Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2010., 20:49   #21
Quote:
router kaže: Pogledaj post
Za zaštitu ostatka stana/kuće od prašine može se staviti i vlažna plahta preko vrata koja se zatvore i tako plahta "brtvi" prazan prostor između okvira i vrata - vrlo učinkovito.

Probali smo sa onim "zvonom" što se montira na brusilicu ali se kamen brzo zapuni i zaguši tim smećem pa onda na kraju samo gladi po boji.
Možda bi se dalo sa reznom pločom za kamen?

Ono što sigurno pali je najodvratnije i najsporije a to je špatula.
Čudim se da švabe nisu izmislili kakvu makinu za takav posao...
Ja sam nekakvu brusnu šajbu na brusilicu nabila ide super al praši ko sto đavola.Bilo bi bolje da idemo svi na more!
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 21:03   #22
Vidim da je ta uljana svima problem za skinut, ja sam se isto namučio snjom.
Na zidu sam imao 3-4 sloja uljane boje na zidu i to je katastrofa za skinut.
Probao sam sve varijante: fen otopi prvi sloj drugi ništa i to je užasno sporo, sa špatulom dobiješ brzo žulj i ruke otpadaju, brusilica sa četkom spali boju i brzo se zapuni-katastrofa.
Na kraju sam našao najbrži i najlakši način a to je obična sjekira
Sa njom sam u sat vremena natukao 3-4 m2. Tuckao sam sa njom svakih 1-2centimetra i boja je samo pucala i letila na sve strane.
Kad zaboli jedna ruka prebaciš u drugu.
Ako se jače udari malo otpadne žbuka ali to me nije brinulo.Nakon skidanja uljane boje sve sam premazao SN vezom (dobro natopio) i navukao žbuku..

To je moje SSM iskustvo sa tom bojom
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:47   #23
Quote:
ivanka.b kaže: Pogledaj post
Ja sam nekakvu brusnu šajbu na brusilicu nabila ide super al praši ko sto đavola.Bilo bi bolje da idemo svi na more!
Najbolje rečeno na ovoj temi!


glk:

Moram priznat da za ovu metodu nisam još čuo , i kod mene su bar tri sloja, prva dva idu lakše, al ovaj zadnji, tanki, upada u oči, mrvi se i teško silazi sa zida, i ja počinjem "mjerkati" sjekire...
Ostalo mi još malo, al dobro je znat za ubuduće...
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:22   #24
Quote:
router kaže: Pogledaj post
Za zaštitu ostatka stana/kuće od prašine može se staviti i vlažna plahta preko vrata koja se zatvore i tako plahta "brtvi" prazan prostor između okvira i vrata - vrlo učinkovito.

Probali smo sa onim "zvonom" što se montira na brusilicu ali se kamen brzo zapuni i zaguši tim smećem pa onda na kraju samo gladi po boji.
Možda bi se dalo sa reznom pločom za kamen?

Ono što sigurno pali je najodvratnije i najsporije a to je špatula.
Čudim se da švabe nisu izmislili kakvu makinu za takav posao...
ko kaze da nisu,imas rucni "schaber" i elektricni,svaki maler ima ili bi trebao imati barem rucni "schaber"


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 23:41   #25
Probao sam i time ,ali meni nije išlo. Nemože uć nož pod boju pa da ju podigne već samo prokliže po njoj. Ubitačno
glk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 03:56   #26
V.Sipak:

E stvarno si legenda, da nisi stavio ne bih ni znao za 'šaber'!

Radilo-ne radilo, volio bih probat.

Znao sam ja da me oni neće iznevjeriti, sada opet mogu reći "šta još švabe neće izmisliti"!
router is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 10:34   #27
iskvrcajte zidove sa manjim cekicem ili sa tvrdjom spahlom(da izgleda kao da je pucano iz automatske puske po zidu)impregnacija,mrezica i ljepilo(chromoterm S),gletanje i onda sta vec. ..i amen!
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 21:53   #28
ma hilti!!
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 16:45   #29
Quote:
glk kaže: Pogledaj post
Vidim da je ta uljana svima problem za skinut, ja sam se isto namučio snjom.
Na zidu sam imao 3-4 sloja uljane boje na zidu i to je katastrofa za skinut.
Probao sam sve varijante: fen otopi prvi sloj drugi ništa i to je užasno sporo, sa špatulom dobiješ brzo žulj i ruke otpadaju, brusilica sa četkom spali boju i brzo se zapuni-katastrofa.
Na kraju sam našao najbrži i najlakši način a to je obična sjekira
Sa njom sam u sat vremena natukao 3-4 m2. Tuckao sam sa njom svakih 1-2centimetra i boja je samo pucala i letila na sve strane.
Kad zaboli jedna ruka prebaciš u drugu.
Ako se jače udari malo otpadne žbuka ali to me nije brinulo.Nakon skidanja uljane boje sve sam premazao SN vezom (dobro natopio) i navukao žbuku..

To je moje SSM iskustvo sa tom bojom

I kod mene je bilo isto tako. Kupio malu sjekiriu na placu i udri na sitno. Nije bilo druge. Sve druge opisane metode probane, ali bez rezultata. Ni Hilti metoda nije išla jer na betonskom zidu nema žbuke , tek možda 0,5 mm glet mase ili nečega. Uglavnom popucalo je i onda se dalo čak i špahtlom skidati sitnije ostatke. Nakon toga ljepilo za pločice i pločice. Stoje već 8 godina i nisu se rastresle ni nakon nekoliko bušenja za kupaonske ormariće.

Navodno postoji neka masa koja se nanese na farbu i onda se na to miogu ljepiti pločice, ali to sam saznao cnakon što je sve bilo gotovo.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 17:19   #30
Ništa bez sikirice,sve ostale metode su tortura
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.