Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2003., 22:53   #1
Velika sestra

da saopstim:

MOJA PRINCEZA JE POSTALA VELIKA SESTRA
dobila je sestricu

beba je 3.5 kg i 53 dugacka
neznam detalje oko poroda, ali i mama i beba su dobro i zdravo

princeza je obavjest dobila telefonom, bila je sretna i uzbudjena prvo
a onda postala konfuzna i splasena, da bi se na kraju rasplakala jer da nista vise nije isto
mazila sam je i umirivala, i objasnjavala opet malo te teorije duplih familija i ukazivala na bolje strane situacije (hm ko ce li mene uvjerit )
onda sam sve okrenula na zabavu i rekla da cemo se sad pocastiti i jer joj slavimo sestru, mada je red da onaj sto slavi casti
onda smo izvadile tortu i slatkac iz zamrzivaca, sredile party stol, slikale se i nazdravljale, ona je sluzila i servirala, zvala baku da je casti... igrale smo i pjevale... i eto slavile
tak da je zaspala sa osmijehom
i mene izvana sunce grije, a unutra bura puse
necu se raspekmezit, necu...
CESTITIM PRINCIPESA, NEK TEBE I SEKICU SRECA PRATI
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 23:19   #2
Ti si STVARNO dobra mama.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 23:28   #3
ma ti to odlicno majstorises,svaka ti cast
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 00:41   #4
Sretno septi
Sretno malenoj.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 05:02   #5
hrabra si , hrabra...
no, slutim buru iznutra...
nije ti lako, no drz' se najbitnije je da je princeza sa osmjehom zaspala...
a, da boli vjerujem da boli....no , ne daj se
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 09:27   #6
stvarno si divna majka i princeza je sretna sto te ima
drzi se
sunshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 09:31   #7
Ispravno si postupila, bravo
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 09:43   #8
sept

svaka čast.

Ovakve stvari mi je drago za čut jer ja sam jedna druga žena sa novim djetetom i zato mi je ova tema izrazito zanimljiva.

Bivša, od kad je saznala da sam trudna, pokušava nam onemogućiti donekle normalan život. Opterećuje (još uvijek) djete glupostima.

S obzirom da mala curica provodi više vremena kod nas prihvatila je novu bebu prekrasno, bez obzira na majčine promenade, obožava i voli si malog brata, pa čak mi i pomaže (prekrasna je ona inaće curica i bogu hvala što sam upoznala takvu osobu). Što je meni osobno drago jer želim da se brat i sestra vole bez obzira na sve.

Neznam kakva je nova žena od tvog bivšeg muža, ali iz osobnog primjera ti mogu reći da se ona vjerovatno ne uzrujava upola toliko koliko i ti. Isto tako ću i ja jednog dana svom sinu morati objasniti zašto sestra (koju i on obožava) ne živi s nama. A vjerovatno ću mu objašnjavati i zašto njezina mama ružno prića o meni itd itd, no dobro spremna sam i na to...

Što se tiće mog supruga kontakti s malom su ostali isti čuju se svaki dan, vide se što ćešće - koliko mu posao dopušta i tri dana u tjednu je kod nas.

S obzirom da djeca vole kontinuitet i da na taj naćin osječaju siguranost možda bi bilo dobro da se ništa značajno ne promjeni (možda ipak nek se tvoj bivši suzdrži pretjeranog cmakanja bebe dok je tvoja princeza kod njih) ali s obzirom kako si opisala princeza je prekrasno sve to prihvatila (fala bogu uz tvoju pomoć) i mislim da se nemoraš uzrujavati i da si upravo tim slavljem napravila veliki korak umjesto svoje princezice (ona je još mala pa nije znala kako).

Buru u sebi pusti za neko drugo vrijeme i ljude. Budi sretna, uživaj u maloj princezi i svojoj slobodi. Mislim da imaš u životu što ti je potrebno, zdravo pametno i veselo dijete, prijatelje i posao (pretpostavljam), slobodnog vremena, slobodu da upravljaš svojim životom sama onako kako ti želiš, a ljubav......ona dođe kad si ti spremna za nju.

Vidiš kako djeca jednostavno rješavaju stvari.....a zašto mi odrasli kompliciramo.....a u biti sve je to vrlo jednostvno. Koračaj s osmjehom na licu kroz buru i ona više neće biti bura nego lagani povjetarac. (potvrđeno, iskusila, 100% djelotvono)

 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 09:44   #9
ajme što sam bila opširna, sorry
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 10:15   #10
Septy, skidam kapu, kao prvo.

Kao drugo, zaista mislim da se sekiras vise nego je potrebno. Kao i svaka druga bura u zivotu, i ovoj ce jednostavno trebati samo malo vremena da postane "normala" .

Ljubomore ima u svakoj familiji kad god se rodi novo dijete, pa ce je mozda biti i kod tvoje kceri. Kazem mozda, jer moja starija kcer je isto skoro devet godina starija od mladje i nije tu bilo neke prave ljubomore. Ona vise na sebe gleda kao na njenu "malu mamu" nego na seku. Znam da sad mozes reci - ali mi nismo JEDNA familija, nego DVIJE. Ipak, upravo zbog njih dvije sestre, uvijek cete funkcionirati na mnogo nacina kao jedna familija.

Imam isti slucaj u mojoj familiji, samo su ta djeca sada dvadeset i nesto godisnjaci. I bliski su njih dvoje mnogo vise nego neki koje volimo zvati "pravom" bracom i sestrama.

Osim toga, ima li to neka sigurna garancija da joj i ti neces jednom podariti brata ili sestru? Ako je neko mislio da NIKAD nece imati drugo dijete (iz raznih, raznih razloga), onda sam to ja, a evo imam ga.

Sretno vam, sve ce se to stisati i sve doci na svoje mjesto.

Ti si svoj dio do sada savrseno odradila, zaista, a sada su na potezu tata i bebina mama.

Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 10:29   #11
svaka cast, za ovo treba biti covjek
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 17:30   #12
Odlicno, lijepo je kada majka ovako nesto govori svojoj kceri.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 00:02   #13
Evo ti jedan pravi za tu malu fešticu što si organizirala za svoju princezu! Ovo si odlično odradila, pa nemoj sumnjati da ćeš se i ubuduće dobro snaći kada se pojavi neki sličan problem.
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 00:57   #14
hvala vam ljudi na lijepim rijecima, znam da je to jedino ispravno sto radim, al ipak koprcam se, nije mi lako
okolo gladac unutra jadac, neki vakuum

al prema princezi sam , pricamo o svemu,,, o bebi,,, koja imena joj se svidjaju,,, kako je vidjela digitalne slikice (danas joj je otac dosao u skolu na digitalnu kameru pokazati) i veli da joj je sestra preslatka, da bi ju isla vidjet, tak da sam joj rekla da zove tatu i pita ga da dodje po nju da ju odvede u posjet bebi, te ce ic za vikend...
prema princezi znam kako se ponasat, i za NJU imam snage
al za sebe i druge nemam
trebam stisnut pa i gospodinu cestitat... a nisam nikad mogla
prevalit preko usta nesto ako dijametrealno suprotno osjecam
btw, doticni se uopce nije udostojio da meni sta saopci... jos od dana kad se ta zena pojavila... sve sto znam znam preko princeze
i kak ja da se tu postavim???
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 08:44   #15
cuj, zasad se postavljas super i ne dopustas da ti malena bude posrednik izmedju vas dvoje. nastavi tako i sada pa mu cestitaj i ko ga sisa.

a on se bas mogao potruditi i tebi reci umjesto da saznajes preko malene...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 09:47   #16
sept,

ti s bivšim imaš samo princezu ... ostalo je prošlost.

Budi iznad njega i čestitaj njoj (pretpostavljam da niste na noževe) nekim ljepim brzojavom s medekom ipak ste sad mame od sestara.

A njemu....pi*ku materinu pa mi žene se telimo po dva dana u rađaoni

Kažem ti pusti buru za neka druga vremena i ljude....pročitaj onaj moj odgovor gore.....u istoj smo situaciji samo što sam ja ona druga strana.

Sjedni i razmisli...ti si bar izrazito pametna ženska. (molim)
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 14:56   #17
Svaka ti čast. Lijepo je vidjet kad je netko veći od situacije.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 16:52   #18
Septembar divna si
samo veliki covjek moze ovakva djela da radi
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 16:58   #19
Bravo Sept!
I čestitke sekici (i ostalima)!
__________________
...The show must go on...
Puknuchu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 19:21   #20
Cestitke bebacu i majci!!!

A za tebe sto imam reci je BEST MUM IN THE WHOLE WORLD!!!

Ubijas,svojom divotom,a nacin na koji objasnjavas svom dijetetu da je sve ok nije da je ok vec je SUPERICKA!

WELL DONE!!!

Nesto divno si ucinila,i nadam se da ce tvoja curica ici tvojim stopama i biti divna osoba kao ti.

THANKS TO MUM!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.