Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 17:40   #1
Porezna - zastara

Trebam savjet, mislim da ću ovdje najprije dobiti... Mama je dobila dopis za 2014. za porez prije jedno 3 tjedna, jer ga je zaboravila prijaviti te godine, bila je nešto bolesna(bolnica itd.) i promaklo nam je svima. Ja sam tad radila preko student servisa i nas nitko tada nije upozorio na prekoračenje 11 tisuća kn.. Isto tako te sam godine radila možda 5 mjeseci(jer sam diplomirala) i ako sam prekoračila, nisam tolko puno prekoračila... sad mi kažu da moram vratiti poveću svotu, onu olakšicu koju je mama dobivala... kolko ima smisla žaliti se, mislim ja te pare nemam i nemrem ih platiti u roku 15 dana...isto tako jel da očekujem i za godine prije ili to ne bi trebalo ako je tad porez prijavljen na vrijeme... :S

Zanima me zastara, tehnički je od 2014. prošlo 3 godine, od mog zadnjeg rada 3 i pol...

Mislim jedino mama ima plaću i na sebi ima 3 uzdržavana člana, tata ne radi, ja isto, brat studira...Znači moram naći neki način da tu cifru nekak smanjim ili da ju barem obročno otplatim...

Očajna sam, pls help...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:24   #2
Prilično složeno pitanje a izbjegavaju se navesti konkretne stvari zašto se tereti majka i/ili se netko švercao na poreznu olakšicu a na istu nije imao pravo.... teško je za povjerovat ali nažalost/nasreću porezna tijela su počela raditi svoj posao... a zakon specifično navodi takve situacije kad netko sakrije nešto da zastara počinje teći od tog roka kad je porezna uprava utvrdila/saznala za takvu nezakonitost... samo da se žališ da se žališ... da li žalba odgđa izvršenje dobiješ na vremenu možda... ali ovako na tvoj post od prve sve mi vuće da nemaš elemenata za žalbu... bez obzira ako ste to iz neukosti napravili...

ps. znam ih dosta koji su imali djecu na olakšici a djeca radila... opa dolazi doma dopis od porezne.... a netko kaže da institucije ne rade svoj posao
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 21:24   #3
Molim da se tema briše, saznala sam neke odgovore u drugim izvorima.. Hvala!
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.