Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 09:19   #561
Da malo uskrsnem temu, kakva su mišljenja o Titan Gymu u Vrapču? Zanima me prvenstveno kickboks. I jel taj kickboks onaj američki, bez low kickova i klinča, ili je bliže Muay Thaiu?

Alternativno tome, ima li kakav MT klub u tom zapaddnom dijelu grada a da ima kasno-popodnevne/večernje termine 3 puta tjedno?

Čisto rekreativno, jel, malo sam prestar za bilo kaj drugo :-)
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:50   #562
Pozdrav, dakle upisala sam rekreativni boks za žene, treninzi su mi 2 puta tjedno po uru vrimena. Sad mene zanima mogu li se s tim previše nabildati? Onako da dobijem ramena i ruke? Toga me najviše strah. Inače sam visoka 180 cm i 75 kg, onako malo jače građe i volila bi izgubiti 5-6 kila.
palo mi je napamet da uz to upišem još i pilates ili neki ples, čisto za istezanje, jer mi je posao sjedeći uz ekran, a i ne šetam uopće. Pa šta kažete, dobra ili loša ideja? Hvala unaprid
lena105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 15:21   #563
Quote:
lena105 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dakle upisala sam rekreativni boks za žene, treninzi su mi 2 puta tjedno po uru vrimena. Sad mene zanima mogu li se s tim previše nabildati? Onako da dobijem ramena i ruke? Toga me najviše strah. Inače sam visoka 180 cm i 75 kg, onako malo jače građe i volila bi izgubiti 5-6 kila.
palo mi je napamet da uz to upišem još i pilates ili neki ples, čisto za istezanje, jer mi je posao sjedeći uz ekran, a i ne šetam uopće. Pa šta kažete, dobra ili loša ideja? Hvala unaprid
------------------------------------------------------------------------

Svaka crtica je tvoj izgled u ogledalu po tjednima. Jasno ti je da u svakom trenutku mozes promijeniti sport/rezim/prehranu i da nikad neces izgledati onako kako ne zelis?

Boksom se ne mozes nabildati. Boks je aeorbni sport. Boksom ces gubiti misice. Trebas porpatne aktivnosti kojima mozes dobiti misice.

Za gubljenje kila sve je bolje od sjedenja. Ples + boks jos bolje. Ples + boks + vjezbe snage jos jos bolje.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:53   #564
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
------------------------------------------------------------------------

Svaka crtica je tvoj izgled u ogledalu po tjednima. Jasno ti je da u svakom trenutku mozes promijeniti sport/rezim/prehranu i da nikad neces izgledati onako kako ne zelis?

Boksom se ne mozes nabildati. Boks je aeorbni sport. Boksom ces gubiti misice. Trebas porpatne aktivnosti kojima mozes dobiti misice.

Za gubljenje kila sve je bolje od sjedenja. Ples + boks jos bolje. Ples + boks + vjezbe snage jos jos bolje.

Da svjesna sam da moram pazit i na prehranu, iako mi je to najteze.. volim jesti pa racunam poraditi vise na ovim drugim aktivnostima. A za boks ovi nasi sati dosad se svakako sastoje od zagrijavanja, istezanja i cardio i vjezbi snage, nije samo boks.. tako da je i to pokriveno, barem mi se cini.. samo ne bi tila previse razvit ramena nekako. Jer imam osjecaj da sam i sad sira u rukama i ramenima sto bi tila smanjit a ne postici kontrefekt.
lena105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:38   #565
Quote:
lena105 kaže: Pogledaj post
Da svjesna sam da moram pazit i na prehranu, iako mi je to najteze.. volim jesti pa racunam poraditi vise na ovim drugim aktivnostima. A za boks ovi nasi sati dosad se svakako sastoje od zagrijavanja, istezanja i cardio i vjezbi snage, nije samo boks.. tako da je i to pokriveno, barem mi se cini.. samo ne bi tila previse razvit ramena nekako. Jer imam osjecaj da sam i sad sira u rukama i ramenima sto bi tila smanjit a ne postici kontrefekt.
Trenirao godinu dana, nisam vidljivo dobio milimetar mišića (što ne znači da nisam bio snažniji). Ali bi zato, da sam htio/trebao, smršavio 10 kila.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:20   #566
Quote:
lena105 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dakle upisala sam rekreativni boks za žene, treninzi su mi 2 puta tjedno po uru vrimena. Sad mene zanima mogu li se s tim previše nabildati? Onako da dobijem ramena i ruke? Toga me najviše strah. Inače sam visoka 180 cm i 75 kg, onako malo jače građe i volila bi izgubiti 5-6 kila.
palo mi je napamet da uz to upišem još i pilates ili neki ples, čisto za istezanje, jer mi je posao sjedeći uz ekran, a i ne šetam uopće. Pa šta kažete, dobra ili loša ideja? Hvala unaprid
Samo ti pitaj na forumu. Navodno su po teretanama priučeni treneri, ali zato su na forumu pravi znalci

Prijedlog: pitaj trenera u teretani.

I guglaj boksača, tako da možeš provjeriti kakvo tijelo razvija.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:03   #567
Quote:
lena105 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dakle upisala sam rekreativni boks za žene, treninzi su mi 2 puta tjedno po uru vrimena. Sad mene zanima mogu li se s tim previše nabildati? Onako da dobijem ramena i ruke? Toga me najviše strah. Inače sam visoka 180 cm i 75 kg, onako malo jače građe i volila bi izgubiti 5-6 kila.
palo mi je napamet da uz to upišem još i pilates ili neki ples, čisto za istezanje, jer mi je posao sjedeći uz ekran, a i ne šetam uopće. Pa šta kažete, dobra ili loša ideja? Hvala unaprid
ne mozes se nabildovati od rekretativnog boksa za zene. buni me ovaj dodatak za zene, to najcesce znaci da se ne radi ozbiljno, nego za zene, koje nece da nabildaju ramena i ruke. uvek iste price.
upisi se na rekreativni boks i treniraj. ti trenizi su veoma zanimljivi i raznovrsni, primetices promene na sebi, al prve promene ce se desiti u glavi. tokom treninga oslobadja se velika kolicina dopamina i endorfina, i na kraju treninga si euforicna i srecna. telesne vidljive promene ne znam da se desavaju na boksu, svakako ti rastu izdrzljivost i aerobna kondicija, al da ces se napraviti u ribu, neces. tome sluzi teretana i vezbe snage.
ali svejedno, kreni prvo na boks, nemoj praviti milion ambicioznih planova, sta da kombinujem, ovo, ono, kreni prvo na jedno, pa vidi sta ce se desavati. mozda ce ti porasti ambicije i neces se uplasiti svojih ramena i ruku, svoje snage, mozda ce ti misicavo i snazno telo postati novi estetski cilj, to unpared ne mozes znati. al stvarno jos nisam videla nijednu zenu koja pocne sa "necu da se nabildam" da se nabildala. one se obicno vrte u zacarnom krugu nezadovoljstva izgledom i bzvznih treninga (za zene) kojima ne postizu nista. a mi koje radimo, mi izgledamo ko avioni. u okviru svojih genetskih mogucnoti, ofkors
idem na boks sad ce biti dve godine, derem druge rukavice. obozavam treninge. ali promene na telu sam napravila u teretani vezbama snage.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:10   #568
Ne slažem se s darling

A sada čitam i da nema dovoljno iskustva.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:12   #569
ihaj, zabole me. ja sam odradila leg trening, ceo svet ja sad moj samo kad je ta muka prosla
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:40   #570
Quote:
lena105 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, dakle upisala sam rekreativni boks za žene, treninzi su mi 2 puta tjedno po uru vrimena. Sad mene zanima mogu li se s tim previše nabildati?
Možeš postati više fit (manje sala po svuda) ali se nećeš nabildati.

Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
I guglaj boksača, tako da možeš provjeriti kakvo tijelo razvija.
A baš si joj dala savjet..
Evo guglao sam boksača.. misliš da će ona ovak izgledati?
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:43   #571
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Samo ti pitaj na forumu. Navodno su po teretanama priučeni treneri, ali zato su na forumu pravi znalci

Prijedlog: pitaj trenera u teretani.

I guglaj boksača, tako da možeš provjeriti kakvo tijelo razvija.
Pa na forumu ima ljudi koji treniraju ili su trenirali boks, valjda znaju iz svog iskustva što im se događalo s tijelom? A trener u teretani možda je, a možda nije trenirao boks, možda zna, a možda ne zna kakav je to boksački trening.
Meni je trener u boksačkom klubu odmah rekao da od rekreativnog boksa neću biti nabildan, samo općenito biti više fit. S obzirom na to da je čovjek ima iskustva i s boksom i sa bildanjem, zna o čemu priča. Ne znam kako je u drugim klubovima, Coloseum u Travnom ima i teretanicu pa, tko želi, može kombinirati.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:48   #572
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
A baš si joj dala savjet..
Evo guglao sam boksača.. misliš da će ona ovak izgledati?
Mišićavo, da.

Neda mi se ulaziti u raspravu.

Jedino u čemu se slažem s darling je da "ženski boks" ne obećava

Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Pa na forumu ima ljudi koji treniraju ili su trenirali boks...
Trenirao si godinu dana?

Mani se savjeta
(osobnih i prenesenih )
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:55   #573
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Mišićavo, da.

Neda mi se ulaziti u raspravu.

Jedino u čemu se slažem s darling je da "ženski boks" ne obećava


Trenirao si godinu dana?

Mani se savjeta
(osobnih i prenesenih )
Uuuuuuu sad si mi pokazala. Možeš se praviti pametna do prekosutra, kad nisi u pravu. 'Ne da mi se ulaziti u raspravu' dovoljno pokazuje što imaš reći o temi.
Idi godinu dana na sportsko penjanje pa vidi kako ćeš izgledati nakon godinu dana.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 13:59   #574
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Uuuuuuu sad si mi pokazala. Možeš se praviti pametna do prekosutra, kad nisi u pravu. 'Ne da mi se ulaziti u raspravu' dovoljno pokazuje što imaš reći o temi.
Da
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:07   #575
Evo, da ne ispada da dajem savjete ja ili da ih prenosim od ljudi koji znaju, čitaj kaj vele na forumu Bodybuilding.com. Svi ti kažu da će ti se mišići oblikovati, ali ne povećati:
https://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=551875

'Previše nabildana' ćeš biti samo ako uz boks i bildaš. Notfunny trola.
Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:26   #576
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Mišićavo, da.
Neda mi se ulaziti u raspravu.
Pa već jesi u raspravi, samo ništa pametno nisi napisala.

Forumašica je napisala da ima kilograma viška koje želi skinuti. Sigurno ne želi skinuti mišiće a da ostane salo jer će se onda žalit kak izgleda skinny fat iako nema puno kila. Kao ona ženska na drugoj temi.

Boks je tu dobar jer je kardio i odličan za mišićnu izdržljivost (ali ne i hipertrofiju), a najvažnije od svega, to je kardio koji joj je interesantan pa će ga redovito raditi, što je bolje od kardia koji ju ne zanima pa ga nikad neće raditi.

Naravno, pravilna prehrana je neizostavna, al nema potrebe sad širit raspravu na nešto što uopće nije tema.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 20:19   #577
Ja sam kickbox, i nema puno mišića od njega. Postaneš slim, istopiš salo ako se ne štediš na treningu. No mi srećom na treningu radimo i snagu, nekad više nekad manje zastupljeno pa su i mišići došli s vremenom.
Svejedno, nikad ne bih otišao od kickboxa, kondicijski sam dosegao razinu koju nisam mislio da sam uopće sposoban. Baš sam postao životinja. Zvuči sirovo, ali tako je.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:00   #578
Pozdrav, zanima me gdje bi mogao krenut na kickboxing u zagrebu. Htio bi da to bude bas kickboxing, a ne mouy thai. Hvala unaprijed!
KidBill is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:09   #579
Bolje mjesto za takvo pitanje ti je Profightstore, i koristilo bi da navedeš kvart


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 15:16   #580
ok ok, shvatila sam.. ugl. trener mi je neki profi boksač (mislim bivši) ali iskreno malo smotano objašnjava pa eto išla se raspitati ovako, s obzirom da sam čitala postove unazad na ovu temu. ali svakako pitam i njega.

a sad ne znam kako ostalima izgledaju treninzi boksa, ali ovo šta sam dosad imala, budu i vježbe snage, zagrijavanja, istezanja, udaranja po vreći (zasad, za početnike valjda, vidit ćemo šta će biti dalje)

u svakom slučaju hvala svima na komentarima i savjetima.. ja ću nastaviti pa ću viditi kako će biti i ispasti, neki trening mi svakako treba i odgovara.
lena105 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.