Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2013., 16:30   #1
Ima li Magova na ovom forumu?

PDF Alternativa je jako popularan. Ima puno onih koji se interesuju za granična područja poput Magije, ali me zanima ima li ovde ljudi koji sebe smatraju za Magove? Oni koji obavljaju redovnu praksu, imaju neke moći, stepene u odgovarajućim društvima isl. Ja se recimo zanimam za Alternativu, ali ne vidim sebe kao materijal za Maga zbog čega i ne želim da idem dublje kada je reč o okultizmu...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 16:48   #2
Jednom sam slučajno naišla na temu Otherkin. Pisalo je u jednoj literaturi kako se njih smatra Magovima. Meni je zanimljivo.


"Šta je Otherkin? Vjerovatno većina vas nije čula za ovaj pojam ni za ovu pojavu. E pa ni ja nisam do nedavno ali me je ova pojava fascinirala pa sam odlučio da je objavim na blogu. Otherkin (other-drugi, kin-rod) su neljudske duše rođene u ljudskim tijelima. Ovo takođe može dobiti i drugo značenje jer tijelo u kojem je ta neljudska duša se može razmnožavati sa ljudima i tako nastaju razne "polovične" vrste otherkina Postoji više paralelnih svjetova našem u kojima žive druga bića koja nemaju veze s ljudima. Zbog nekog nepoznatog razloga duše tih bića nogu preći granicu između svjetova i biti rođene u tijelima ljudi. Otherkini posjeduje posebne sposobnosti, potrebe, sječanja koja nisu svojstvena ljudima. Većina takvih "ljudi" osječa da ne pripadaju ovom svijetu i da nisu kao ostali. Čak i kao djeca pričaju o stvarima koje ostali nazivaju fantazijom. Većina otherkina, i ne znajući da su to izgube ta sječanja i sposobnosti jer ih društvo na to natjera, ali sječanja nikako ne mogu potpuno potisnuti jer im se vraćaju u snovima. To sve je zakopano duboko u njima i samo čeka da bude ponovo probuđeno. Moguće je da bića iz tih paralelnih svjetova u rijetkim slučajevima mogu u fizičkom obliku preći u naš svijet na osnovu čega su i nastale "bajke" o posebnim, nadprirodnim bićima (vile, zmejevi...). Možda ste baš vi, pa i ja Otherkin a da to ni ne znamo!!!!! "
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 16:57   #3
Vrlo interesantno.
Nisam znala za taj naziv.
Nešto sam čitala i analizirala.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 22:06   #4
Quote:
Ima li magova na ovom forumu?
Očito nema,il možda neče podjeliti svoja tajna znanja sa nama,pičke

Ma zajebavam se,al ima sigurno ovdje ljudi koji su bar neš probavali čarobiat na one jednostavne šeme kao iz knjige sjenki,al sad baš da ima nekih don juana tu,to baš ne vjerujem,a i da postoje takvi kod nasm sigurno nebi gubili vrijeme po forumu.

Evo ja sam jednom skoro bacio čarku,kreno u šumu sa jednom knjigom za instrukcije,al sam se usro na pol puta,jebiga bila je noč
Tripman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 11:26   #5
Zdravo zdravo Trumane mladicu...

Pa naravno da ima magova ovde, reci sta te interesuje.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 13:16   #6
je l se mi znamo sa jednig drugog internet mesta? Zanima mene štošta, al ovu temu sam otvorio sam s ciljem koji se vidi iz naslova. Da vidim koja je struktura ljudi, ima li tu ozbiljnih ili samo zainteresovanih. Mada to što se neko deklariše kao mag nije nikakva garancija da to zaista i jeste
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 00:50   #7
Ako mi kažeš šta je za tebe mag reću ću ti gdje ga možeš naći.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 00:55   #8
Vidiš, ni ja sam ne znam šta znači biti Mag
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 19:03   #9
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Vidiš, ni ja sam ne znam šta znači biti Mag
mislim da se pod magom smatra osoba koja ima sposobnost kontrole 4 tj. 5 elemenata.
Sad postoje i napredniji , to su oni , po mom skromnom mišljenju koji su zašli u sferu spiritulizma, ali ne kao neki pijani, raščupani baja otvornenog rajferšlusa koji ulazi u birc tražeći kavgu,nego osoba koja je svojom mukom i predanošću stupila u kontakt sa višim bičima.Ima puno prevaranata koji su preskokce dobili neke inicijacije, bez obzira da li je iniciran od nekog hype John Jay Sullivana aka.Mahatme(koji je dobio moći nakon što je pošmrkao rekordnu količinu belinđe u svom menšonu u Mallibu-u ) ili se pak radi o nekom koji se je povezao sa spiritizmom posjećujući neke jazbine u Africi.Takovih osoba se treba kloniti, često se pojavljuju na tv-u, u emisijama na rubu znanosti i sl.Naravno i imaju svoj sajt, na kojem je na naslovnici nakleljena njegova slika, gore iznad stoji kontakt, tretmani, filozofija,radionice,galerija....itd.Makar ima i na toj ravni cool likova.
I dalje ima i onih koji su nadišli te voli me - ne voli njesra,težnju ka slavi ,novcu....npr.knjiga od gosn Bardona "ključ za pravu kabalu" je dobar smjer za takove stvari, to bi bio 3.stupanj tih magova...bar mislim
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 19:27   #10
''Every Man and Woman Is a Star'' Aleister Crowley

jel tko spoznao, o čemu se u toj rečenici radi? Šta je gosn Crowley htio ovim da kaže...ja malo jesam nešto razumio i dobio uvid.Smatram, da je svakoj sadhaki pružena mogučnost da zasjedne na svoju zvijezdu kao što koka sjedi na svojim jajima...ta zvijezda te zove i ona zaista postoji, kao u onom filmu Rapa Nui,ono: ko prvi njegova je...ampak samo zasjest na nju treba toliko toga proči da rijetki uspiju,stvarno dobro kaže Isus: (Lk 13,24)
"Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata(spiritualizam) i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!".
Najbrži je put seksualna apstinencija i dobrota.Ovo za seksualnost makar izgleda glupo, ali to je zakon ter pravilo, znam da izgleda čudno ali to je tako postavljeno,npr. slično kao kad se dođe u restoran gdje nemoš ući ako nemaš kravate,a ti gladan, je glupo pravilo ali ako oš jesti moraš ga poštivati.

Zadnje uređivanje dhanurx : 28.08.2013. at 19:37.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 20:14   #11
Ja sam mag, pitajte što želite. Samo kratko i jasno, molim.
__________________
ej, nemoj bacat rakiju! ti bacaš rakiju, a djeca u Africi trijezna
Fidelio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 15:36   #12
ima, ali drze jezik za zubima inace nebi bili magovi..
furcasato is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.