Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 09:00   #41
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Nisam u toku, makar svejedno. Ne znam šta bi trebala uradit moja sestra da je odlučim prijavit. Možda da pobije pola obitelji
da, ljudi vrlo često reagiraju prekasno.
poziv hitnoj i policiji, eventualno upućivanje osobe na kakvo liječenje/savjetovanje, možda može spriječiti veću tragediju.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:05   #42
Ma naravno da treba prijaviti, pobogu, pa to je nasilje. Takve stvari se ne smiju dozvoliti da odu predaleko, a vec jesu. U toj kuci je dijete, zaboga.

Cijelu noc nisam spavala, glava mi je k'o bundeva.
A sad da se vratimo malo u proslost jer mislim da daje dosta bolju sliku. Ja zivim vani, dosla sam ovdje kao live-in dadilja. Odnosi u toj kuci su bili takvi da sam radila 24 sata dnevno 5-7 dana za mizernu placu, nisam mogla nikoga dovesti tamo (sto razumijem), tako da kad smo se upoznali jedino bih ja mogla doci k njemu i to petak kasno navecer-nedjelja popodne. Ako je to "oduzimanje" brata obitelji, ne znam sto bih rekla na to onda.

Vrlo brzo u nasoj vezi, i to dok sam jos radila kao dadilja, ostala sam trudna. Obzirom na okolnosti nije dolazilo u obzir i odlucili smo se na prekid trudnoce. Kod lijecnika se ispostavilo da imam urinarnu infekciju, a kako se prekid ne moze raditi dok postoji ikakva upala, morala sam uzimati antibiotike par tjedana. Za to vrijeme smo se ipak predomislili i odlucili zadrzati, pa sto bude. Nazalost, trudnocu sam spontano izgubila i to me ubilo i slomilo mi srce, ali i na neki nacin ojacalo da poduzmem sve moguce da se izvucem s tog posla.

Stednjom sam platila tecaj i licencu u opcini i uspjela otici otamo. Njegovi su znali za sve i jos me dok sam radila u obitelji zvali da se preselim k njima jer su uvjeti zaista bili losi, ja sam bila lose, ali intuicija mi je govorila da to nije dobra ideja i nikad nisam. Za to vrijeme se on rjesavao zaostalih repova i dugova, rijesio i uselili smo zajednickim snagama, bez icije pomoci.

Svasta nam se tesko izdogadjalo, bili smo na guzici oboje, sto financijski, sto na sto drugih nacina, ali izvukli se. I sad usred toga uletava njegova sestra za koju se ispostavlja da postoji velika mogucnost da nije rijec samo o nekom rivalstvu na liniji brat-sestra, nego da je ljubomorna na njega kao na muskarca

Meni je to toliko gadljivo da uopce ne znam postoje li u konacnici ikakve druge opcije osim totalnog prekida kontakta. Za najrecentnije napade ne postoji nikakav drugi razlog doli toga sto nas je zatekla, a to je i sama potvrdila. Prvo su se sljedece jutro cak i zezali i smijali oko toga, da bi ga popodne napala vristeci "I onda vas zateknem gdje se jebete!".
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:07   #43
Njegova sestra nije samo ljubomorna već je psihički nestabilna, zbog svega napisanog o njoj i njenom ponašanju. Ona treba pomoć psihijatara i promatranje u npr. Vrapču ili nekoj drugoj psihijatrijskoj ustanovi.

Tu se racionalnim odnosom ništa neće popraviti a ona će imati samo sve više napada. Ona nije u trenutnom stresu i šproblemima pa puca, već je očigledno oduvijek psihički bolesna. Žena se treba liječiti. Trebate joj pozvati hitnu psihijatrijsku i smjestiti je na liječenje.
Razgovaraj sa tim svojim mulcem i njegovom mamom.
Šteti sebi, tebi, šteti njima i šteti svome djetetu. Objasni to tom mulcu.
Često sam vidjela da u obiteljima koji imaju takvoga psihički bolesnu osobu svi ostali igraju igru ignorancije i guranja problema pod tepih.
Sve nenormalno njima postane normalno. Onda od osobe sa strane očekuju da i ona prihvati nenormalno normalnim i trpi.
Oni zatvaraju oči godinama ali ti nemoj.
U krajnjem slučaju drugi puta pozovi murju i psihijatriju.

Žena treba psihijatra a ne beskorisne razgovore, analize itd. koji neće pomoći ničemu. Ona mora da je oduvijek bolesna samo kaj su to njeni ignorirali jer kao sramota je imati psiho bolesnika itd. Sve te predrasude i gluposti.
Razgovaraj sa njima, dečkovom mamom i dečkom, smireno i iskreno.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:18   #44
Ne znam što bi se moralo dogoditi da svojevoljno idem živjeti s dečkom u takvu obitelj, općenito zajednički suživot mi se ne sviđa, ali dolaziti u takvu situaciju mi je nepojmljivo. Ali danas će ljudi svašta trpjeti samo da ne bi morali plaćati. Iselite se i počnite sami život...
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:00   #45
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ne znam što bi se moralo dogoditi da svojevoljno idem živjeti s dečkom u takvu obitelj, općenito zajednički suživot mi se ne sviđa, ali dolaziti u takvu situaciju mi je nepojmljivo. Ali danas će ljudi svašta trpjeti samo da ne bi morali plaćati. Iselite se i počnite sami život...
A da procitas temu prije komenitranja?

Autorica i decko zive solo u stanu na drugom kraju grada od majke i sestre.
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:10   #46
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ne znam što bi se moralo dogoditi da svojevoljno idem živjeti s dečkom u takvu obitelj, općenito zajednički suživot mi se ne sviđa, ali dolaziti u takvu situaciju mi je nepojmljivo. Ali danas će ljudi svašta trpjeti samo da ne bi morali plaćati. Iselite se i počnite sami život...
Gdje si ti pročitala da oni žive u istoj kući?
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:03   #47
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Prvo su se sljedece jutro cak i zezali i smijali oko toga, da bi ga popodne napala vristeci "I onda vas zateknem gdje se jebete!".
Žena najvjerojatnije ima neku dijagnozu i razlog zašto se ponaša kako se ponaša.
A iskustvo mi govori da kad je u obitelji netko “lud” onda često postoji nešto što općenito ne štima u obiteljskim odnosima.

Ovo vrištanje i eskalacija nakon što vas je vidjela da se seksate je meni alarmantno.
Naknadno njeno fizičko nasilje, lažna prijava policiji, pretjerana apatičnost partnera na to sve, njegova izjava da mu je palo na pamet da sestra ima i nesestrinske osjećaje prema njemu...meni osim scenarija da je isključivo ona poremećena iz nekih čisto genetskih razloga pada na pamet i to da je možda u jednom životnom periodu nečeg neprimjerenog bilo između tvog dečka i njegove sestre. Ili između nje i nekog drugog člana obitelji. Jer koliko god genetika udarala temelje za razne poremećaje i dijagnoze, obično ona sama nije dovoljna, nego je potreban neki trigger iz okoline da pokrene stvar.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:08   #48
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
meni osim scenarija da je isključivo ona poremećena iz nekih čisto genetskih razloga pada na pamet i to da je možda u jednom životnom periodu nečeg neprimjerenog bilo između tvog dečka i njegove sestre. Ili između nje i nekog drugog člana obitelji. Jer koliko god genetika udarala temelje za razne poremećaje i dijagnoze, obično ona sama nije dovoljna, nego je potreban neki trigger iz okoline da pokrene stvar.
Baš tako.
Najlakše uvijek žene proglasiti ludima i nestabilnima, ali zašto ne ludi i šizi na nešto dr., nego baš na njega/vas ?
A i ta njegova izjava, nimalo bezopasna, tu očito nešto smrdi.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 16:32   #49
OK, ali nisam ja nju proglasila ludom, samo kao laik komentiram da mi se cini da tu necega ima, a sad cega... nisam kompetentna za te zakljucke. Zaista ne mislim da tu ima necega neprilicnog s njegove strane, on je negdje sa 20 odselio i zivio ili solo ili s curama do 30e kad je umro tata. A je li tu bilo kakvog "istrazivackog" pipkarenja u predpubertetu ili koga vec vraga, ja to zaista ne znam. U svakom slucaju on je imao cura prije mene koje je sestra poznavala, ali nije nikad ovak pizdila. Mozda joj je naprosto los period u zivotu, ne znam

Ona svakako ima povijest nasilnog ponasanja. Kad je prekinula s ocem male, slijedila ga je autom po naselju, stisnula gas i krenula na njega, covjek zavrsio na sajbi sa slomljena oba palca

Nije smijesno, naravno, al od muke
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 18:37   #50
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
OK, ali nisam ja nju proglasila ludom, samo kao laik komentiram da mi se cini da tu necega ima, a sad cega... nisam kompetentna za te zakljucke.
Ja bih na tvom mestu insistirala na tome da se vidi sta je to sa njom psihickui i da li to njeno ludovanje mozda ima telesni uzrok. Pre svega, bih se interesovala, da li je to, sto ona ima, nasledno. Ako zelis da imas dete sa njim, imas odgovornost za njegovo zdravlje. Ja ne bih mogla mirno da spavam na tvom mestu, dok se to ne resi, a ni ti ne bi trebala da to sve cistis pod tepih, pre nego sto saznas istinu.
__________________
*Per aspera ad astra.*

Zadnje uređivanje AlessandraB : 05.01.2018. at 19:20.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 19:00   #51
Autorica nema dijete.

Moram primjetiti da u njenih 30 godina, nitko se nije pobrinuo odvesti je docu, zar ni roditelji, pa i taj isti brat, nisu pokušali nju liječiti?
Mislim, ako su takvi ispadi njima uobičajeni, znači da su ih se bome nagledali kod nje...
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 21:04   #52
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Autorica nema dijete.

Moram primjetiti da u njenih 30 godina, nitko se nije pobrinuo odvesti je docu, zar ni roditelji, pa i taj isti brat, nisu pokušali nju liječiti?
Mislim, ako su takvi ispadi njima uobičajeni, znači da su ih se bome nagledali kod nje...
On nije zivio s njima deset godina, a i ona je zivjela dijelom s ocem male, a dijelom solo s djetetom. Kad su se ponovno "nasli" u istoj kuci, proslo je deset godina otkad su zivjeli skupa. Ne kuzim kako zamisljate da se nju nasilu lijeci, to je vani jos i stroze regulirano, jos mozete vi kao pozivatelj zavrsiti u govnima. Ona nece, ne priznaje problem, tugu lijeci drogom i alkoholom, sjedne u auto koji nije osiguran, ima poluizdusene gume i vozi tako dijete naokolo. Skola je reagirala, svi kuze, ali bez njene suradnje nista.

Raspitivali smo se oko toga da mozda nazovemo socijalnu sluzbu i krenemo od toga jer bi se oni najvise fokusirali na to da je psihicki osposobe, ali nazad smo dobili informaciju da oni uzmu dijete roditelju, posebno majci kao zadnje rjesenje i da se bez cvrstih dokaza o zlostavljanju i zanemarivanju bolje ne petljati u to jer bi mogli jos mi najebati. Ja sam tu strankinja i fakat mi se ne zajebava s organima reda i mira na taj nacin

Cinjenica je da ona nema svojih sadrzaja, svoj zivot, partnera, sta god, i da je rijec o nasilnoj osobi s itekakvom reputacijom koju ljudi izbjegavaju, koja se tesko zaposljava i tome slicno. Moja jedina "krivnja" je sto sam s njenim bratom na kojeg je posesivna do granica o kojima nitko nije mogao ni sanjati, s bogzna kakvim patologijama i motivima u pozadini.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 21:19   #53
Ne želim tjerati strah u kosti, ali što da jednog dana ta luda žena nekoga nasmrt izbode? Nemoj ići tamo više.
Prajapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 21:54   #54
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
On nije zivio s njima deset godina, a i ona je zivjela dijelom s ocem male, a dijelom solo s djetetom. Kad su se ponovno "nasli" u istoj kuci, proslo je deset godina otkad su zivjeli skupa. Ne kuzim kako zamisljate da se nju nasilu lijeci, to je vani jos i stroze regulirano, jos mozete vi kao pozivatelj zavrsiti u govnima. Ona nece, ne priznaje problem, tugu lijeci drogom i alkoholom, sjedne u auto koji nije osiguran, ima poluizdusene gume i vozi tako dijete naokolo. Skola je reagirala, svi kuze, ali bez njene suradnje nista.

Raspitivali smo se oko toga da mozda nazovemo socijalnu sluzbu i krenemo od toga jer bi se oni najvise fokusirali na to da je psihicki osposobe, ali nazad smo dobili informaciju da oni uzmu dijete roditelju, posebno majci kao zadnje rjesenje i da se bez cvrstih dokaza o zlostavljanju i zanemarivanju bolje ne petljati u to jer bi mogli jos mi najebati. Ja sam tu strankinja i fakat mi se ne zajebava s organima reda i mira na taj nacin

Cinjenica je da ona nema svojih sadrzaja, svoj zivot, partnera, sta god, i da je rijec o nasilnoj osobi s itekakvom reputacijom koju ljudi izbjegavaju, koja se tesko zaposljava i tome slicno. Moja jedina "krivnja" je sto sam s njenim bratom na kojeg je posesivna do granica o kojima nitko nije mogao ni sanjati, s bogzna kakvim patologijama i motivima u pozadini.
Ok, ajmo onda ovako.
Kažeš da je tvoj dečko rekao da su takvi njeni istupi bili stalno prisutni u njhovim životima. Jel tako? Kako on to zna ako nije imao doticaja s njom 10 godina?
Gdje su bili roditelji te žene sve te godine? Ili je ona popizdila isključivo od kad si ti u njegovom životu?

Po ovome što opisuješ nije tako. Ona se tako ponaša veći dio žvota. Svjesno ugrožava svoje dijete, drogira se i opija - u kojoj to državi nije alarm za uzbunu?
Vi se brinete da vi ne najebete jer ste je prijavili soc službi? Koliko čvršće dokaze trebaju, ako kažeš da je poznata kao agresivna, alkoholičarka, drogerašica koju se ne može zaposliti?
Ok, ako tebe kao strankinju strah, onda jbg kako baku i ujaka nije strah da će ubit to dijete?!
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:10   #55
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Ne kuzim kako zamisljate da se nju nasilu lijeci, to je vani jos i stroze regulirano, jos mozete vi kao pozivatelj zavrsiti u govnima. Ona nece, ne priznaje problem, tugu lijeci drogom i alkoholom, sjedne u auto koji nije osiguran, ima poluizdusene gume i vozi tako dijete naokolo. Skola je reagirala, svi kuze, ali bez njene suradnje nista.

Raspitivali smo se oko toga da mozda nazovemo socijalnu sluzbu i krenemo od toga jer bi se oni najvise fokusirali na to da je psihicki osposobe, ali nazad smo dobili informaciju da oni uzmu dijete roditelju, posebno majci kao zadnje rjesenje i da se bez cvrstih dokaza o zlostavljanju i zanemarivanju bolje ne petljati u to jer bi mogli jos mi najebati. Ja sam tu strankinja i fakat mi se ne zajebava s organima reda i mira na taj nacin

Cinjenica je da ona nema svojih sadrzaja, svoj zivot, partnera, sta god, i da je rijec o nasilnoj osobi s itekakvom reputacijom koju ljudi izbjegavaju, koja se tesko zaposljava i tome slicno. Moja jedina "krivnja" je sto sam s njenim bratom na kojeg je posesivna do granica o kojima nitko nije mogao ni sanjati, s bogzna kakvim patologijama i motivima u pozadini.
Raspitivali ste se o socijalnoj službi, a tvom dečku nije palo na pamet da na licu mjesta uključi službe kada ga je sestra fizički napala i ozlijedila?
Naravno da se na silu nikoga ne može internirati ili liječiti u niti jednoj normalnoj državi. Ali se itekako može to učiniti ako osoba predstavlja opasnost za sebe i druge. A ta žena je fizički ozlijedila brata, navodno pokušala pregaziti bivšeg...i nitko nije reagirao na način da ispade koji direktno svjedoče o tome da žena ima psihičkih problema iskoristi za to da joj se pruži neka konkretna pomoć i da se druge zaštiti od njenih ugrožavajući postupaka.
To ti je ta sumnjiva apatičnost tvog partnera i okoline o kojoj sam ti pisala. Baš to nenormalno reagiranje ukazuje na potencijalnu patologiju u obiteljskim odnosima.
Logično je da bi jedna normalna obitelj odavno reagirala da je samo ta žena problem.
Ovako... ne znam, priča šuplja kao sir.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:30   #56
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ok, ajmo onda ovako.
Kažeš da je tvoj dečko rekao da su takvi njeni istupi bili stalno prisutni u njhovim životima. Jel tako? Kako on to zna ako nije imao doticaja s njom 10 godina?
Gdje su bili roditelji te žene sve te godine? Ili je ona popizdila isključivo od kad si ti u njegovom životu?

Po ovome što opisuješ nije tako. Ona se tako ponaša veći dio žvota. Svjesno ugrožava svoje dijete, drogira se i opija - u kojoj to državi nije alarm za uzbunu?
Vi se brinete da vi ne najebete jer ste je prijavili soc službi? Koliko čvršće dokaze trebaju, ako kažeš da je poznata kao agresivna, alkoholičarka, drogerašica koju se ne može zaposliti?
Ok, ako tebe kao strankinju strah, onda jbg kako baku i ujaka nije strah da će ubit to dijete?!
Pazi, žena se drogira, opija, pokušava pregaziti nekoga automobilom (dakle ubiti), fizički napada druge i nitko tada kad ima materijala za poduzimanje nečega ne poduzima ništa.
Ali se zato ide mlitavo raspitivati kod socijalne službe na temelju rekla/kazala.
Pa zovi policiju kad te čovjek pokuša pregaziti.
Zovi hitnu i policiju kad krene temper tantrum i žena ti odvali ruku.
Zovi policiju i socijalnu službu kad je vidiš da pijana i drogirana skrbi o djetetu.

Meni se ovako čini da cijela ta obitelj nije normalna u svojim reakcijama.
Zašto su oni izabrali apatiju u cijeloj situaciji meni diže antene.
Normalna obitelj bi valjda prilikom prvog većeg ispada nešto konkretno poduzela. Mislim, ta žena je “oduvijek” problematična, a jednom je bila i maloljetna (kad se itekako nešto moglo poduzeti kontra njene volje) i opet ništa.
Ali obitelj koja nije čista ili koja možda ne želi da se kopa po pravim uzrocima poremećenih reakcija njihovog člana, takva obitelj bi bila mlitava.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:46   #57
lol ignore i gotovo. Nek se on iseli i posjećuje mamu povremeno.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 22:50   #58
Quote:
Jedan Farmaceut kaže: Pogledaj post
1. ne odlazi vise tamo
2. Ona neka ne dolazi kod vas.
3. Izbegavaj mesta na kojima je mozes sresti

Ni pod razno. Sta da se ubije? Da se skriva iza ugla i baci pod auto ako ju slučajno sretne u trgovini/gradu?
Autorice, netko je već napisao - dotična proicira nedostatak oca/ tugu za ocem na brata. Dajte molim vas, odrasli ste ljudi. Trebaš to riješiti dok nije tebe u afektu ljubomore fizički napala jer pitanje je vremena po svemu sudeći. Cura treba stručnu pomoć i reagiraj dok nije prekasno.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 23:40   #59
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Trebaš to riješiti dok nije tebe u afektu ljubomore fizički napala jer pitanje je vremena po svemu sudeći. Cura treba stručnu pomoć i reagiraj dok nije prekasno.
Bravo! Ona treba to riješiti ?
A oni koji to zaista trebaju riješiti, tj trebali su to davnih dana još, guraju stvari pod tepih ?
Meni sva ta obitelj skupa smrdi.
Ja bi se na njenom mjestu makla i od njega i od nje.
Čim prije, to bolje.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 00:07   #60
Zakopavanje pod tepih ,ignoriranje i negiranje problema kad tad dođu na naplatu.
tko zna što se zapravo s njom desilo da je postala takva - ni slučajno je ne opravdavam - samo želim naglasiti da to nije niti treba biti tvoj problem
Kad majci bude dosta , poduzet će nešto.
Kad bivšem mužu bude dosta , poduzet će nešto.
Kad tvom dragom bude dosta i on će

No očigledno svatko od navedenih ima neki svoj razlog za slijeganje ramenima čak i nakon slomljenih palaca ,lažnih prijava i hematoma

Ja bih se na tvom mjestu pitala koji su točno ti razlozi i ne bih odustala dok ne saznam - ili bih zatvorila ta vrata i živjela svoj život kao da sve to ne postoji

Sve između bi me uništavalo
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.