Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 11:43   #141
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Što si ono meni rekao o neshvaćanju i izvrtanju riječi?

Stavio si crno na bijelo da koristiš pasivnu-agresiju s odraslima koji ne pozdravljaju i da ih "preodgajaš" tako da im glasno kažeš dobar dan. Ne znam koliko si si bitan ili nebitan, ali očito te muči da nisi dovoljno bitan da ti se kaže "dobar dan" kao da si govno i nisi čovjek pa ne zaslužuješ pozdrav. Ti si tako postavio stvari, nisam ja.
Meni takvi načini idu na živce i da mi se netko tako postavi jer ga nisam pozdravila (malo mi je teško zamisliti situaciju jer pozdravljam ali recimo da me nisu čuli), bome dalje ni ne bih jer si u tom trenu postao govno (preteška riječ ali neka bude sad). Da netko prigovori mojoj nepostojećoj djeci ili meni jer oni ne pozdravljaju, stala bih na dječju stranu.
U zgradi pozdravljam automatski, na ulici iste te ljude vjerojatno neću pozdraviti jer ih neću ni primijetiti ni prepoznati. Osim ako imaju pse, njih primijetim.
Aj, sjaši, brte.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:44   #142
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Aj, sjaši, brte.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:45   #143
Imaš tog "velikog" i u odrasloj dobi, samo kaj si ga internalizirao.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:47   #144
Samo što se taj klik u glavi ne dogodi sam od sebe, nego je rezultat kombinacije emocionalnog sazrijevanja i navika, iskustava, potreba, ne znam kako da to još nazovem, oblikovanih u djetinjstvu. Ako roditelj svom djetetu tepa "Ne moraš ti ništa što ne želiš" umjesto da ga uči, motivira, pa ponekad i kazni ako ne prijeđe svoju granicu udobnosti i napravi nešto što mu nije milo, onda to dijete ni kad dođe u kasnije godine ne smatra za potrebno da se potrudi u tom smjeru. Mislim da svatko od nas pozna poneku odraslu osobu kojoj te stvari nisu jasne
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:47   #145
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Imaš tog "velikog" i u odrasloj dobi, samo kaj si ga internalizirao.
Da. Može se i tako gledati.

Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:47   #146
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
Scarlet, lijeno mi je kvotati s tapatalka. Nisam bas skuzila post jer mislim da je moguce biti nekulturan i kad te nitko nije naucio da budes kulturan takoder, bozemioprosti, ne znam kakve socijalne issuese osoba mora imati da joj se netko obrati, a ona suti i gleda u tebe. Takvo glupo ponasanje ne opravdavam introvertiranoscu, pa ni djeci. Jer trogodisnjaci i 12-godisnjaci nisu na istoj razini i jer je poprilicno ocito kad se dijete samo srami.
Meni je to na toj razini, ne razini odraslih ljudi koji se znaju, ali se vise ne pozdravljaju iz nekog razloga.
Onda nije ni mutava ni nepristojna nego te ne želi pozdravljati jer joj se ne sviđaš.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 11:51   #147
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Samo što se taj klik u glavi ne dogodi sam od sebe, nego je rezultat kombinacije emocionalnog sazrijevanja i navika, iskustava, potreba, ne znam kako da to još nazovem, oblikovanih u djetinjstvu. Ako roditelj svom djetetu tepa "Ne moraš ti ništa što ne želiš" umjesto da ga uči, motivira, pa ponekad i kazni ako ne prijeđe svoju granicu udobnosti i napravi nešto što mu nije milo, onda to dijete ni kad dođe u kasnije godine ne smatra za potrebno da se potrudi u tom smjeru. Mislim da svatko od nas pozna poneku odraslu osobu kojoj te stvari nisu jasne
Apsolutno. Vrlo individualna stvar. Zato sam i napisao da neki odrastu s 12 godina, a neki nikad. Jebiga, život ovakav, onakav, roditelji, okolina, puno toga na što ne možeš utjecati i sl., pa onda osobni karakter djeteta i sve što ide s time...

Ponekad prekretnica može biti traumatični događaj - imaš hrpu primjera gdje klinci od deset ili petnaest godina, u nekim ratnim situacijama, jednostavno postanu "roditelji" mlađoj braći jer su roditelji nestali, poginuli, što li već. U drugim slučajevima je to postepeni proces koji traje godinama, od osnovne škole do završetka fakulteta.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:02   #148
Ova tema mi izvlači traume iz djetinjastva. Dobro da nisam totalni socijalni idiot, otišla sam u drugu krajnost i postala često preuviđavna prema ljudima na svoju štetu.
Pertunjela
Hilda, zagrli nas sve.

Ali ide mi na živce kad ljudi ulažu silnu energiju da objasne zašto ne pozdravljaju. Daj jebote, izusti taj dobar dan i odi u teretanu za ostalo. Uključuje molim, hvala, izvoli. Ne inzistiram na tome, ali ću misliti da si neodgojena stoka, što ću misliti i o sebi ako ikad ne smognem snage nešto toliko sitno prevalit preko usta.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:54   #149
Ajde pozdravi, moraš pozdraviti, ajde odgovori teti s trećeg kata dal ti je vruće, ajde reci imaš li bracu i seku taman kad se penješ na najveći tobogan u parku, a dolje te čeka blatna lokva, ajde pitaj maminu prijateljicu kako je, ajde skoči kroz plamteći kolut.

Gadljiva mi je slika gdje odrasla osoba intervenira u ponašanje tuđe djece što se tiče odgoja. Šta si ta osoba zamišlja koja je to njezina važnost da može prosipati pamet? Oni znaju koga se pozdravlja, oni znaju dijele li se igračke sa svima, oni znaju kako se treba obraćati starijima. Taj odrasli autoritet koji odgaja djecu u društveno prilagođene pojedince na temelju raznoraznih hijerarhija je samo nemoć da se odgoji istinski obazrivo dijete. Ne udaraj me balonom u glavu je normalan pristup, obraćaš se čovjeku koji te ometa. Ima da me zoveš teta usred pješčanika mi je ajojoj.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:00   #150
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ne udaraj me balonom u glavu je normalan pristup, obraćaš se čovjeku koji te ometa. Ima da me zoveš teta usred pješčanika mi je ajojoj.
A što ga znaš iskarikirati...

"Smart, daj mi vode." neprihvatljivo.
"Teta Smart, možete mi dodati vode?" prihvatljivo.

U tom kontekstu se misli na obraćanje, ne da dijete pada ničice pred odraslom osobom.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:09   #151
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
A što ga znaš iskarikirati...

"Smart, daj mi vode." neprihvatljivo.
"Teta Smart, možete mi dodati vode?" prihvatljivo.

U tom kontekstu se misli na obraćanje, ne da dijete pada ničice pred odraslom osobom.
Pa meni je i ovo smiješno. Tebi je stvarno bitno kako će te dijete tražiti vode?
Svom bih rekla da koristi molim te jer mislim da je to ljubaznost koja ima smisao.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:13   #152
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Pa meni je i ovo smiješno. Tebi je stvarno bitno kako će te dijete tražiti vode?
Svom bih rekla da koristi molim te jer mislim da je to ljubaznost koja ima smisao.
Je, bitno mi je kako će moje dijete tražiti drugu osobu vode.
Onda, radi toga, primjećujem kako druga djeca traže vodu (već kad karikiramo).
Primjećujem, zamjećujem, prokomentiram, mislim si svoje, štogod, ali da, zamijeti se kad je dijete zakinuto za lijepo ophođenje s drugima.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:16   #153
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
A što ga znaš iskarikirati...

"Smart, daj mi vode." neprihvatljivo.
"Teta Smart, možete mi dodati vode?" prihvatljivo.

U tom kontekstu se misli na obraćanje, ne da dijete pada ničice pred odraslom osobom.
Djeca već od malih nogu moraju naučiti "višima od sebe se uvlači, a niže od sebe gazi", ha?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:17   #154


Da, bravo, baš to pričam.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:25   #155
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Je, bitno mi je kako će moje dijete tražiti drugu osobu vode.
Onda, radi toga, primjećujem kako druga djeca traže vodu (već kad karikiramo).
Primjećujem, zamjećujem, prokomentiram, mislim si svoje, štogod, ali da, zamijeti se kad je dijete zakinuto za lijepo ophođenje s drugima.
Nisi li pisala da si znan strah i trepet?

U svakom slučaju ispraviti dijete da ti se obrati s teta i s persiranjem, a bez molim te pokazuje šta ti je stvarno bitno.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:31   #156
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Nisi li pisala da si znan strah i trepet?

U svakom slučaju ispraviti dijete da ti se obrati s teta i s persiranjem, a bez molim te pokazuje šta ti je stvarno bitno.
Jesam.
Tako me doživljavaju.
Kao što konjokradica doživljava ljubazno ophođenje (sa bilo kime) sa izjednačavanjem gaženja "nižih od sebe".

Gle, nije moj problem što netko ne zna prenijeti pravila ponašanja i onda se izvlači na mene.
"Ne maši štapom gdje ima male djece, ozlijedit ćeš nekog i prestani to raditi, već sam ti rekla" želi se postići sa "Ne maši štapom ovdje, vidi kako te gleda teta Smart".
I zato sam rekla da su luzeri.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:42   #157
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Jesam.
Tako me doživljavaju.
Kao što konjokradica doživljava ljubazno ophođenje (sa bilo kime) sa izjednačavanjem gaženja "nižih od sebe".

Gle, nije moj problem što netko ne zna prenijeti pravila ponašanja i onda se izvlači na mene.
"Ne maši štapom gdje ima male djece, ozlijedit ćeš nekog i prestani to raditi, već sam ti rekla" želi se postići sa "Ne maši štapom ovdje, vidi kako te gleda teta Smart".
I zato sam rekla da su luzeri.
Ono što sam primjetila na dječjim igralištima je da postoji puno previše nepotrebnih intervencija zbog straha odraslih. Neki roditelji su opušteniji i imaju pravo na to kao što ti imaš pravo na to da ne budeš tako opuštena. Zato pihvatljivo i neprihvatljivo mahanje štapom nisu svakome na istom mjestu, a ti misliš da znaš tu granicu bolje od drugih pa ih ideš poučavati.

Osim toga štap je i stvarna opasnost, a mi smo pričali o persiranju i oslovljavanju do malo prije. To je baš treniranje pokornosti. Nije li najvažnije molim te u toj priči?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:42   #158
Kod moje stare dolaze dva derišta ,razmažena za popizditi a kod moje matere je sve dozvoljeno a mali ima još neki blagi premećaj autizma pa ima agresivne ispade a mala je samo katastrofa razmažena.
I onda ja dođem kod moje mame na ručak ili šta već a oni trče,zavijaju ,tuku se ,prčkaju po mobitelu(mom ne ,kako je netko rekao ja sam baba roga) a ja takva sranja ne trpim .Moja mama im ne želi ništa reći jer joj je neugodno(alo, u njenoj kući) pa oni okrenu kuću na glavačke,a mali još i dovede svog zamišljenog prijatelja ,pa možete zamisliti koja dreka je.
Ja ne trebam ništa reći,jedan pogled je sasvim dovoljan da se smire i ako imam sreće pokupe se doma.
Ponosna sam na svoj pogled.
Druge ne korigiram jer negdje vani ,imaju svoju mater pa neka to radi.Ali u svojoj ili maminoj kući da,jer vidim da njoj smeta ali ne želi uvrijediti susjedu .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:02   #159
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
a mi smo pričali o persiranju i oslovljavanju do malo prije. To je baš treniranje pokornosti. Nije li najvažnije molim te u toj priči?
Mi pričamo o svačemu, ne samo o persiranju.
Možemo i o hračkanju. Možemo i o sjedenju u tramvaju i pravljenju se glupima dok pored nas stoji netko stariji/nemoćniji/bolesniji/.
Možemo o bacanju smeća na pod.
Znaš zašto sam ja "strah i trepet"? Jer reagiram. Jer je to drugima paše i komotnije im je. Jer bi svi rekli točno što i ja, ali im se ne da. Podilaze, povlađuju, traže isprike i opravdanja, ali im super dođem ja kao razlog.

Tebi je najvažnije "molim te", meni je bitno i drugo.
Neću u dućan ući i tražiti prodavačicu "daj mi spusti ovo s police, previsoko mi je, molim te" iako postoji "molim te" u rečenici.
Mislim da nećeš ni ti.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:27   #160
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Mi pričamo o svačemu, ne samo o persiranju.
Možemo i o hračkanju. Možemo i o sjedenju u tramvaju i pravljenju se glupima dok pored nas stoji netko stariji/nemoćniji/bolesniji/.
Možemo o bacanju smeća na pod.
Znaš zašto sam ja "strah i trepet"? Jer reagiram. Jer je to drugima paše i komotnije im je. Jer bi svi rekli točno što i ja, ali im se ne da. Podilaze, povlađuju, traže isprike i opravdanja, ali im super dođem ja kao razlog.

Tebi je najvažnije "molim te", meni je bitno i drugo.
Neću u dućan ući i tražiti prodavačicu "daj mi spusti ovo s police, previsoko mi je, molim te" iako postoji "molim te" u rečenici.
Mislim da nećeš ni ti.
Neću jer sam prihvatila društvenu konvenciju persiranja. To uopće nije velika lekcija ako nekoga prvo naučiš obazrivosti.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.