Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 22:03   #21
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Pa nije posao Vlade da otvara nova radna mjesta, zapravo krajnje je vrijeme da zatvaraju radna mjesta, ona nepotrebna.
Zar bi htio opet Jugoslaviju? Otvaranje imaginarnih radnih mjesta kako bi se kupili glasovi socijalom.
Sto puta sam rekao što mislim pod otvaranjem radnih mjesta, naravno, da ako se nešto profitabilno proda, da neće biti novih radnih mjesta, nego će biti pola ljudi otpušteno u korist stranog profita.

Ali samo vlada može donjeti politiku u kojoj će Hrvat imati korist ili stranac, dakle na lvadi je da odluči, dali će biti plaćenička ili domoljubna i točka!

Quote:
Mislim i više nego očito je da imaš fobiju od stranih ulaganja, EU i bilo što da nije Hrvatsko. Ne znam otkud to samo. Uvjerenja si da se profit ne može dijeliti između dvije zemlje, nego da sve odlazi van, a to je krivo.
Evo ja radim za jednu firmu koja ima 100% izvoz. Znaš kako? Radimo za stranu firmu, "izvozimo znanje" tj usluge svoje. A oni nas plaćaju. Znači novac dolazi iz vana, ovdje se novac troši i ovdje se plaćaju porezi. Ali ti si protiv takve politike.
Volim čut, da novac dolazi od vanka našem čovjeku, a ne samo roba, hrana i kredit za kupovanje te strane hrane i robe!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 23:08   #22
Predlažem da se ovo zaključa. Kako uvodničar vodi temu, rasprava je besmislena i ponavlja stoput prežvakano, da ne kažem kako se služi notornim neistinama.
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 00:10   #23
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Predlažem da se ovo zaključa. Kako uvodničar vodi temu, rasprava je besmislena i ponavlja stoput prežvakano, da ne kažem kako se služi notornim neistinama.
Stoput prožvakano, ali đabe, neki još misle da će plan 21 dati rezultate, brobudimo se, Milanović vam je odmah rekao da je on neoliberal!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 01:20   #24
Pukovnik je u pravu,kada stranci kupe nešto profitabilno,odmah nemilosrdno podijele pola otkaza kako bi još povećali svoj profit. HDZ je sistematski uništavao i pljačkao i hrvatske banke i hrvatske državne i privatne firme. SDP je ipak malo manje zlo,iako je točno da su rastrošni,žive na visokoj nozi,a prema narodu su apsulutno socijalno neosjetljivi. Kad bolje razmislim,ne znaš tko je gori. Dok se tih likova ne riješimo,ne može biti bolje.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 07:47   #25
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Ovu stavku nikad nisam mogao progutati.

Moja seka koja radi sa srednjom spremom u javnoj službi i s 3900 kn je dobila nekih 30-40 kn dok netko tko ima 9000 kn dobije 400 kuna.
Toga se ne bi ni Superhik sjetio.
Eventualno Sir Oliver.

Nisam ni ljubitelj niti ljubimac HDZ-a ali ovaku glupost jedna socijal demokratska partija nije smjela niti u ludilu napraviti.
Ovaj način razmišljanja je temelj propasti Hrvatske. Nema valorizacije rada, nema tržišnog račina razmišljanja, nema osjećaja gdje smo mi u svijetu.

E pa...nemoj se čudit kad ti djeca ne budu imala posao jednog dana. Ili budu isključivo ropski način.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 08:00   #26
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ne možem sad o titu, to nije tema, a pod titom ni Hrvat nije imao pravo glasa!


pravo glasa nije imao fašist
- četnik, ustaša
i lopov.

građani se uvažavali,
ako nisu vrijeđali.

socijalnoj politici,
nije bilo premca.
to je pogotovo vidljivo,
iz današnjeg vremena.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 08:37   #27
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
SDP ili Vlada nije ta koja otvara radna mjesta i kad to svi skupa shvatimo bit će nam lakše. Naravno da su dužni osigurat zakonskim i inim propisima lakšu poduzetničku klimu ali otvarat radna mjesta mogu jedino u Javnoj upravi a to uhljebljavanje zadnjih 20 godina nas je i dovelo do ovdje.
.
Vlada nije tu da otvara radna mjesta, ali je tu da to pripomaže. Zakonodavstvom.
Ali vidimo da Evropa i Amerika pomažu svoje privredne subjekte davanjem superpovoljnih kredita iz primarne emisije novca. A često puta su to i bespovratna sredstva.
Ovaj tip što ga je našao HDZ kaže: http://www.jutarnji.hr/-hrvatska-je-...icare/1306116/
Često sam vidio slučajeve gdje su ljudi bili spremni doći u Hrvatsku s novcem i ulagati, ali su bili poslani od gradonačelnika do župana, i onda od župana do državnog tajništva i tako natrag", upozorio je Willsch.

Naglasio je da Hrvatska mora postaviti okvir za strana ulaganja i poduzetnike i ne mijenjati ih svakih pola godine, kako bi stranim ulagačima ulili pouzdanje da se tu isplati ulagati.


http://www.jutarnji.hr/hans---werner...izlaz/1305354/
- Zaduživanje ne može generirati kompetetivnost, upravo suprotno. Ifo će se zalagati za mjere koje će strukturno unaprijediti hrvatsku ekonomiju i potaknuti rast zaposlenosti uz održavanje socijalne zaštite.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 08:46   #28
A HR ne daje povoljne kredite i bespovratna sredstva? Daj se malo informirajte.

Druga je stvar što to nije dovoljno s obzirom na druge čimbenike. Kredit samo zbog kredita ne vrijedi ništa.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.