Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 20:02   #201
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Mene fasciniraju ovakvi glasači.
Ono imaš dojam da stranka Glas nalazi u nekoj drugoj državi.

Ali nije tako, promilna stranka i njeni promilni glasači kojima isključivo politički priglupi SDP godinama, i to na svoju štetu, daje legitimitet djeluju u Hrvatskoj a njihovo djelovanje ima neku drugačiju dimenziju.
To se najbolje ogleda kroz Mesića i Pusičku.

Evo što je o Pusički i njenom djelovanju jučer rečeno na HTV-u:

Vesna Pusić je jedna od onih koji su aktivno pridonijeli ovakvoj presudi, ne samo svojim tvrdnjama već i u svojoj knjizi koju je priložila svojoj neuspješnoj kadidaturi za glavnu tajnicu Ujedinjenih naroda. Ondje se nalaze izravne optužbe Hrvatske za agresiju na Bosnu i Hercegovinu što potpuno korespondira s ovom presudom. To je bila ta teza koju zagovara vodstvo SDA i koju je guralo vodstvo KOS-a iz Beograda. Hrvatska država godinama nije činila ništa. To su citati njezine knjige koju je predložila kao službeni dokument, ona je ostala konzistentna do kraja i ne skriva svoje mišljenje. Hrvatska politika nije unisona po ovom pitanju, istaknula je Starešina.

http://vijesti.hrt.hr/417817/pusic-o...u-ovoj-presudi


I bivši predsjednik Mesić je na Pusičkinoj liniji.
Ne zanima me sto Staresina i njoj slicni misle o Pusicki ili o Mesicu kojeg je hrvatski narod dva puta izabrao za predsjednika RH.
tibokca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:09   #202
Naravno da te zanima.
Možda ćete zanimati koliko ćete promilna stranka glasova dobiti na izborima.
Samo okorjeli ljubitelji lika i djela Vesne Pusić će dati stranci glas a takvih je iz dana u dan sve manje.

A što se Mesića tiče ovako stoje stvari:
- Za 50-tak godina njega se nitko neće sjećati a doktor Franjo Tuđman će zauvijek ostati prvi i najbolji hrvatski predsjednik.

I nije to sve.
Na spomen Vesne Pusić ljudi neće imati pojma tko je to a general Praljak će biti opće prihvaćen hrvatski heroj.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:17   #203
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Naravno da te zanima.
Možda ćete zanimati koliko ćete promilna stranka glasova dobiti na izborima.
Samo okorjeli ljubitelji lika i djela Vesne Pusić će dati stranci glas a takvih je iz dana u dan sve manje.

A što se Mesića tiče ovako stoje stvari:
- Za 50-tak godina njega se nitko neće sjećati a doktor Franjo Tuđman će zauvijek ostati prvi i najbolji hrvatski predsjednik.

I nije to sve.
Na spomen Vesne Pusić ljudi neće imati pojma tko je to a general Praljak će biti opće prihvaćen hrvatski heroj.
I za 50 godina ce se ljudi sjetiti da je Mesic bio taj koji je porazio Tudmana u Haagu.
tibokca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:20   #204
Quote:
tibokca kaže: Pogledaj post
I za 50 godina ce se ljudi sjetiti da je Mesic bio taj koji je porazio Tudmana u Haagu.
Porazio? Gotovina je oslobođen, a Oluja čista. Mesić će ostati upamćen kao veleizdajnik, a Tuđman kao otac domovine.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:25   #205
Quote:
tibokca kaže: Pogledaj post
I za 50 godina ce se ljudi sjetiti da je Mesic bio taj koji je porazio Tudmana u Haagu.
Već danas malo tko priznaje da je glasao za Mesića.
Ljudi su shvatili tko je on zapravo, srame se....

Al ti uživaj u svojim zabludama, nismo svi isti...

Mesić će se pamtiti ili kao izdajnik ili se uopće neće pamtiti.
To mu je vječna kazna, to je zaslužio.

To je njjegova sudbina, to je sudbina i Vesne Pusić, njene stranke, to je sudbina svega što su u životu napravili.
Zaborav ili prijezir.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:25   #206
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
a Tuđman kao otac domovine
Otac domovine koji se protivio demokratskoj volji vlastitih građana i tokom kojeg smo izgubili pola cijelokupne industrije.

Ali ajde, tuđman je volio tita i NOB, to mu priznajem kao plus
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:26   #207
Quote:
tibokca kaže: Pogledaj post
I za 50 godina ce se ljudi sjetiti da je Mesic bio taj koji je porazio Tudmana u Haagu.
ton logikon ce se i za 500 godina ljudi sjetiti kako je mrtvi tudjman porazio mesica u haagu nakon oslobadjanja generala gotovine.
vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:27   #208
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Porazio? Gotovina je oslobođen, a Oluja čista. Mesić će ostati upamćen kao veleizdajnik, a Tuđman kao otac domovine.
Oluje nije ni bilo kad je Stipe Franji rekao zbogom.

Porazio ga je u pogledu BiH i to na sudu kojemu je Tudman suosnivac. Koja slatka pobjeda!
tibokca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:27   #209
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Naravno da te zanima.
Možda ćete zanimati koliko ćete promilna stranka glasova dobiti na izborima.
Samo okorjeli ljubitelji lika i djela Vesne Pusić će dati stranci glas a takvih je iz dana u dan sve manje.
Ja nisam okorjeli ljubitelj Vesne Pusić. Ni blizu.
Mislio sam glasovati za HNS na budućim izborima, nakon ovoga je GLAS vjerojatno zacementirao moju podršku jer je davanje počasti ratnom zločincu nešto na što imam nultu točku tolerancije.

A taj tvoj najbolji predsjednik je prvi dao legitimitet Haškom tribunalu.
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:30   #210
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Otac domovine koji se protivio demokratskoj volji vlastitih građana i tokom kojeg smo izgubili pola cijelokupne industrije.

Ali ajde, tuđman je volio tita i NOB, to mu priznajem kao plus
da, otac domovine po kojem i jedan sdp naziva zracne luke.

koji ima vise ulica, trgova, kipova nego sto mesic danas ima prijatelja koji su mu spremni posuditi ne milju-dvi kuna, nego niti jednu lipu.

otac domovine kojem za razliku od mesica slika sa vrimenon ne blidi.
vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:33   #211
Quote:
vlaški kaže: Pogledaj post
da, otac domovine po kojem i jedan sdp naziva zracne luke.

koji ima vise ulica, trgova, kipova nego sto mesic danas ima prijatelja koji su mu spremni posuditi ne milju-dvi kuna, nego niti jednu lipu.

otac domovine kojem za razliku od mesica slika sa vrimenon ne blidi.
Ne znam zašto si sad prešao na mesića, ali ajde.

Neću te sad pritiskat jer vidim da ti nije lako
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 20:41   #212
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto si sad prešao na mesića, ali ajde.

Neću te sad pritiskat jer vidim da ti nije lako
pa i ti se referirao na post di se usporedjuju mesic i tudjman.
vlaški is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 21:30   #213
Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Ja nisam okorjeli ljubitelj Vesne Pusić. Ni blizu.
Mislio sam glasovati za HNS na budućim izborima, nakon ovoga je GLAS vjerojatno zacementirao moju podršku jer je davanje počasti ratnom zločincu nešto na što imam nultu točku tolerancije.

A taj tvoj najbolji predsjednik je prvi dao legitimitet Haškom tribunalu.
Glas je pase stranka jer se nisu u stanju odmaknuti od Vesne Pusić.
Vesna Pusić je ili glupava ili maliciozna.
Kladim se na ovo drugo.

Da se ravnalo po njoj, Dalmacija, Karlovac, Slavonija itd postali bi srpski teritorij a možda bi dio Dalmacije postao dio Bošnjačke države.

Naime, Hrvatska se ne bi mogla odbraniti od agresora koji je nadirao iz Bosne bez odlaska naše vojske preko granice.
To bi učinila bilo koja vojska na svijetu.
Nepovlačanje takvog poteza bila bi veleizdaja i pristajanje na kapitulaciju.

U takvoj situaciji samo politička gnjida može optužiiti vodstvo svoje države za agresiju.

U tom smislu se postavlja pitanje da li visoko pozicionirani članovi Glasa, pa i članovi, prihvaćaju Pusičkine fiksacije zdravo za gotovo jer su politički glupi ili zato jer su maliciozni kao i ona.
Mislim da je odnos pola -pola.

Ma glasaj ti za koga hoćeš.
Prihvaćaj ti sve izrečene presude na kugli zemaljskoj, prihvaćaj političke presude kojima su kumovali Pusička i Mesić ali to ne mjenja na stvari da će Praljak biti zapamćen kao heroj a Pusička kao politička gnjida ili je se nitko neće ni sjećati.

p.s. Glas bi trebao staviti na stranačke izborne liste npr. Teršeličku i članove Documente jer to je sve skupa full kompaktibilno.
__________________
Danas je jučer...
ZorroD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:10   #214
Quote:
ZorroD kaže: Pogledaj post
Glas je pase stranka jer se nisu u stanju odmaknuti od Vesne Pusić.
Vesna Pusić je ili glupava ili maliciozna.
Kladim se na ovo drugo.

Da se ravnalo po njoj, Dalmacija, Karlovac, Slavonija itd postali bi srpski teritorij a možda bi dio Dalmacije postao dio Bošnjačke države.
O Vesni sve najgore ali...spriječila je HDZ-ovo ZVO u istočnoj Hrvatskoj koji bi Srbima, na mala vrata donio autonomiju.
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:03   #215
krvoločna, hercegovačka ustašija, reži i prijeti,


http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...e/1010859.aspx

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...u/1010830.aspx
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:34   #216
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Odvratno.

Novčane kazne i koji dan hlađenja. Redom, temeljito.
Dok se ekipa ne nauči da se tako ne može ponašati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:09   #217
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Tipično za beskičmenjake kao što je Pusićka i taj Richembergh. Prvo namjerno isprovociraju i onda kmeče kad druga strana odgovori. I od toga rade teatar i scene da su Hrvati primitivci. Baš tipično smećarsko ponašanje, kao forumski trolovi. Žao mi je jedino ovih ljudi što su izgubili živce i uvijek se uhvate na istu provokaciju.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:36   #218
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Tipično za beskičmenjake kao što je Pusićka i taj Richembergh. Prvo namjerno isprovociraju i onda kmeče kad druga strana odgovori. I od toga rade teatar i scene da su Hrvati primitivci. Baš tipično smećarsko ponašanje, kao forumski trolovi. Žao mi je jedino ovih ljudi što su izgubili živce i uvijek se uhvate na istu provokaciju.
koji ste vi desničari licemjeri. kad se plenkiju prijeti onda policija hapsi i sve po p.s.-u. kad su politički protivnici u pitanju - sami su krivi što im prijete smrću

ista je stvar i sa zločincima. ako je naš - heroj je , ma šta god napravio. ako je tuđi onda je monstrum.

kako je živjeti zadojen mržnjom? živo me zanima...
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:41   #219
Quote:
Billy Piton kaže: Pogledaj post
koji ste vi desničari licemjeri. kad se plenkiju prijeti onda policija hapsi i sve po p.s.-u. kad su politički protivnici u pitanju - sami su krivi što im prijete smrću

ista je stvar i sa zločincima. ako je naš - heroj je , ma šta god napravio. ako je tuđi onda je monstrum.

kako je živjeti zadojen mržnjom? živo me zanima...
Prva stvar, briselski ćato nije desničar...druga stvari zaboli me za briselskog ćatu. Treće....bolje se sam zapitaj kako je živjeti zadojen mržnjom....što stranka koju favoriziraš pokazuje svakodnevno prema biračima suprotnog svjetonazora i sad je pokazala prema Praljku. Sjećam se ja tebe, isčuđavao si se kad sam govorio da će HNS koalirati s HDZ-om...eto dogodilo se. Jesi li i ti sad desničar budući su tvoji u koaliciji s ćatom?

Četvrto...radite jedno te isto već godinama, lovite ljude na istu foru pa se onda zgražate kad dobijete prijetnje i prijavljujete policiji. A daj mi reci što da sam ja prijavio prijetnju Pusićke da neće biti mirovina ako ne glasam za EU? To nije prijetnja, narušavanje mog biračkog prava?
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:55   #220
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Prva stvar, briselski ćato nije desničar...druga stvari zaboli me za briselskog ćatu. Treće....bolje se sam zapitaj kako je živjeti zadojen mržnjom....što stranka koju favoriziraš pokazuje svakodnevno prema biračima suprotnog svjetonazora i sad je pokazala prema Praljku. Sjećam se ja tebe, isčuđavao si se kad sam govorio da će HNS koalirati s HDZ-om...eto dogodilo se. Jesi li i ti sad desničar budući su tvoji u koaliciji s ćatom?

Četvrto...radite jedno te isto već godinama, lovite ljude na istu foru pa se onda zgražate kad dobijete prijetnje i prijavljujete policiji. A daj mi reci što da sam ja prijavio prijetnju Pusićke da neće biti mirovina ako ne glasam za EU? To nije prijetnja, narušavanje mog biračkog prava?
naravno, nitko ne voli "brisrlskog ćatu", osim kad treba glasati za njega.

kunete se svi u brunu i hasu, a po anketama hdz na 35, a nezavisni na 1.5 posto.

zašto je nazivanje praljka ratnim zločincem neki krimen protiv birača desnog spektra? osuđen je pred sudom čije je osnivanje inicirala hrvatska i koja se ustavnim zakonom obvezala surađivati s njim. pretpostavljam da ni norac za tebe nije zločinac, iako ga je osudio hrvatski sud. znači šta, priznaje se sud samo svoje partije.

što se pak hnsa tiče, evo i dan danas se još čudim.
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.