Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 13:29   #21
Spojna cesta Zadar2-luka Gaženica, ograničenje brzine 80km/h na cesti sa 4 trake odvojene ogradom bez sporednih cesta. I naravno, često viđeni presretači na toj cesti.

Pa po većini sela u Slavoniji je ograničenje 70km/h a ovdje na praktički autocesti 80km/h.

Volio bih znati logično (ili bilo kakvo) objašnjenje za takvo ograničenje.
iandic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:30   #22
Kalmeta.

Dovoljno?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:37   #23
Quote:
iandic kaže: Pogledaj post
Spojna cesta Zadar2-luka Gaženica, ograničenje brzine 80km/h na cesti sa 4 trake odvojene ogradom bez sporednih cesta. I naravno, često viđeni presretači na toj cesti.

Pa po većini sela u Slavoniji je ograničenje 70km/h a ovdje na praktički autocesti 80km/h.

Volio bih znati logično (ili bilo kakvo) objašnjenje za takvo ograničenje.
Možda se "izvode pripremni radovi" za iscrtavanje signalizacije po principu bojanja tunela
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:50   #24
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Osim ako ti Mađar nije dokazao člankom zakona kojim je ovlašten procjenjivati prekoračenje brzine kao temelj za kaznu, trebao si mu se samo nasmijati u facu.
Od kad im se Radimir Čačić nasmijao u facu, Mađari su malo osjetljivi na to smijanje u facu.

Nego, zar nemamo već jednu temu za kmečanje protiv nadzora brzine? Hajde ljudi koristite tražilicu prije pokretanja teme. Sad kad ju je već Fiškal popravio.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:13   #25
Quote:
eeeea kaže: Pogledaj post

Još jedino nisam vidio policajca kako visi sa stupa javne rasvjete mjereći brzinu kretanja dok glumi elekričara, a drugi na naplatnim kućicama zaustavlja i naplaćuje kazne.
Ili je i ovo već viđeno?
Videno je,prije Sibenika - jedan visi na nadvoznjaku drugi malo nakon zaustavlja.

Ali NNNI generacija nema s tim problema
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:32   #26
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post

Vjerujem da u vrijeme Envera Hoxhe ima još zanimljivih priča iz Albanije.
...nekad smo često išli u Pecs, pa i ponekad platili kaznu....uglavnom, uvijek ti prvo traži i uzme putovnicu, pa se onda možeš pokušati objašnjavati koliko god želiš...i da, ne znaju / ne žele govoriti nijedan jezik osim mađarskog, pa ako ne znaš mađarski, lakše bi se sporazumio sa klingoncem nego sa policajcem.
Uglavnom, shvatiš kad ti na papiriću napiše 3 - 5000ft....
Tako je bilo do prije desetak godina, koliko se napredovali od onda, ne znam....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:44   #27
Zar su konačno počeli raditi svoj posao Odlično, više neće biti nisam ja vozio:klap:
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:52   #28
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Neznam kolega o kojim godinama ti govoriš...
Ovo na redovitoj bazi 2010-2013.
Prvi put za Budimpeštu sam furao tamo negdje 99 ili 2000 ne sjećam se sad.


Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
...nekad smo često išli u Pecs, pa i ponekad platili kaznu....uglavnom, uvijek ti prvo traži i uzme putovnicu, pa se onda možeš pokušati objašnjavati koliko god želiš...i da, ne znaju / ne žele govoriti nijedan jezik osim mađarskog, pa ako ne znaš mađarski, lakše bi se sporazumio sa klingoncem nego sa policajcem.
Uglavnom, shvatiš kad ti na papiriću napiše 3 - 5000ft....
Tako je bilo do prije desetak godina, koliko se napredovali od onda, ne znam....
Opet kažem, nema više tih fora sa neznanjem jezika - no spik ingliš, vejt, aj kol - nazove drugaricu koleginicu koja zna i sve se lijepo riješi.
I ni govora o putovnicama, qrcima, palcima. Vozačka i prometna kao i svugdje.

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ma znate vi i više mađarskog nego što mislite, recimo: cipela, palačinka, gilista (znači glista) Možda se baš i ne može koristiti kod policije, ali treba probati
Šargarepa. 'ko zna, jelte...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:55   #29
Šargarepa je mađarski? Jebate još ću i progovorit .... a nisam iz Sente!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:58   #30
https://hu.wikipedia.org/wiki/S%C3%A1rgar%C3%A9pa
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:31   #31
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Osim ako ti Mađar nije dokazao člankom zakona kojim je ovlašten procjenjivati prekoračenje brzine kao temelj za kaznu, trebao si mu se samo nasmijati u facu.
Osim ako ja švercam otrove za svoj voćnjak pa moram šutit kao riba da me još više ne kazne! Dobro sam i prošao! Znaju oni jako dobro što rade!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:34   #32
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Neke skoro 3 godine sam redovito vozio u smjeru Budimpešte. Jednom samo su me skinuli radarom na autocesti. Ostalih problema nisam imao.



Kakve taj primjer veze ima sa ovim na koji sam odgovorio?!
Kao što sam napisao gore, imao sam već iskustva s njihovom policijom, da bi riječ rekao.
Naravno da ne govore ništa osim mađarskog, ali zato fino nazove kolegicu mobitelom koja govori engleski, pa se fino razgovara preko nje.
Uzmu sve podatke, uruče ti kaznu i ideš svojim putem.
Nikakvo gubljenje dana, niti uzimanje putovnica.


Vjerujem da u vrijeme Envera Hoxhe ima još zanimljivih priča iz Albanije.
Kakvo pozivanje na zakon, kakvi crni mobiteli i engleski?
Slabo si se ti "madje" nagledao.
Najmanje jednom tjedno sam bio preko i kad ti jednom putovnica izadje iz ruku a on okrene glavu koliko god se ti trudio objasnjavati i pozivati na neki zakon nije biloi mrdanja nikuda.
Ovo "price iz Albanije" necu kopmentirati jer mogu ti nsvesti svjedoka sa kojim sam bio i moze svako slovo posvjedociti.
To sto ti ne vjerujes je tvoj problem.

Edit

Sada vidim da se pozivas na novije doba 2010 - 2013 tako da ono sto sam ja napisao je ipak 20 i vise godina staro iskustvo.
Zadnjih desetak godina nisam imao problema.
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:39   #33
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
...nekad smo često išli u Pecs, pa i ponekad platili kaznu....uglavnom, uvijek ti prvo traži i uzme putovnicu, pa se onda možeš pokušati objašnjavati koliko god želiš...i da, ne znaju / ne žele govoriti nijedan jezik osim mađarskog, pa ako ne znaš mađarski, lakše bi se sporazumio sa klingoncem nego sa policajcem.
Uglavnom, shvatiš kad ti na papiriću napiše 3 - 5000ft....
Tako je bilo do prije desetak godina, koliko se napredovali od onda, ne znam....
Evo vidis da covjek ne vjeruje.
Ti me poznas i pitaj Brcu (naseg zajednickog prijatelja) koga su cuvala dva maskirana sa uzijima dok je isao promijeniti DM u Ft kako bi platio kaznu.
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:55   #34
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Osim ako ja švercam otrove za svoj voćnjak pa moram šutit kao riba da me još više ne kazne! Dobro sam i prošao! Znaju oni jako dobro što rade!
Aaaaaaa, pa tako reci!

Quote:
Trokutas kaže: Pogledaj post
Sada vidim da se pozivas na novije doba 2010 - 2013 tako da ono sto sam ja napisao je ipak 20 i vise godina staro iskustvo.
Zadnjih desetak godina nisam imao problema.
Eto vidiš.

Zato sam ti i rekao, izvlačit te priče od prije 20 ili 30 godina je smiješno.
Hočeš da ti pričam priče iz Beograda '99 (odmah posle bombardovanja) ili Prištine '04 (pravio se englez, doslovno, jer se "naš" jezik nije smio niti čuti) ili putovanja kroz Bosnu odmah poslije Daytona (2 mjesec 1996.)???
Kakve to ima veze sa trenutnim stanjem? I onda se ja Mađe "slabo nagledao".
A Mađarske i Mađara mi bilo na vr' glave u jednom trenutku!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:15   #35
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Šargarepa. 'ko zna, jelte...
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Šargarepa je mađarski? Jebate još ću i progovorit .... a nisam iz Sente!
Još ćemo postati poliglote




__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:20   #36
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Aaaaaaa, pa tako reci!



Eto vidiš.

Zato sam ti i rekao, izvlačit te priče od prije 20 ili 30 godina je smiješno.
Hočeš da ti pričam priče iz Beograda '99 (odmah posle bombardovanja) ili Prištine '04 (pravio se englez, doslovno, jer se "naš" jezik nije smio niti čuti) ili putovanja kroz Bosnu odmah poslije Daytona (2 mjesec 1996.)???
Kakve to ima veze sa trenutnim stanjem? I onda se ja Mađe "slabo nagledao".
A Mađarske i Mađara mi bilo na vr' glave u jednom trenutku!
Moj post je bio nastavak na policajca koji dvogledom odredjuje brzinu i pise kazne uz pretpostavku da je i ta porica starijeg datuma.
Pa eto, nije se lose malo prisjetiti i podijeliti takodjer neuobicajenu "zgodu".
Trokutas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:25   #37
Smije li policija uopće zaustavljati po autobusnim stanicama?
__________________
Kad ces doc...
noxis93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 18:08   #38
Zanimljivo kako se ekipa u Hrvackoj žali na plaćanje kazni kada prekorače brzinu. Isto zanimljivo kako se ista ta ekipa u Austriji vozi 100 km/h tamo gdje piše 100 km/h, a 80 km/h tamo gdje piše 80 km/h. Isto vrijedi i za Sloveniju. Svi se voze točno koliko piše. Kod nas je još i prevelika tolerancija, jer ni jedna zemlja nema toleranciju 10%. Austrija ima toleranciju 3 km/h.
Lani išao na krajnji zapad Njemačke. Neistina je da u Njemačkoj voze koliko tko hoće, jer ove dionice gdje nema ograničenja nisu baš predugačke/prečeste, a na drugim djelovima su ograničenja koja svi poštuju. U Austiji vozim 80 km/h kroz tunel (po brzinomjeru) jer je i ograničenje toliko, lijevo me cijelom dužinom tunela prestiže lik koji ne vozi vjerojatno više od 83 km/h, njemu se očito žuri, ali nije bahati balkanac koji bi kod nas vozio 140km/h bez beda i onda komentirao po forumima kako policija kažnjava
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 18:10   #39
Meni nije jasno tko je to vas kaznjavao u Mađarskoj, ja vozim u Mađarsku od 80-ih i nikad nisam nikakvu kaznu platio a nisam bas poznat po tome da se drzim ogranicenja brzine, naprotiv, rado potegnem.

Iako sam radio sa Mađarima, naucio sam samo "mađaro nemtudom" i "kolopać" ovo drugo kad sam jednog kretena Mađara gađao sa čekićem (nazalost promasio sam).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 18:34   #40
Ja često vidim štrumfove prije petlje Ivanja Reka gore na nadvožnjaku Reka-Hruščica, mjere brzinu onima koji idu preko mosta (na stranu to što je pogibeljno voziti preko mosta brže od ograničenja zbog sjebanih dilatacijskih spojnica). Ili su smješteni na nadvožnjaku iza, kad se već odvojiš za petlju, mjere one koji su prošli most
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.