Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2003., 23:27   #21
Quote:
Tija kaže:
Moje mišljenje ide ovako:
Prvo i zaista važno....ako ostanem doma idem na minimum od 1500kn
Ako radim 4 sata imam punu svoju plaću koja je ohoho veća od 1500.

Dalje.....dijete će na čuvanju biti samo dva dana u tjednu i to kod svoje bake koja je u nju zaljubljena, ostale dane je čuva tata.
Ja bih radila od 7 do 11 ~ dijete se budi oko 10.
Mislim da ona skoro i neće osjetiti da mame nema.

I ono najvažnije.....ja se ne želim zatvoriti u kuću!!! Potrebno mi je da se ujutro našminkam, izađem među ljude, popijem s nekim kavicu i obavim spizu na pijaci. Sve to napravim do 11 i stižem kući dobre volje. Nisam živčana niti frustrirana i ne rasipam žuć po kući.
Ako sam ja dobro i moje dijete će biti dobro, što ne?

Zakoniti i moji bližnji me podržavaju 100 %


I forumski lik Shtefitza te podrzava sto posto!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2003., 23:30   #22
Quote:
Tija kaže:
Moje mišljenje ide ovako:
Prvo i zaista važno....ako ostanem doma idem na minimum od 1500kn
Ako radim 4 sata imam punu svoju plaću koja je ohoho veća od 1500.

Dalje.....dijete će na čuvanju biti samo dva dana u tjednu i to kod svoje bake koja je u nju zaljubljena, ostale dane je čuva tata.
Ja bih radila od 7 do 11 ~ dijete se budi oko 10.
Mislim da ona skoro i neće osjetiti da mame nema.

I ono najvažnije.....ja se ne želim zatvoriti u kuću!!! Potrebno mi je da se ujutro našminkam, izađem među ljude, popijem s nekim kavicu i obavim spizu na pijaci. Sve to napravim do 11 i stižem kući dobre volje. Nisam živčana niti frustrirana i ne rasipam žuć po kući.
Ako sam ja dobro i moje dijete će biti dobro, što ne?

Zakoniti i moji bližnji me podržavaju 100 %
ne razumijem zasto onda uopce imas dileme???
ne da te podrzavamo
nego bi te osudile da uprkos svemu odlucis suprotno- time bi kori dobila nezadovoljnu mamu

osim tog nist te ne kosta da probas, oli? ak ne bude stimalo mozes se nakon izvjesnog vremena opet vratiti doma
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 00:18   #23
Racionalno

Tija !
Vazno je sagledati sve cimbenike.
osim mnogih navedenih u gornjim postovima, evo i par mojih zapazanja.
1. Svaka zena ima potrebu da komunicira sa okolinom.
2. Potreban ti je i tvoj osobni zivot.
3. Dijeca , kad tad se moraju naviknuti da ostanu bez majke na neko vrijeme.
4. za dijete je pozitivno da se nauci i na prisustvo drugih osoba.
5. Dijete mora postati samostalno, ili bar koliko je to moguce.
6. Dobra majka nije ona koja nikad ne izadje izvan 4 zida .
7.Nuzna je komunikacija sa svijetom, prosiruje svoja saznanja i prijenosi ih na svoju dijecu.
8. Ne smijes se intelektualno zapustiti.
9. Ne smijes zapustiti posao, karijeru.
10.Tvoja konacna odluka je jedino ispravna i najbolja.

__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 05:11   #24
Imas i moju punu podrsku
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 07:59   #25
Hvala! Hvala! Hvala!
Divni ste.

Jučer sam napravila anketu među svojima. Svi me podržavaju a neki se i nude za čuvanje, neš ti problema nju čuvati kad je dobra ko kruh.
Imala sam i razgovor sa jednom prekrasnom defektologicom, oduševila me.




Quote:
Winona1 kaže:
Jedino ne kuzim onaj dio da ako radis ta 4 sata, zadrzavas punu placu ? Tko nadoknadjuje ostatak ?

Firma mi daje pola plaće za 4 sata koja radim a ona druga 4 mi plaća centar za socijalnu skrb. I to sve srede da mi u isti dan sjedne na račun kad je i ostalim kolegama plaća tako da ja praktički niš i ne osjetim.

Jučer smo pokrenuli postupak, sad slijedi komisija koja će mi valjda to i odobriti. Rekli su mi da još nikog nisu odbili.

Sanjar, da moram! Od mojih 1500 i muževe plaće ne bi mogli živjeti.


P.S. Nisam ju dresirala da spava do 10 , to je valjda takvo dite. S prvim sam se itekako namučila jer nikad nije spavao, ni noću ni danju. Neka ravnoteža mora postojati, on je divljak za popiz... a ona je toliko dobra da to nije normalno.

Pusa svima
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 08:19   #26
Quote:
Tija kaže:
Hvala! Hvala! Hvala!
Divni ste.

Pusa svima
...a ne samo njima
Evo i ja te podržavam, pa priloži u spis
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 08:26   #27
draga moja, sve te "pametne" face koje ti zamjeraju sta zelis zivjeti dalje i unaprijedivati se u svojoj struci, svih njih pitaj kako bi ti to trebala zivjeti sada kada imas dijete?! Sta, bi se trebala zatvoriti u cetri zida, samo kuhati, prati i biti krava za rasplod??? Koja primitivna razmisljanja, da ne povjerujem!
Ne raditi do djetetove sedme godine mi je isto malo pretjerivanje jer ipak kroz to vrime ispadnes iz djira i postanes outdated u svojoj struci (barem je tako ovdi kod amera), ali ne nastaviti zivot normalnim tokom zato sta si sada mama, a ludju ideju jos nisam cula! Ne obracaj paznju na te tuke, lipo radi, i najvaznije je da te familija podrzava, sve ostalo je sporedno.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 08:36   #28
da li sam ja losa mama...?

hmm...
ja sebi nikad nisam postavila takvo pitanje.
Iz jednostavnog razloga sto me zaboli sta moja okolina misli.Nitko od njih nema pravo osudjivati mene i moje postupke!
Ja sam pocela raditi kad je mojoj princezi bilo 6 mj.
Svaki dan 4 ( ponekad i do 6 ) sati .Cijelo to vrijeme sam bila i na terapiji.
U to vrijeme se o njoj brine muz.
Mnogi su se cudili zasto idem radit.
Iz jednostavnog razloga : jer sam , uz to sto sam postala majkom, ipak ostala ista osoba sa svim svojim potrebama i zeljama. Jedna od tih je socijalni kontakt.
Svaka zena je drugacija i svaka zna sta je za nju najbolje.
Mene su nasa "4 zida" poceli "gusiti". Povratak na posao je najbolje sto sam mogla napraviti.
Kao sto si sama rekla: ja se vratim opustena i raspolozena , a od toga mala vise profitira neg da sam stalno doma i mrzovoljna.
U ostalom princeza mi je turbo dobro raspolozena; stalno pjeva , nesto melje i kresti od veselja. Otvorena je i smije se svakome ( osim brkatima , njih samo promatra ), bas zato sto nije samo na mamu fiksirana.Da njoj nesto fali to bi se sigurno manifestiralo drugacije.
A vrijeme koje nam stoji na raspolaganju kad sam doma provodimo puno intenzivnije i ispunjenije !
Also ,Tija, ne razbijaj si glavu prevec. Cini ono sto tebe cini sretnom! Tada su i klinci sretniji !

Zadnje uređivanje Lisa : 04.07.2003. at 08:34.
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 12:19   #29
Ako se ti osjećaš bolje i ispunjenije, i dijete će imati toliko bolju mamu.
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 18:33   #30
eto vidis Tija, ne preostaje ti nista drugo : idi raditi
eska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 08:19   #31
Tija...ako se mora, mora... Ipak, moje je gledište da daleko manje imamo za nadoknaditi na poslu nego u dječijem životu...pogotovo u tom najslađem bebastom, maznom, totalno našem periodu
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 11:59   #32
Tije,

Nipošto nisi loša majka, dapače, po ovome što pišeš vidi se da izrazito brineš i osvom djetetu i o svojoj obitelji i da si uzele u obzir sve segmente prije odluke, zato samo naprijed.
Ljudi olako osuđuju i petljaju se u tuđe život umjeto da vode brigu o sebi i ostave druge da žive svoje živote.
S time što si postala majka, nisi izgubila pravo na svoj život i poslovno napredovanje, već si obogatila svoj život jednim malim bičem, jednim srcem koja silno kuca za tebe.
Samo naprijed.... i ne obaziri se na druge.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 13:42   #33
Quote:
Tija kaže:
Moje mišljenje ide ovako:
Prvo i zaista važno....ako ostanem doma idem na minimum od 1500kn
Ako radim 4 sata imam punu svoju plaću koja je ohoho veća od 1500.

Dalje.....dijete će na čuvanju biti samo dva dana u tjednu i to kod svoje bake koja je u nju zaljubljena, ostale dane je čuva tata.
Ja bih radila od 7 do 11 ~ dijete se budi oko 10.
Mislim da ona skoro i neće osjetiti da mame nema.

I ono najvažnije.....ja se ne želim zatvoriti u kuću!!! Potrebno mi je da se ujutro našminkam, izađem među ljude, popijem s nekim kavicu i obavim spizu na pijaci. Sve to napravim do 11 i stižem kući dobre volje. Nisam živčana niti frustrirana i ne rasipam žuć po kući.
Ako sam ja dobro i moje dijete će biti dobro, što ne?

Zakoniti i moji bližnji me podržavaju 100 %
istina, ne znam koliko sam kompetentna jer nemam djecu (ali imam mišljenje ) - bitno je da je tvoje dijete sretno i zadovoljno, ali jednako je važno i da si ti sretna, zadovoljna i ispunjena. Samo sretna i ispunjena osoba može kvalitetno obavljati svoje dnevne zadaće, uključujući tu i brigu o djetetu - nemoj da ti frustracija "pokvari" ljubav prema djetetu
Nadalje, dijete se mora naučiti ostati i samo, odnosno mora se naučiti ostajati s drugim članovima obitelji, ne uvijek s mamom.

Da sumiram - ti si Korina mama i to je sigurno prekrasno. Ali nisi samo to, ti si još puno toga.
To što hoćeš raditi ne čini te lošom majkom - naprotiv. Činjenica da mame (i tate) odlaze raditi je realnost, a ti vjerojatno ne želiš svoju curu, makar ima posebne potrebe, odgajati pod staklenim zvonom.
Uostalom, i ona će, nadam se, jednog dana ići na posao
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 14:15   #34
Bravo Sunčice !!! Dobro rečeno.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2003., 19:16   #35
Ma šta dobro....odlično!
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 00:41   #36
Tija, imaš moju potpunu podršku...
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 11:51   #37
Tija, moja je mama pocela raditi kada sam imala 4 mjeseca. I nisam imala baku u blizini tako da me je cuvala dadilja. Nije u pitanju bio novac nego projekt koji joj je bio vazan. Nikada nisam osjetila da me zbog toga manje voli. Vrijeme provedeno s mamom bilo je uvijek ispunjeno i kvalitetno, a osim toga shvatila sam od malena da "postoji" i tata koji moze pruziti isto sto i mama.
Mozda sam provodila mnogo manje vremena sa mamom nego vecina mojih prijatelja, ali vjerujem da je kvaliteta tog vremena bila ako ne veca onda barem ista kao i kod njih.
Karakter je ono sto cijenim kod nje isto kao i njena ambicija i snaga, a upravo te karakteristike bile su uzrok sto je pocela raditi tako rano nakon poroda.
Od mene imas puno podrsku i vjerujem da ce tvoja Kori biti isto tako ponosna na svoju mamu kao sto sam ja na svoju.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 15:38   #38
Kad sam ja rodjena, porodiljski je trajao devedeset dana...stara me ravno iz rodilishta nogom u dupe lansirala u jaslice, jer je smatrala da zhena treba raditi ono za shto se shkolovala...nakon toga samo shto je nisu "unaprijedili" za chistachicu jer sam ja, naravno STALNO BILA BOLESNA...shto zasigurno ne bi bilo tako da sam bila kuci, bar u toj najnjezhnijoj dobi.

Ukoliko Korini mozhesh osigurati toplinu doma i obitelji onih par sati shto te nema, idi radi brate shtogodhocesh...

Ukoliko ne...razmisli, bez obzira na ovce i novce.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 17:23   #39
Ja naprosto nisam imala izbora i dijete mi je završilo u jaslicama i
bilo stalno bolesno, pa sam ga povukla i dala baki na selo, a to baš ništa nije pomoglo ni za zdravlje ni za psihu. Dječju. A bome ni za moju.

Promijenila sam posao, radila poslije podne...ali isto je bio boležljiv. Kronični bronhitis. Gotovo epidemija kod gradske djece.

I sve tako do škole. Onda je odjednom sve prestalo.

Nema pravila ni za što, ali ja nikad ne bih bila dobra mama da sam ostala samo kod kuće.
Naprosto i za moju psihu je bila potrebna i druga, radna okolina.

Sve mame u našoj okolici su radile i to je bila normalna situacija mom djetetu.

Na koncu, i moja je mama radila, a tata me češljao i spremao u školu, jer je njegov posao kasnije počinjao.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 17:33   #40
Quote:
magic kaže:

Ukoliko Korini mozhesh osigurati toplinu doma i obitelji onih par sati shto te nema, idi radi brate shtogodhocesh...

Mogu, isto kao što sam i sinu. Tek na jesen, sa 4 i kusur kreće u vrtić, nisam ga htjela prije dati baš zbog topline doma.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.