, doživi strašnu saobračajku.. ovo je samo primjeri ali kod nas su SVAKODNEVNI.

kod mene je situacija ista,mada sam sad odrasla osoba i živim svoj život. nema dana a da se ne desi neko sranje. jednostavno ga nema. muž mi je već dvije godine bez posla a dok mene nije upoznao živio je za posao. ostali su mu dužni na sve strane i zatvorio je firmu..sjećam se jednom kad je dobio na kladionici, odahnuli smo kako ćemo platiti struju. za sat vremena nam je riknuo auto a sličnih primjera imam ohohoho...ima dana kad doslovno nemamo snage ni da se pogledamo. zadnja tri mjeseca on i moj otac pokušavaju pokrenuti jednu firmu ali NIKAKO da se pokrene. stalno se događaju neke okolnosti koje to blokiraju.

godinama sam slušala "to je takav period, proči će"...godinama! a sada sve što osjećam je to da je moja mama bila u pravu. onda sam odmahivala rukom na njezine riječi ali sada zaista mislim da je neko prokletstvo prisutno, ma koliko god se to bojala reči naglas. i pomisliti

što se tiče zdravlja,kod svih je loše...otac je imao 2 infarkta i još hrpetinu dijagnoza, muž prije 4 godine plućnu emboliju i pije lijekove,ja imam ulkus želuca, gastritis, probleme sa srcem i...nećemo dalje

ne pamtim kad smo bili sretni, niti zajedno kao obitelj, niti ja sama. ne pamtim dan kad nisam čula loše vijesti od njih ili oni od mene. ne pamtim kad sam se zadnji put smijala. pitam se do kad?

moj najveći strah u cijeloj ovoj priči su moja djeca. ako je zaista moja obitelj "prokleta/ukleta", ma ne znam ni kako da se izrazim--kako da njih zaštitim od nasljeđivanja ovog prokletstva??? a više mi nitko ne može reči da je sve ovo koincidencija jer traje čitav moj život

nikad nisam htjela vjerovati u zlo ali sve mi u zadnje vrijeme govori (intuicija,prije svega) da moram nekako prekinuti ovaj začarani krug..dok se ne napravi još gora šteta...

nadam se da razumijete. jednostavno sam umorna. ovo traje od kada znam za sebe. pa predugo je
__________________
nitko
gdje je kraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 14:16   #2
Quote:
gdje je kraj kaže: Pogledaj post
....
ne pamtim kad smo bili sretni, niti zajedno kao obitelj, niti ja sama. ne pamtim dan kad nisam čula loše vijesti od njih ili oni od mene. ne pamtim kad sam se zadnji put smijala. pitam se do kad?
prijateljski savjet, kao prvo ostavi se prica o ukletosti itd....radi te price si samo dobra za mužnju love i ništa više....
sjedi i razmisli malo bolje o svom životu, svima nam se dešavaju sranja u životu samo svatko od nas na drugi nacin ih tumaci...

onaj snijeg s krova na novom autu je puno bolja opcija nego da ti je netko drag u njemu poginuo, mama ti je u toj saobracajki mogla poginuti ali nije....

a, i to pokretanje posla koje nikako da krene možda je i bolje da ne krene....

kažeš da ti je mama umrla, ako vjeruješ u ukletost onda valjda vjeruješ i u aanđele....pa, zamoli za pomoc
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 14:25   #3
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
onaj snijeg s krova na novom autu je puno bolja opcija nego da ti je netko drag u njemu poginuo, mama ti je u toj saobracajki mogla poginuti ali nije....

a, i to pokretanje posla koje nikako da krene možda je i bolje da ne krene....

kažeš da ti je mama umrla, ako vjeruješ u ukletost onda valjda vjeruješ i u aanđele....pa, zamoli za pomoc
hvala ti na odgovoru, sve to stoji što si napisala,dala sam samo banalne primjere jer u konačnici oni lošiji možda nisu za forum.

ona je vjerovala u ukletost, sada sve više svi vidimo da tu nažalost ima nešto. ja ne želim vjerovati u zlo ali sam nažalost kroz život sretala ljude koji su itekako bili zli i nanosili su svjesno drugima zlo.

da,vjerujem u anđele ali ne znam na koji način ih moliti za pomoč...
__________________
nitko

Zadnje uređivanje gdje je kraj : 10.04.2013. at 14:30.
gdje je kraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 14:51   #4
Quote:
gdje je kraj kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru, sve to stoji što si napisala,dala sam samo banalne primjere jer u konačnici oni lošiji možda nisu za forum.

ona je vjerovala u ukletost, sada sve više svi vidimo da tu nažalost ima nešto. ja ne želim vjerovati u zlo ali sam nažalost kroz život sretala ljude koji su itekako bili zli i nanosili su svjesno drugima zlo.

da,vjerujem u anđele ali ne znam na koji način ih moliti za pomoč...
šta se tice te ukletosti koja te muci, jednom zauvijek da rašcistiš s tim napravi najjednostavniju stvar na svijetu koja ne košta ništa a, ako ukletost "postoji" više je nece biti.....tako su mi bar davno rekli neki ljudi....
svakom ukucanu (za kojeg misliš da je uklet)iscupaj jednu dlaku s glave, umotaj u papir i baci u rijeku/potok u roku 10-15 min....kako odlazi papiric, otici ce i ta ukletost...
kroz kucu prođi tamjanom ako šta ima otici ce....
osobno volim miris tamjana i cesto ga koristim, ovo za dlaku sam davno cula, , jednom sam probala za jednog bolesnog clana obitelji po volji njegove supruge kojem nisu mogli naci dijagnozu a, on je svakodnevno sve više propadao.... dal, je to upalilo ili ne, ne znam,osobno ne vjerujem u ukletost ono što je meni bitno, da toj osobi je sada bolje...znaci probaj

a zatražiti pomoc anđela je dovoljno da vjeruješ i tražiš pomoc, smjesti se u neki udoban položaj, zatvori oci, opusti se, izbaci sve negativnosti iz glave i zatraži to što želiš, zamoli i svoju mamu da ti pomogne (po nekim vjerovanjima, naši dragi pokojni i nakon smrti ostaju uz nas da bi nam pomogli)...

ako još kako mogu pomoci slobodno se javi
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 15:00   #5
Evo onih koji tvrde da mogu pomoći:

http://vladimir-ivanov.com/

http://www.stjepanvrbanec.com/


http://www.msgr-bolobanic.com/mol_pr...ja_i_uroka.htm


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...1/Default.aspx
HRAM SV. ILIJE POHODE MLADI LJUDI TRAŽEĆI SREĆU U LJUBAVI, BRAKU, POSLU...
Zadar: Opsada pravoslavne crkve radi skidanja uroka
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:01   #6
Quote:
gdje je kraj kaže: Pogledaj post
Prije svega,molim modove da temu ostave tu gdje je. registrirala sam se s novim nickom jer se tako osjećam sigurnije. probat ću biti kratka a da opet shvatite o čemu pričam i možda mi pomognete što i kako dalje.
..

nadam se da razumijete. jednostavno sam umorna. ovo traje od kada znam za sebe. pa predugo je
nisam dugo bila na forumu.. al evo par crtica
prvo izradi si natalnu kartu i tumacenja, takodje za muza i oca..
Moze biti da je obiteljska karma u pitanju a to se itekako da iscitati iz natalne karte..
za sve bas postoji lijek pa i za tu tvoju sit. djeca su dobar motiv jer ako ti to ne rijesis morat ce oni..
preuzmi svoj zivot u svoje ruke, materialni prije svega a i duhvni.. sta da ti kazem nekim ljudima je jednostavno tezi put sto u konacnici nemora znacit da imaju manje srece.
Sta je prokletstvo? kad ti nista neide i cini ti se da te univerzum sabotira.. po meni je to znak da se nesto radi pogresno. Ne prebacujem ja krivnju na tebe i tvoju obitelj samo kazem, moguce da je i pogresan mentalni sklop tj pristup stvarima doveo do raznih katastrofa + oni neki standardni pehovi i eto ga pogresan zakljucak. Al' ako su okolnosti prevazisle sva razumska rjesenja onda je vrjeme za djelovanje na drugim ravnima.

Pomoci ti takodje moze dobar duhovnjak bilo koje prakse ako je pouzdan i posten...
__________________
Tko više želi, više daje;
IVAN KUŠAN
Margery Daw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 16:13   #7
Quote:
gdje je kraj kaže: Pogledaj post
moj najveći strah u cijeloj ovoj priči su moja djeca. ako je zaista moja obitelj "prokleta/ukleta", ma ne znam ni kako da se izrazim--kako da njih zaštitim od nasljeđivanja ovog prokletstva???nikad nisam htjela vjerovati u zlo ali sve mi u zadnje vrijeme govori (intuicija,prije svega) da moram nekako prekinuti ovaj začarani krug..dok se ne napravi još gora šteta...

nadam se da razumijete. jednostavno sam umorna. ovo traje od kada znam za sebe. pa predugo je

Ako nije obiteljska karma ili osobna, radi se ili o usvojeniom/ naucenom program ‘’neuspjeha’’ preuzet od roditelja po kojem se zivi jer se ne zna /nije naucilo bolje, ili je zaista meta nepozvanih sila.

Interesantno je da gospoda smatra da siri to zlo (program) oko sebe na ostale jer je otkako je muz s njom, i njemu je krenulo krivo, kao i njegovom ocu (za razliku od kolegice na poslu ciju je ili preuzela nevolju, ili je kolegica imuna na njeno ‘’zlo’’.)

Ovo ce zahtjevati puno rada na sebi…i drugima (zajedno kao obitelj znaci).


Vrlo vrlo ... ukratko.

Prvo , staviti na papir sve probleme, ocekivanja i zajedno sa muzem odvagnuti sto se moze rjesiti na krace/ duze staze, popis osoba koje mogu pomoci/odmoci cilju,te novac spreman potrositi na pomoc .

Zatim, uvesti red i disciplinu tijela-emocija- misli - okolisa:
A) samostalno (smatram da je tako bolje, sigurnije, jeftinije, duze traje uspostavljena ravnoteza, smanjuje ovisnost o drugome, daje neopisivo iskustvo i moc da se kasnije pomogne slicnima, no treba cijeli zivot vremena i zalaganja) ili
b) uz pomoc osobe koja to zna uraditi (pop, mag, hodza, hipnotizer…itd itd…) sto je lakse i skuplje, no uz potencijalne svakojake nepredvidljive nuspojave.

Pratiti kroz duze vrijeme sto se desava….


Ma ima tu detalja…javi se na p.m. za konkretizaciju odredenog problema ako ti treba. No ovo je nekakva baza.


p.s. khm, inace potpis ‘’nitko’’ u ovakvoj situaciji samo odmaze
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 21:18   #8
Preporucujem ti, pored sve sto su ti ostali vec savjetovali, da vjezbas Yoga Nidra.

To je veoma jaka duhovna tehnika, gdje se ne moze nista negativno desiti, a ti mozes ojacati tvoj duhovni i tjeleseni stit jakom autosugestijom i ocistiti svaki atom tvog tijela od negativnih utjecaja.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.