Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2018., 12:57   #321
Pa jel znaš u kakvom je stanju auto? A bar su Airbagovi dio gdje sustav konstantno prati stanje i javlja grešku za svaku pizdariju.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:22   #322
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja sam svojedobno imao povoljan polovni auto, koji se kvario svakih 120 milja kao svicarski sat. I uvijek je bilo malo po malo da se popravi i da ide dalje. Na kraju balade sam potrosio toliko love da sam u startu mogao kupiti auto koji se non-stop vozi a ne da je vise kod mehanicara nego sto ga ja vozim. Dobra skola!
to iskustvo s tim autom te očito zacementiralo u stavu da se uvijek obavezno novi auto treba kupiti (što se vidi iz tvojih upisa zadnjih godinu i više)

Baš me zanima koji je to model što ti je zadavao te glavobolje?

Kao što se x puta može vidjeti.. stari auti mogu itekako biti pouzdani

vidi npr. ovo:
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ajd ne lupetaj. Moj prvi auto je bio od staroga Renault 9 koji je imao 14 g kad sam ga ja dobio i upokojio ga sa nekih 18 g
...

Ja i danas žalim radi te nesreće jer mi je to bio najdraži i najpouzdaniji auto kojeg sam posjedovao, a promjenio ih poslje nekoliko.

A kao da se novi auti ne kvare? Samo što je popravak za nove puno skuplji..

E sad ćeš vjerojatno reći kako sigurnost (koju pruža novi auto) nema cijenu.

Sve se to svodi na matematiku, pa tako i ta cijena sigurnosti... ne znam kako to izraziti ali recimo da postoji neki sveznajući bog matematičar i on sad u kafiću pije pivo s Isusom i kaže: vidi Joze, dao je 50 000 kn više za noviji auto i kad se sve ostalo zbroji i oduzme ispada da je šansu za sigurnost (da izbjegne smrt u prometu) povećao za 0.000000002468
To je u njegovom konkretnom slučaju, s obzirom na njegove relacije, ukupnu godišnju kilometražu itd.. totalno neisplativo... bolje da je od tih 50 000 kn 20 000 uložio u kupnju zdravije hranu i time si smanjio rizik za smrtonosni rak za istih 0.000000002468 i još mu ostane 30 000 kn. A rizik za smrt je sine moj, kao što znaš, isto vrijedan smanjio se na jednom području ili drugom.

Hoću reći da se novac u svrhu sigurnosti i kvalitetnijeg i boljeg života može iskoristiti i na druge načine, od kupnje npr. kvalitetnih dječjih sjedalica, do plaćanja nekome da ti očisti žlijeb jer tako smanjiš rizik od toga da padneš ti i slomiš se..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:59   #323
Doživljavamo vlastitu djecu kao alternativu deponijama starih automobila i druge krame koja nam više ne treba i time nismo ništa bolji od odnosa države prema mladima, na koji odnos se stalno ljutimo. Damo im ono što nam više ne treba i onda oni moraju time biti prezadovoljni.

Da, ja sam isto dobio stari auto od roditelja, ali to je bilo prije skoro 40 godina, a auto je bio star 5 godina, a ne skoro 20 godina (spominjalo se 18+ u postu ranije). Životne okolnosti, očekivanja, navike, želje, uvjeti života, potrebe, standard a na kraju i razlike između novih i starih automobila su se od tada promijenili i ja ne mogu tadašnja shvaćanja primjenjivati danas. Netko može. Ja pišem iz svoje točke gledišta i uopće me ne zanima da li se tko s tim slaže. Moja djeca ostala su u HR.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:24   #324
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
to iskustvo s tim autom te očito zacementiralo u stavu da se uvijek obavezno novi auto treba kupiti (što se vidi iz tvojih upisa zadnjih godinu i više)

Baš me zanima koji je to model što ti je zadavao te glavobolje?
Audi 4000. No ne brini; kasnije sam imao Ford koji mi je sluzio i dobio sam ga kao poklon dok nije eksplodirao HD mjenjac - ali doslovce na autocesti.

A onda sam 5 godina vozio i Opel Corsa B 1.4 koja je kupljena kao 5 godina stara. I nije radila nikakve probleme - okreni kljuci i vozi. Vozio bi je i dulje ali nije imala klimu a dosle su one godine kada je po ljeti i +40 pa za*ebi ti to kume...Tako da ono - vozao sam ja polovnjake. No sada kada duze radim i bolje zaradjujem, odem i kupim radje novi.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:29   #325
Quote:
Brichi kaže: Pogledaj post
Doživljavamo vlastitu djecu kao alternativu deponijama starih automobila i druge krame koja nam više ne treba i time nismo ništa bolji od odnosa države prema mladima, na koji odnos se stalno ljutimo. Damo im ono što nam više ne treba i onda oni moraju time biti prezadovoljni.

Da, ja sam isto dobio stari auto od roditelja, ali to je bilo prije skoro 40 godina, a auto je bio star 5 godina, a ne skoro 20 godina (spominjalo se 18+ u postu ranije). Životne okolnosti, očekivanja, navike, želje, uvjeti života, potrebe, standard a na kraju i razlike između novih i starih automobila su se od tada promijenili i ja ne mogu tadašnja shvaćanja primjenjivati danas. Netko može. Ja pišem iz svoje točke gledišta i uopće me ne zanima da li se tko s tim slaže. Moja djeca ostala su u HR.
Da. Mislim ako roditelj ima neki auto kojem se vec blizi koja godina i steta ga je prodati u nista, pa da i djeca imaju auto na kojem se mogu praksati voziti ako su tek polozili pa ako ga i ogrebu ili nesto - nista strasno. A i ako crkne za 1-2 godine nikom nista isto tako. A i ne moraju te pitati za kljuceve tvog svako malo a u krajnoj liniji i ti si ga do jucer vozio sa svima njima na obiteljske funkcije. No, treba pogledati i stanje auta - trulez, pragovi, upravljacki sistem, ovjes, kocnice. Da ne bi fakat bila glava u torbi; a za benzin nek se snadju.

No realno, djeca ce uvijek najbolje cuvati auto za koji su sami zaradili pa makar starci dodali jos par soma EUR-a da ipak ne kupi neku staru krametinu. Jer zna da je cijelo ljeto radio ucenicke i studentske poslove dok se ekipa zajebavala po moru. I da ce onda paziti taj svoj auto jer se namucio da ga kupi i da ostvari slobodu kretanja. Pa i kada se ide van nece stiskat, nece pit i vozit jer zna ako ga skrsi nema drugog - opet cipelcug po zimi i kisi.
A ovo kad starci kupe sinu ili kcerci super auto cim polozi i ovi ga srkse sljedeci vikend pa starci kupe novi ili kupe grobno mjesto za svoj pomladak. Jbga.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:19   #326
Pa je li bolje da se dijete uči na Puntu starom 15 godina koji ima ABS, i sve điđe miđe šta si nabrojao ili na autu od 10 000 eura?

Ja sam više naučio na starim autima i više sam pazio na njima nego kad mi je otac dao novog BMW-a ili kad sam sjeo u 5 godina staru C klasu. To budala može vozit bez ikakvog znanja.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:53   #327
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Pa je li bolje da se dijete uči na Puntu starom 15 godina koji ima ABS, i sve điđe miđe šta si nabrojao ili na autu od 10 000 eura?

Ja sam više naučio na starim autima i više sam pazio na njima nego kad mi je otac dao novog BMW-a ili kad sam sjeo u 5 godina staru C klasu. To budala može vozit bez ikakvog znanja.
Pa cijela prica napredka drustva i tehnologije da nam sve vise olaksava zivot. Znaci to budala moze voziti bez ikakvog znanja i jesti cilj moderne i sigurne voznje. A ne da vozis kao prve aute. Uostalom kako drustvo ide naprijed tako su neke vjestine obsolete. Sto ce ti znanje kako se vozi neki prastari auto koji nema hrpu pomagala kada ga vise uopce nema nego je samo u tehnickom muzeju? Evo kao primjer - kretanje na uzbrdici? Danas pa unazad 4-5 godina skoro svaki auto ima hill start assist. Za 5-6 godina neces vise niti imati auto bez toga. Cemu da znas nesto sto ti vise nece trebati ako si mlad vozac koji se tek treba skolovati za voznju? Ili kada moja djeca budu za vozacku - kako stvari stoje biti ce samo hibridi i EV na cesti u Europi i to dugo a oni svi imaju CVT mjenjac. I vjerovatno nece znati voziti rucni mjenjac jer ga niti nece biti na cestama. Isto kao sto je neciji dedo ili pradedo znao potkivati konja a eto mi danas vise to ne znamo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:58   #328
Onda, šta veliš e2s, da ja svojim klincima nabavim kakvog automatika za početak. Ma šta će se mučiti s mjenjačem kad se stari zajebavao 25 godina...
Ukratko, nemamo isto mišljenje po ovom pitanju. Nekakav ispravan Clio, twingo, Punto sa zračnim jastucima i vozi...možda i jup!i
DrAqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:06   #329
Quote:
DrAqua kaže: Pogledaj post
Onda, šta veliš e2s, da ja svojim klincima nabavim kakvog automatika za početak. Ma šta će se mučiti s mjenjačem kad se stari zajebavao 25 godina...
Ukratko, nemamo isto mišljenje po ovom pitanju. Nekakav ispravan Clio, twingo, Punto sa zračnim jastucima i vozi...možda i jup!i
Pa ovisi koliko su ti sada stara djeca. Ako imaju 16-17 ili 18 - samo ti daj.

Moj ce poloziti vozacki ne ranije od 2034 godine. A posto ce od 2025 doci striktne norme u EU u vidu elektrifikacije, odumiranje ICE motora itd, 2034 ce biti tesko nac rucni mjenjac. I ako je sve oko tebe hybrid i e-CVT mjenjaci kome da ti rucno mjenjas brzine? Zasto da to naucis? Kome? Gdje? Na cemu? Iz kog razloga? Kada to vise ne postoji. Kao i kazetofoni, CRT ekrani i ostalo danas.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:26   #330
CRT ekran i dalje juriša u sobi do moje kao i kod moje bake. Samo zato što će doći do elektrifikacije 2025 godine ne znači da će svako kučanstvo do 2034 imati 'nove' aute kupljene i proizvedene nakon navedene 2025. Ja znam da ja neću imati. Zašto bih imao ako će me i dalje služiti xy auto sa ručnim mjenjačem? A kada si pod stare dane kad djeca odu na faks...zar bih ja trebao sa 55+ godina tada se mučiti sa starijim autom a djeci kupim novog golfa, npr, sa automatskim mjenjačem i da mi masira šupak dok vozim? Pa valjda ću njima dati auto koji sam do sada vozio a ja novi. Ili nek si kupe novo. Moš mislit kak će imat 5+ iljada eura za nov auto sa 18-19 godina. Mislim da će biti i više nego zadovoljni, kao što sam i ja bio, sa starim 'drlogom' kako se ovdje nazivaju takvi auti. Ako treba naučit će ih poznanik što vodi auto školu, lupit neki pečat i gonjaj i dalje stari drlog dok ne vidim da više nema smisla.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:43   #331
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Pa je li bolje da se dijete uči na Puntu starom 15 godina koji ima ABS, i sve điđe miđe šta si nabrojao ili na autu od 10 000 eura?

Ja sam više naučio na starim autima i više sam pazio na njima nego kad mi je otac dao novog BMW-a ili kad sam sjeo u 5 godina staru C klasu. To budala može vozit bez ikakvog znanja.
Tako sam i ja učio, i tako sam i ja mislio dok nisam bio otac - a sad kad vidiš da je prije par dana jadna cura poginula u Puntu, no kriva ni dužna, jer ju je sašio kamion, pitaš se jel bi rađe u 10000€ i kasku.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:51   #332
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
Tako sam i ja učio, i tako sam i ja mislio dok nisam bio otac - a sad kad vidiš da je prije par dana jadna cura poginula u Puntu, no kriva ni dužna, jer ju je sašio kamion, pitaš se jel bi rađe u 10000€ i kasku.
Šta će ti kasko kada se idiot u Transporteru, koji je 3x teži od Punta - bio on 2001 godine ili 2017 godine, zaleti sa 100-120. To je nemoguće preživjeti. Prolazio sam tamo, pored Peveca, nakon nesreće do punca. Strašan prizor. Vjeruj da nikakav nov auto tog segmenta ne bi puno pomogao oko toga, a pogotovo ne kasko. Djevojka bi možda preživjela da se vozila u novom Volvu XC90 ili tako nečem. Al to je svejedno bio udarac Transportera u vozačku stranu. Jebiga, žao mi djevojke i njenog muža i roditelja. Mladi život radi idiota se izgubi.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:53   #333
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
CRT ekran i dalje juriša u sobi do moje kao i kod moje bake. Samo zato što će doći do elektrifikacije 2025 godine ne znači da će svako kučanstvo do 2034 imati 'nove' aute kupljene i proizvedene nakon navedene 2025. Ja znam da ja neću imati. Zašto bih imao ako će me i dalje služiti xy auto sa ručnim mjenjačem? A kada si pod stare dane kad djeca odu na faks...zar bih ja trebao sa 55+ godina tada se mučiti sa starijim autom a djeci kupim novog golfa, npr, sa automatskim mjenjačem i da mi masira šupak dok vozim? Pa valjda ću njima dati auto koji sam do sada vozio a ja novi. Ili nek si kupe novo. Moš mislit kak će imat 5+ iljada eura za nov auto sa 18-19 godina. Mislim da će biti i više nego zadovoljni, kao što sam i ja bio, sa starim 'drlogom' kako se ovdje nazivaju takvi auti. Ako treba naučit će ih poznanik što vodi auto školu, lupit neki pečat i gonjaj i dalje stari drlog dok ne vidim da više nema smisla.
Ha cuj, 2034 auto proizveden 2025 ce imat tada 9 godina starosti. Nije da ce to bit neki mladac godisnjak. Auto proizveden 2020 ce imat 14 godina. Tak da kaj ce moja djeca voziti od mog tada starog auta tko zna. Vjerovatno onog nakon 2025te godine. . A ti si kupi sebi svoj auto.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:59   #334
Ja sam spominjao 18. Ali moj pdvi je imao 14 i bio skroz uređen. To što sam ga ja razbio kad je imao 18 (totalka u grabi na krovu) je moja krivnja. Dapaće to što sam prošao samo s istegnutom rukom i vratom dokazuje da nije sve u Airbagu
Kao bilo bi bolje da sam vozio od starog novu Lagunu karavan i nju složio na krov. Bar bi imao airbag za ležati na njemu dok nisu izvukli auto da mogu van iz njega
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:22   #335
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Vjeruj da nikakav nov auto tog segmenta ne bi puno pomogao oko toga, a pogotovo ne kasko. Djevojka bi možda preživjela da se vozila u novom Volvu XC90 ili tako nečem. Al to je svejedno bio udarac Transportera u vozačku stranu. Jebiga, žao mi djevojke i njenog muža i roditelja. Mladi život radi idiota se izgubi.
https://www.youtube.com/watch?v=nG8R4Guin80

Limenka. Neusporedivo sa današnjim autima.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:57   #336
100+ km/h tri puta tezi auto. Mislis da bi novi auto od 900kg izdrzao takav nalet da se ne slomi lim i bude sranje slicno kao i sada? Prolazio sam pored nesrece, Punto je na trecinu sabijen. Kao da se vozacka VRATA ne bi sabila u vozacicu da ima Punto iz ove godine. U to me ne moze ubjedit nikako

edit - da se razumijem - ne poricem da su danasnji auti bolji sta se tice sigurnosti ali udarac u vrata sa transporterom sa 100 na sat?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:06   #337
I pazimo ovo - recimo da bude lakse auto od 100 tisuca kuna;
Kupis ga prvi puta novog; otplatis kredu i on vrijedi 60 tisuca. Vozis ga dok ne vrijedi jos 45 soma i kupis novi za 100 dakle kreditiras 65 soma.
Iliga vozis dok nije za CIOS pa ga nekom uvalis za 5 soma i onda kreditiras 95 za novog.
Iz tog razloga na zapadu po isteku kredita ili garancije brze prodaju auto jer dobe za njega vise pa treba manje dat za novi. I onda stalno vrtis.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:09   #338
Quote:
Nick Fallin kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=nG8R4Guin80

Limenka. Neusporedivo sa današnjim autima.
Tvoj link je za punto 1.

Punto iz slučaja je ovakav: https://www.youtube.com/watch?v=SgMCl-xwFKo Nebo i zemlja razlika.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:18   #339
I eksperti na polju bi teško mogli procijeniti, uz puni očevid, da li bi mogla preživjeti u autu današnjeg sigurnosnog standarda.

Svom klincu ne bih dao Punto sa smješkom na licu, rađe bi mu nadoplatio na ciljanu svotu - "zaradi 20k, stari podupla"
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:48   #340
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
I pazimo ovo - recimo da bude lakse auto od 100 tisuca kuna;
Kupis ga prvi puta novog; otplatis kredu i on vrijedi 60 tisuca. Vozis ga dok ne vrijedi jos 45 soma i kupis novi za 100 dakle kreditiras 65 soma.
Iliga vozis dok nije za CIOS pa ga nekom uvalis za 5 soma i onda kreditiras 95 za novog.
Iz tog razloga na zapadu po isteku kredita ili garancije brze prodaju auto jer dobe za njega vise pa treba manje dat za novi. I onda stalno vrtis.
I onda sam stalno pod kreditom. A zašto? Ako mi to nije potrebno te postojeći dobar. Punac vozi Golf 2 već deset godina i to kao radno vozilo - auto nit klizi na cesti, niti išta slično. Uostalom, ne radi se mojoj cifri od 100 iljada već o kojih 45. I zašto bi morao ići bankovni kredit? Pa nisam idiot da sam stalno pod kreditima. Moj otac je imao dva kredita. Jedan prije 30 godina kada je gradio trenutnu kući i drugi od 2 tisuće eura kada je nadograđivao kat na kući. Nikada nijedan drugi kredit. Kupuje se na rate , do 3-6 rata max, sve skuplje od 1000kn. I živi se lagodno. Noviji auti, 1-2x godišnje na ljetovanje. Stavljaš sastrane kolko možeš i živiš normalno. Zašto kreditirati za nov auto od 15k € kada je onaj 'drlog' kao što sam ja vozio do sada Focus bio i više nego dobar. Stariji auto, nema baš puno km (180k km), benzinac, mehanički sve u redu (osim spomenute lamele i par sitnica od par-sto kuna). Da ljepše izgleda kada izlazim na glavnom kolodvoru u zg iz auta kada ga parkiram?

Nije mi potrebno. Naravno da mi je ljepše ući u BMW od brata koji je star samo 5-6 godina, ali nemam mogućnosti si priuštiti BMW tog godišta a da nastavim živjeti kako živim. Ne patim na to. Neki pate. Ja kupujem auto da ga vozim, ne da ga preprodam kroz par godina. Isti razlog zašto kupujem Huawei uređaje, a ne iPhone. Jer ću svoj Huawei dati mami (isto drlog? jer je to već 2 godine star mob), a sebi ću uzeti novi. Bez kreditiranja od strane Vipa, TComa ili Teleta2. Isključivo od toga što sam stavljao novce sastrane kada sam mogao. Da sam htio preprodati auto za par godina iskoristio bih ekstenzivna poznanstva i uvezo Golf 7 sa 40k km za 10k € i prodao ga za 5 godina za 7-8-9k €. Ali neću. Jer mi ne treba. I jer mi nije isplativo. Jer kad dignem kredit 100 000kn ja platim 120k i to mi je 1666kn mjesečno kroz 6 godina.Nakon 6 godina prodam isti Golf za cca 9k € nekom jelenu. To je 67 500kn. Ja sam u minusu cca 60 000kn ako kupim Golf 7 bez poznanstava za navedenih '100 000' kn.I opet mi treba 8k € kredit da kupim novog Golfa - ali opet rabljeni auto. A zašto ne bih vozio i dalje tog Golfa, kod mene Punto isto rabljeni, ako on i dalje ispravan jer ga održavam i dalje malo troši i dalje me služi sasvim dovoljno dobro za moje potrebe.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.